Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
13. pro 2010

Dobré ránko,

Adeli mě dost překvapila - MM ji večer v 20h uložil do velké postele, čekali jsme, kdy za nama dojde do obýváku a ono nic 😕 Prostě tam sama bez protestů usnula. Ale je taky fakt, že včera spala přes den cca 15 minut v autě cestou od tchýně, takže byla mrtvá. No a noc - taky vcelku dobrý, v 0.00h a v 2h dudel a pak spala až do 7h do rána v kuse. No a hlavně nežuchla z té postele na zem, toho jsem se bála 😀

@prchalka : jj, slibuju,že minimálně až se Kájinka narodí, tak nějaké fotos přidám 😀 Ale určitě se budu snažit i dřív 😀

@hancazivocich : já už si s tím přijdu blbě, ale můj chlap je v tomhle jinej - on na Aduš dost visí, takže se jí hodně věnuje, má s ní trpělivost, po příchodu z práce v podstatě všechno kolem ní dělá on: večeří s ní, koupe ji, ukládá ji... 😅 Ale já s ním mám zas jiný záležitosti k řešení, prostě není ideální na 100% 🙂

prchalka
autor
13. pro 2010

Tatínkové - smutné téma! U nás zase před 2dny proběhlo, že už nikdy žádný dítě! ☹ Že ty začátky byly děs! No a teď to taky občas je na budku, že....!! Říká člověk, co je půl dne v práci a sem-tam i přes noc pryč. Co přijde mezi lidi a na jiné myšlenky jinde. Co mají říkat mámy? Já mu to nevyčítám, má to tak být, ale..... jen bych občas brala trochu toho pochopení, ubrat trochu pedantství a bylo by to mnohem pohodovější 😕 😔
Proto vím, že 2 visící děti bych fakt nezvládla, teda myslím 😖

prchalka
autor
13. pro 2010

Jééé, vysadila jsem jí na wc a že čůrat a krom toho tam spadl i bobeš 😀 (i když dneska už jeden byl, tak tohle byl takovej pozůstatek, ale taky dobrý) 😉

katka1981
13. pro 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci to co robi moja dcerka moze byt sposobene rastom zubkov. Ma 18 mes. kym jej nesli zubky bola v pohode. Ked mala 9 mes. dost sa zmenila, 2 tyz. na to jej vysiel prvy zub. Teraz jej idu stvorky, to ze zle spava, place, budi sa, chapem. Ale po extra zlej noci, co je asi 3 x do tyzdna, mava cez den take nervy ze ma aj zbije, stipe, krici, place, neviem ju utisit, a kedze som nevyspata aj ja, tak som jak cert. Takyto zachvat mava raz denne asi 3x do tyzdna. Poradte co robit. Ako ju ukludnit? Nepomaha objatie, pekne slovo, prosby, cumel, nic nepomaha. A ja som z toho zufala. Prosim IP. Dakujem.

gina333
13. pro 2010

U nas sa spi, konecne mam chvilku klud tak hor sa na zehlenie. 😉

ined77
13. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem fajn...jedna z těch lepších 🙂 .
ale jinak...matýnek usíná s kňouráním a vstává s kńouráním a vztekem 😖 ..jako už jsem fakt zoufalá.u nás asi nemůže být den klid 😒 .
já opravdu netuším co mu je...pořád do něčeho bouchá až z toho má na předloktí normálně modřinky ☹ .ať si všímám, nebo nevšímám...je to pořád stejné..už jsem fakt vyčerpaná a vážně mě to nebaví 😖 .
musím vyhledat to téma..jenže ani nemám velice kdy... 😒 .
no ale nebudu si jen stěžovat 🙂 .ráno jsme uvařila a vyprala druhou várku mimi věciček, pak jsme šli vyzvednout boty...prý že ať dojdu odpoledne 😠 .tak jsem jí řekla, že jsem těhotná a že tam nebudu běhat 2x za den 😝 ...holka odběhla a za chvilku donesla boty 😅 ...je mi fuk kde je vzala, ale jsou to ty samé 😉 .teda nepokažené ovšem 😅 .
pak nakupuj u vietnamců 😝 .a zrovna se to hodí, že je mám, protože dnes opět začalo sněžit 😉 .
odpoledne mám naplánovanou cestu na finančák a na městský úřad..s matýnkem 😨 , jinak to prostě nejde...tak snad to nějak zvládnu 😅 .ovšem jestli bude vyvádět to co dopoledne, tak jim ho tam asi nechám 😀 ...ale ne...i když už jsem vážně bez energie.
a to mě ještě včera večer táák vytočil MM, že jsem myslela, že vyletím z kůže..ale to už by toho stěžování naráz bylo až až..tak zase jindy 😀 .
už se klidním ledovýma kaštanama..čokoládou 😝 😉 .
a jdu kuknout jak u vás 🙂 .

