Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
4. zář 2010

Tak ja som si myslela, že keď malý spal 1:20 a zobudil sa 14:05, že bude do večera hotofka...a on síce bol, ale zas zaspával hodinu 😝 🙄 ☹ moje nervy, ja už som nevedela či ho vyhnať sama z postele, alebo čo robiť, hlavne m u neublížiť 😅 .
Klepkal si po fľaške (keď som mu ju vzala nastal rev), búchal po matraci, po bruchu...Zaspal nakoniec o 20:50. A to bol vonku poo dvakrát- so švagrovcami sa bláznil na záhrade, a večer ešte mu nestačilo, chcel odo mňa sa ako obyčajne ešte hať so všetkými hračkami...Bola som teraz aspoň trochu žehliť.
všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
5. zář 2010

dobré ráno 🙂 u nás sluníčko 😵
tak Mára spal do rána do šesti, ale za to já jsem nemohla od čtyřech spát, šíleně mě brní pravá ruka od prstů až po loket, chvílema to přejde a pak zase začne 😒 teď jedu do města nakoupit 😉

@matova i Mára šel spát kolem deváté a byl dvakrát venku a z toho moc dohromady za poslední dva dny nenaspal a vůbec mu to nevadí, akorát já vidím jak je protivný, když je vyspalý je jiný 😉

gina333
5. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : dobre nakup 🙂

@matova : ja to zaspavanie stale riesim na rukach 😝 ale radsej ako by som mala hodinu lezat pri nej a nechat sa okopavat. Ja si kazdej vecer lahnem k nej, ale tolko sa bude hmyrit, ze furt to vzdam a sup na ruky. 😉

U nas noc pokojna s jednym budenim spala do 6:45. 😵 Uz asi bude takto skoro vstavat, ale nevadi, ved vecer chodi spat skor. 🙂 U nas je dnes slniecko, tak dufam, ze to cely den vydrzi. 🙂 🙂 🙂

katzi: co je s vami? 😲

sherry28
5. zář 2010

tak jsem dobře nakoupila 🙂 šest set jsem tam nechala, ale je to jen za jídlo 😉 koupila jsem jim hodně ovoce, aby do sebe cpali už vitamíny 😵podzim už je tu 😝

sherry28
5. zář 2010

@gina333 já stále taky Máru houpu 😉 protože vedle mě nevydrží ležet ani tři sekundy, kope do mě, lehá si po mě, což je v mým stavu teď nereálný 😅 takže vezmu polštář a houpu a většinou za chvíli usne, akorát už se mi na ten polštář nevleze a mám co dělat 😝 ale furt lepší než ho hodinu poslouchat a nechat se kopat 😉

gina333
5. zář 2010

@sherry28 : aj miniem vzdy najviac penazi za jedlo, ale co uz jest sa musi. 😉 Natalka ovocie zje neurekom, ale Sophi moc tomu neublizi, nezje nic nakrajane, vsetko chce jest sama a to potom aj tak vyzera. 😵 Som rada, ze nehoupu sama 😉 😉

sherry28
5. zář 2010

když si vezmu co všechno dělal Luky ve věku Máry, tak je to dost rozdíl, Luky hrál pexeso(porazil osmi letou holčičku) 😨 skládal ty dřevěný vyřezávačky, hrál si s kostkami a stavěl věže, zase nemusel moc auta, nejezdil si s nimi po koberci a to mu vydrželo, s autama si nehraje 😕 vím, že každé dítě je jiné, ale mě by proboha zajímalo co baví Marečka, jeho nebaví vůbec nic, ale opravdu nic, on u všeho vydrží 5 sekund a šlus, největší klid od něj je, když mi ukradne skutečnej mixér, je zticha asi 3 celý minuty než se začne vztekat, že mu tam nejdou nasadit metly 😅 to dítě se neumí vůbec samo zabavit 😠

