Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
12. říj 2010

u nás se dnes vstávalo už po 1.15, naštěstí pak ješta matýnek usnul, tak jsem si u něj četla.teď už odjíždíme, takže dočíst nestíhám 🙂 .
ale...sherry..tak kdyby něco, písni 😵 ...moc na vás myslíme 🙂 .
všem krásné odpolko, páááá 🙂

gina333
12. říj 2010

@sherry28 : moc drzim palce aby si to este o kusok potiahla dlhsie, ale ked nie tak nech je to rychle a bez bolesti. 😉

U nas sapali skoro 2 hodky, poo ju Dedo zobral na ihrisko tak som ju nemusela zobrat do mesta. 🙂 Cizmy su kupene, aj pre seba mam vyhliadnute, ale este pockam kym pride MM domov, mozno, ze my dovoli kupit drahsie. 😉

lehna
12. říj 2010

Tak postel složená 🙂. zítra dám fotečku 🙂. Tak uvidíme jaká bude noc 🙂

sherry - já ani nevím kdy mi zátka odešla 😅 . Eliášek už je hotové miminko, 2,5okg váha stačí, já měla taky jen 2,60 🙂. a jak jsem to v dospělosti dohnala 😀. držím palečky hlavně,aby vše dopadlo dobře a rychle jsi to měla za sebou 😉 .

katzi
12. říj 2010

sherry: tak že by už? Za sebe bych si vybrala ať se mimi narodí raději trošičku dřív, než přenášet. To bych už byla nerves a čím dál víc vyklepaná 😀 Tak už to budeš mít alespoň brzo za sebou. Myslím na tebe ať je to raz dva hotové a jste už v pořádku s Eliáškem spolu.

sherry28
12. říj 2010

uvidíme jak to bude, zatím kontrakce odezněly 😉 tak snad tam ještě bude nějakou dobu, taky bych brala na porod menší váhu, ale zase rodit o tři týdny dřív se mi nechce 😀 ještě aspoň 12 dní vydržet, každopádně jsem dneska nachystala autosedačku vajíčko a dala do ní věcičky pro mímo na cestu z porodky a přikryla pytlem, aby pak chlapi nemuseli nic shánět 😉 a dobaluji si tašku, dneska mi přišla košile a župan, tak jsem to prohnala ještě pračkou, aby to nevonělo tou novotou, doufám, že stihnou ještě uschnout 😕 jsem téměř připravená a čekám co se bude dít, zítra chci navařit aspoň tři jídla do mrazáku 😉 MM teď co hlídal mě dosti zklamal, vařit umí a neuvařil vůbec nic 😠 vlastně tu neudělal vůbec nic, jen hlídal kluky ani nádobího se nedotkl, koš nevynesl 😨 ale vem to čert, hlavně, že byli kluci v cajku 😉

prchalka
autor
12. říj 2010

@sherry28 Jasně, to nemusí nic znamenat, četla jsem zrovna teďka, že může odejít i dřív, jak 14 dnů před, snad i měsíc...?!?! 😉

anta
12. říj 2010

Ahoj holčinky, máme nějaké peprné období, dorůstají nám ty dvě pětky nahoře a do toho se kluk rozhodl, že bude viset na tatínkovi, který chodí do práce a tak ho přes den volá - prostě tatánkuje a já jsem z toho tak trochu špatná.Co byste radily, jak se zachovat? Jste zběhlé, tak byste mi mohly poradit, prosím prosím, smutně koukám 😉 Dnes jsme byli venku a Honzík předvedl pěknou diskošku pro důchodce na lavičkách - byla to taková diskotéka pro starší a pokročilé 😀 😀 ODS měla tady v Kladně sraz a hrála tam muzika nahlas, tak si hodil škrpálem a div že mu netleskali 😀 😀 Příště si to nechám zaplatit 😀 😀 No ale pak to nějak doma nestálo za nic, dítě utahaný, já už taky a do toho začal hořet (teplota) a pak mě ohodil šavlí, výborně, teď teda spí a uvidím, co s ním zítra provedu, ničemu se nedivím, ráno jsou tři stupně nad nulou a odpoledne div ne na plavky a Honzík nebyl nejméně 1 rok nemocný 😖

hancazivocich
12. říj 2010

ahoj, tak koukám, že se to blíží i Sherry..... Tak držím pěsti - každý den navíc je pro Eliáška dobrej, ne? Ty jo, to bude asi rychlost - třetí porod, malý mímo, vyjeď radši včas, ať o tobě pak neslyšíme na nově 😅 😔 Jinak - neříkala jsi, že TM neřídí? Kdo vás poveze z porodky? Je možný, že si to pletu, tak promi'n....
Simtebe - čert vem nádobí, hlavně, že kluci ok!!! Lepší než naopak, ne?

