Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
24. čer 2010

ahojte, moj malý expert konečne o 14h zaspal 😔 . Ja už som myslela že ma trafí...musím si zvyknúť a niečo so sebou urobiť lebo mi nervy tečú už len čo sa niečo vymkne z koľjí a teda je to už často.....
Noc- ako išiel Bond spať, malý Bondík hneď vyžiadal mlieko, potom pred šiestou sa motal dlho, mm keď odchádzal tak sa aj zodvihol a pozrel na dvere, našťastie tam ešte dobrú hodinu a pol poležal, aj keď spánok to už nebol ani u jedného z nás...

matova
24. čer 2010

ďakujem, to ste zlaté, dúfam že fakt to bude malá spiaca princezná 😅
zuzanka 🙂 : 😀 😀 😀 😀 super svokrina hláška
ja som iež u nás tá roztržitá a nervózna- no prečo asi, keď na všetko treba myslieť. keďže chlapi ako všade inde fungujú presne takým systémom ako ste tu popísali...
prchalka 🙂 úplne presne- a keď sme niekde na 1,2hodinky, ak už len mm hlási- vzala si mu piť? a má aj čiapku, kde má bundičku? nemáš aj pančuchy na prezlečenie? kde má zdravotný preukaz.....a keď idú raz za čas sami vonku a vrátia sa tak sa spýam- pil niečo? dal si mu napapať? ya nemohol si mu tú bundu dať dolu však je úplne rozhorúčený chudáčik.....nieeeee.....ale máte o v pohode, hneď by som to menil, také dve hodinky prechádzky (trikrát za mesiac 😉 )- to je paráda- to hej, keď všetko dopredu nachystám 🙄
sherry 🙂 : u nás ako u prchalky- najprv večerné koliky- cez deň celkom dobré do 2 mes. Potom jazda v snehu a mraze, divoký terén mimo civilizáciu, žiadne pokecávanie s kamoškou pri vození. Isto bol problém v tom nešťastnom kojení- som začala kojiť až v 4,5, plne až v 5 mes. a dovtedy pravidelné odsriekavanie 🙄 , čo mi samozrejmä žralo všetok možný odpočinok. (lebo inak som mala pocit že by bol šimonko krásne spavé bábätko), týmto sa o celé poondialo. Presne to by som chcela, aby mimi zaspalo pri kojení lebo druhýkrát by sa o takto eda nedalo ani náhodou, len ja mám strach že šimi nepočká ani 30 min kojenia- on proste vkuse behá zu izby do izby, 5 min sa mu nevenujem už je zlý 😒 ...len dúfať že ako píšeš, za 4 mes. sa toho ešte pomení...

matova
24. čer 2010

sherry 🙂 , gina 🙂 : my o s tým ticho preháňame. Ale to sa vystupňovalo. Od bábäka zaspal pri rádiu, MTV...ja mám rada hudbu, nech si zvyká, lenže čím bol sarší tým neuspateľnejší, prišlo do toho ešte aj zaťahovanie závesov, tv sme mali v spálni a do 2 mes. sme ju museli vyhodiť- ale bolo to fajn lebo lepšie zaspal...Tiež by som bola happy keby zaspal pri čomkoľvek ale on je taký že ani za dverami nikto, všetko zhasnúť, úplná tma, dokonca sám ešte prilezie a vypne svetielko na predlžovačke od TV 🙄 , ktorý je vedľa. MM bol neústupčivý, chcel pozerať správy večer a tak...aôe sám už vidí že proste malý nezaspí. Hrozné je to, len mi to stojí za to ako ho dávať až o 00:07 😀

prchalka 🙂 :prchalka: tvoje obavy mi hovoria z duše 😅 😉 . Ale tiež čo už, nejak bude 😎 , úplne ťa chápem s tým odďaľovaním, ja som presne preto nechcela tak rýchlo no na 2,str. nás tlačil náš vek a nech má kamoša šimi keď je taký spoločenský no jak to bude s tými jeho monkovčinami- to už sa bude len potom musieť nejak utriasť 😲
ined 🙂 : áno, aj u teba jazda v mrazoch a daždi... 😉 a tvoje pozitívne myslenie a nádej do budúcna si musím osvojiť 😀 . Máš teda narvatý program...U nás sa blížia mm narodky+ meniny- chcela som nejakú špeci tortu ale asi nebude 😀 . Navyše tu nekúpim ani marcipán 😢 . Rybiu hlavu ani ja nemusím 😀 😝 . Gratulačka k behaniu bez plienky a držím palčeky nech sú trojky čím prv vonku 😉 . Ja som na nožkách strihala predvčerom- teda už dávno som sa pokúšala a nechcel dať...už nezabralo že ich bude mať ako krtko...a nakoniec zabrala jedna veta: že aj krtko mi dal ostrihať nechtíky ôen šimonko nechce 😀 , vypleštil oči a držal- s čímsi sa pritom g´hral...ktovie či sa nebudí preto že chce vidieť ako strihám nechty krtkovi 😀
katzi: 🙂 fajn že si si trošku pospala 😉. Nech sú trojky čím skôr vonku, to už bude asi na spanie ke)ď je Adelinka aj cez deň mrzutá 😕
hanza: nádcha nech je fuč 😉

