Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
20. črc 2010

Dobré ránko,

u nás noc: napřed katastrofa : v 22h se nějak probudila s mega řevem a řvala asi do 23h 😝 Dala jsem jí Panadol, přišla mi dost teplá. No pak se už spalo do 4h, a pak zas nějaký brekánky byly 😖 Ráno jsem objevila, že je dost poštípaná od komárů, zapoměla jsem natřít repelentem. Tady je komárů fakt hodně.

prchalko: čorí je statečná, jak se na fotkách vine k těm kozičkám 😀 U vás by měl větší úspěch než Zoo asi nějakej Aquapark, tam byste čorí naložili do vody a nebylo by žádný lítando 🙂 Zkus jí dát přes den Frutapuru od Hami, švestkovou, mě se po tom Adu vždycky vykadí raz dva.

gino: parádní dovolenou jste měli. A Sophi to super zvládla. Přeju rychlé a pohodové zakolejování do domácího režimu.

zuzanka26
20. črc 2010

Dobré ráno 🙂
naše noc byla opět na prd, mezi půlnocí a 2 ráno byla vzhůru snad 10x, pořád se točila v postýlce, kopala, brala si sama pití a mlátila s tím o postýlku, pak začala zase povídat a v půl 7 ráno vykřikla: rohlíky!!!! a byla vzhůru, no tak to mě aspoň pobavilo.

Jinak jsem měla strašný sen, že se se mnou chtěl manžel rozvést
😔 fuj, nevěděla jsem, jestli je to pak pravda.

@gina333 to zní všecko tak krásně a idylicky, fakt závidím. Hned bych jela taky, kamkoliv, my pojedeme už jen a na pár dnů na Šumavu, ale aspoň něco.

gina333
20. črc 2010

dobre rano 🙂
moc dobra, bola hore raz o 3:40, zobudila sa o 7:30 takze uvidim kedy na obed zaspi. Dnes ma caka upratovanie, pranie, no musim sa aklimatizovat do normalu. 😉
Dakujem za privitanie. 🙂

@zuzanka26 : veru dovolenka by vam urcite prospela, ked Sarinka tak zle spava. 😒
@katzi : tam boli tiez komare, ale nastastie Sophi nepostipali, zato Nati a mna hej.

gina333
20. črc 2010

nahodila som fotky. 😉

sherry28
20. črc 2010

@prchalka já to osobně neznám ani z vyprávění, že by to bylo pravidlo 😉 ale neboj Čorí se to naučí přes den 😉

sherry28
20. črc 2010

@gina: fotečky jsem zkoukla všechny, je vidět, že jste se měly fajn 😉 ale teda klidně by jsi mohla nějaký kilečko nabrat 🙂 já mám sice normálně taky málo, ale vzhledem ke své výšce jsem kulatější než ty 😉 jinak ti to moc sluší na fotečkách a tvým holkám taky 😵 a nakonec Sophi a pes byli kámoši 😕 a sestra je starší?syna má fešáka 🙂 ten musí mít ženskejch kolem sebe 😀

gina333
20. črc 2010

@sherry28 : no s tym priberanim sa my nedari ☹ aj ma to stve, ale nic s tym nespravim. Sestra je mladsia o 3 roky, ale stale bola vyssia ako ja. Milanko ma uz 16, je to moje zlaticko, strasne dobry chalan, slusne vychovany, no radost mat takeho syna. Psa nakoniec museli pred Sophi schovavat 😀 ta by ho stale iba hladkala.

hypo
20. črc 2010

ahojky maminky, mam dotaz .... amalce je pul roku zacaly jsme s prikrmama bastila asi 3 dny jsem se radovala jak krasne ji a najednou kdyz utne, jak vidi lzicku tak zavre pusinu a neji, taky zacala hystercit se spanim, nechce usnout v postylce a desne vyvadi no a dnes jsem objevila ze ji rostou zuby, muze to vsechno s tim souviset? ja to nejdriv svalovala na caste cestovani pres leto do toho ty vedra ale ze by za to vse mohly zuby????

