Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. lis 2010

@hancazivocich : ale ty si silna zenska, vela vydrzis ked o tom vies aj zartovat. 😉 Mozno, ze sa to casom napravi, asi si vsetko pustaj jednym uchom dnu druhym von. 🙂 My mame tento mesiac 3 narodeninove oslavy po sebe a v lednu zas. A medzitym Vianoce, no poriadne sa vyhadzeme z penazi. 😵 😵

@katkabg : my sme v noci z mlieka presli na take slabo zarobene mlieko az sa celkom odnaucila pit. Nastastie, lebo su deti ktore v noci vypiju aj 3-4 flasky caju, tak si ju moc neuc ani na cajik. 😉

hancazivocich
22. lis 2010

@gina333 - srandu si dělám i sama ze sebe, není problém.. Jen u nás to davové šílenství bude pokračovat až tak..do května - listopad, prosinec, leden - jsem jmenovala. Únor - švára, březen - tchnýně, duben - svátek MP a tchán, květen - zahájení sezony na chatě, atd.. Červen - svátek švára... Pevně doufám, že pro ně budu mít nějaký moc krásný překvapení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

S tím mlíkem - to je i u nás, že se ,,předělala" na čaj. Teda snaží se o to a já se snažím nenalejvat. Cucne večer a pila nad ránem.. Nějaký pokusy zcela ignoruju - protože mi přijde, že mele a spí, někdy ji napít dám - hlavně, když vím, že přes den neměla čas.. Ale i dr. měl varovala - ať neměním jeden zlozvyk za druhý.. No, kdyby to bylo hodně blbé, tak bude dostávat vodu místo čaje.. Nebo hořký..
Jo a zkoumala jsem v noci plínku a šáhla do ní akorát, když čůrala 😀 😝 😅

gina333
22. lis 2010

@hancazivocich : oslav mame aj my dost, ale hlavne od novembra do februara je to take nahustene. 😉 Ja som stastna, ze aspon nocne pitie a cumel mame poriesene. 😉

katzi
22. lis 2010

ahojte,

u nás teď období lepších nocí: spí asi třetí den až do rána u sebe v postýlce a jdu tam tak 2x za noc jen na dudel. A to ještě tak kolem půlnoci a pak až třeba po čtvrté hodině. Kdyby to tak chtělo zas chvíli vydržet 😔 A udělala jsem zjištění, že naše dítě musí jít do postýlky večer v podstatě odpočinutý, hlavně ne moc unavený 🙂 Je to paradox,ale fakt mi líp spí, když má jen takovovu nějakou menší aktivitu za den a jinak spíš tak nějak jen pobíhání doma. Jak je hodně uťapkaná z venku, tak spí neklidně 😕

sherry: jejda, držím moc palce, ať se vám ty neštovice s Eliáškem nerozjedou!

ined: pro tebe budou ty dvě děti hračka - obdivuju tvůj organizační talent a evergii. S tím stěhováním dostáváš zabrat, zvládej to. A přeju kontrolu v pohodě, pak napiš co Kačenka, jak roste.

prchalko: pěkný pokojíček a děkuju za připomenutí adventního věnce. Já bych to letos zazdila,že už začíná advent 😅 Jak je furt takový teplo, tak mi to ani nepřijde. A celkově to jaksi všechno hrozně letí.

katkabg:s tím pitím čaje v noci - jak píše gina, toho bych se dost bála. To se dost blbě odnaučuje a děti to pak chtějí v noci do pozdního věku (vím od kamarádek). Já jsem dávala jen mlíko a to jsme odnaučili úplně nenásilně stejně jako gina: postupně jsem jí to čím dál víc ředila až to byla skoro jen voda a ona už to přestala vyžadovat. Ale my zas nejsme schopní odbourat v noci dudel, to zas teď čeká nás. To bude boj 😒

anta
22. lis 2010

Ahoj holčinky, my vstávali jako normálně, tj. v 6,50 a pohoda.

