Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
15. črc 2010

@prchalka 🙂 ...jo t jse zapomněla...nooo,kde k tmu nápadu TM došel 😕 ???já mám motorky hodně ráda, ale z tohodle bych nadšená teda taky nebyla ☹ ...dobrovolní dárci orgánů 😢 ...

@sherry28 🙂 ..ty brďo..super 😵 ...tak luki bude nakonec řízkový 😀 ...
my jsme se s matýnkem sprchovali po příchodu domů 🙂 ...byli jsme zpocení až hrůza 😨 ...být to na mně..zůstanu ve sprše až do večera 😀

@edusik 🙂 ...ahojky 🙂 ...i u nás jsou mezi zoubkama pauzy, myslím že je to normální 😉 .
vzpomínám, že hodně dlouho nic nerostlo po 1...horních i dolních, pak po čase vylezly horní 2, potom všechny 4 zaráz a zároveň s nima i zapomenuté dolní 2 😅 .

edusik
15. črc 2010

@ined77 tak to je potom fajn, už som rozmýšľala, či nezáujsť k zubárovi urobiť nejaký snímok alebo čo...

sherry28
15. črc 2010

@ined77 taky jsem tam byla dobu, vůbec se mi nechtělo ven 😉

sherry28
15. črc 2010

@edusik 🙂 ono to taky třeba trvá i tři měsíce než se nějaký zub vůbec ukáže 😅 klidně mohla mít průjem i k zubům, který ještě nejsou zatím vidět, u nás to bylo taky tak 😉

sherry28
15. črc 2010

@edusik zubař jí růst zubů neurychlí 😉 🙂 a bezzubý člověk není, leda ty co jim zuby vypadají 😀 ale jasný, člověk si dělá občas starosti a co teprve moje kamarádka, její malej v roce neměl ani jeden zub 😨 a taky má teď všechny 😉

ined77
15. črc 2010

@edusik 🙂 ...jj, jak píše sherry 🙂 ...neboj, budete brzy zubatí až až 😉 😀 .my ani tolik zoubků ve vašem věku neměli 😅

edusik
15. črc 2010

áno, aj našej kamoške vyrašil prvý zúbok až po roku 😉 no čo, tak budeme čakať - ja len mám troška také myšlienky, lebo mne napr. nevyrástli horné 3-tky ani mliečne ani normálne ich nemám, tak mi vrta v hlave 😅

ined77
15. črc 2010

@edusik 🙂 ... 😕 fakt???no pak bych to možná se zubařem časem konzultovala...třeba to může být dědičné 😨 ...
tak to jsem ještě neslyšela, že někomu chybí nějaký zub 😕 ...ale znala jsem člověka, co měl ještě v dospělosti nějaké zuby mléčné a dr. mu tenkrát říkal, ať se je snaží zachovat, že už další nevyrostou 😕

edusik
15. črc 2010

no vážne, ja som si celý život myslela, že namám len 1 zub - no vidno mi proste medzeru, a nepočítala som ich a až teraz ked som zmenila zubára, tak mi pri preventívke ( z rentgenu) povedal, že ho nemám aj na pravej strane, ale on si myslel, že som nosila rovnátka a samo sa mi to poposúvalo - tiež ostal prekvapený, že na pravej strane nie je "medzera" 😀

mňa babka stále strašila, že keď si budem prechádzať stále s jazykom po ďasne (ked my vypadli mliečne zúbky ) že mi tam riadny zúbok nenarastie 😠 a pozri - ozaj nenarástol 😝

ined77
15. črc 2010

@edusik 🙂 ..no různé věci se dějí 😅 ...možná by to za ten rentgen u malé opravdu stálo 😨 ..nebo se jen u dr. zmínit...třeba by se dalo předejít nějakým mezerkám a tak..kdyby to teda nedej bože měla po tobě. ačkoliv jsou daleko horší věci, že jo 😉 🙂