ined77
5. zář 2010

ahojky 🙂 ,
dočtu až po o jen vás jdu v rychlosti pozdravit 🙂 .
u nás noc hrozná..jak už dlouho ne 😒 .tak doufám, že to byla jen vyjímka ☹ .
já už mám uvařeno, převlečeno ložní, peru a teď mě čeká zašívání MM kalhot...opět 😅 .
kluci jsou venku, tak doufám, že pořádně vymrznou a bude jim chutnat 🙂 .
tak jdu na to štupování 😖 ...a po o páááááááááá 🙂

gina333
5. zář 2010

@sherry28 : aj Sophi sa hra s uplne inymi vecami ako Nati v jej veku. Z babik ju berie iba Chouchou, tu kocikuje, plysaky ju nezaujimaju, hra sa s knizkami, riadikmy, akoze vari, ale najradsej vyhadzuje supliky. 🙂

@ined77 :mna dnes caka zehlenie. 😒

sherry28
5. zář 2010

@ined77 já zatím vařím 😉 převlékala jsem 1.9. 🙂 a taky musím zašít kalhoty MM 😉
@gina333 aspoň se něčím zabaví 🙂 Mára ani ty šuplíky nevyhazuje, to si pamatuju, že dělal Luky strašně rád 😀 jo abych Márovi nekřivdila, tak ho baví tancovat to vydrží celých 5 minut 😉 🙂 ale jinak on nemá žádnou záibu u všeho se vzteká 😕

a žehlit jdu hned teď, v pátek jsem žehlila, včera také a dnes se tomu opět nevyhnu 😝

prchalka
autor
5. zář 2010

Čavec,
tak já až teď, dopol šli s MM ven, já dostala nakázáno vytřít 😅 😅 obídek už se uvařil včera večer - teda MM uvařil rajskou - je to luxus 🙂 😝 K ránu pár kviků bylo a pak jsem přišla na to proč! On jí bere z postýlky většinou bez dudlu, vůbec ho nehledá a neřeší a pak se ještě pochválí, jak to bez něj šlo 😀
Ráno nás oblažila asi 8mi větama, nějak se rozjela.
Uspávání večer - mám teda docela štěstí od určité doby - dám jí do postýlky, lehnu na zem, dám jí ruku a ona je zticha, až usne a tak do 10ti minut většinou tuhne 😅 Nevím, jak to dělá, moc mi to k ní nejde, ale zatím to tak funguje. Ale v postýlce už má jen asi 20 cm místa na dýlku, tak nevím, co jí budem muset pořídit, až nastane čas... když i letiště je malý 😅
@sherry28 A od kdy si tak děti mají hrát samy? My to taky neumíme a když, tak chvilku, pak samý blbosti a ocáskování za mnou... 🙄 😖 Prostě jen láluje 😠 To mě dost vytáčí! 😅 Aby se zabavila, musela bych já vyvíjet nějakou aktivitu s hračkama a pak by jí to bavilo, jenže to nejde pořád, že jo.. 🙄

prchalka
autor
5. zář 2010

Ještě jedna přesmyčka 😅
cuketa - kuceta 😀

matova
5. zář 2010

ahoje, u nás budík 6:15, vypil mlieko a aspoň ešte poležal do 7, ja som bola mŕtva- spala som, lebo vnoci nie a nie zaspať, potom štyrikrát hore na wcko...no aspoňže po dlhšom čase malý nebuntošil vnoci...Obed: pangas+ zemiaky (aj na zajtra 😉 )Teraz zaspal veľmi rýchlo- o 11:50, asi ale pôjdem k nemu aby nespal hodinu, radšej dve, aj tak pôjde do hajan asi rovnako...
Som si myslela že keď má prerezanú aj poslednú päťku, že už bude o.k ale nie, dáva si tam obklady s hračkami... 😀
žienky- ja hojdať nemôžem od bábätka, on to neznášal, ruší ho to, musím mu dať pokoj, on sa vrtí prekrúca...hľadá polohu, zaspať však nevie tak búcha do perín, poklepkáva po fľaške...do mňa našťastie už nekope, iba ak nechtiac, akurát na začiatku uspávania mi pichá do lakťa- skúša či nepôjdeme preds alen ešte trochu blbnúť 😅 😝

