Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
28. črc 2010

A teď hodila druhého bobíka do spoďárů, jak já jsem ráda, aspoň tak 🙂

@gina333 Já chodím většinou každý den, ale teď se mi to taky nějak zarazilo předešlých pár dnů.. 😖

sherry28
28. črc 2010

@prchalka tak když to máte obě, tak to bude asi stravou ne? 😕 Jíte to samé?Myslím, obědy, večeře....to vypadá, že vás něco zastavilo 😀 hodně ovoce(krom borůvek, ty vyloženě staví) a pít 😉

prchalka
autor
28. črc 2010

@sherry28 Nee, jídlem to nebude.
Jinak už se docela zase rozežrala 😅
Vydržela normálně, usnula hned. Jelikož nám blbnou chůvičky, na obou kanálech to chrčí (nevíte, co s tím?), tak tam radši půjdu, protože poslouchat to tady nejde. MM stejně čumí na film, z kterýho je mi zle, takže mu udělám pápá 😝 Dobrou noc 😔

prchalka
autor
28. črc 2010

A přidávám se k těm, co by bez sladkostí nemohly žít 😝 Je to mor, chjo.. 🙄

gina333
28. črc 2010

@prchalka : my chuvicku nemame, takze to neporadim. 😒 Aj MM pozera uplne ine filmy ako ja, este, ze mame 3 telky. 😉

U nas sa konecne spi, MM si vybral taky film co si aj ja pozriem, no som zvdava. 😲 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😝 😝

sherry28
28. črc 2010

@prchalka tak ani my neměli nikdy chůvičku ani monitor 😉 ale nemůže to být třeba počasím?Jako, že špatný příjem nebo tak něco 😕

@gina333 užijte si film 😉

a já jdu chrnět, dneka jsem vstvala v pět ☹ 😉 😔 😔 😔

sherry28
28. črc 2010

jo ještě předtím si vezmu tatranku 😀 😀

matova
28. črc 2010

ahojte, my sme mali takú priemer noc, zaspal o 21:15, do polnoci sa zobudil s plačom a zdvíhal sa z postele, podarilo sa mi ho uhladkať bez mlieka, potom bol hore už len raz a spal, do 7h. Doobedu už sme aj von vyliezli a motali sa popod balkóny v daždi 😀 , našťastie takto fungovať dlho nechcel, dážď by mu ani nevadil ale neznáša vietor 😉. Cez obed spal zas tri hodiny - to je moja obrovská úľava, zas som si pospala hodinku. Poo len doma, hrozné cirkusy ke´d som mu natierala gelom zuby, ale aj predtým už bol hotofka tak som to nevzdala. Pokadil sa až na chrbát....Večer zaspal o 21:30. Dováram obed na zajtra, prádlo povešané, riad umytý, a trepem do seba pizzu čo som si upiekla (mrazenú), lebo samozrejmä keď som vyliezla po uspaní z izby nečakala ma ani večera ani umytý riad...už tu len po sebe štekáme s mm 😔. Posnažím sa dočítať 😉

matova
28. črc 2010

prchalka, gina: na sladkosti som aj ja, a zápcha aj u mňa, ale ten Aktiferin ma práveže preháňa a je mi pritom zle, tak neviem, nechám si asi predpísať niečo iné, len na gynek. sa dostanem asi až po 10. 8.
sherry: jedlom tá zápcha ani u mňa nieje, mäso takmer ani nejem, väčšinou zeleninu, ovocie...asi som proste taký typ alebo čo...A ten gluko test, tak mne asi robili tú miernejšiu verziu čo trvá dlhšie, bola som tam celkom cez 3 hodiny a na výsledky som nečakala, posielali ich oni potom môjmu dr.

všetkým pokojnú noc 😎 , idem vypmúť varenie a čakať kým schladne....

matova
28. črc 2010

kto chce nech nakukne do fotiek, je tam náš prírastok 😀

sherry28
29. črc 2010

dobré ráno 🙂
@matova já byla na testu taky tři hodiny celkem s tím čekáním, u nás tu verzi hodinového vyšetření nedělají, stojí to prý zbytečně moc času a peněz pro ně, jak u vás nevím 😕 ale ta mírnější verze se skládá ze 60minut, při kterých tě jenom vyšetřují 😨na výsedky se také tady normálně čeká(při Márovi mi posílala ke gynekoložce), ale udělala nejspíš výjimku, byla jsem tam ještě s jednou těhu jako poslední 😕 jinak tu zácpu z jídla jsem myslela u prchalky, protože jí mají zrovna obě dvě a Čorí jí předtím neměla a myslím, že ani prchalka(psala snad, že normálně jinak chodí)tak to byl jen takový úsudek 😉 jinak někdo na ní zkrátka trpí a nic s tím neudělá(musí používat projímadla), ale ty jsi těhu, takže u tebe je zácpa normální 😉 máš krásný pupík venku 😵 mě už taky vylézá a začín trčet 😀

