Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
3. lis 2010

@gina333 - diagnóza "Modrý koník" by měli doktoři zavést do abecedního seznamu civilních chorob 😀 . Jak mě bylo včera smutno, jsem fakt blázen 😀 😀 😀 Připadala jsem si jak poustevníček v jeskyni odříznutá od světa, jen ty louče mi chyběly 😀 😀 😀 Taky to nechápu, jak jsme mohli existovat, jsme holt silní 😀 😀

prchalka
autor
3. lis 2010

Tak jsem požehlila, spí se u nás hodinku a konečně jsem se nacápla i já. Docela jsem cítila záda u tý žehličky a ráno - ani nemluvím, jsem vejpůl auau ☹
@anta A jak vy, bude někdy druhé? Nevím, jestlis to tu někdy už nepsala.... 😕 Já se zase po včerejšku necítím - a není to zrovna jejím zlobením..

sherry28
3. lis 2010

co oči nevidí, to srdce nebolí a potom není žízeň 🙂 spíš bych řekla, že jsme solidní závislačky na netu 😀ale tahle závislost není zdraví škodlivá a nikomu neubližuje, pokud tu nejsme v čase, kdy se můžeme věnovat dětem😉 🙂

@gina no takovou druhou bych tady brala, úplně by mi stačila po ránu na hodinku, abych nemusela všechny táhnout sebou 😉mamka slíbila, že až nebude přes zimu pracovat(vždycky v prosinci končí), tak, že by tu byla u nás až do března, tak jsem zvědavá, protože od ní jsem toho už slyšela spousta a když jsem byla v porodce, tak se tu jen stavila 2x na otočku a nikdo Lukyho do školy nevozil 😠 😕 a na vánoční dárky už se taky chystám, jak jinak než po netu od třech dětí to snad ani jinak nakupovat nejde

@ined přesně, když se musí tak se musí a tebe to taky čeká to ranní vypravování do školky, školy atd. výhoda je, že nemusíte dojíždět, ale my se budeme do dvou let stěhovat, takže pak taky nebudeme dojíždět i když do školy je to taky 2km(městem) 😉no dr. má dovolenou ještě stále, dneska tady za ní byl záskok, tak jsem šla k němu 😕jinak tady nikdo nebyl jen 2x týdně záskok 😅no ani to neřešil, když zjistil, že mám třetí dítě, tak ještě říkal, že sem ani nemusela chodit 😀(samozřejmě vtip)jinak malej už váží 3,04kg 😉takže krásně papká 😵

sherry28
3. lis 2010

@gina teď jsem koukala co jsi vařila asi se stavím u vás na obědě nebo na večeři 😉

anta
3. lis 2010

@prchalka - nene, nebude.

anta
3. lis 2010

Jinak jsem šťastná, dítě mi už 3. den nespí přes den, ráno hudlá od půl šestý, děkuji za změnu času, nic lepšího jsem si nemohla vážně přát 😠 😉 😉

sherry28
3. lis 2010

ale vždyť ta hoďka není tak hrozná, vemte to tak, že teoreticky by měly zase spát o hodinu dřív😉 s náma to nic neudělalo, Mára vstává furt v šest (jako v sedm podle starýho) a chodí spát na osmou (devátá) a přes den chodí spát jak kdy, někdy vůbec, někdy na hoďku, včera dal i dvě hodiny, nechávám ho být, když mi do dvaceti minut neusne, prdím na něj 😝 😉 nemám totiž jenom jeho 😉 to člověk ale zjistí, až posléze, kdyby nebyl Eli, tak ho uspávám určitě i hodinu😀

anta
3. lis 2010

Jo a taková korunka dnešního dne je, že mě na cestě pos*al pták, přesně se trefil na hlavu, no je to možný? 😀 😀 😀

anta
3. lis 2010

@sherry28 - já to taky samozřejmě nehrotím, ale jako lítám s ním venku jako idiot a málem mě odfoukne vítr, div že se nezalknu, tak jde mi o jeho dobro a ono nic 😉

