Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
11. říj 2010

@prchalka 🙂 ...super 🙂 .
i u nás to tak bývá, když se třepu co zase bude většinou matýnek překvapí 🙂 .
oni se potřebují jen otrkat 😉 .
my jdeme ve středu..tak jsem taky zvědavá 😅 .

ined77
11. říj 2010

matova nepíše, asi nemá čas 😵 ..no však kdyžtak bych písla večer 😉 .
stejně asi bude čekat opět na přešlapy, teda pokud opět neusnu s matýnkem že 😅 .

gina333
11. říj 2010

@ined77 : praveze nie, normalne hore som varila, dokonca my v trube aj sviete len vobec nehreje. Svokra uz to mala tiez, ze vraj musel odist termostat. 😝 No len mne sa to mohlo stat. Samozrejme, ze sporak uz nie je ani v zaruke, tak som zvedava kolko pan majster vypyta za opravu. 🙄 Co sa tyka mycky, tak ked je MM doma pustam kazdy den, ked sme len my 3 baby tak kazdy druhy. Zaklad je mat vela riadu a priborov. 🙂

ined77
11. říj 2010

@gina333 🙂 .jj, zrovna jsem to chtěla napsat, že to bude asi termostatem 😒 ..no snad to nebude drahá oprava 😉 .
jj, taky myslím že obden to bude stačit pouštět...však jsme i tak často sami, takže to bude stačit 😉 .příborů máme dost a nádobí také 😉 .

love15
11. říj 2010

@prchalka
OK.. díky..

lehna
11. říj 2010

ahoj holky,

tak vás zdravím po víkendu 🙂

jako první teda musím MOC MOC GRATULOVAT MATOVE K JULINCE 😵 😵 , Přeju jen zdravíčko a ať se máte jen dobře a hlavně ať to Šimonek krásně doma s taťkou zvládne a pak i ty Matova s oběma dětmi 😉

U nás víkend teda docela fajn, byli jsme bez MM, tak jsem se Štěpim od pátečního odpoledne do nedělního odpoledne byla nakvartýrovaná u našich nahoře 🙂.
V pátek jsem si zašla se spolužákama na vínko, přišla jsem po půlnoci, nějak se nám to protáhlo,ale bylo fááájn. Přijela po dlouhé době jedna spolužačka co bydlí v čechách, tak jsme pořád kecali a kecali a hodiny letěly.
Štěpánek spal celou noc, ráno mě probudil v 6.30 myslím bylo. tak jsme do 7 ještě leželi, pak vstával můj taťka, tak za ním Štěpi vyběhl, tak si spolu hráli a já si ještě hodinku poleželea 🙂. V sobotu jsme dopo byli doma, byla zima a hnusná mlha,ale odpo už bylo krásně, tak jsme šli ven, večer jsem si dala s mamkou vínko, sedli k TV, taťka měl sraz ze školy.
Neděle celkem podobná sobotě, odpo jsme byli venku docela dlouho, bylo pořád krásně, tak jsme ještě schovávali dřevo do sklepa, zahradní nábytek jsme uložili a tak jsme trochu dělali pořádek🙂

dneska byla vstávačka v 6.40 a spal opět celou noc 😵 😵 , já jsem vyždycky ráno tak spokojená,že k něu nemusím chodit, nebo spíš,že vstaně až kolem té půl 7, jen by to mohlo být častěji🙂.
dopo jsme šli na poštu a do obchodu, pěšky 🙂. pak domů,pověsit prádlo, uklidit, trochu si pohrát, podívat se na mašinku Tomáše a spí od 13.00h 🙂

ined77
11. říj 2010

MATOVA VŠECHNY MOC ZDRAVÍ A DĚKUJE!!! 😵 😵 😵
julinka je prý celý tatínek 😀 , rodila přirozeně, ale výsledky julinčiny ještě nemá 🙂 .
podrobnosti napíše až bude doma 🙂 .