sherry28
20. črc 2010

@gina333 tak teda vypadáš mladší 😵 ne podle výšky, to mě přerostly obě sestry 😀 ale podle vzhledu 😉
@hypo zuby můžou za hodně věcí ☹ nechutenství, teploty, průjmy, zácpa, nespaní, neklid a další 🙄 klidně to můžou být zuby, když přestala jíst, ale může to být i vedro moje děti taky nejedí teď v tom vedru 😅 ale jestli se ptáš zda to můžou být zuby, tak klidně můžou 😉

katzi
20. črc 2010

gino: krásné fotečky. Moc vám to všem sluší 😵 Mě by vůbec nevadilo mít takovou figuru jako ty 😉 Já jsem jednak vysoká a jednak rozhodně ne tak štíhlá - od pasu dolů by bylo co shazovat 🙂

Jinak Aduš mezi těma komárama kousla asi i nějaká moucha co přenáší vzteklinu, jinak to není možný co předváděla zas 😠 Scének bylo plno celý dopoledne. Snad se z toho teď vyspí 😕

sherry28
20. črc 2010

tak my spíme 😉 objevila jsem dolní pětku vlevo, ale je pod dásnem, prosvítá, tak uvidíme jak dlouho to bude trvat 😅

ined77
20. črc 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem šla až na dvě bečení nad ránem, teda spíš vztekání ze spánku 😨 ...to už tu chvilku zase nebylo...nechápu 😖 .
budík v 6.05.
jinak dopolko klasické, spinkáme od 11.40 🙂 .
vidím že gina 🙂 je zpátky, tak jdu honem dočítat novinky 🙂 😉

gina333
20. črc 2010

aj u nas sa spi, idem sa najest a trocha si zasurfovat, sestra sice mali internet ale som nestihala tak si daco pocitam. 😉

ined77
20. črc 2010

@gina333 🙂 ...gina vítej doma 😵 .fotečky jsem všechny zkukla, nádhera 😵 .
jj, jenom odpočívej a aklimatizuj se 😉

@sherry28 🙂 ...no jasně, ještě těhu tady řešit a můžeme tu sedět nonstop 😀 .
i vy zubatci 😕 😀

@katzi 🙂 ...i u nás je co chvilka humberto 😒 ..no, a až to přestane, budou z nich rozumné dítka 😀 .
ty mažeš adeli repelentem na noc?my koupili cosi do zásuvky, vydrží to prý 60 nocí a zatím teda nejsem pokousaní ani jeden 😉 .matýnek měl škaredé hryzance, možná je na to trochu alergický, protože měl v místě vpichu úplné bambule 😲 .ale dávala jsem fenistil kapky a zmizelo to 😉 .
tak jí píchance pomaž fenistil gelem, nebo i alpa dělá gel 😉 .

prchalka 🙂 ...také krásné fotečky 😵 .čorí je na ty kozeny nějak zatížená 😀 .
s tou holčičkou...no, čorí fakt vypadá tak na 3 roky, ale hlavně že je zdravá 😉 .vždyť je to krásné mládě 😵 .
co se týče kakání...jednu dobu se mi matýnek pokakal vždy těsně před usnutím 😒 , čímž se zase probral že...ale trvalo jen pár dní...to se srovná 😉 .ta frutapura fakt pomůže 😉 .

@hypo 🙂 ..jj, jasně že by to mohly být zoubky ☹ .to přejde 😉 🙂 .

@zuzanka26 🙂 ...rohlíky 😀 ...jinak teda noc jste měly náročnou ☹ .
ty sny...já to mám to samé, kolikrát se mi něco zdá a jsem z toho zblbá půl dne 😨

matova 🙂 ...kdepak jsi???? 😕 😨 😕

katzi
20. črc 2010

ined:no já jsem si právě říkala k těm repelentům do zásuvky, aby jí z toho nebylo nějak blbě, když by to čuchala celou noc 😕 Takže jen mažu dětským repelentem. Včera jsem zapomněla namazat,tak taky podle toho vypadá 😖 Taky má úplný bambule a to skoro po celým těle, věřím, že jí je to nepříjemný 😒 Mažu Fenistilem, nevěděla jsem, že jsou i Fenistil kapky 😕 To ještě můžu zkusit., děkuju za tip 😵