sherry28
15. črc 2010

@edusik tak to jsi první člověk, kterému nenarostly trojky 😅 😨 ale určitě i to se může stát, v tom případě se klidně zubaře optej, ale stejně bude asi nejdřív čekat do určitého věku jestli nevylezou, ale za info nic nedáš 😉 já znám zase jednoho kluka, kterýmu vylezly druhé zuby ve dvou řadách 😀 takže má dvoje ty jedny má nahrádní, vždycky si z toho dělal srandu 😉 🙂

sherry28
15. črc 2010

myslím teda první čytři horní a čtyři spodní dolní 😲 😀

sherry28
15. črc 2010

Tak a Mára už je vzhůru 😎

lehna
15. črc 2010

ahoj holky,

horko horko, děs. noci u nás tak nějako podobné, chodím tam tak 3x-4x.
nenechá mě sedět u PC,tak jdu jen letecky.
Jak se tady chválí čorí s nočníkem, tak mi mamka včera zrovna poslala odkaz,tak kukněte 🙂.
http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/koj...

večer jdu cvičit,tak už asi nejuknu

ined77
15. črc 2010

u nás také dospáno...2h 🙂 ..stačí 😉
jdu ještě vytřít a budeme čekat na tatínka 🙂
teda já se potím jako vrata od chléva ☹ ...fuj 😠
všem pěkné odpolko 😵

@sherry28 🙂 ...žralok 😲 😅 ..ty brďo 😕

@lehna 🙂 ...ty jdeš ještě v tom pařáku cvičit? 😨 to jsi teda dobrá 😅
na odkaz kuknu 😉

prchalka
autor
15. črc 2010

U nás spánek 2h - prostě to je teď takový standard. Jinak teď byla k sežrání - sedí na křesílku, čučí na Minimax, otočí se na mě, končí pohádka a ona říká: "Eště bude...mysíš?" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To jsem si málem cvrkla 😅 😅

sherry28
15. črc 2010

@prchalka to je kouzelný 😀 Mára zase seděl na posteli a držel v ruce koalku a říká mi:"to nemíš tyty" a hrozil prstem a já mu říkám hlavně, že to víš, tak proč to otvíráš 😉 a on "pššš, mazat" a vyvalil rošťácky oči 😀 rozdělal to lehnul si a namazal se 😀 😀 😀 jsou to enšpíglové 😉

prchalka
autor
15. črc 2010

@lehna U nás to taky začalo po 21.měsíci! Zajímavý článek 😉
Samo, že když by to nechápala, netlačila bych na ní. Když nic jiného, aspoň by chodila s holou řiťkou, což chodí pořád 😀
Na cesty a někam ven samo plínu máme 😅

sherry28
15. črc 2010

tak Mára spí 😉 ale dnes uspávání trvalo 30 minut 😅 no je vidět, že u nás nesvítilo celý den sluníčko, spal po O necelé dvě hoďky a večer ne a ne zabrat jak je sluníčko spí přes den tři hodiny a večer je na osmou tuhej hned 😎 je vidět, že ho sluníčko ničí 😕

sherry28
15. črc 2010

ještě počasí v neděi se ochladí, ale od pondělí zase 33°Caž do čtvrtka 😉 😵 léto jak má být 😀 chudáci děti a prchalka 😅

prchalka
autor
15. črc 2010

@sherry28 A ještě matova 😝
Děkuju za info a účast... ale já už si snad i trochu zvykla, ale jen trochu 😝
Udělali jsme si dneska v krámě s MM zase radost. ON 2x plavky-šortky, ale nápad to byl můj, no spíš to bude mít jako šortky, páč do vody asi nevleze, ale já ho přemluvím aspoň u jeho ségry a já spoďáry, co jsem chtěla 😅 😅
Jo a já budu mít sportovní plavky z MMB, abych měla fakt aspoň jedny prezentovatelné, i když taky s nima asi na pláž nepolezu 😅 😅 Leda s čorinou v bazénku 😅
No a už se předvedl i v kombinéze!! No sluší mu to jo, ale furt si myslím, že se zbláznil. Třeba vám sem napíše, co ho k tomu přimělo po 30ti letech 🙄 😖
Všem dobrou noc 😔