ined 🙂: noc???och, hádamje to k tým zubom?? 😕
prchalka 🙂 : 😀 😀 😀 A to je super, nechaj malú až do rána úplne na tm, on ju odnaučí ešte aj od cumľa 😀 😀 😀
gina 🙂 : u vás je stále slniečko, tu je kosa a pod mrakom, ja som úplne ako mechom udrená, horzne sa mi chce spať 🙄 . A nevyzerá to na vyčasenie- to je fakt zrazu ako v októbri 😢
sherry 🙂 s tým nehraním sa- keď sú bolesti tak je to úplne na mašľu, to fakt pár sekúnd so všetkým a dosť...keď je lepšie aj tak sa nehrá sám, on má najradšej úplne blbosti-naháňačky, vykúkačky, plácanie po zadku s rukavocou alebo prášičom na koberce...a potom reálne veci- ide pec vymetať s mm, miešať chce len mu daj- vyleje to hneď...to je najhoršie, že tie deti by aj dačo robili ale nemajú takú zručnosť tak sú ešte aj z toho nervózne...

matova
5. zář 2010

chytám normálne depku, len po schodoch výjdem a neviem nabrať dych 😔 , vonku je tak otrasne že neviem čo budeme robiť s malým, do toho mm musí uzavrieť nejaké písačky do práce, bojim bojim

matova
5. zář 2010

sherry: čo ruka- lepšie???

chytám normálne depku, len po schodoch výjdem a neviem nabrať dych 😔 , vonku je tak otrasne že neviem čo budeme robiť s malým, do toho mm musí uzavrieť nejaké písačky do práce, bojim bojim

katzi- nemá ona byť na dovolenke? či si to pletiem???

matova
5. zář 2010

ešte čosi, je možné že by deti vo veku tých našich mohli za týždeň vyrásť 1,5-2 cm???
my sme minulý týždeň merali malého (myslím že presne, aj mm dáva ruku do ohňa...) a teraz má o toľko už viac 😕

ined77
5. zář 2010

spinkáme 🙂 .
tak zrpvu... 😉

@gina333 🙂 ...vše nej nej nej k tvým jmeninkám, hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky a alespoň jedno splněné přáníčko 😵 😵 😵 .
dobře je, že sophi ovoce papká 🙂 ....i matýnek chce pořád celé jablíčko, pak je jako čunče a hlavně kouše do šlupky a pak se dusí 😅, ale nedá si říct a nedá si říct 😝.
dnes jsem mu ráno nakrájela jablíčko do misky..přijdu za chvilku a jablko fuč 😕.bylo nakrájené na 4 kousky...tak 2 matýnek snědl a 2 nacpal do tatínka 😀.to byl fofr 😀.

holky, i já mám žehlení snad pořád a bude hůř 😀.teď je to pomalejší,pomalu to schne, ale v létě je to vždycky fofr...3 pračky vyprané a hned večer suché 😝.

@sherry28 🙂 ...mě právě napadlo ten kočárek zabalit do nějakého obr pytlu, přelepit pořádně izolepou a svázat 😅 .rozložený do mrtě on je už dávno, má ho totiž babi doma v pokojíku 😉 .
no uvidíme jestli ho bude matova chtít 🙂 .
ty jo to brnění v ruce 😨 ..v levé nebo v pravé?a zle ti není? 😕
nákup za 600 je hned a je prázdná lednička, známe 😅 .
luky hrál ve 20m pexeso??? 😲 , tak to jsem ještě s matýnkem ani nezkoušela 😅 .
to spinkal marýsek po topinkách pěkně 🙂.matýnek včera dostal k večeři vyjímečně párky, ale s 90% masa...fakt výborné, s chlebíkem, ale přišlo mi, že je mu z nich v noci těžko 😒.ale kdo ví 😅.on je schopný splácat kde co a nezdá se že by mu to vadilo 😅.za to já rostu 😔.
chtěla jsem se zeptat..jak vy spíte?jako ty v pokojíku třeba?a jak to budete dělat s mimískem?já právě přemýšlím, že se s mimískem ''odstěhuju'' do obýváku a s matýnkem bude spávat tatínek...až teda přijde z práce, do té doby to budu muset nějak obstarat sama 😅 .aspoń na ty první 2-3 m, pak už bych dala děti k sobě a spala s nima já...špekuluju 😀.2+1 je celkem malé no 😒.

