Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
10. srp 2010

ahojte,

já jdu jen pozdravit opět až večer. Jsem natíračka číslo jedna 🙂 Musím využít, že je zatím ještě teplo, můžu mít okna dokořán a rychle to schne. Takže jsem dnes jak Adeli spala zas ponatírala kde co 🙂 Jak se vyspala jely jsme s kamarádkou ještě na projížďku na kolech, návrat domů v 18.30. No mám dnes dost. Snad bude Aduš spát...

Na dočítání už nemám sílu 😔 Všem dobrou, klidnou 😔

prchalka
autor
11. srp 2010

Dobré ráno, noc jako obvykle, jen já se budila asi 7x a už nechci, aby se mi zdály žádný sny, je to vopruz! Nepředstavitelný hovadiny! MM vstává v 5.30 a stylem, že ho jdu potichoučku budit a on... vstane jak hromotluk, čímž jí dnes opět probral, takže znova usnula až před 6tou hodinou 😠 😠

@sherry28 Já osobně bych si vybrala ty první botky, nějak na ty nášivky dětský nejsem, vidím, jak se to vždycky odře a rozškubne... Navíc tyhle jsou takový dospělácký 😅 🙂

@adka12 Když je zoubek aktivní, tak je na to homeo asi krátké, aspoň, že ten Nurofen trochu pomůže. Snad to brzy vyleze!!

@katzi Včera mi sousedka od toho 4letého, co chodí ještě spát říkala, že její starší spal poo až do 5ti let. To je sci-fi, co??? 😅 😅 😕 😕 Tak jsem jí říkala, že znám ženy, co jim děti od 2 let třeba nespí, jak to jako udělala?!?! No prostě má spavé a tvárné děti. No a ten starší, co mu je čerstvě 7, tak si prý občas jde ještě odpočnout 😅

sherry28
11. srp 2010

dobré ráno 🙂 u nás slunečné 😉
Mára vstával v půl šestý, protože Lukášek povídal ze spaní, tak ho to vzbudilo, sednul si a už neusnul 😒 pojedu s nima na poštu a nakoupit 😉

sherry28
11. srp 2010

@prchalka mě se taky líběj hodně 😉 mají je i v jiných barvách 🙂 a hlavně za sníženou cenu

gina333
11. srp 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : krasne topanocky si nasla a za dobru cenu, uz ich len objednat. 🙂

@prchalka : aj tie pre Cori su suprove, ja tiez este chcem tak jesenne pre Sophi, chystame sa na nakupy topanok pre MM, kym pojde do prace, takze dufam, ze vtedy kupim aj pre Sophi aj pre Natalku. 🙂

matova: dufam, ze ste dobre spali, ked uz cez den Simonko fungoval non stop. 😉 S mimcom ma to mrzi, neboj to sa do konca urcite napravi, vy tie babatka sa vrtia v jednom kuse 😉 tak sa urco odmota. 😢 😉

Ja uz som vcera vecer nestihala, poo sme boli vo vedlajsom meste na nakupe. Konecne mam svoj vysnivany stol do obyvacky, je cierny skleneny s kozenymi stolickami, takze obyvak uz mam dokonaly. 🙂 🙂 Noc u nas nic moc, zase 2x hore , motanice, no dost sa to posledne dni pokazilo. 😒 MM dnes ide makalt na zahradu, vonku je slniecko tak sa uz dnes dufam dostaneme aj na ihrisko. 😵

prchalka
autor
11. srp 2010

Tak jsme vyrazily ven a..... spustila se mi krásná alergie, nemohla jsem tam ani skoro vydržet.. ☹ Kdybych čirou náhodou neměla po ruce pár kapesníků, který jinak neustále nikde nejsou, tak fakt nevím, kam bych to utírala, ani jsem ho jednou nestačila vytáhnout 😠 A kýchám 8x do minuty. To je hnus!
Nj, je srpen, čekala jsem to - asi pelyněk 😝
A dítě je zas poslední dobou ukňouraný a uvztekaný, na nic nepočká..

ined77
11. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak já to dnes zvládla poměrně rychle a v 10.15 už jsem vyzvedávala matýnka 🙂 .
spinká od 11.50 🙂 .
noc docela šla, akorát jsem ho ve 2h přebalovala..trošku zaváněl 😅 a pak už jsem tak nějak spala nespala 😒 .
ráno jsem odcházela z domu v 6.45..akorát teda se jim moje krev srazila a tak ji museli brát znovu a teď čekám na výsledky 😔 😨 ...utz proběhlo v pořádku, mimísek se zdá být naprosto o.k. 😵 a je to velký cvičenec 😀 .tak ještě aby to vše dohromady dopadlo dobře 😅 ...mám tam volat ve 12.30..teda...dr. říkal, že když do 3h nezavolá, že je vše v pořádku, že by volal jen v případě, že by to vyšlo špatně...jenže mně to nedalo a brnkla jsem tam asi o půlhodinky dřív a tam mi sestra řekla, že to ještě není 😒 ...tak už bych se falešně radovala třeba 😒 .tož čekám 😔 .
ptala jsem se i na pohlaví jestli je to už vidět a dr. mi to řekl na cca 70%..tak uvidíme v tom 20tt 🤐 😉.
jo a máme venku i tu poslední trojku 😀 , ale zatím jen špičenečku 🙂 .
tak, jdu vás dočíst ať se odreaguju 😅 🙂