Jo, holky - mně to vyšlo - v pátek mi přišla Sestra a mám To TAM 😎

hancazivocich
12. říj 2010

@anta - na jednu stranu je to hezký, viď, že tatínkuje, na druhou stranu by člověk brečel.... No, mě se malá každý ráno na tatínka ptá, kolikrát jde večer spát a nevidí ho, je mi to moc líto, tak se jdeme podívat do jeho postele - řeknu tatínek není, ona řekne - v páci? Pídee vešel... Ale když jí není dobře, tak ho volá a volá, bulí, že není... A mně to rve srdce a strašně závidím těm holkám, který zavolají a on přijede (teda když je to možný, že jo)...

gina333
12. říj 2010

@anta , hanca: no ja obidve dcerky vychovavam vlastne bez MM, kedze nie je doma. Nikdy som nastastie problem koli tomu nemala, jednoducho pochopili, ze Tatko je v praci a donesie peniazky a je to. 😉 Denno denne sa rozpravaju a vidia sa cez skype, myslim si, ze je to v pohode. Ale samozrejme, ze ked je doma MM tak ja som odsunuta na vedlajsiu kolaj a ja som z toho vlastne stastna, ze nas maju rovnako radi.

@hancazivocich : ja som nepochopila s tou sestrou....nieco my uslo asi. 😲

Sophi spinka, zaspala rychlo, 🙂 len nech je dneskajsia noc bez motanic. 😕

Prajem peknu noc vsetkym. 😔 😔

anta
12. říj 2010

Buliboš (Honzík) také usnul snad během 5 minut. 😉 No co se tatánkování týče, nežárlím, to ne, ale nějak to špatně občas zkousávám, i když se snažím, aby mě to nevzalo, tak mě to tak trošku bolí v tom, že se o něj celé dny starám, jsem tudíž okoukaná a Honzíka najednou napadlo, že tatínek je lepší a já si připadám jako bych to s ním najednou neuměla, je to nová situace a musím se s ní vyrovnati a doufati, že ho to přejde 😅 Holky, jsem zdrásaná, musím do hajánků, všem krásnou dobrou noc a Sherry, ať Eliášek zůstane pěkně v dárkovém balení i když není zazátkované 😉

gina333
13. říj 2010

dobre rano 🙂

@anta : asi sa nato pozerame dost rozdielne, mna by viac trapilo keby moje dievcata nevyseli tak na Tatkovi. A teda o nich sa staram vylucne len ja, tym padom ja ich chvalim , ja ich trestam, som s nimi non stop, kym Tatko je ten ktory sa s nimi bavi, hra sa. Nikdy my to nepripadalo zvlastne som rada, ze to v nasej rodine prefktne klape. Neboj sa, zvyknes si aj ty, dokonca si myslim ze vsade je to tak, jednoducho ked ten chlap odide rano do prace a pride az vecer je to pre dieta vzacne, ze aspon na chvilu vidi nekoho ineho ni len mamu. 😉 😵

U nas vecer bekot uz o 22:00, isla ku mne. 😒 Vlastne vobec neviem naco nam je velka postel, ked ja som natlacena na stenu ona lezi na mne a druha strana postele je prazdna. 😝 Ale spala celkom vklude, len rano od 5:20 sa uz vrtela. Esteze sa cas meni uz tento mesiac, inaksie by ma asi piclo. 😲