ined77
20. črc 2010

@katzi 🙂 ...myslíš že to může dítku nějak vadit? 😲 ...nad tím jsem vůbec nepřemýšlela 😨
my spíme při otevřeném okně teda a si i tak to funguje, protože od té doby fakt ani štípnutí 😉 .matýnek se drbal hrozně chuďátko 😢.
ty fenistil kapky...to je antihistaminikum, ale jsou bohužel prý na předpis...nedávno jsem o nich říkala kámošce, šla pro ně do lékárny a přišla s tímto 😕 .nám je dr. napsala při očku...matýnek měl nějaké teploty pak, tak vždy pak 2-3 dny kapu 😉 .

prchalka
autor
20. črc 2010

Ójé, tady to zas jede 😀
Nebyla jsem dopol doma, vrátila jsem se až po 11h, čorina spí od 12, tak celkem v limitu.
Využila jsem tchánovic dovolené a konečně vlítla na gyndu, tam dobrý, objednala jsem se přes net, šla hned na řadu a za 10 minut po vstupu do budovy už jsem byla zase venku 😅 To není jak to 2hodinové čekání kdysi 😉 super!
Pak už jsem nakupovala jen pro bobinu - spoďáry (no už musíme) 😅 a ponožky a nový krosíky a sobě nakonec taky radost - a to jsem to málem přešla!

prchalka
autor
20. črc 2010

@katzi Nazdar pani, jo tak Frutapuru doma vždycky nějakou mám, ale né zrovna teď švestku, ale koupila jsem Rossmann hruškovou přesnídávku a pak ještě ten švestkovej nápoj, tak uvidíme.. My máme taky v zásuvce ten Raid a nebála bych se. Jako malýmu miminu jsem jí to tam dávat nechtěla na celou noc, tak jen před spaním a pak vyndat, ale teď už to tam máme v pracovně pořád - ale taky máme pootevřený okno, jak byly ty vedra a dobrý 😉

@zuzanka26 Rohlíky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To jsou fakt ťunťové. My občas taky něco vykřikujem. Nj, jestli nemají chudinky úplně přeplněnej hd 😀

@gina333 Ahoj doma. To je super, že jsi z dovči přijela dobře naladěná, no vidíš a strach jsi měla! Na fotky mrknu později.

@ined77 Jo, mám doma zdravou řípu, však já si nestěžuju. Ale na to, jak je velká, si lidi asi musej myslet, že je zaostalá, protože na 3 roky teda ještě nemluví, ani se nechová 😀 Klame tělem už teď! 😅
Ale v porovnání s těma ostatníma dětma to pak práskne do očí.

@sherry28 Chtěla bych vedle sebe vidět Marka a čorí, tam by se možná ty rozdíly setřely 😀

sherry28
20. črc 2010

@prchalka no to bybylo zajímavý 😉 Marek je o nějakej ten měsíc mladší a taky vypadá starší ten vypadá na 2,5let c ho lidi takhle tipujou, ale když řeknu 1,5roku(teď už 19měsíců)tak moc nevěří 😅

matova
20. črc 2010

ahojte, idem len pozdraviť 😉
varím naďalej vnoci- ale len rýchlovky 30 minútovky- nevydrží mi ani ráno. Hrabe sa von a tam beží ostošesť kade tade donemoty až doobedu do vyčerpania. Doma sa nedá s ním vydržať, je úplne mimo- musia to byť tie zuby 😒 .
Takmer neje, večeru aspoňže áno 😉 , doteraz akotak ešte pil ale dnes prvýkrát pred spaním ani mlieko nevypil, naposledy pil vlastne ráno o 5h, celé doo nič 😒 . Chodíme spať klasicky- 21-21:30, vstávačky okolo 7, vnoci na mlieko, dnes bol hore o 5h, nevedel zaspať, nakonec ešte zaspal po 6h do 8h. Inak hystéria, pač ako bábätko, je tu aj švagor chuvička ale nemôžem od nich ani na 5 metrov, hysterický plač 😢 .
včera som aspoň rada bola že konečne sa ochladilo a dá sa dýchať ale dnes je zas dusno a som hotová 😝
Dúfam že nič dramatické sa u vás nedeje, páá

matova
20. črc 2010

gina: vitaj doma 😵 , fotky sa posnažím niekedy kuknúť 😉

gina333
20. črc 2010

@matova : dik za privitanie, chudatko ako citam tak stale ti ten Simi da riadne zabrat. 😒

ined77
20. črc 2010

@prchalka 🙂 ...prý klame tělem 😀 ...no správná baba ne? 😀
co se v mládí naučíš..... 😉 😀