katkabg
3. lis 2010

ajojte kamky...take ste zlate ze aj ja kaslem na ine fora a radcej tu bude m kecat s vami :D tu mi je ako si lepsie...no katuska ako sa posunul cas chodi haji 20 30 co mi uplne vyhovuje a vstava o 7 30 rano co je tiez celkovo v poho :D ale to nocne mrvenie,tocenie,v noci som dostala cez zuby :D idu nam totis horne ocaky tak mame v noco rosanbo a kedze ja tupana som si nekupila velku postel do jej izbicky ale uzku tak spime na zemi...hej na zemi robinm kazdy vecer oooobrovske letisko s niekolkymi vrstvami diek paplonov no a potom mi...mame parkety tak to je v poho len mna tak boli chrbat ale tak co uz...mala nie a nie v postielke...teda zaspi tam ale 100 razo na noc k postielke behat a nakoniec aj tak pri mame chce...tak to riesim zatial takto dokial neprivezu novu postel...asi zalozim bazar na postele :D
@sherry28 ty brdo pred tebou klobuk dolu ako to seeeetko zvladas :D

gina333
3. lis 2010

@katkabg : aj to je riesenie, spat na zemi 😀 aj mna to uz napadlo, lebo Sophi strasne cestuje a furt ma kope, ja stale musim sledovat ci nespadne, ci nelezi moc na kraji, takze si my vnukla dobry napad. 😉

@sherry28 : no mne tiez nikto nepomohol, od zaciatku som bola na obe moje hviezdy sama, ale zena je taky zvlastny tvor, ze ked si vytvori dobry system tak to vsetko ide ako po masle. 🙂 😉 Ale jasne, bolo by super, keby ti mamka pomohla. 🙂 Co sa tyka varenia, ja strasne rada experimentujem, vyvaram kadeco, nastastie MM zje naozaj hocico, takze u nas vzdy zmizne z taniera vsetko. 😉

My sme boli poo vonku, ale dnes uz je zimsie, dokonca uz leje ☹ takze pekne slnecne dni uz asi skoncili.

prchalka
autor
3. lis 2010

Tak i já mám dneska lepší pocit, že jsem něco doma udělala 🙂 Odpol šli ti 2 ven, tak hurááá 😉

katkabg
3. lis 2010

@gina333 no ved my sme takto uz asi 4mesiace od kedy mala zacala stvornoskovat bo som sa bala ze mi padne z postele.Vidim ze ani ty nie si taka ze teraz na silu musia byt deti v postielke...ked oni su tale sladke ked spinkaju a asi fakt hladaju mamine narucie tak preto som stastna ze hajame spolu 😅 ...inak je to v poho ze katuska mi haja raz do obeda hodku a po obede hodku???potom sa jej lepsie spinka v noci 😉

gina333
3. lis 2010

@katkabg : aj mne tak spavala Sophi, presne hodku doo a hodku poo. 😉 Teraz spi raz za den 1:20, to jej jej maximum, raz za mesiac sa stane, ze to potiahne dlhsie, ale aj ta hodinka jej uplne staci. 🙂 Nastastie nikdy nie je mrzuta ked vstane. 😉 A k tomu spaniu, no Nati s nami nespala nikdy, ju som polozila do postielky, pohladkala a odisla. Pri Sophi je to uplny horor, zaspava na rukach, potom ju prelozim do postielky, ale najneskor po polnoci uz je pri mne. No ako som ju naucila tak mam. 😵 😵 Ale musim sa priznat, s Natalkou to bolo jednoduchsie a lahsie. 😵

anta
3. lis 2010

Takhle se mi dítě stará o obličej, to se ale mám, kuk 😀 😀 Musela jsem si pak na obličej přilepit papírovou utěrku, panč to bylo moc moc mastné 😀

anta
3. lis 2010

Tak jestli se chcete juknout do mého albíčka, tak do toho, mám tam novou várku 😉

gaby21
3. lis 2010

Ahojte baby chcela by som sa opytat. Malemu uz vyliezli oba dolne rezaky, chcela by som vediet kedy zacinaju vychadzat tie horne, teda ake je tam casove rozpatie. Dufam ze som to napisala zrozumitelne. Pytam sa preto, ze uz tyzden cez den skoro vobec nespi, max. tak hodinku dokopy za cely den, tak by som chcela vediet, ci to moze byt kvoli zubkom ak ano, ako dlho to moze trvat? 🙂

