Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
13. srp 2010

malý spí 😝 tak přišla Lukymu stavebnice do školy, nejradši by ji rozdělal 😀 ale tomu nedovolím 😅 😎 má jich doma dost 😉

@lehna vaši mají podobný auto jako já 😀 taky mám starý vrak, on teda nechcípá, ale někdy nechce nastartovat 😅 občas musím ručně napumpovat benzín nebo nechat chvíli běžet sitič a jiný, ale jinak je spolehlivý 😉 a hlavně levný na opravu 🙂 nedám na něj dopustit 😵 ale časem bude určitě jiný, ale nejdříve musíme postavit 😉

@matova a co je to ta žihľavka jako kopřivka?

sherry28
13. srp 2010

@ined77 není to porucha pigmentu , to je bakterie, která zaútočí i na zdravou kůži

lehna
13. srp 2010

gina- já teda nejsem řidička žádná. jsem takvá sváteční, když musím,tak jedu 🙂, jinak řídí MM. na to auto od našich jsem celkem zvysklá, jezdila jsem s ním, než jsme si my pořídili felicii,ale už je to na něm fakt znát a dlouho jsem v něm neseděla. hold peguot taky nevydrží vše 🙂, ale taťka je s ním spokojení, na to jeho ježeění do lesa ke včelám mu to stačí a hlavně to nerezaví,tak i proto se ho nechce vzdát.

ined- teda Matýnek má teďka uřvané a protivné období. já už bych v tom blázinci byla 😀. Ještě že MM má teďka novou práci a jezdí domů v 16h🙂. No i když my to měli na 99% potvrzené ood tří doktorů, tak jsem na růžovoz vůbec neujížděla, vše jsme měli neutrální, něco modrého a asi 6 věciček růžových, ty jsem pak dala kámošce,co se jí za 2 měsíce narodila holčička, tak aspoň někdo to vynosil 😀.

matova- ptáček v komíně? chudáček. to jsem ještě neslyšela, že by tam někomu vletěl 😅 . hmmm, pětky už vám lezou jedna podruhé, to je super, pak už bude snad Šimonek v klídku , jak budou všechny venku a ty si oddychneš. no ale zas už bude na světě Julinka, tak zase budeš v jednom kole. Přeju, aby sis někdy konečně už odpočinula, potřebuješ to jako sůl. 😎

lehna
13. srp 2010

sherry- tak to bych s tím tvojím autem asi neporadila vůbec 😀, škodovka? Pegina je taky levná na opravu,ale co už do ní tatík vrazil,tak za to by už snad i nějaké lepší spolehlivější bylo 😅 , i proto jsme si my loni koupili starou ojetou felicii,navíc ať se nespolíháme jen na jedno auto, když chceme někam jet.

sherry28
13. srp 2010

@lehna ano škodovečka 105L 😉

sherry28
13. srp 2010

@lehna já do ní zatím vrazila dohromady tak 10.000,-, ale je to i s novýma gumama zimníma 😉 jinak výdaje prakticky žádný a hlavně není ani rezavá 😉 děda má feldu, kterou taky často řídím, je to sice novější autíčko, ale je rezavější víc než to moje, i když to není vidět, musel si nechat dělat nový prahy a tak. 😅 ale tak povoz je v tom jinej to je jasný, ale mě o to ani nějak nejde mě to stačí na to dojetí tady k doktorům v okolí 🙂 až se postaví koupí se něco jiného 😉

lehna
13. srp 2010

@sherry28 - jj, to máš recht, hlavně,že slouží a to dojetí k doktorům taky stačí 🙂. feliny rezavjějí hooodně, to jde znát i na té naší, je rezavější čím dál víc 🙂

ined77
13. srp 2010

@sherry28 🙂 ..jejda, jsem se dívala na ten odkaz 😕 ...a marýsek to má podobné? 😕

@lehna 🙂 ..no však já už tam jednou nohou jsem 😀 .
co ale nadělám...jsem zvyklá být s ním často sama, ale deset dní v kuse je ale i na mě moc 😅 ..hned bych matýnka někomu na chvilku půjčila 😝 😀 .MM odchází ráno v 8h a domů se vrací tak v 0.30 -1.30..podle toho co je za den 😒 .