@matova 🙂 ... ☹ ó ty moje chuďátko 😢 .
držte se 😵

u nás dospáno, zase jen 1.20 dohromady 😖 ...a to už jsem se chystala zalomit taky, tak jsem nakrklá 😠 😀 😅 .
jdu se věnovat, cosi tady kuňká 😉
všem pěkný zbytek dne,papa 😵

gina333
20. črc 2010

u nas sa stale spi, uz dve hodiny 😉 neviem cim to je, zeby doma bol iny vzduch????????

prchalka
autor
20. črc 2010

@ined77 Tyjo, co to s Matym je? U nás se spalo 2.20 a to šla spát ve 12 🙄
Teď jsem do ní nacpala tu přesnídávku a ještě tlačí jablíčko, tak kéž by to pomohlo a byla vykládka do večera!
Krosíky už má na sobě, tentokrát to bylo očíslované 27 😅 a jsou tak stejně velké jako tamty předešlé 21, ale vejde se jí tam líp noha, na nárt jsou vyšší 😉

gina333
20. črc 2010

Sophi spala 2:30, a kym sme sa vychystali zacalo liat. ☹ Ma ide porazit, treba my na nakup, nemam doma nic.

@prchalka : k tym crokskam, my ich musime nosit na ponozky, naboso jej otlacili nozku. 😠

sherry28
20. črc 2010

tak Mára dnes spal jen 1.20, takže jsem si moc neodpočinula 😒 ale kdyby nebyl aspoň tak neskutečně protivný, dneska se 5x pokadil a po třetí srajdě měl už úplně opruzenou řiťku, fakt fest, že by ta pětka? 😕 no každopádně mrčí celý den, jdu ho vytáhnout z vany a řádně namazat a pro jistotu mu šoupnu paralen čípek 😉 poslední tři noci ze spaní brečí, ale nevzbudí se úplně 😒 ale naštěstí to netrvá dlouho a hned zase spí 🙂

gina333
20. črc 2010

@sherry28 : chuda maly 😲 nas zatial strasia tie trojky, nie a nie von. 😒

Sophi je v pohode, vyspata je dost, som zvedava kedy zaspi. 😉 Dnes tu aj poprsalo, ale weekend uz hlasia horuci. Cely den som prala a upratovala, ked si pomyslym na tu kopu zehlenia, no neviem kedy sa do toho pustim. 😝

prchalka
autor
20. črc 2010

@sherry28 Nj, tak to máte asi jasný, jste rychlíci, pětka vyleze cobydup!
Já hlásím úspěch - dnes 3x bobek v trávníku, tak snad už se prošťouchla a v noci bude klid! Akorát u toho prvního bobku byla docela nešťastná, ona to chodí zkoušet na nočník, ale vstane a nic (nevím nikdy, jestli chce čůrat nebo kakat), takže pak stála na trávě a začala křičet "nočník" a tak jako brečet, kňučet. Buď to bylo tím, že byla nějaká zacpaná, doufám, že né tím, že by měla blok, že bez plíny to nepustí ☹ Ty další už pak byly celkem v pohodě, tak snad...

prchalka
autor
20. črc 2010

@gina333 My jsme z botek otlačený proto, že měly nízký nárt. Takže chvíli je nosila, ale teď už ji do nich fakt nenarvu. Je to taková měkkčí guma. Já jí dneska koupila z tvrdší, vyšší a červený a navlíkaj se hezky. Jen co tomu řekne tchýně, že už je nemůžem mít.. Aby si nemyslela, že už je snad nechci a koupila jsem si hezčí. Ono je těžký někdy něco vysvětlit.. 😖