u nás počasie furt nanič- fúka tam ostošesť 😝
Odúčanie od plienok nehrozí - bude nosiť plienky možno do 3 rokov....splaším asi opatrovateľku a pôjdem zarábať ako moderátorka- ako to krásne všetko stíhajú tie celebritky že? Ale aspoň bez cumlíka už konečne cez deň vydží- nie celý čas ale je to posun- a tiež sa môžem ísť osprchovať keď je mm doma a zahrá sa s ním 😅

matova
24. čer 2010

katzi: myslela som že tie trojky už budú na spadnutie, na spanie isto ani náhodou 😲 😀

gina333
24. čer 2010

@matova : no moderatorky to je ina kapitola matiek. Je my z nich na tycku, s prepacenim, ako vsetko stihaju, ake maju dobre usmiate deticky ktore celu noc spia, stale koja, nepotrebuju pomoc, len obcas babky, len nechapem ako stihaju vecierky, celyden byt v telke ako Puskarova. 😲 😲 To asi len my sme nemozne a mame doma deti z inej planety. 😉

Uz sme doma, nielen, ze fuka ale aj prsi, no pocasie naozaj na depku. 🙄 Ale kupila som Natalke plavky, tricko aj knihu, to ma odomna uz za vysvedcenie. 😉 Idem si sadnut k futbalu. kiezby ti nasi vyhrali. 😉

gina333
24. čer 2010

vedieme nad Talianskom. 😀 😀 😀 😀 😀

sherry28
24. čer 2010

@gina333 a málem to Italové vyrovnali, ale naštěstí jim neplatí 😉

sherry28
24. čer 2010

MM na to kouká 🙂

gina333
24. čer 2010

@sherry28 : ja to pozeram s Naalkou a prezivame to teda riadne 😀

sherry28
24. čer 2010

a už to je 3:1

gina333
24. čer 2010

my sme vyhrali 😀 😀 😀 😀 😀

sherry28
24. čer 2010

jo vyhráli 😉 tak blahopřejeme 🙂

sherry28
24. čer 2010

tak jsem kluky nalifrovala do vany a je na chvilku klid 😉

ined: hele podle týhle tabulky http://foto.dama.cz/foto.php?f=385963 by jsi měla čekat holčičku 😉 já teda taky, ale u Lukyho mi to nevyšlo(měl být holka) u Máry jo a oběma mým sestrám to taky vyšlo, já považuju úspěšnost tak na 70% 😉 tak uvidíme 😀

a vy ostatní vyšlo vám to zpětně?A co Matova? 😕

gina333
24. čer 2010

@sherry28 : tak u mna pol na pol, pri Sophi to vyslo, ale podla tabulky Nati mala byt chlapec. 😉

sherry28
24. čer 2010

@gina333 mě to taky vyšlo zatím půl na půl, uvidíme teď 😉

sherry28
24. čer 2010

jinak Mára chrní od 20:00 jdu si povídat s Lukym a k telce a ještě posedět s MM má dnes svátek 😵 tak všem krásný večer a ještě krásnější noc 🙂 😔 😔 😔

gina333
24. čer 2010

@sherry28 : tak peknu oslavu prajem. 🙂

U nas sa tiez spi, idem k Natalke, dame si cokoladku na dobru noc. 😉

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
24. čer 2010

@sherry28 Tak bohužel, leden a 28 je CH 😒
Jéé, to jsem se musela usmát u komentů matovy a giny, nj, taková Verešová taky všechno stíhá, všude je, ale naplno se věnuje i dětem a jak tu toho ještě vždycky dobře vypadá - též to nechápu 🙄
U nás je dobojováno. Odpol tu zase byl pískový kámoš, tentokrát se nemydlili, normálně si říkali "prosím" a čorí na něj sama od sebe volala "Milánku"! No kouzelný. Půjčila mu lopatku, řekla díky, jsem trošku v šoku, co to s nima dneska bylo. Né že by po něm na konci nešla, chtěla ho furt hladit a pak i směrovat, to on teda zase nemusí, tak se rozbrečel nakonec 😝 Ale jinak bylo fajn. Po jejich odjezdu trochu protivka, chtěla na kolo, jako se vezl on - už budem muset fakt kupit sedačku! No a doma taky trochu protivka, o půl 7 už se začala svlíkat, že se jde koupat, nechápala, že je čas..Pak se ještě zinkla do pusy o rok linky, byla nějaká celá ukňouraná - že by unavená? Je pravda, že jsme byli celé odpol venku na terase.. Uspáno těsně po 20h, tak kéž by nám to vydrželo aspoň do 00:07 😀 😀
Dobrou všem 😔

matova
24. čer 2010

u nás sa cez obed spalo 2:15- t.j. do 16:15, vstával v zlej nálade, s plačom....počasie sa nezmenilo takže vonku sme neboli a bolo to teda husté. MM prišiel na moju žiadosť 😉 dnes skôr z práce- o 16 a došla aj svokra a mali sme čo robiť-- alebo skôr všetci sme mali dosť- šimon sa proste nudil 🙄 . Nakoniec o 21h zobral tv ovládač, vypol tv, vypol predlžovačku a šli sme do izby - o 22h som vyliezla že konečne spí 😝. Neviem aké bude počasie zajtra ale...