prchalka
autor
13. říj 2010

Dobré ráno,
u nás bekot za hodinu, jak jinak.. a pak o půlnoci, ječela, páč neměla dudlík. Já zrovna spala, tak jsem se probrala 😠 a šla se na ně podívat. MM to nějak netankovalo, že nemá dudlík, hledal ho, až když jsem přišla. Ona předtím křičela čůrat čůrat, tak jsem se bála, jestli nemá bobše, a když jsem tam klečela u postele, tak prej "tatínku, já chci kuličku" 😅 No a prý se v noci asi motala.. 😖
@anta Já se minule málem rozbulela sousedům ve dveřích a nevěděla, co mám dělat. Taky jsem si připadala, jak naprostý střevo. Byla tam chvíli na hlídání a když jsem si pro ní přišla, otočila se a že se mnou nejde, začla natahovat a já skoro taky ☹ Nechce jít s mámou domů... ☹ Jako chápu, že se jí tam líbí, ale člověk si pak připadá naprosto nemožně. To tatínkování by mi ani tak neva, to je v rodině 😅
@gina333 U nás má taky letiště, ale nacpe se až na člověka a ještě jí je to málo. Já občas ležela jen na 30cm postele a bála jsem se pohnout 😠 Čas se ale mění v noci ve 3 na 2h, tak myslíš, že to bude k lepšímu?? 😕

gina333
13. říj 2010

@prchalka : no ja dufam, ze bude dlhsie spat, aspon o tu hodinku, ved ja som uz ako banik ani ti hadam nevstavaju tak skoro ako ja. 😝 😲

sherry28
13. říj 2010

dobré ráno, Luky je odvezen do školy 😉
dnešní noc byla hrozná, měla jsem vztahy nepravidelné, ale stály za to, třeba hodinu nic a pak během 15minut šílený bolesti a pak zase půl hodiny klid a takhle až do rána, teď zatím nic, krom občasnýho tvrdnutí břicha 😉 Mára v noci volal ze spaní mamí auau, chvílema jsem si myslela, že ty stahy má i on 😀 pak jsem přišla na to, že mu vadil stojící šulínek 😅 nejspíš mu to bylo nepříjemný, protože furt ukazoval na plínku, tak jsem ho rozbalila a držel si šuldu 😉 🙂

@hancazivocich dobře si pamatuješ že MM nemá řidičák 😉 do porodnice se povezu sama a zpátky taky..... 😀 dělám si srandu, poveze mě taťka, z porodnice určitě, do porodnice se uvidí podle situace 😉 při Márovi jsem se vezla do porodky sama, to mi ale vůbec nic nebylo, dr.říkala, že podle křivky jsem na začátku porodu, dorazila jsem tam v jednu odpoledne a až v devět večer mi praskla voda 😉 a kontrakce byly až potom kolem třetí hodiny ráno to začlo a v 6.45 byl venku 😉

sherry28
13. říj 2010

na posun času se těším hlavně kvůli Lukymu, bude o hoďku dýl spát, což mu pomůže, je mi ho ráno líto ☹ 😉

gina333
13. říj 2010

@sherry28 : ja som sa modlila pri obidvoch porodoch aby to na mna neprislo v noci. Nastastie to bolo vypocute. 😉 🙂 Ja tiez bojujem kazde rano s Nati, chuda musi vstavat do tej tmy, dnes rano aj strasna hmla bola, nebolo vidno ani na krok. 😲 A tej malej opici tma vobec nevadi, spaciruje po byte uz od 6:00 ako na korze. 🙂

anta
13. říj 2010

Ahoj holčinky, nechci samozřejmě, abyste získaly pocit, že jsem z toho na zhroucení a nějaká hysterka 😅 , ale tak to víte, občas mi to nevoní a záleží také na tom, jak se zrovna vyspím, občas mi to nevadí, aspoň vím, že můžu někam jít bez problémů, ale někdy mi to mrzí, no 😉 Ale je fakt, že mě třeba dítě neodstrkuje, když se zapojím do hry, tak mě bere, ale občas taky ne 😀 😀 😀

hancazivocich
13. říj 2010

@gina333 - už jsem to tu psala, že makám na článku - vyšlo mi to v Sestře.... Čurologická tématika 😅 😔 Kvůli registraci..