@brisalek 🙂 ...ahojky 🙂 .
já mažu calgelem, mundisalem a měli jsme i kamistad gel(na protézy) 😅 ..ono všechno na nějaký čas zabere. výhodou těch gelů je, že je můžeš používat celkem často 😉 . a dětičkám to určitě uleví 🙂 .
ten kamistad je takový dryják, ale když jsem to zkoušela , tak to místo opravdu naprosto znecitliví 😉 .
ať vám gelíky zaberou 🙂

já si vůbec nevšimla, že psala i matova 🙂 ...musím honem dočíst 😕 😀

ined77
13. srp 2010

tak už nestihnu nic, matýnek je vzhůru..chce se dívat na fotky 😅 .
tak jdeme 😉 .
všem krásný zbytek dne bez nehod!!! 🙂 😵 ,páááááááá

prchalka
autor
13. srp 2010

Dneska je to s ní opravdu akční, jsem opocená, jakoby bylo 35 ve stínu 😝
Holky, nevyužila byste některá náhodou toto?

prchalka
autor
13. srp 2010

MM řekl, že když to tu někdy čte, že si připadá jak po lobotomii 🙄 😠
Byly jsme na nákupu, chtěla na ten jezdící vláček, těšila se - 1.kolo velký nadšení, smála se, 2.kolo už se moc nesmála a 3.kolo začala řvát, takže jsem jí za jízdy musela vysadit - trubka!

Porucha pigmentu je spíš vitiligo, ne?? 😕

@ined77 Botičky jsou Befado. Jsem ráda, že se ti líbily 😉 A skoro v blázinci jsem se dneska cítila taky. Já se nemůžu otočit, aby něco neprovedla! Ještě jsem vám zapomněla napsat, že v to dopoledne ještě stihla spadnout ze židle, ale to už bych jí nejradši fakt flákla

@sherry28 Žihl'ava je kopřiva, to znám z atlasu 😀

gina333
13. srp 2010

@prchalka : ako pises, porucha pigmentu je vitiligo poznam to od Jacksona 😀

Nezabudli ste,ze dnes je piatok 13.-ho? Takze ked sa niekomu stalo dnes nieco zle, alebo su deti ako z divych vajec, tak je to koli tomu. 😀 😉

My sme dnes poo boli na ihrisku, bol tam chlapcek, nemal ani rok a pol, rozpraval len aaa, eee a ukazoval, ale nemal plienku. Ze vraj sa pyta, povie ee 😠 😠 no islo ma porazit, ta moja dora rozprava ako stara baba a pytat sa nebude ani za svet. 🙂

majkaa
13. srp 2010

ahojte, prosim Vas ked zubky vyndu vsetky tak spinkanie sa vrati do normalu?

gina333
13. srp 2010

@majkaa : joj, Majka tak v to dufame, aj my. 🙂 🙂 🙂 I ked co je to normalne spinkanie? Moja Sophi od narodenia este nespala normalne ani jednu noc. 😲 😲 Ale drzim ti palce aby sa to u vas cim skor zmenilo. 🙂 🙂 🙂

Sophi spi, cakaju ma Nehanebni bastardi s Bradom Pittom. 😉 😵

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

sherry28
13. srp 2010

tak my měli dneska super den, mám ráda třináctého, je to moje šťastné číslo(maturita, zasnoubení, svatba a skoro porod Lukyho 😉 )
jeli jsme na oslavu k mamce, má v neděli svátek, tak slavila ve velkém, měla tam hodně lidí i známého s koňma (maminka Marion, syn Mates) a bryčkou, tak se Mára a Luky vozili se mnou po vesnici 🙂 byla to paráda, koňům vlála hříva a docela klusali rychle, my si jen tak seděli a kochali se 😵 Mára z toho byl unešenej, až úžasem oněměl 😵 pak stál furt za braňkou a koukal na ty koně jak jedí, pijí a dával jim melouna 😀 prostě super den, přijeli jsme domů v osm, tak rychlá koupel a v devět usnul 😉 mohl by ráno spát dýl, aspoň do sedmi 😕