letím, matýnek volá

ined77
11. říj 2010

holky, loučím se, jsme vzhůru, dnes se spinkalo 2h...pěkné 🙂 .
kdyžtak večer páááá a všem krásný den 🙂

katzi
11. říj 2010

i u nás dopsáno a to obě 😅 Jsem šla s ní. Adu opět vstala zadkem, takže se mrčí 😖 Doufám, to za chvíli rozchodí. Svítí sluníčko, půjdem ven.

prchalko: super pokroky s čorí. Jak píše ined - oni si na ten řád v tom cviču musí zvyknout a pak už to s nima jde 😉

ined: jaj, křečové žíly 😖 To bude i moje myslím brzo. Zatím je to vcelku v normě, jen na jedné noze mám žíly vystouplejší. Ale máme to v rodině, takže mě to myslím nemine taky. Vybíráš si linku - to jsou příjemné starosti, že? 🙂 Tak si to pěkně užívej a vyber nějakou pěknou ať jsi spokojená.

gino: ta trouba to naštve 😒

lehna: ty vaše noci - čirá závist 🙂 No jste další adepti na mimčo : štěpi spí ukázkově, je pěkně zvyklej na babi a dědu, to by chtělo sourozence 😀

gina333
11. říj 2010

@lehna : tie noci mate perfektne. 🙂 🙂 U nas je to ako na hojdacke, obcas sa mota, potom je chvilu dobre, ale najviac ma stve, ze kazdu noc ju musim prelozit k sebe. 😒

Uz mam navarene na zajtra, dufam, ze opravar pride rano alebo az poo, este my bude volat, ale som mu vravela, ze mam male dieta ktore cez obed spi, len aby to pochopil. 😉 Na matovu tiez myslim. hlavne na Simonka ako to zvladaju s tatkom. 🙂 Ale mozno, ze budeme prekvapene, ako to dobre to zvladli. 😵 Idem sa venovat tym mojim carodejkam. 😵

Prajem peknu noc. 😔 😔

gina333
12. říj 2010

dobre rano 🙂

Noc sme mali otrasnu. Uz o 23:00 revala tak isla ku mne, vrtela sa, kopala za pol hodku rachot, tresla si hlavu do postielky lebo vkuse sa presuvala po posteli. 😒 Celu noc ma kopala, valala sa po mne, vrtela sa no jeden des 😲 a od 5:40 sa jej este nezastavili usta, no mele a mele. 😝 😉

bufina
12. říj 2010

@gina333 U nás se taky vstávalo už ve 23.00 🙂 Dala sem malýho k sobě do postele, hned usnul, ještě hezky spal do 2.15 a pak se už každou chvílu budil a kňoural. Ale oproti předchozím nocím to byla jedna z lepších nocí. A ráno vstával v 5.30 😝

prchalka
autor
12. říj 2010

Ahoj,
no u nás budíček 21.40, ale pak se asi spí.. ráno v 6.10 a už nezabrala, ale aspoň jsme se půl hodinky válely 😉 no aspoň to půjde poo snad rychle! Bobík nebyl ani včera, ani v noci, tak snad bude dopol.
Jinak se mi zdá taková docela dospělácká čím dál víc.. 😕 Když nemá rapla, tak je s ní docela i řeč.

lehna
12. říj 2010

dobré ráno,

u nás noc nic moc. Poprvé mě volal 1.40, že chce kakao,tak jsem dělala kakao. pak usnul, další volání ve 3, nešla jsem tam, byl klid, další volání 4.30, byl odkrytý, asi mu byla zima, budíček 6.40, dala jsem si ho k sobě a vypadal,že by ještě spal. ale už ne,jen ležel do 7.