sherry28
15. črc 2010

tak všem pěknou noc 😉 koní zase nějak stávkuje nebo co 😖

matova
15. črc 2010

ahojte, idem len zreferovať, že všetko ok, krvný cukor ok, vyšetrenie u gynek. pohmatom ok, výter z minula ok, akurát mám nižšiu hodnotu železa (asi po 20 rokoch 😀 ) , tak som nafasovala Aktiferin 😕 .
Malý tvrdo zaspal cestou domov cez obed v aute, snažili sme ho tam spiaceho udržať čo najdlhšie 😉 akurát však dajaký blbec právce prechádzal križovatkou a samozrejmä on čakať na červenú nemohol, tak spustil dajakú sirénu a šimonko bol hneď hore a už nezaspal...dovečera bol mrzutý...do bazénu však musel aj niekoľkokrát....etšžš eme dnes na neho dvaja boli, o 20h som neúspešne uspávala- hrozne horúco bolo, vonku peds brechal 😝 , nakoniec zaspal o 21h 😉 , odvtedy už som tam raz bola- plakal- celý je spotený- pritom spí v kraťasoch a tričku 😒 . Mastím stále Mundisalom- pred spaním- chce to 😉
čítala som akurát prvú reakciu dnes-
- prchalka 🙂: veru, chcelo by to kompromis- u nás viac sedenia a u vás viac vybiehania z vody 😀 😀 😀

Všetkým pokojnú noc 😎 , a na zajtra aspoň trochu už dýchateľný vzduch 😝 😉

matova
15. črc 2010

a išla by som aj skôr spať, akurát musím čakať než sa mi vychladí šampiionová omáčka- teraz som varila, zajtra by som to asi nezvládla 😅

sherry28
15. črc 2010

já jsem ještě tady, ale už vypínám PC 😉 tak dobrou
@matova snad už máš omáčku vystydlou a spíš 😉 😔 😔 😔

sherry28
16. črc 2010

dobré ráno 😵
tak dneska nevím čím budu vytírat 😒 Mára mi hodil z balkónu koště a zlomilo se 😠 zkusím to slepit než koupíme nové 😕

prchalka
autor
16. črc 2010

Dobré ráno.
uspáno 20.20, vzbuzena za hodinu a pak za další hodinu ☹ Fakt horší, než mimino 🙄
Dneska bych možná i líp spala, kdyby ovšem zase neskřehotala, fakt mě budila a bylo mi to celkem nepříjemný, chěla jsem spát 😅 Nj, leze ta druhá trojka 😝
Ale ještě se mi stačilo zdát, že jsem těhotná, test mi dělaly nějaký kámošky se skleněnou trubičkou a krví nebo čím... a já byla fakt v šoku, ječela jsem, že nemůžu být, když mám MS a myslela jsem přitom na vás všechny, že jsem jako další 😒 😒 😝 Fuj, ještě teď je mi špatně..!
Hezký den všem!

@matova Tak super, že je aspoň vše ok, když už to s tím Šimim není jednoduché. A troubení a sirény taky miluju, zrovna, když usne! 😠 To mě fakt bere ďas potom!! Ale vždycky je to jak naschvál!

@sherry28 Mára to je pomocník 😅 Asi jako u nás! 😅

prchalka
autor
16. črc 2010

V noci stojky a ráno se u nás chrápe takhle:

zuzanka26
16. črc 2010

ahoj, u nás noc taky hrozná, nečekaný pláč úplně srdceryvný, který nešel zklidnit a to asi 4x za noc, mezitím pít pít bumbat a takhle pořád dokola. Jsem chodící mrtvola a ještě to vedro¨.
Za to teď náladička výborná, navíc pohádky v televizi.

sherry28
16. črc 2010

tak konečně to běží, u nás se spí od 12:00, takže už pomalu bude vstávání, já aspoň vybírala věci pro mímo, jen koukala 😉 kupovat až v září, až budu mít kompletně vybaveného prvňáčka 😉