gina333
29. črc 2010

@matova : krasne brusinko 🙂

Noc dobra, s jednym budenim nad ranom spala az do 7:00. 🙂 Ale to pocasie ma ubija ☹ Sophi sice spi rovnako, ci je vybehana vonku alebo vo vnutri, ale mna to uz stve. Stale prsi, je zatiahnute, no normalna jesen. 😲

katzi
29. črc 2010

ahojte,

noc: zase super, až do rána do 6h 😵 Dnes dopol. uklízíme, čekáme kolem 13h návštěvu kamarádky se skoro ročním mimčákem 🙂 Doufám, že Adu bude spát aspoň do 14h, ať si alespoň tu hoďku můžem popovídat v klidu. Jak se probudí, tak zas určitě bude hájit svoje teritorium a vyžadovat moji pozornost😖

matova: krásné bříško 😵 Julinka vystrkuje "anténku", aby sondovala, co se děje venku, prostě zvědavá ženská 🙂

matova
29. črc 2010

ahojte,
u nás je to katastrofa, zobudil sa o 5:45 a už nezaspal, chudák sa snažil na nočníku niečo vyčarovať no nešlo mu to (ale zázrak že tam sedel 😉 ) a vonku ho tak "prešvihlo, že to mal zas až okolo nožiek 😢 . Bože to dieťa je úplne zničené z tých zubov, hrozne ho ničia, stále poplakáva a nevládze teraz, jediná jeho záchrana je asi vkuse niekam bežať....Dala som ho už spať a spí od 10:35 😔 . Asi budem musieť k nemu, aby to potiahol dlhšie, ale toľko práce mám doma....a potrebujem nás zbaliť, lebo okolo 15:30 odchádzame na otočku k našim- medzinárodné stretnutie- brácho a už aj ujo s tetou z Prahy, v sobotu to má byť zas u nás, len kôli malému ja by som najradšej ani nikam neišla, konečne sa tešil že svieti slnko a môže behať vonku. Cestou musíme kúpiť nejaké darčeky a s malým už to vidím ako nakúpime 😝 😀 .

díky za reakcie na pupík 😀 , mne trčí odzačiatku, on sa mi totiž vôbec po malom nestiahol dnu 😲
katzi: anténka😀 😀 😀

matova
29. črc 2010

ozaj, chcela som sem napísať- ako tu už viaceré spomínali- mám pocit že ho často pobolieva bruško pri tých stoličkách, a neviete, nespomínal niekto už pri zuboch aj vyrážku??? ja neviem či môže byť aj taká reakcia- už asi 5 deň má jednu na ruke a druhú na nohe- vyzerá ako taký pupenec naliaty ale je to dosť pevné, svokra vravela že od kiahní vyzerajú vyrážky trošku inak 😕

sherry28
29. črc 2010

tak Mára spí 😉 my s Lukym jsem si udělali zmrzlinový pohár 😵
@gina333 taky mě to počasí štve, toto není léto, teď jste měli letět do Španělska 😉 🙂
@matova tak k zubům jsme vyrážku neměli, takže neporadím 😒
@katzi no to je hned lepší den, když se člověk v noci vyspí 😉

já mám teda od rána nějaký divný tlak, furt se mi motá hlava a vidím občas rozmazaně 😅 asi to bude tím počasím

gina333
29. črc 2010

@katzi : paradne noci pokracuju, jupii 🙂

@matova: vyrazky pri zuboch som veru nepocula ani ja. 😒 A to maly hnackoval pri kazdom zube? Chudatko, veru znasa to dost zle. A na tu navstevu sa tes, prave, ze by si mala so Simim chodit castejsie medzi inych ludi a na ine miesta, urcite si zvykne, tebe len prospeje, ze budes mat okolo seba inych ludi nie len maleho. 😉 My so Sophi od malicka chodime kade tade, a nema nikde problem. 🙂 Drzim palce aby ste to zvladli, hlavne neber vsetko na seba iba ty, ved aj babky aj tety vedia pomahat, tiez mali deti, no nie. 🙂 😉

