Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
17. čer 2010

Jo, tak to porodný je mazec, i když já si na něj ani nevzpomněla nakonec - blbec, ale dostala jsem ho 😉 Mě to porodný teda moc nepálilo nikdy, i když je to dobrá injekce. Naopak rodičák je almužna, taková minimální mzda 😖 I když to taky neřeším a ani si nestěžuju, já uměla šetřit i předtím!
Ale je to hnus, šetřit na dětech, hlavně, že chtěli dát 13. důchod důchodcům - chudákům!!! Chudákům, který mají větší důchody, než mámy rodičáky! To mě vždycky dopálí! Prachy tečou, ale ne tam, kde by byly potřeba ☹

sherry28
17. čer 2010

prchalka: no ono to porodné dost pomůže a hlavně tam kde už je více dětí 😉 třeba jsem si z něj chtěla pořídit kočárek (použitý) a spousta věcí, které jsem si už prodala 😅 ono s jedním dítětem ten rodičák ještě jde, ale když už jsou dvě nebo tři je to málo, zatraceně málo a kor, když ty děti začnou chodit do školek a škol, to peníze jenom lítaj, šetřit umím taky jinak bych ani nemohla se dvěma dětma vyžít 😉 MM má hodně splácení 😉 ale jak říkáš nelíbí se mi, že nejvíc peněz mají ty(poslanci), co by měli reprezentovat republiku a ukázat nám jak se dá z toho mála vyžít 😕 ono není umění brát třináct obřích platů a čančat se a ukazovat ve světě jak jsme na tom dobře 😠

sherry28
17. čer 2010

no nebudu řešit tady politiku 😉 ale naštvalo mě to, že o tom vůbec uvažují 😠

ined77
17. čer 2010

ahojky ☹ ,
jakžtakž jsem dočetla,jenže nám tady začal nějaký dobrák ve 12h vrtat,tak se ani nerozepisuju ☹ 😠 ...
už mám všeho fakt po krk...problémy se jenom vrší ☹ ....včera nám nájemci oznámili,že budou byt prodávat,ale že prý máme být v klidu,že nám něco najdou 🙄 atd ad.
matýnek už je o něco lepší ....aspoň to,ale je vzteklina jak blázen 😢
tak se nezlobte,že na nic nereaguju...jsem v režimu offline 😒
všem přejeme krásný den 😵

sherry28
17. čer 2010

ined: 🙂

gina333
17. čer 2010

Tak spalo sa 1:40, vstala vysmiata, hrala sa v izbe, ani vlastne neviem kolko spala, to som si len tipla. 😉

@sherry28: kludne prid, ja sa potesim ked ta stretnem. 🙂 I ked ktovie ako bude u nas porodnym, tiez budeme mat pravicovu vladu, takze oni sa o nas paradne postaraju. 😠 😠 😠

Slniecko ma nesklamalo, Nati ma este skolsky parlament, stretneme sa s nou v meste. 🙂 Stihla som pozriet na nete 1.cast Upirskych dennikoch, ja na takych filmoch dost ficim. 😵 😵 Tak pekne poo vsetkmy. 😉

sherry28
17. čer 2010

gina: asi se tam odstěhujeme 😉 😀 u nás taky svítí od rána, mám vypranou a pověšenou už druhu pračku a teď peru třetí 🙂 jen ať to schne, dokud svítí, včera jsem zvládla i vyžehlit 😉

gina333
17. čer 2010

Jej, tak tu poo nikto nebol? a ja som si myslela, ze nestihnem docitat. 😉 Tak my sme boli cele poo vonku, krasne svietilo slniecko, na vlaciku som ju zatial nepovozila, lebo sama by tam nesedela, musim Natalku nahovorit aby s nou sla. 🙂 Lenze ta bola az doteraz vonku s kamoskami, na husenkovej, na autickach no ona ma uz vobec nepotrebuje. 😉 😖 Esteze mam Sophi, ta sa veru odomna neodlepi. 😀 Bola som na kave aj u svokry, isla my pokopkat kvety na zahradku, so Sophi tam nic nespravime tak sla sama. 😉 Natali idu zajtra na skolsky vylet do Trencina, idem ju pochystat.