katkabg
3. lis 2010

@gaby21 ajoj aj nasej malej vyliezli dolne no v 6 m. a asi v 7 najprv prava horna jednotka a dvojka a potom lava jednotka a dvojka 😅

katkabg
3. lis 2010

@anta ja idem kukuc 😀

katkabg
3. lis 2010

boze kroisanti tie nam idu 😠 ach jo 😅

katkabg
3. lis 2010

dobru nocku vam...konecne zmolime ockaaa...u nas je 21 18...ach jo 😀

gina333
3. lis 2010

@anta : u vas sa tiez sedi v kociku za trest? lebo ani Sophi kocik nemu, stale si don sada s placom. 😉 🙂

Sophi uz tiez spinka, pozerame s Nati Primu, MM ma svoj oblubeny notebook takze vecerna pohodicka ako vysita. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
3. lis 2010

@gina333 to ani ne, Honzík je v kočárku rád, ale chození 1,5 hodiny je spíš pro mě za trest - tedy občas 😀 😀 😀

gina333
4. lis 2010

dobre rano 🙂

Noc dobra, sice o 23:00, sla ku mne ale sa my ju za chvilku podarilo prelozit do postielky a spala tam az do 4:30, 😵 mala som strach ci zaspi, ale sa len pritulkala ku mne a spnikala do 6:15 ked som vstavala ja. 😉

prchalka
autor
4. lis 2010

Dobré ráno,
s tatínkem se stěhovala už ve 22h 😒 😝 to brzo! A ráno se probrala 5.50 - taky brzo 😅

lehna
4. lis 2010

dobré ráno,
u nás tentokrát v pohodě, byla jsem tam jednou 3.40, pak vstával 5.35, si to posunul o 5 minut 😀. no a přes den včera spal jen hodinu od 12 do 13. ani jsem tady nestihla přijít, řešili jsme s MM nějaký problém. pak kámoška, další kámoška a byl večer.

katzi
4. lis 2010

Dobré ráno,

u nás noc dobrý. Sice se už v 23h stěhovala k nám, ale o půlnoci zase od nás zpátky do postýlky. Měla jsem jí za tu hodinu plný zuby 🙂 Motání, mrčení, roztahování,... 😝 A od půlnoci spala u sebe v kuse do 5h, takže jsem spala krásně pohodlně sama celých 5hodin 🙂 Pak šla zase k nám a tam to dospala do 6.30. Teď nás vypravuju na návštěvu. Včera byla návštěva zase u nás (stejně stará holčička) a Adeli překvapila - žádný řev a bitky o její hračky, prostě si každá zvlášť v pohodě hrály. U nás nevídané 🙂

anta
4. lis 2010

Ahoj holčinky, tak my opět hudllali od půl šestý, no to je fakt na palici, achjo ☹

sherry28
4. lis 2010

dobré ráno 🙂
vařím těstoviny se šunkovým masem a vejcem, taková rychlovka po domácku 😉 a pak půjdu na Eliho 🙂 ten v noci moc nespal, měl bolení, takže jsem s ním trávila čas v obýváku a když konečně usnul, tak se vzbudil Mára s kašlem a dávil se, takže pití, kapky a spát ale moc kldině nespal a já téměř vůbec 😅 a Luky si vzal do postele tajně bonbón, se kterým se ráno Mára probudil ve vlasech 😀

@katkabg nemusíš smekat klobouk, každá by to musela zvládnout, když není jiný zbytí, přeci nebudu furt kňourat a stěžovat si jak je to hrozný, musím se k tomu postavit sportovně 😉 a s úsměvem na tváři, i když to občas nejde 😅 prostě zatnout zuby a šlapat jak strojek 😀

gina333
4. lis 2010

@sherry28 : ako robis tie cestoviny? musi to byt mnamka, tak ak budes mat cas hod my receptik, prosim ta. 😉 Tu noc ti nezavidim, ale asi sme tym presli vsetky, a veru nic ine nezostava iba zatat zuby. 😝 Dufam, ze Mareckovi je lepsie. 😵

Ja som uvarila rajsku, kuracie prsia mam od vcera v paci a pre Sophi este mam bravcovinku na cibulke. 🙂 Akurat my stihla vypratat vsetky hrnce a vari. 🙂 🙂