@sherry28 : no u nas je konecne slniecko, hned som napozila plnu pracku. 😵

prchalka
autor
29. črc 2010

Dneska jsme zase vyjeli, tak se ozývám až teď. Usnula ve 20h, ještě vím, jak přišel MM, když už se dokoukal na tu krásu, ale kdy jí bral z postýlky... nevím.... 😔 😔 😔 A v noci jsem jí taky neslyšela, takže byl klídek 🙂
Cestou zpátky nám dneska zachrápla asi na 5min. v autě a pak už jsem jí zabavovala, ať neusne před obědem a stejně jsem uspávala asi půl hodiny, protože unavená nějak nebyla, lítaly tu asi 2 mouchy navíc a venku rachtali se sbíječkou.. no ale udolala jsem jí 😅
Ty chůvičky jsou jen Sencor a stále to něco ruší, počasím to ale nebude, jenže takhle se to fakt nedá provozovat, leze to na nervy 😠
Jsem obědvat a za chvíli už pro ní určitě poběžím 😝

gina333
29. črc 2010

U nas sa spinka, idem si trocha zasurfovat po MMB, pomaly treba objednavat jesenne vecicky. 😵

prchalka
autor
29. črc 2010

@matova Vypadá ten pupenec jako štípanec od komára nebo beďár? My měly teď kolem těch zubů a teplot najednou ze dne na den 2 takové štípance na zadku, na každé půlce jeden. Večer to myslím neměla a druhý den jsem si toho všimla a podle mě jí nemohlo nic štípnout a spala v overalu. Nechápu....!!!
Dokonce jsem vám to chtěla vyfotit a pak jsem se na to vykašlala. Tak to vyfoť. Teď už se nám to ztrácí..

hancazivocich
29. črc 2010

ahoj

@matova - takový pupec - vypadá jako štípanec? Červený, kulatý, tvrdý? Kika ho má taky - na ruce pod palcem - skoro v zápěstí... Už to i měla... Myslím, že mi někdo říkal, že to může být i ze slintání a okusování ručky při zubech - u nás to sedí - pořád má ručičku v puse... Na čele to má taky, ale tam jí zobnul komár... A jí to trvá dlouho, než to zmizne. Přítel je alergik - těžký na hmyz, má i adrenalinové pero, léky, když ho kousne i komár, tak oteče... Mám strach - kvůli malé, aby to nezdědila. Dr. jí napsala kapičky pro případ, že by otekla, nebo to nemizlo...

hancazivocich
29. črc 2010

@prchalka - myslíš ten film s Donutilem? 😒

sherry28
29. črc 2010

tak u nás je po spaní, Luky ho vzbudil 😠 spal 40 minut, před jednou už vstával 😅 no a já mám po odpočinku, dneska teda nevím jak budu fungovat, nějak mi není nejlíp ☹ tak jdu něco vymyslet s nima, ven se mi vůbec nechce 😝

prchalka
autor
29. črc 2010

Tady začalo lejt. A to bylo krásně, když šla spát. U nás skoro 2h, ale po hodině jí vzbudil MM - šel jezdit na motorce a jak jí začal startovat v garáži, tak už stála v postýlce, ale opět po hodině jako vždy.

@sherry28 Že nám na ně berou ohledy, viď? ☹

@hancazivocich Ne, myslím ošklivý cizí film, z kterýho se mi zvedal žaludek 😝

prchalka
autor
29. črc 2010

A už je tady zase hezky 😀 😀
Zapomněla jsem - koupili jsme redukci na wc, tak už tam teďka čurkala a ráno jsem jí po spaní vážila a má 14,6 - potěšující 😉 A už mažu!

gina333
29. črc 2010

@prchalka : krasna vaha 🙂

Sophi je hore, spala 1:40, ideme sa prejst do mesta, dame si zmrzlinu konecne po tyzdni. 🙂

sherry28
29. črc 2010

tak kluci si naštěstí hrajou sami 🙂 jdu jim udělat sváču 😉
@prchalka to jo to mě dokáže naštvat, když ho někdo vzbudí, kdyby vstal sám tak je mi to jedno, ale takhle vstane uřvaný a nic ho nebaví(nejhorší je, že když už otevře oči, tak ho znovu neuspím), už se naštěstí rozkoukal 🙂 jsou tři, tak po sváče přeci jenom skočíme ven

sherry28
29. črc 2010

tak než jsme se stačili vychystat a nasvačit, tak začlo pršet ☹tak budeme trůnit doma 😅

anta
29. črc 2010

Tak holčinky, včera jsme nespali vůbec, dnes 35 minut, jsem už nějaká zdrchaná až rozdrchaná, je-li to možné? 😒 😉

sherry28
29. črc 2010

upekli jsme s Márou mramorovou bábovku, Luky šel přeci jenom ven v holinkách a pláštěnce 😉 už je zpět, Mára se koupe s MM a Luky půjde pak, denska se těším až to tady bude už všechno spát 😝