sherry28
17. čer 2010

tak u nás spánek 😉 od 20:00 🙂 já koukám s Lukym na telku 😉 všem tichou noc 😔 😔 😔

gina333
17. čer 2010

aj Sophi spinka, idem tiez k telke. 🙂

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
17. čer 2010

Zas nedopila mlíko, a to jsem ho udělala dneska o odměrku míň, tak si říkám, co asi budem dělat, až ho nebude chtít, to pak bude těžké uspávání.
Už dneska bylo nejhorší za posledního 3/4 roku. Po mlíku byla tak ve 20h a odcházela jsem od ní ve 20.37. Celou tu dobu se mlela, lehala si mi na ruce, sedala a kopala do postýlky. Já tam jen seděla na zemi vedle, skloněnou hlavu, která mě od zad docela bolí a modlila se, ať už odpadne 😔 Tak doufám, že bude za hodinu vzhůru 🙄 Myslím, že se blížíme k tomu nechodit spát ve 20 ☹ Je 7h na nohách a ani známka únavy a to byla odpol řádit venku se psem!
Jinak jsem zapomněla info poo. Vzbudila se opět po hodině, ale pak ještě usnula a spala celkem skoro 2h 😝
Tak dobrou, já už jsem fakt zralá zavřít oči 😔

zuzanka26
17. čer 2010

http://www.truveo.com/tag/tatínek#tag%3A"tatínek"

tohle znáte? mě to dost připomíná některé připomínky, co jsem tady tak různě četla 🙂 😉

zuzanka26
17. čer 2010

aha tak to nějak nefunguje, momentík 😒

zuzanka26
17. čer 2010

http://www.truveo.com/tag/tatínek#tag%3A"tatínek"

mělo by to jít, myslím to video jak tatínek uspává 🙂

matova
17. čer 2010

Ahojte, nočný žurnál 🙄 😀
u nás bola noc celkom ok- bol hore dbvakrát- z toho raz krátko potom čo sme išli s mm spať- on hneď zaspal a ja nie a nie na čo sa zobudil malý a začal plakať, volalla som ho či ide na mlieko, nič, len sedel a plakal, po hladení ešte viac plakal 😠 tak som mu šupla jednu na zadok a zvaelila tu si ľahni a nevymýšľaj, spi 😠 , a do 2 min bol ticho 😕 . Druhýkrát o 4h išiel z postele dole- na mlieko už 😀 . Budíček 6:30, doo klasika- trcochudnu, trochu vonku, zaspal o 12:15, spal 1:20 ale teda- večer sme ho nemohla dostať spať- rtak som sa tešila- mm prišiel z práce skôr- že nám to rýchlejšie zbehne do večera, aj sa viac možno unaví... Ale torto bol des verčerný...skončili sme obaja revajúci ☹ , zaspal nakoniec o 22:15 🙄 .
Rysuje ssa dolná päťka- a teda- na tom mieste si hryzie zubnú kefku, aj gel som už vytiahla a chcel to namazať- pritom to ešte ani nevyčnieva, len trošku presvitá jedno mini miestočko. A chovanie- už sa to začína- plačko za všetko, hádzanie o zem, nechce sa hrať, a nenechá ma nič robiť 😢 . Začína zo všetkého len tak zobkaťVečer som začala robiť zemiakový prívarok na zajtra, a ani som ho nedovarila.
Vidím tu IP, ale asi to dnes už neprerčítam, možno očítam túto dnešnú diskusiu 😉

matova
17. čer 2010

tak z rýchlika čítam, že prchalkina 😉 čorí už by mohla chodiť fakt tak neskoro spať ako šimon 😀 😝 😔.
Vztekánkové deti máme v tomto čase takmer všetci, kde sa rysujú zuby ☹.
ined 🙂: no ale teda zasa sťahovanie ☹ . Hrozne sa to na vás valí, samé problémy, nech už to skončí 😲
sherry 🙂 : veru, gina 😉 má bohužužiaľ pravdu 😔 . Nikto tu teraz poriadne nevie čo bude ale vyzerá to už na spadnutie že pravica sa dohodne na koalícii 😠 , už sa vraví o pozastavení diaľnic zas a o všakovakých škrtoch v príspevkoch , tak už mám strach. A dokonca chcú zrušiť zásluhovosť v dôchodkoch- v 1. pilieri- druhý som si zrušila- už by sa mi to neoplatilo vzhľadom na môj vek a príjem, ale keď sa zruší zásluhovosť tak budem mať dôchodok ako hocijaký ožran čo sedí celý čas doma na podpore 😠 😠 😠 😔 😔 😔 .
zuzanka 🙂 : video už dnes nekuknem, ale už si to predstavujem 😀