@katzi - od dudlíku nenuť, Honzík jej odložil sám, pořád jsme do něj hudlali, že ho dáme Krakonošovi a on se jednoho dne rozhodl,že ano a nutit jsme ho nemuseli 😉

sherry28
22. lis 2010

ahojky 🙂
@gina333 no oni by mu obřizku nedělali, prý jen lehce povolili předkožku, aby měl vidět 3mm žaluda a tím by mu tam nezůstávala moč a nebyl by zánět 😕 teď jsem mluvila s dr. a říkala, že máme přijít nejdřív k ní, že se na to koukne a uvidí, mě se taky do žádné operace nechce, ale když by mu uvolnili jen špičku na čůrání, tak by to bylo lepší než, aby trpěl jak teď 😕

prchalka
autor
22. lis 2010

V 7.15 už jsem tam šla, to se dlouho nestalo, aby takhle chrápala - no kéž by takhle chtěla spát i u sebe! No ale brala to teda dost s nevolí 😖
Když jsme u těch oslav - švagrová, její holky a já to máme všechno v jednom týdnu ob den od sebe 😅 No ale né že bychom to nějak přeháněly, jen pro ní stále ještě nemáme dárek - jí prostě nevím, holkám už mám a jí maličkost, ale to "hlavní" mi chybí achjo a mám na to čas do pátku!
Pití v noci jsem NIKDY nedávala, kámošce se budí a budí a pije a pije a vypije i termosku čaje. To bych teda zatrhla! Pak ho třeba i 2x přebaluje v noci tůůůůůůůdle! 😝
A dudel.. no ten na spaní máme furt, taky bych ráda, aby ho sama odložila 😅
Vyrážíme za půl hodinky na cvíčo, doufám, že to bude v pohodě 😉

lehna
22. lis 2010

ahoj 🙂

naše noc v pohodě zase, jen budíček opět v 5h 😠 , ale v 6.15 to ještě zalomil na hodinku,tak vstával 7.25h.
Myslím ale,že po obědě půjde normálně spát, nevypadá moc vyspaně, je i trochu protifka.

Jinak my o víkendu byli v sobotu na návštěvě u mojí tety. Jsme si říkali,že zas Štěpi bude pěkně protivný, plno lidí,které vidí 2x do roka. ale my jsme normálně nechápali,kdo nám to dítě vyměnil. Chodil si sám z pokoje do pokoje, nás si skoro nevšímal, pak přišel ještě bratranec s děckama, kluci 4,5roku a oni si s ním hráli, učili ho nové slova. Štěpánek spokojený a my taky 😵 .
Minulý týden totiž jak jsme byli u tchánovců na oslavě,tak taky plno lidí, přes hodinu byl protivný,jen na rukách se chtěl nosit. tak jsme byli tedkom krásně překvapeni 🙂

Ohledně pití v noci, Štěpi mlíko nechtěl tak nějak kolem roku, stačil mu čaj, ale to jsme taky někdy dost trpěli, protože se budil jěnom kvůli toho. ale ze dne na den se to sám odnaučil, a čaj v noci nepije už hrozně hrozně dlouho. Mlíko má na noc a většinou, když se ráno probudí,vezmu si ho k sobě,tak chce kakao. ale čaj vůbec,ten až jak vstaneme,tak se trochu napije.
Dudlík na spaní má taky. ale večer jak usne po vypití mlíka,tak usíná i bez dudla. v noci se jednou probudí, dám dudel a spí dál.

anta
22. lis 2010

@lehna -tak to je jak u nás s Honzíkem, taky jsme měli obavu, jak ustojí babi s dědou, které vidí jednou za uherák a náhodou, byl dost v pohodě. Teď jsme byli venku, Honzík miluje pláštěnku, tak byl spokojený, lítal po trávě a třikrát hodil kolena do trávy, ale pohoda, smál se a byl spokojený, já se mu schovával s těžkým batohem na zádech za stromy a on z toho měl fakt bžundu 😉 🙂

anta
22. lis 2010

@lehna - já tu měla nějak předminulý týden ségru a to si Honzík málem řevem hubu roztrhl a nechtěl k ní zaboha a byl zalezlý v pokoji, ale u babi s dědou byl jak vyměněný, tak jsme byli řádně překvapení. Rodiče nemám, mám jen babi s dědou, tak a trhněte si nohou - tak tímto stylem to bylo 😀 😀 😀

gina333
22. lis 2010

@anta : moja Sophi je ako ciganka, nikoho sa neboji, ku kazdemu ide. 😉

anta
22. lis 2010

My dělali teď hygienu, stříhala jsem Honzovi nehtíky na rukách a on si poručil, že "rovnou mámo, vem to i s nohama", tak jsme stříhali i nohy 🙂

anta
22. lis 2010

@gina333 - ono to prý taky ale není dobrý taková důvěřivost 😉 Jsem raději, když je tedy kluk ostražitější.