ale...jak sepisuju slova které říká, tak už jsem za 70!!! 😕 to se ani nezdá a dnes řekl že nese knížkY!množné slovo 😕 , no dělá mi radost, vzteklounek jeden 😀 .
jinak co se týče hraní...u nás jasně vedou auta, pak rád vozí kočárek, kramaří v šuplíkách a kredenci(ale to už v poslední době ani ne, spíš dřív), prohlíží knížky, vysává 😅 , nově se zavírá do skříně a moc rád hraje na schovku..jakože já se schovám a on mě hledá 😉 .a pohádky teda...hurvínek, KŠ, žížaláci, červ. traktůrek, bořek stavitel a mašinka tomáš, plus české filmy 😅...nej je jáchyme hoď ho do stroje 😅..to chtěl pustiti včera večer před spaním 😀...teda ne celé samozřejmě 😀.
venku písek, klouzačky, průlezky a motorka...to je jeho 😀 .jo a taky skákání do kaluží 🙄 😀.


@prchalka 🙂 ..co myslíš tím jistě? 🙂 .
to večerní uspávání celkem závidím 🙂 .ale zase je fajn, že se aspoń chvilku natáhnu...u nás totiž už nějaký čas chodí (bukák) bubák a děti které večer nespinkají odnáší 😅 😔 😎 ...takže matýnek se sice občas převaluje a neví jak se uložit, ale neskáče po mně atd.jenže je to celkem na dlouho...min těch 20 - 40min 😒 .za tu dobu bych klíďo vyžehlila a to nemluvím o tom, že netuším jak pak s mimískem 😅 .
postel...no asi koupit normální a boční zábrany 😉 .ona si zvykne..teď se převaluje prostě proto, že ten prostor má 😉 .
co se týče samostatného hraní dětí...to je složité.podle mě je to dáno i podle temperamentu...živější děti jsou roztěkanější, vnímají pořád nové podněty, neposedí.klidnější dítko si vystačí více samo, aspoń myslím 😅 .ale určitě to pravidlo nebude.


@matova 🙂 ...IP 🙂 .
šimonek je prostě motorová myška, toho jen tak něco neskolí 😅 .

matova
5. zář 2010

ined 🙂 :jeeej, monžné číslo 🙂 . Ja som spozorovala pokus o skloňovanie- s kým si spinkal? mamom, tatom 😀 (a samozrejmä ešte bez predložky)
o spanie s bábom a uspávanie dvoch....každý večer premýšľa ako to bude a viem že nič sa s tým nedá robiť, budetoproste cirkus, len dúfam že sa to aspoň čím skôr utrasie 😝 , kemy on aspoň s mm išel spať ale nehrozí. to sú záchvaty stále...

matova
5. zář 2010

zatiaľ pááá, radšej letím k malému aspoň trošku sa natiahnuť 😉 , stavím sa dúfam večer ešte 😉