@prchalka a kdy tvému MM dělali lobotomii že to tady nechápe 😀 ale nedivím se mu, tohle pochopit nemůže žádnej chlap to jsou jen strasti nás žen 😝 rosalgin nepotřebuji, používám lactacyd femina mycí pěnu a netrpím vůbec ničím 😉 ale třeba holkám se hodí 😉 no mě to taky docvaklo, že to bude kopřivka od kopřivy, už jsem to někde slyšela ten výraz 😀
@majkaa tak to ti nikdo nezaručí 😅 ale určitě pak budeš vědět, že když nespí, že zubami to nebude 😀
@gina333 užij si Brade Pitta 😉

sherry28
13. srp 2010

jo ještě k té Markové podivné vyrážce, mamka to dneska zhodnotila, že jak to má v záhybu že to vypadá na opravdu zpocení a nebo ho dráždila nějaká látka(jako tričko nebo tak), ale to nevím, nosí trička bez rukávů u krku nic nenosí, peru stále Ariel, Persil a aviváž Silan, žádná změna nic 😒 no ani se mu to nijak moc potom framykoinu nelepší ☹ no uvidíme co to bude

@ined77 no tam je fotka z fáze, kdy ty puchýřky už praskly a dneska to vypadlo podobně jako na tý fotce, nejdřív měl červený flek potom velké puchýře jeden vedle druhé, ty praskly a tekla z nich nažloutlá tekutina a dneska t má takvé slizké a zarudlé, no zítra to vyfotím a hodím fotku 😉

všem přeji krásnou víkendovou noc 😔

matova
13. srp 2010

ahojte, moj spí od 21h, poobede spal 2h ale nevyzeral na to, vstal síce s úsmevom ale chodil celý čas ako opilec- slabunký je, zametá to s ním 😒 , a správa sa asi tak ako deti u ined 🙂 a prchalky 🙂. Boli sme striedavo dnu aj von.

🙂 Ined: ja som si už asi aj zvykla na to, že niekedy ani len tú polievku neuvarím, neupracem- až večer- proste bude plakať, ťahať ma...krik pomôže k ešte väčšiemu revu a keď teda chce byť vonku tak nech tam je....lebo doma 1minútu má každú hračku, všetko rozmetá do polhodiny po celom dome...Ale hej, je to na mašľu už často, ja sa snažím byť aj neústupná ale aj chápavá, tak fakt uvidíme po zuboch čo bude ďalej 😉. To nočné wc-kovanie 😢.
gina: 😀 😀 😀ta moja dora rozprava ako stara baba a pytat sa nebude ani za svet 😀 😀 😀
🙂 sherry: ako píše prchalka 😉, botanický názov správne preložila ale žihľava a žihľavka je rozdiel- ale asi sa to u vás fakt povie kopřivka, netuším 😕, pozriem znovu knižku, písali tam aj akú masť treba dávať na také alergo kožné reakcie...A fajn deň ste mali dnes 😉
🙂 🙂 sherry, lehna: otec mal dlhé roky škodu 120 a tiež sa s ňou nevedel rozlúčiť, až minulý rok 😲
🙂 lehna: ďakujem 😵. Ja ti želám aby sa vaše noci už konečne ustálili k lepšiemu a konečne si si viac pospala 😉
katzi: kade sa bicykluješ??? 😀