hancazivocich
22. lis 2010

@sherry28 - ehm - já ti teda do toho nechci kecat, ale :
uvolnění předkožky říznutím nic nemění - teda - sice bude moct čůrat, ale hlavní problém - že nejde přetahovat, zůstává, ne? Tímpádem bude muset v pubertě nebo nejdýl až si najde nějakou slečnu pod kudlu znovu a udělá se celá obřízka? Zeptej se na možnosti, protože pokud bude narkoza, tak máš lepší udělat tu obřízku hned, ne? A hlavně - když ,,jen" říznou - tak to má tendenci hojit se to jizvou - tímpádem se to znovu zúží - tak se radši zeptej. Ale je to jen můj názor a názor našich dr..

hancazivocich
22. lis 2010

@sherry28 - ale opravdu ti nechci radit, ty jsi jeho maminka, ty ho znáš a tobě něco navrhli... Je to na tobě, Lukym a TM

katzi
22. lis 2010

tak my byly dopol. ve cvíču a fajn, Adeli nejen že byla hodná, ale dokonce i něco cvičila 😕 🙂 Jako rukama, nohama a tak. Většinou spíš jen postává a kouká a dělá pak až ty akčnější věci - jako nějaký prolízání, honění atd.

anta: no já jsem na to asi i měkká jí ten dudel natvrdo vzít. Ale spíš plánuju po novém roce, že začnu (podle rad tady na koníkovi) pomaličku ten dudel stříhat. Napřed malou špičičku a postupně víc a víc. Má jim to pak přestat chutnat a odevzdají ho sami. Tak jsem zvědavá 🙂 To je Honzík šikulka, že si nechá dobrovolně stříhat nehtíky. U nás jsou obzvláště nehty u noh s mega řevem a musím i trošku násilím -držet kopající nohu a rychle stříhat. Nepomáhá nic - ani když jí za spolupráci slibuju hory doly 😖

lehna
22. lis 2010

@anta - taky jsem prostě nechápala,že takový je 🙂

gina- malý taky když někoho potká na ulici,tak by taky šel hned, je mu to jedno,. jen ty náštěvy moc nemusí 🙂

a sříhání nehtíků je manželova práce a Štěpánek drží 🙂 od malička bez problémů, i ruce i nohy 🙂

gina333
22. lis 2010

No konecne sa my ju o 12:30 podarilo uspat, stale sa zobudila ked som ju ukladala na postel. 😝 Ale uz som stihla poumyvat podlahy, MM isiel k svokre na obed, ja pockam na Nati a kym sa Sophi zobudi a tiez sa pojdem najest. 🙂 Vonku leje, takze dnes sa ani von nepojde, no co uz, asi uz krajsie pocasie nebude dost dlho. ☹

lehna
22. lis 2010

já toho moc nestihla, spal opět jen 1h 😠 .

včera přes oběd spal u našich, my byli v kině na HArryho Pottera a taky tam spal 1h ☹ , doufám,že se mu ty spánky zas nezkracují ☹.
No já vím,co by aspoň Anta za tu hodinu dala, viď? 🙂

prchalka
autor
22. lis 2010

Cvíčo super, polovinu z toho je schopná cvičit i sama 🙂 A taky docela chápe, co bude následovat, takže už to dělá, ani to ještě lektorka neukazuje - nedočkavá 😀 Příště už kupujem permici 🙂 Zato jedna maminka tam přišla pro vrácení peněz a lektorka pak říkala, že to dítě se fakt nedá, že jen brečí a brečí a nechtělo tam být, že se nedalo nic jiného dělat ☹ A to má prý jít do školky!! 😕 😖
Zato ta moje cácora při vracení domů hned jedné paní u baráku povídala: "Byly na cvíču" 😀 😀 To je fakt kozina!
Do 13ti se mi ji podařilo uspat, takže taky úspěch 😉
Počasí u nás vcelku teplo, až jsem se divila, ale má poprchávat a ta zima už na sebe asi taky nedá dlouho čekat 😝
@hancazivocich Být na sherry místě, já bych vůbec nevěděla 😒 ☹
@katzi My jsme minule stříhaly nehty úplně bez ničeho, prostě si sedla a chtěla je ostříhat 😅 A kdypak budou už nějaké ty fotky, čekáme na to už půl roku minimálně 😅