gina 😅 : ty máš dnes meniny??? 😕

ined77
5. zář 2010

@matova 🙂 ..no s tím růstem nevím...ale u dětí je asi možné všechno 😀 .
to by jsi měla vidět mě, než vylezu tady ty tři patra tak funím jak hroch 😀 ...a to jsem ještě zatím ''lehká'' 😀 .
to mě teď potěšila kamarádka co jsem potkala...ptala se který jsem týden atd. a tvrdila, že na mě není nic poznat 🙂 .tak ono je ještě celkem brzy, ale těhu rifle jsem musela vytáhnout, už mě kalhoty nepříjemně tlačily 😉 .
skloňování...no super, taky pokrok u vás 😵 .
matýnek skloňuje(něco) asi 2 měsíce...jednoho dne ráno zavolal káko a pak mamko a bylo to 😀 .v tomhle je to u těch dětí opravdu z minuty na minutu 😉 .¨
s uspáváním..právě vymýšlím jak to udělat co nejschůdnější 😅 .ono ale hrozně a hlavně moc záleží na tom jaké mimi bude 😉 .na tom stejně nic moc nevymyslím, ale ten přesun u nás bude asi na pár neděl nevyhnutelný...bojím se totiž že v pokojíku by se budil s mimískem i matýnek...a snad od toho 3 m bude miminko spinkávat v noci delší dobu a nějak to už půjde 😉 .
u vás..no co víš...třeba šimonek vezme zavděk i tatínkem, když už nebudeš mít na něj tolik času 😉 .však kdyžbudeš v porodce, taky bude muset spinkat s tatínkem 😉 .
kluci se včera vrátili z koupelny a já byla v pokojíku a matýnek jak mě hned neviděl začal opakovat maminka maminka...chuďátko 😅 .já se v té porodce asi zblázním 😅 .

ined77
5. zář 2010

@matova 🙂 ...jj, jen běž, to ti chválím 😵 .
nooo, gina má 🙂 ..už jsem sondovala v sk kalendáři 😀 .

katzi
5. zář 2010

ahojte děvčata 🙂

jsme zpátky z dovolené - všechno tam bylo úžasný, až na počasí 😝 🙂 To místo, kde jsme byli, se jmenovalo Sviny, a během pobytu se vžil termín, že je "svinská zima" 😀 Postupně jsme tam skoro všichni onemocněli - nějaký ty rýmy, bolení v krku a tak. Naštěstí nepršelo úplně pořád, takže byl i nějaký ten výlet (do Tábora, Třeboně,..). Jinak jsem se stala víceméně imunní vůči dětskýmu pláči, tam z těch 8mi dětí prostě řval každou chvíli někdo, ty menší k večeru už i vytrvale 🙂 Ale ty starší se tam fajn vyřádily, dokonce i Aduš byla společenská 🙂 Zkusím nějak výhledově proletět jak u vás, snad vše fajn.

ined77
5. zář 2010

@katzi 🙂 ...ahojky 🙂 .no dyť jooo, vy jste byli na dovči..já na to ale úplně zapomněla a psala ti tu áčka 😔 😀 .
svinská zima je všude 😀 .
a jak jinak? jak ti je atd., mamčo? 🙂

prchalka
autor
5. zář 2010

U nás se spalo dneska 2h bez přestávky. No dopolední náročné procházky dělají zázraky 😀

ined77
5. zář 2010

@prchalka 🙂 ...u nás se také spinká už 2h 😕 a také to přisuzuji řádnému dopolednímu vyvenčení 😀 .
doufám, že i to odpolední bude působit stejně 😀 .
půjdeme na dlouho prochajdu a pak se zahřát do cukrárny na nějakou mňamku 😀 😝 .už se těším na horkou čokoládičku 😀 ...to mimísek má slinu 😎 😀 .

ined77
5. zář 2010

tak i my jsme už vzhůru..spinkal 2.15 🙂 .
dáme svačinku a vyrazíme, vylezlo i sluníčko 🙂 .
všem krásnou neděli a zítra pááááááááá 😵