gina 🙂 : presne si to vystihla- Puškárová už aj vnoci moderuje aj cez deň...ale všetky koja a starajú sa vzorne...
prchalka 🙂 : fíha- čorí sa tak pekne chovala? jeje- som si spomenula na tú rozprávku o princeznej čo chodí v kúzelnej škôlke teraz 🙂 .
sherry 🙂 : mne to vyšlo na 100%- teda ak to druhé bude ozaj dievčatko- ale to bude len tak tak 😉
všetkým pokojnú noc 🙂

matova
24. čer 2010

keď som otvorila večer tému a prečítala som si vlastne prvú vetu poslednéhio príspevku predomnou-
t.j. od prchalky 😉- tak som nechápala o akech chamomille je tu reč- 28- CH 😀 😀 😀 😀

matova
24. čer 2010

joj a zabudla som- hej- vyhrali sme 😀 😀 😀 , mm aspoň videl futbal keď došiel skôr domov 😅 😀

sherry28
24. čer 2010

@matova taky MM koukal na váš fotbal 😉 a CH 28, no měla by ses hodně šetřit 😀 a teda Šimonek už by bylo na čase, aby trošku začal poslouchat maminku 😠 nebo takhle porodíš předčasně 😅 tak utíkej spát, ať si řádně odpočineš před další šichtou 😉 😔 😔 já už mizím od PC také 😝

matova
24. čer 2010

sherry: ja som sa napráskala- mm mi spravil bonus na veceru- pizzu 😵 , a este rozmýslam ci ist zehlit ....maly uz plakal ale nastastie len zo sna 😉

prchalka
autor
25. čer 2010

Dobré ráno 🙄 vyzerám asi takto.
První ječení už 21.25 😖 další 23.15, šla z postýlky a do rána asi 5x kvičení na dudel a přitom i ruku, jinak se vzteká!! Naposledy v 5.30, takže teď ještě spí 😠
MM to fakt umí líp a nevím, jak to dělá, že jí tam jen hodí a otočí se od ní a je klid, ona mě jen zneužívá. A to šmudlání mých malíčků - fakt už vylítnu z kůže!
Takže zatím asi tak...

sherry28
25. čer 2010

nádherný slunečný pátek přeji 😵
doufám, že je u vás jako u nás, sluníčko pálí a takhle to bude po celý týden minimálně, až do pátku 🙂 takže připravte bazénky 😵
kluky už mám oba vzhůru, dnes i Lukyho sluníčko nenechalo spát 😉

sherry28
25. čer 2010

@prchalka zase blbá noc 🙄 to už se ty děti snad buděj ze zvyku nebo co 😒

gina333
25. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova: aspon, ze si poo nebola sama na maleho. 😉

@prchalka: no ja si tiez myslim, ze sa budia tie nase opice zo zvyku. 😒 Ale zase cez den bola zlata, pekne sa hrala. 😉

U nas noc v pohode s jednym budenim o 2:30, vstavala 6:30. Celu noc prsalo, dufam, ze uz cez den nebude. 😵

katzi
25. čer 2010

ahojte,

u nás zase špatná noc, prchalko i já vypadám tak 🙄 😝 U nás je to teď fakt myslím těma spodníma trojkama. Normálně se taky samo budí se zvyku, ale ne tolikrát jako v toto období 😝 Dnes tady moc nebudu - vyrážíme za chvíli ke kamarádce, potom do města do DMka atd. a odpol. vyrážíme k mojí mamce na víkend. Budu mít relax od Aduš - v sobotu jdeme s MM na svatbu mojí kamarádky, bude celé odpol. až do noci než se vrátíme hlídat mamka 😵

Mějte se tady všichni pěkně 😵

lehna
25. čer 2010

ahooojky,

naše noc byla zase po několika dnech naprosto skvělá 🙂. Poprvé jsem ho slyšela AŹ ve 2.00, a to jsem tam ani nešla, asi se jen otočil, nebo něco,tak ze sapní něco řekl. další bylo 3.10, šel tam MM, byl tam do 4-malý nemohl pořádně zabrat a pořád volal mama, ale MM si poradil. No vstával v 6,20 🙂.

@sherry28 - tak u nás prší a prší ☹

sherry28
25. čer 2010

tak my jsme zpět 😉

katzi: tak si to užijte na svatbě a nezapomeň taky hodit fotky, doufám, že půjdete na takovou slavnostnější hostinu než jsme byli s MM my 😀

lehna: tak ono se to počasí snad vybere a pokud dnes nebude hezky, tak zítra snad už jo 😉 🙂