tak čím lepšiu noc všetkým a u nás si prajem aj neskoré ráno 😠 😉

sherry28
18. čer 2010

dobré ráno 😉

zuzanka:video přesné, akorát u nás byl problém, že já jsem se nemohla dostat 😉 taťka neuspává, ale když jo, tak v poho, máme metodu polštáře

dneska je u nás zataženo, zatím neprší, ale brzy bude ☹

prchalka
autor
18. čer 2010

Dobré ráno,
probudila se 22 něco..MM si jí vzal, v noci brečela asi 5x, tak to máme jasný, ale ráno říkal, že to zvládnul 😅 .. No já jí slyšela pokaždé, ale když jseem pak k ránu chtěla jít střídat, tak spal. Tak jsem budila, až když měl jít do práce.
Čorí ještě spí 😖
Čekala jsem celý týden špatné počasí podle ikonek na netu, ale fakt se to potento až dneska, škoda 😒

prchalka
autor
18. čer 2010

A už jsme vzhůru, letím!

matova
18. čer 2010

Tak na to ako išiel spať neskoro...síce do 4 spal, dala som mlieko a zaspal do 6:30, to vyletel z postele s plačom a bolo. Vypil mlieko teraz a dole do kuchyne ho dostanem len nasilu- hladný nebude najbližšie 2h...zato ja som nevyspatá a hladná, aj kávu by somsi hodila- hrozne mi tu hore chýba kuchyňa.

gina333
18. čer 2010

dobre rano 🙂

@zuzanka26: tie videjka nemaju chybu 🙂

@matova : takze u vas su uz na ceste patky? 😒 No na jednej strane je to dobre, budete mat skor pokoj od zubov, na druhej zase mohol ti dat Simi trocha vydychnut po tych trojkach. 😒 😉

U nas noc v pohode s jednym budenim, vstavala so mnou o 6:15. 🙂 Natalka bude dnes cely den na vylete, tak budeme sami. Pocasie nic, moc je zatiahnute, len aby neprsalo. 😒

gina333
18. čer 2010

@matova : a preco nemas kuchynu hore ked ti to viac vyhovuje? 😉

matova
18. čer 2010

gina: jak sme si to postavili tak to mame 😀 . Ja som netušila že raz to bude problém, ťahať tam so sebou dieťa...on tam má ajkútik, nanosila som tam hračky ale čo z toho keď sa sám nezahrá a ja potrebujem aj variť...už letím, už mrnčí, nehrá sa ani hore 🙄

gina333
18. čer 2010

@matova : tak to je veru zle 😒

sherry28
18. čer 2010

tak jsme zpět 😉

matova: jak se nám staví baráček, ta máme taky kuchyň dole, vedle obýváku a z kuchyně dveře na terasu 😉 a dětský pooj bude nahoře vedle ložnice, u nás to ani jinak udělat nejde, my už zákady máme a jen předěláváme na nový 😉 takže když si budu chtít hrát, tak budou muset být nahoře, ale jsou dva, tak tam vydrží a ty budeš mít taky brzy dva, pak to bude jiné, tak teď chvilku vydrž 🙂

gina333
18. čer 2010

stihla som povysavat, este chcem poupratat kupelnu a zachod. 😲 Varit nemusim, vcera som varila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28031, je to mnamka a hlavne vsetko sa pieklo spolu. 😉

sherry28
18. čer 2010

taky děláme 😉 jenom se to naskládá do pekáče a dělá se to samo 😵 a pak je k umytí jen jeden pekáč 🙂

zuzanka26
18. čer 2010

Ahoj, tak my v noci dost děsný, nejdřív se vrtěla a kňourala mezi 11 a 12 v noci, pak zase mezi 2 a 3 ráno, pak už jsem jí řekla nahlas Tak a dost, už spi, to jsem na ní už spíš křikla a pak byl klid až do 7 😒
Pak jsme letěly k doktorce na krev, výsledek tak nějak zase naprd, sedimentace je na hraně, trošku zvýšená ale na antibiotika to není, takže čekáme do pondělka, kdy budou výsledky výtěru a krevní obraz. Ale uklidnila mě, že to není nic závažného. Tak snad ok.
Juuuu závidím vám baráčky, my asi nikdy mít nebudeme, protože jsme Pat a Mat a barák by nám spadl na hlavu 😔

sherry28
18. čer 2010

tak také máme všude vysáto, umyla jsem koupelnu, záchod 😝 teď vařím polévku, jinak máme ten těstovinový salát ze včera, pak už jen vytřu a je to 😎