Katzi- no i u vás jsou přece noci občas krásné 😉 . ale já taky závidím,když my blbě spíme a někomu spí dítko krásně celou noc a třeba ještě do 7 🙂 . Adepti na druhé? nene, to fakt nééé 😀

gina333
12. říj 2010

Tak uz mam trubu opravenu, nebol to termostat, ale prestavena funkcia na rure. Totiz na mojej rure sa da nastavit kedy chcem zacat piect, t.j. mozem tam dat kurca a nastavit aby sa my to zacalo piect trebars za tri hodiny. Vobec to nevyuzivam, aj som zabudla ze nieco take mam. A mozte hadat kto my to poprepinal. 😉 😵 Opravil to za 10 minut, zaplatila som 8 EUR tak ma to ani nebolelo. 🙂 🙂

lehna
12. říj 2010

@gina333 - teda ta vaše noc. Že by se chystaly konečně ty pětky, když máte takové noci a ještě si ji bereš k sobě.
To je dobře,že trouba opět jede a nebylo to ani moc drahé 🙂

nám dorazila postel pro Štěpiho, tak snad to dneska MM stihne složit a Pipa bude spát ve velké posteli. No jsem na něho zvědavá jak bude spát 🙂

ined77
12. říj 2010

ahojky 🙂 ,
uz nás noc celkem ušla až na jeden křik okolo půlnoci..no trvalo to snad dobře 5 minut, matýnek vůbec nešel utišit a na hlazení a utěšování reagoval spíš vztekem 😅 ..už už jsem chtěla rozsvítit ať se probere, ale uklidnil se 😉 .
pak už se teda spinkalo celke v klidu..až na ten budík teda...vstával už v 5.30 😲 , šel za tatínkem a za 5 minut bylů zpátky a ukazoval mi prdelku...jasně že byl opět pročůraný...už po dvě rána 😅 ..nevím jak to dělá 😀 .
tak jsem ho ještě chvilku ignorovala neboť jsem byla fakt hotofka, ale na druhé upozornění jsem svižně vstala, načež mi zdrhul..s řehotem 🙄 😀 .
včera večer jsem opravdu odpadla s matýnkem, z pokojíku vyšla ve 20.30, lehla k tv a ve 20.45 už jsem zase chrněla 😀 ..přesun proběhl okolo 22h.byli jsme venku odpolko skoro 3h, tak asi i tím..ani ty přešlapy jsem neviděla 😀 .
jinak jsem si včera zaběhla k dr. pro ty punčochy..noo, dnes je mám poprvé na sobě..pocit jako s protézou, ale noha nebolí 😀 😉 .čekala jsem co to bude za hrůzu, ale má to krajkový vrch..samodržící 😕 😀 ....to mám jako podvazky 😀 a docela to zeštíhluje nohy, ale teda v létě to nosit nebudu ani omylem, to bych asi zdechla na vedro 😀 .
jinak dnes je matýnek v celku hodný, ráno jsem vyžehlila kupu prádla, pak se šlo ven..nakoupit a procházka.byli jsme sice s kočárkem..hlavně kvůli nákupu, ale matýnek celou cestu pěkně šlapal nebo jel na motorce 🙂 .dokonce ani neutíkal a poslouchal 😕 😀 .vyjímka potvrzující pravidlo 😀 .

před chvilkou jsem kreslila plánek té kuchyně a odpoledne to tam jedu poměřit..no jsem zvědavá co mi na to ten kamarád řekne..prý nakresli to 😅 , tož teda kreslím no 😀 .
akorát matýnek měl být tu chvilku u babi, ale je tam neteř a má 39 horečky 😝 , takže babi s ním počká tu chvilku venku.tatínek právě dře na baráku ☹ a přijede nejspíš až večer..stejně bude k.o., protože ještě ke všemu má nějaké střevní problémy a dělal vlastně celý víkend a i včera 😒 .zítra je sice odpo doma, ale já musím do zl kvůli tomu prodeji baráku..takže nejspíš ještě ke všemu bude mít premiéru v uspávání matýnka..no ,vidím to tak, že přijedu domů a matýnek ještě spát nebude 😝 , ale třeba překvapí 😉 .