matova
13. srp 2010

sherry: tak tu sa spomína: ....zmierňujte svrbenie pleťovým mliekom s kalamínom (netuším čo je ten kalamín 😕), alebo kúpeľmi s 2 lyžicami bikarbonátu sodného. AK žihľavka pretrváva niekoľko dní, možno vám lekár predpíše antihistaminiká...
prchalka: my sme minule vysadili malého na umelého hojdacieho koňa ktorého obdivoval v supermarkete a keď sa to s ním začalo hojdať tak sa zľakol a chytil hrozný plač, že sme ho museli okamžite zosadiť 😝

všetkým pokojnú noc 😉

sherry28
13. srp 2010

@matova jo u nás se to řekne normálně kopřivka 😉 ale teda kopřivka taková jakou myslím já, tak ta vypadá úplně jinak 😒 a škoda 120 a 105 jsou úplně totožné, v tom nepoznáš rozdíl 😉 mají jen jinou palubku u řidiče, ale jinak kasle je stejná 🙂 a já na ní taky nedám dopustit 😵

matova
13. srp 2010

sherry: našla som tviac stránok, tu je taká asi naj, ale zahnisanie sa tu pri žihľavke spomína až po rozškriabaní...
no, nech to Markovi čím skôr pominie 😉, dobrú noc, teda ja ešte idem žehliť 😝
http://www.choredieta.sk/index.php/koza/zihlavk...

sherry28
13. srp 2010

@matova děkuju 🙂

sherry28
13. srp 2010

já to zítra nafotím a ukážu vám to 😉 ať žehlení rychle utíká 😉 dobrou 😔

sherry28
13. srp 2010

právě na kopřivku trpěla ségra Bára a většinou to měla na více místech 😕 tak uvidíme co se z toho vyklube 😅

sherry28
14. srp 2010

dobré ráno 😉 razíme směr pošta a nákupy, dneska máme doma taťku, tak nebudeme sami 😉

prchalka
autor
14. srp 2010

Dobré ráno,
u nás dneska buzení už ve 22.30, trošku brzo, ale pak spala. Bouřka v noci jak blázen, což mě vzbudilo a pak už jsem moc tvrdě nespala 😖
Teď jsem osiřela, MM dělá tajný výlet s bobinou, vůbec nevím kam, ale tipuju, že do Prahy, spánek v autě, tak jsem zvědavá. Jdu makat, uklízet a žehlit, to bude relax 😝 😅
Včera jsem si došla na poštu pro balíček, naštěstí tam byl, takže dárek na dnešek máme 😉
Mám pro vás taky pár fotek, ale nemůžu najít kabel k mobilu 😖

@majkaa To by mě taky zajímalo, ale DOUFÁM, že ano, protože už teď vidím, že je to klidnější. No my pak poreferujeme postupně, až tady všem dětem zuby vylezou 😀 Pak se bude asi zakládat pokračující téma 😀

gina333
14. srp 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : a u nas bola strasna burka, Sophi to nastastie nezobudilo, ale ja teda vyspata nie som. 😒

@sherry28: dufam, ze vyrazky sa zlepsuju, mna tiez napadlo, ze to moze byt od nejakeho pripravku. U mna sa prednedavnom zisltila alergia na nikel, nemozem ziadne cistiace vyrobky pouzivat, napr. zachodou dosku umyvam iba mydlovou vodou. 😒 😲

U nas noc klasika, ale spala do 8:00, bola hore 2x na mlieko, aj si popalkala, skor to bol jakot bez slz. No neviem co jej je v poslednej dobe. 😝 Teraz je uz vonku slniecko tak poo pojdeme na chatu, vecer by sa malo opekat u Nati v tabore, dufam, ze nam to pocasie dovoli. 😉

sherry28
14. srp 2010

tak u nás taky byla v noci bouřka přímo nad námi, rány jak z děla a kluci se ani nehli 😅 😉dávám fotky tý hrůzy

sherry28
14. srp 2010

včerejší duha 😉

sherry28
14. srp 2010

a obr školák 😀

gina333
14. srp 2010

@sherry28 : joj, chuda maly, no naozaj som nic take este nevidela, som zvedava co ti nato povie dokina. 😖 Ta duha je krasna. 🙂