prchalka
autor
5. zář 2010

Zdravíme od nedělní kávičky 😀 😀 😀 😀

sherry28
5. zář 2010

já tu po O nebyla, měla jsem práci 😉

@ined77 no brnění mám v pravé, přes den, když pracuju, tak to není tak hrozný, ale večer jak je klid, tak je to šílená bolest 😕 a co se týká Lukyho, tak on byl na takové věci šikovný, nevim jak bych to řekla, ale byl hodně soustředivý a klidný, že když jsem mu něco říkala, tak poslouchal a pamatoval si vše 😉 i barvy uměl ve dvou letech, sice neuměl dobře vyslovovat, ale jak jsem řekla podej červenou nebo zelenou atd. tak ty základní poznal všechny 😨 byl to šikulka 😵 naše spaní 🙂já s Márou v ložnici, MM v obýváku(je vedle kuchyně, tak ráno nikoho nebudí, když si vaří kávu(i když teď vstávám dřív já, ale děti můžou ještě spát 😉)a Luky spí v pokojíku, ale celou noc tam prospí málokdy, většinou přijde kolem třetí ráno za námi, lehne a spí, pokud s ním spí o víkendu děda, tak spí do rána bezproblémů, je to o tom, že tam nechce spát sám 😉až bude mimčo tak právě proto kupujeme tu pohovku rozkládací z Ikei a bude spát v pokojíku Mára s Lukym a popřípadě s Márou(ten taky do rána nevydrží spát sám) MM a já s mimčem v ložnici 🙂nejdřív zkusíme postýlku jak tam bude spát a uvidí se časem jestli jo nebo ne, Luky tam spal Mára ne 😒
@prchalka no myslím, že už je to v těch dětech jestli se dokážou zabavit sami nebo ne, třeba Luky byl děsnej mamák, ale stačilo mu si vzít hračky do mé blízkosti těsně za můj zadek a hrál si on mě až tak nezaměstnával, já se mu pak věnovala celé odpoledne, což se přiznám, že teď už je to při dvou dětech nemožné, ani Márovi se nemůžu věnovat tolik kolik bych chtěla, ale Mára je naprosto nesamostatný, hraje si jen s Lukym nebo se mnou a to ještě chvilku 😅 sám ani ránu ☹ taky je spíš na ty blbosti jak psala Matova, ale tak doufám, že to ještě přijde, některým dětem to hold trvá dýl

gina333
5. zář 2010

@prchalka : teda, neskutocna fotka, takze mlada dama uz kavickuje?? 😀 😀

@ined77 : dakujem, 🙂

@katzi : vitaj doma, az nato pocasie ste sa museli mat dobre. Aspon ste boli niekde na dovolenke, nie iba doma. 😉

My sme boli cez obed vonku s kocikom, pospala si dobru hodinku, potom sme sli ku svokre na obedik a poo este do mesta na prechadzku a na nakup do Tesca. Vonku bolo slniecko ale dost mrazivo, uz sme doma, idem spravit olovrant, kavu a kolacik sme uz mali. 🙂 🙂

katzi
5. zář 2010

ined:no jsem pořád unavená, nic mi jaksi nechutná (dokonce ani sladký) 😕 , cestou na dovolenou v autě jsem se málem poblila,..... 🙂 K doktorovi jdu 15.9., jsem napjatá. Ani ne tak, jestli jsem (to už beru jako jasnou věc), ale spíš aby bylo vše v pořádku. Třeba už bude i srdíčko 😵

prchalko: čorí je mlsoun, pěkně jí to s kávičkováním jde 🙂

gino: děkuju za přivítání doma. Jj, bylo fajn se někde vyvětrat a taky bych řekla, že ta společná dovolená dost prospěla Adélce. Je na tom s dětma teď o dost líp, fakt by se dalo říct, že si chvilkama i hrály spolu.

četla jsem jen v rychlosti, že řešíte tady na poslední stránce jak se dětičky s čím zabaví. Je to fakt o dítěti - třeba naše Aduš je hrozně panenková a kočárková, nic jinýho v podstatě celý dny nedělá, než chůvičkuje. A stejně stará holčička od kamarádky, co byly s nama teď na dovolené zas panenky vůbec, ale třeba už sama skládá puzzle. To Adélka vůbec ještě nechápe vo co go u toho puzzle😀