@lehna 🙂 ..tak ať se štěpánkovi v nové postýlce spinká dobře!!! 🙂

@gina333 🙂 ..tak super že to byla jen prkotinka 🙂 .děti no 😀 .
jinak noc teda u vás opravdu zlá ☹ .snad to byla jen vyjímka 😨 .

@prchalka 🙂 ..jo dospělácká jo? 😀 to honem zaklep 😀 .
ale jinak docela závidím, u nás o domluvě spíš nemůže být ani řeč ☹ .dnes začal jančit kvůli tomu, že našel v časopisu reklamu na nějaké auto a že ho chce koupit 🙄 .tak jsem mu řekla, že maminka na to penízky a on to nerozdýchal 😅 ..a to je co chvilka něco takového 😔 ..je pak zdrcený a neví co s tím..já následně také 😅 .

@bufina 🙂 ..tak vidím, že se téměř všude vstávalo brzy 😅 .a to se ještě za chvilku mění čas..to zase bude 😅 .

@katzi 🙂 ..abych ti pravdu řekla, ani nevím jestli ty křečáky u nás se nemám ani koho zeptat 😅 .ale co si matně vzpomínám, tak babička je myslím měla.
je toho plno..to člověk ani neví, ale s kým se bavím, skoro každý s tím má větší nebo menší problémy 😒 .jen jsem myslela, že až porodím a dokojím, že na to něco účinného existuje, ale říkala mi paní v lékárně (mladá a sama je má), že na to právě velice nic není..že jen operace..sama prý jde v lednu 😕 .tož to se mi teda nechce...ale nebude-li zbytí 😖 ...ještě nejsem tak stará abych měla škaredé nohy že ☹ .
tak budu zatím nosit ty punčochy, třeba se to nějak zmírní 😔 .

jdu ještě kuknout za těhulkama, ale vrátím se 🙂 .všem klidné poobědí 🙂 ....to je slovo že 😅 .

gina333
12. říj 2010

@lehna : no neviem ci je to zubami, nic tam nevidiet ani necitit, myslim si ze je to skor uz zvyk a bohu zial rozmaznanost. 😲 To som aj ja zvedava ako ti maly zareaguje na postielku. 😉

U nas sa nastastie spinka, vonku je stale krasne, poo my treba na postu, na nakup, chcem kupit pre Nati cizmy. Minuly tyzden sme ich boli vyskusat tak jej ich dnes pojdem zobrat. 😉 Pride so mnou svokra, lebo sama so Sophi ist na druhy koniec mesta a este bez kocika, no neviem kam by sme zasli. 🙂

gina333
12. říj 2010

@ined77 : u nas v noci bol presne taky isty rev ako popisujes, uplne rovnaky. 😒 Teda tie pancuchy musia byt docela sexy. 😉 🙂

bufina
12. říj 2010

@ined77 Mně to vstávání jednou zabije.... Když má dobrej den, tak vydrží max do půl 7. Ale si asi nevyberu, navečer už bývá protivnej, tak su ráda že se ho večer zbavím, že už max o půl osmé spinká, někdy aji už po sedmé. Asi bych ho musela dávat spát později, aby ráno vydržel. Na tu změnu času se fakt těším 😝 To nedělní ráno nějak půjde, když v sobotu půjde spát podle starýho času, ale v nedělu ho budu muset večer držet vzhůru o tu hodinu dýl, abysme pak v pondělí nevstávali o půl 5 ☹ Malá byla na zoubky a změny času v pohodě, jen ti chlapi sou nějaký velký cytlivky....