@sherry28 - tak si to pamatuju dobře...A začátek porodu u Lukyho jsi měla jakej? Já jen, co bylo stejný a co jiný... Jo, při hospitalizaci se s člověkem nemažou - právě ty vizity, každej si šáhne... Místo toho, co by člověka šetřili, že....
No, tak Eliášek v dárkovým balení, ale rozbalený mašle a trhá se obal, co.. 😅 😔
Ale pohyby cítíš, že jo? Já jen - aby sis nehrála zbytečně na hrdinku... Sem na tebe myslela v noci...

hancazivocich
13. říj 2010

@anta - buď ráda, to u nás nějak není čas - jsem máma s tátou dohromady... Gina to má nárazový, já celoroční 😅 😀 A když je náhodou ready, tak má záchvat výchovy a to pak nevím, co je horší 😠 😀 😀 To by ho pak člověk kolikrát v tý kuchyni.....ehm........ 😅 😕

gina333
13. říj 2010

@hancazivocich : o tom clanku som samozrejme vedela 😉 len som nevedela, ze casopis sa vola Sestra. 😵

sherry28
13. říj 2010

@gina333 no u nás byla taky mlha a ještě furt je, ráno jsem jela pomaloučku 😉 Márovi taky nevadí, že je venku tma, hlavně, že už nemusí spát 🙂za to Luky by klidně spal do devíti 😉

sherry28
13. říj 2010

@anta u prvního jsem všechno vnímala jinak než teď, když už jsou dva 😉 Luky byl na mě uplý a byla jsem ráda 🙂 a bylo mi taky dost věcí líto, ale teď když jsou dva, jsem ráda, že si Máru někdo vezme a nevím o něm 😀 mám čas se věnovat Lukymu a nebo jsem ráda, když mám chvíli klidu pro sebe, prostě už to beru jinak než když jsem měla jedno 😉 😕

gina333
13. říj 2010

@sherry28 : to by spala aj Natalka 🙂 cez weekend robievam tak, ze Nati sa presupne rano do spalne aby Sophi sa mohla hrat v detskej a neotravovala ju. 🙂 😵

gina333
13. říj 2010

@sherry28 : tak toto si napisala presne tak, ako to vnimam aj ja. 🙂

sherry28
13. říj 2010

@hancazivocich nechápu proč si hrát na hrdinku 😨 😕 myslím, že je nejlepší čekat doma do poslední chvíle, nemám žádné pravidelné kontrakce ani nekrvácím, takže si nemyslím, že by bylo něco špatně 😅 a zátka může odejít klidně tři týdny před skutečným porodem a odchod zátky ještě není důvod k přijetí do porodky 😉 kdybych byla prvorodička tak už jsem v porodnici 🙂od rána nemám žádné bolesti krom tvrdnutí břicha, neboj pohyby cítím a kdyby se mi něco nelíbilo, tak bych samozřejmě nečekala 😉 ale porod by měl bolet a stahy by měly být pravidelné ne? 😕 v pátek jedu na vyšetření, tak když do pátku vydržím, tak se uvidí 😉 kdyby byly nějaké komplikace, tak určitě na nic čekat nebudu 😉

sherry28
13. říj 2010

@gina333 taky o víkendu zavírám ložnici, kde spí Luky a Mára je v pokojíku nebo v kuchyni 😉

hancazivocich
13. říj 2010

@sherry28 - né - já se jen bála, abys zbytečně neriskovala... Toť celý !! Když cítíš pohyby a nejsou kontrakce pravidelný, tak bych taky asi seděla doma.. I když ty se moc nenasedíš... Mně prdla voda, takže jsem kontrakce zažila až v porodce, tak to nemůžu posoudit - co je lepší a tak... Jako kdy plašit, do kdy bejt doma - teoreticky člověk připravenej byl, prakticky jsem zjistila, že ,,mírná" panika na mé straně stejně byla 😀 Pak taky chápu, že s dvouma dětma se člověk do porodky nežene... Já jen - abys neporodila někde cestou... Aby nebyl Eliášek rychlejší než tvůj taťka 😔 😔 😉

gina333
13. říj 2010

baby ja som varila na obed bolognsku omacku s cestovinami a Sophi sa tak krasne najedla ako uz davno nie. Som z toho tak rada, mne ozaj treba malo aby som bola stastna. 😵 😵 😵

hancazivocich
13. říj 2010

@gina333 - musím uznat, že kolikrát tvé recepty kopíruju - už mě občas nic nenapadá... Dnes byl králík s bramborovým knedlíkem - taky výborný - baštila jak bezedná