sherry28
22. lis 2010

@hancazivocich obřízka se u takhle malých kluků nedělá 😉 aspoň to tvrdil dr.na chíře, to že mu povolí předkožku bude vyřešený hlavní problém, že mu moč nebude zůstávat za žaludem a nebudou vznikat záněty, ono to přetahování přijde pak samo, klidně si ho může přetáhnout i sám bez operace a když ne, tak potom by na obřízku šel, ale teď je na ní ještě brzo, ono mít obnažený penis teď, je taky naprd ☹ 😕 já pro obřízku teď nejsem, on si po operaci bude muset lehce přetahovat a už to nebude takový jako teď, takže určitě mu to nesroste😉

katzi
22. lis 2010

gino: i u nás leje 😝 Docela se těším na to slibovaný sněžení - má to přijít v půli týdne, to by bylo vzrůšo pro Aduš, vloni to ještě myslím tak nevnímala.

prchalko: jakýpak fotky? 😅 🙂 Myslíš jako břicha? Nebo mimčáka na fotce z UTZ? To druhý bych sem hodila raději 😀

katzi
22. lis 2010

sherry: no chudák Luky, ten teda zkusí 😖 Přeju a´t už se to nějak vyřeší a netrápí ho to. Já jsem v této oblasti úplný laik 😀 😅 Jestli budem mít kluka musím si to nastudovat co s tím 🙂

katzi
22. lis 2010

mezitím co tady píšu tak si Adelí sama našla nočník, sama si sundala tepláky a kalhotky, udělala bobek a přišla mi to nahlásit. A tento poměrně složitý úkon zvládla i přesto, že má na očích potápěčský brýle - toužila si je po probuzení nasadit, tak s nima teď chodí po bytě 😀

sherry28
22. lis 2010

@katzi děkujeme, kdyby jste měli kluka, tak to přijde samo, uvidíš 😉 ani já se nemůžu vžít do jeho pocitů úplně, takže se ptám MM, jestli ho tohle a tamto může bolet a co a jak 😉 🙂

prchalka
autor
22. lis 2010

@katzi Jakýkoliv fotky 😀 😀 😀 😀 😀 Jinak před Adeli smekám, je to hvězda!!! 🙂

katzi
22. lis 2010

sherry: taky se pak kdyžtak nechám proškolit od MM 😀

prchalko:já vím, já vím 😀 😀 😀 Něco do alba hodím. Z Adelí mám taky obrovskou radost. A ještě k tomu cvíču: z toho mám taky u nás radost, že dělá pokroky, že tam neřve a že je vidět, že ji to baví. Fajn, že čorí taky. Bylo by škoda, kdyby ji to nechytlo, s jejím slovním talentem jak je šikovná na mluvení. Za chvíli tam ty písničky a básničky bude říkat místo cvičitelky 🙂

Jdem na poštu, musím poslat balíček. Je to zároveń takový šikovný program na deštivé odpoledne 🙂

anta
22. lis 2010

@katzi - gratulace veliká, to je holka šikovná 🙂

gina333
22. lis 2010

@katzi : veru, Adeli je sikovnica. 🙂 🙂

@prchalka : to je naozaj super, ze Cori si tak zvykla na cvicenie a paci sa jej to. 😉 Aspon si zvyka na kolektiv, predsa je tam viac malych deti. 😵

To pocasie fakt na figu, este aj studeny vietor fuka, boli sme len u svokry, dojedli sme tortu, dopili hruskovicu a domov. 😉 MM isiel na nakup, Sophi beha po byte s rucnym vysavacom, Nati sa uci, tak mam chvilku veget. 🙂

javurkovi
22. lis 2010

Ahojky, můžete mi prosím poradit co na růs zoubků? Synovi je 6 měsíců a teď již třetí noc se stále budí, ale pak se probudí úplně a tak 2 hodiny naříká.... Nechci ho z postýlky vyndat a tak třeba pomáhá hlazení a nebo držení za ručičku, ale to také není vždycky... Prosím o radu, jak mu trochu pomoci od bolesti.... Děkuji moc 🙂