bufina
12. říj 2010

@gina333
@ined77 Mně stačily ty sexy síťkovaný poporodní kalhotky 😀

prchalka
autor
12. říj 2010

No, tak lehce to teda moc nešlo. Asi jestli nebyla vylítaná (dopol jsme byly venku s kočárem na mašinkách, ale dolů nechtěla a navíc byla strašná kosa) no a za druhé - je tu rachot, vedle na baráku nandávají jeřábem krovy a už do toho začali i mlátit.
Takže to bylo 20 minut motanic, bohužel jí uspávám rovnou už v pracovně na posteli a to je přímo naproti ☹ Takže zabrala 12.50! No moc kvalitní to dneska asi nebude 😖

gina333
12. říj 2010

@bufina : tie gatusky mam este v zivej pamati 😀

@prchalka :ten rachot nezavidim, Sophi bola okolo 13:00 na chvilku hore, ale nastastie este zalomila. U nas v panelaku je ticho, neviem co ju zobudilo.

sherry28
12. říj 2010

ahoj ženy 🙂 tak ráno mi odešla zátka, vrátila jsem se z kontroly z utz 😉 a tam vše dobrý, ale na křivce už byly nějaké nepravidelné kontrakce, tak buď jsou to poslíčci nebo už začátek porodu 😕 tak čekám co se bude dít 😅 bolesti jsou zatím nepravidelné, tvoříme s Lukym úkoly 🙂 zase donesl domů jetři jedničky, ale aby jste si nemyslely, že mu všechno jde, tak myslím, že píše nejhůř z celý třídy, prostě čmáře jak kocour 😝 už jsem z něj včera kvetla, dávám mu to nejdřív na nečisto všechno 20x udělat nebo dokud mu to nepůjde, ale s tím psaním je to síla, za něj už dostal i 2 😒 no hold každému všechno nejde 😉

prchalka
autor
12. říj 2010

@sherry28 Tak já mám další oblíbené datum 13.10. 😅 to má kámoška narozky. Vůbec hodně lidí znám v říjnu a je to dobrej měsíc 😀
Mně odešla zátka ve 2 v noci a v 10 večer byla na světě a to jsem mezitím ještě stihla rizikovku, kde to na nic nevypadalo 😅

prchalka
autor
12. říj 2010

@gina333 Hmmm, ale zatím stále spí, už přes hodinu, tak dobrý, čekala jsem to horší. Tady je pořád něco, buď stavba nebo stíhačky atd.. atd.. no prostě prostředí na spaní jako dělaný 🙄

sherry28
12. říj 2010

@prchalka no právě, mě když odešla zátka, tak jsem většinou do druhýho dne porodila a ani bych se nedivila kdyby to bylo ve středu 😉 oba kluci jsou ve středu 😀 ale teda ještě mám 3 týdny čas, aby byl Eliáš dodělanej 😀 tak ono i těch 2,5kg už jde 😉 stejně si myslím, že jestli se mi rozběhne porod, tak jen díky těm vyšetřením v porodnici, moc mě nešetřili 😕

prchalka
autor
12. říj 2010

@sherry28 Taky myslím, že vyšetření dost "pomůže" obzvlášť už takhle na konci 😖 😝
Holky, my zase měly dneska historku:
Dopolko bobek, dobrý. Jak jsme přišly z venku, tak jsem jí sundala plínku a dala už jen tepláky, že se za hodinku stejně budem strojit na spaní a ona?!
Nejdřív, že čůrat, tak na wc, možná nic neudělala, pak zase že čůrat, tak jsem šla a ona běžela napřed a u linky udělala bobek a protože měla JEN ty tepláky, tak jí spad až do nohavice 😀 Minule se stalo to samý, akorát měla volnejší spoďáry, takový trenýrky a tepláky dole bez rantlů, tak bobek vypad, když s tatínkem stavěli autodráhu, přímo na novej koberec 😅 😀

prchalka
autor
12. říj 2010

Takže posun je takový, že jako cítí, že potřebuje kákí, hlásí to, ale říká tomu stejně "čůrat"! A spí už skoro 1,5h!

sherry28
12. říj 2010

teď jsem četla, že zátka může odejít klidně i 14 dní před porodem 😉 takže žádná panika, Elíšek se bude určitě ještě dopékat, ale je zajímavý, že mám každý porod úplně jiný 😉