ined77
11. srp 2010

matova 🙂 .... 😢 ..to mě hrozně moc mrzí s julinkou 😕 😨 😢 ...co bude teď? nechtějí tě pro jistotu do nemocnice? 😨 aspoň je dobře, že se o tom ví...třeba to dokážou nějak pohlídat 😨 ...držím moc moc moc palečky 😵 😵 😵
k šimonkovi nemám slov 😅 ..jen doufám, že spinkal v kuse až do rána 🙂 .
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹...to mě úplně dostalo ta zpráva ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sherry 🙂 ...mně sice dětské nášivky nevadí, ale taky se mi asi nejvíc líbí ty první 😉 .
marýsek 😲 ...ufff, ještě že jsi tak pohotová 😔 .
mně matýnek včera sletěl z takového obrubníku...pořád tam lezl a nechtěl dolů..když jsem ho sundala, v mžiku tam byl znova...stál, čučel, lízal lízátko a jen co jsem se na moment otočila už ležel na zádečkách a plakal 😢 .neviděla jsem jak spadl...ale má malinko odřenou ručku, jinak nic..tak hlavně že to hlavička nechytla 😨 ...byl tam totiž taky beton ☹ .

katzi 🙂 ...i mě baví natírat 🙂 , ale s nějakým zvelebováním raději počkám 😉 ..no stejně, tady už by to bylo k ničemu 😅 .
pěkný den jste měly..nedívím se , že jsi k.o. 😉 .

prchalka 🙂 ..jejda, alergie ☹ ...máš na to nějaké kapky nebo tak něco?
botičky pěkné...akorát...nemají moc nízký nárt? psala jsi že čorí má tuším dost vysoký 😕
já se dnes vychystávala jako myška, dokonce i snídani jsem potichu zvládla udělat 😉 ...nácvik do zaměstnání 😀

gina 🙂 ..pěkně jste nakoupili 🙂 .
a ty noci se doufám zase spraví 😉 ...ty očné sophi jdou že? ☹

ined77
11. srp 2010

adka12 🙂 ...jj, už to budete muset přečkat ☹ .držím moc palečky ať zoubek brzy vyleze 🙂 .

prchalka
autor
11. srp 2010

@ined77 Nízký nárt?? Nestraš mě 😖 Jsem paní vysloveně psala tlustší nožku a vysoký nárt, jestli by se tam dostala - psala, že to má na ty kytičce gumičku...
Když já nevíííííím, chjo ☹
Aspoň, že kontrola zatím v pořádku 😉 Já si vzala prášek a je to lepší.

sherry28
11. srp 2010

tak a spíme 😉 dneska přišly plíny pro Máru z MMB, objednala jsem už levnější za 3,4/ksjsu pěkný velký, na suchý zip a prodyšný a mají taky to jádro jako pampers 😉 už šetříme 😀

gina333
11. srp 2010

@ined77 : takze kontrola super, tesim sa s tebou. 🙂

@prchalka : no hnusna alergia, ja nastastie nemam, ale moju mamku to trapi roky. 😠

Sophi spi,obed je hotovy, ale MM jedol u svokry, lebo su s Dedom na zahrade, tak ich svokra uz o 10:00 nakrmila aby vladali robit. 🙂 Dnes prisli pre Sophi gatuse ktore som objednala z MMB. su krasne, ale este dlhe. 😵 Neva, do jesene hadam budu, a to uz bude nosit botasky tak nebude vadit, na spodku je totiz guma. 😉

sherry28
11. srp 2010

@ined77 a prozradil ti co to je na těch 70%, 😕 😉

hancazivocich
11. srp 2010

dobrý den, zdravím všechny!!

Taťka jel kontrolovat tu spoušť po povodni, opět, malá nemůže usnout, teď kadí ťuk ťuk každý den. Akorát bojkotuje nočník - absolutní nezájem a nejradši čůrá na zem......... Chjo, tak teď nevím - nechat být, nebo zkoušet a zkoušet?

matova - to je mi líto s mimískem, ale kdyby to bylo moc špatný, tak tě šoupnou do špitálu nebo jdeš na kontrolu dřív, ne? Hlavně asi záleží i kvůli porodu - ne? Kamarádka měla u holčičky taky - a je úplně zdravá...

Nás vyplašili v těhu několikrát - nemůžu dodnes přijít jedné dr. na jméno a nejsem sama...

Pro všechny - holky, u Bati mají parádní výprodeje parádních botek - i podzimních, balerínek, sandálků, tenisek - i hadrovejch, i pevnejch - včera koupil taťka malý pevnější kotníčkovky - 25! Chjo - jak my budem pro ni jednou shánět botičky, mě šlehne......... Za 199kč. Kdo máte možnost, skočte se tam podívat.

ined77
11. srp 2010

holky, vše je v naprostém pořádkůůůůůů!!!! 😵 😵 😵 ....před chvilkou jsem tam volala 😵
asi radostí vyskočím z kůže 😀
dnes jsem si koupila takové volné šatičky s prostorem pro bříško a kalhoty s úpletovým pasem...ještě potřebuji tak ze dvě halenky a pro začátek to bude stačit 😉 .konečně se oděju do volnějšího a už nemusím těhu zamlčovat 🙂 .
já to raději kolem sebe nějak nešířila..chtěla jsem až po screeningu 🙂 😉

@sherry28 🙂 ...jj, prozradil, ale není to nic jistého 😉 😀 ...
co je to za plenky? a na kolik jedna vyjde? 🙂my pořád kupujeme v akcích pampers 😅

@gina333 🙂 ...moc děkuju 😵
aspoň je bude mít spophi na delší dobu 😉...já také kupuje vše větší..někdy až moc 😀..ale jednou do toho doroste 😉.
matýnkovi je hlavně vše volné v pase..on je útlounký..tak musím koupit kšandy (traky) 😉.

@prchalka 🙂 ...jejda, já tě nechci strašit 🙂 ...když mně se zdály takové nižší na té fotce, ale to může být jen zdání..to je těžko no...hodně to zkresluje, ale zase když paní tvrdí, že budou dobré, tak snad jo 😉 .
tak se s ní domluv na případném vrácení 😉 .

jdu si dát na oslavu něco sladkého 😀 ...dokud ještě maťulka spinká 🙂

ined77
11. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ...my kupovali u bati nedávno takové zavřené botky....podzimní-jarní..za 300 kč 😉 .tam se fakt dá.
já doteď kupovala botky jen u nás v žirafce a ty ceny tam jsou fakt děs 😒 .
nočník nech chvíli být..nucením bys akorát vydobila větší vzdor 😉 .neboj, to přijde...navíc, ona je ještě fakt maličká 😉 🙂 .

holky mám i fotky z utz..sice trošku mázlé, byly tam daleko hezčí záběry ale nevadí 🙂 ...horší je, že jsem ještě stále nepřišla na to, proč mi to nechce zkopírovat, tak dodám později 😉 🙂
jo a mimísek měří 12 cm 😵 ...roste jako z vody 😀

hancazivocich
11. srp 2010

no, ty u Bati stály 199 a vypadají nějak takhle : http://www.prodeti.com/detske-celorocni-boty/ec... - akorát trošku líp než ty v odkaze...
šly by i pro prchalku - kika má vysoký nárt, takže v pohodě - i když to nevypadá a má tlustou nožičku. Taky jsme hledali něco do trávy na chatu - ani holinky ani tenisky... A za ty prachy.....

sherry28
11. srp 2010

@ined77 tak prozraď co to je, i když to není jisté 😕 vychází to podle toho čínskýho kalendáře?A pleny tady tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20813929

sherry28
11. srp 2010

@hancazivocich jo cena dobrá 😵 mě přijdou hodně klučičí, ale tak to je věc názoru 😉

hancazivocich
11. srp 2010

@sherry28
z praktického důvodu - naše madam je víc klučičí a růžové by byly jak prase... Vybíráno schválně - co kdyby je pak náhodou mohl nosit Jaroušek, že? 😀 😀

hancazivocich
11. srp 2010

Ona totiž podle čínského měla i kluk být 😀

gina333
11. srp 2010

@ined77 : aka si tajnostkarka. 😉 🙂 🙂 🙂

@hancazivocich : pekne boticky, ale ako sherry pise skor chlapcenske. Ale mozno ze iba ja obliekam a obuvam Sophi do ruzovej. 😉

@sherry28 : dobra cena za tie plienky, ja kupujem v DM Babylove od narodenia a som s nimi spokojna. 😵 Ale svagrina ma chlapca, maly prekaka DM plienky tak kupuje Pampers, tie su ale drahe ako slak. 😠

hancazivocich
11. srp 2010

a ty z Bati vypadají líp

gina333
11. srp 2010

@hancazivocich : ale, preco si myslis ze malej by ruzova nepristala? Ved to kazdej pristane. 😉

hancazivocich
11. srp 2010

@gina333 - ale já malou taky oblíkám do růžové, ale když jede na chatu nebo za babí na venkov, tak je to zbytečné - má šmudla věci, nemusím šílet, když je samá dírka nebo šmouha - potom 😅 😅 😔 A jelikož se to stává často, tak za princeznu je jen před návštěvama a vycházkama na nákup 😅

sherry28
11. srp 2010

@hancazivocich já nemyslela zrovna růžové 😉 ale tak to je jasný, když je to kluk, já mám zase doma Luyho holčičku 😀

hancazivocich
11. srp 2010

@gina333 - přistane...jako ehm sluší? 😅

sherry28
11. srp 2010

ale do růžové bych ho neoblékla 😀 😅

hancazivocich
11. srp 2010

tak pro srovnání....

hancazivocich
11. srp 2010

první růžová - zčiněná od jahod, druhá modrá - s novým účesem.... 😎