jinak ještě co se týče zdravotního stavu matýnka..noo, my se z té rýmy a kašle s takovou asi nevyhrabeme ☹ .včera jak měl ty promočené botky jsem je zapomněla dát na topení a ještě ráno v nich bylo pěkně vlhko 😨 ..takže byly pěkně durch mokré 😒 ...ještě že máme i ty sněhule 😅 .

hanula07
13. pro 2010

ahojky, chtěla bych se zeptat kdy se u vašich miminek objevily první zouibky?? my máme už 2 spodní jedničky, přijde mi to dost brzo 🙂

gina333
13. pro 2010

@hanula07 : Natalke prve zubky vysli v 3 mesiacoh zato Sophi v 8. 🙂

@ined77 : to ti teda nezavidim s umrncanym Maty po uradoch chodit. 😒 Asi ma vzdorovite obdobie ked je taky plany. 😠 U nas je nastastie pokoj, Sophi je zlaticko vie sa aj sama pohrat , naozaj nas k tomu nepotrebuje, len dufam, ze to nezakriknem. 😉 Aj tu od rana snezi, vlastne tu snezi asi 3 den vkuse, uz je toho naozaj dost, sla som do obchodu doobedu, chodniky nie su absolutne ocistene, velmi zle sa chodi. 😝 Poo my tiez treba este skocit do DM, ale radsej pojdem bez Sophi, to by chudatko iba padala do snehu. Super, ze si to na tie boty vydupala. 😵 😵

ined77
13. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..ty odrážedla mají nosnost většinou do 30 kg 😉 .já měla 30 kg tak ve 4. třídě 😀 , a to ještě možná.
odkaz nemám..dávala ho sem ale katzi 🙂 ...jenže já jsem si ho kdo ví proč neuložila 😒 .
tak třeba se jí to podaří najít znova 🙂

katzi 🙂 ..prosíme prosíme o odkaz na kolo-odrážedlo s přídavnýma šlapkama, kujeme 🙂 .
jinak noc ve velké posteli super..my je máme sražené a dobře že tak..už po druhý večer jsme matýnka našla hlavičkou naopak a jistojistě by řáchl 😅 .
no s tou prací...já jse ráda, že si takhle udělám práci, která s matýnkem fakt nejde dělat nebo by nás oba stála zbytečné nervy 😅.pak jsem spokojená 🙂.a že těch příležitostí je opravdu poskrovnu 😒.

@anta 🙂 ..no vidíš jak to honzíkovi jde, za chvilku budete plně bez plínek 🙂 .my jsme přes den bez úplně v pohodě a už musím i říct, že bez nehody, ale v noci ještě zdaleka ne..teda třeba kámoška si točí budík a chodí dávat malou 2 x čurkat, ale to zavrhuju, jsem ráda, že matýnek spinká 😅 ..jednou prostě bude mít několik nocí po sobě plenku suchou a to bude ten správný čas 😉 .však májí ještě čas 😉 .

@gina333 🙂 ...hmm, tak u nás je to právě naopak..já musím krmit, přebalovat, převlékat atd...jen koupání je od matýnka povoleno, jinak je vše s řevem..maminka maminka 😝 ...já už jsem si i dělala srandu, že mi ho bude MM vozit na převlékání do porodnice 😅 .

a tatínkové 🙄
dnes ráno jsem se šla první osprchovat, jelikož jsem potřebovala umýt vlasy a to je na delší dobu..jinak totiž matýnek za mnou chodí, stojí u vany, strká tam ručky.....no prostě nenechá mě o samotě ani vteřinu..a hlavně..nemáme ještě vanovou zástěnu, takže sprcha stříká 😒 ...myslela jsem že MM ho dokáže aspoň převléct nebo namazat 3 chleby k snídani..místo toho jsem vylezla, matýnek byl v pyžamku a oba čučeli na krtka 😝 ..to je super pomoc...navíc chodívá teď do práce o 40 minut dřív...on by nemusel, jenže se mu nechce jezdit busem a tak jede raději takhle brzy s bratrem autem, jenže ten ještě veze jedno dítko do školky, druhé do školy a cestou sbírá po firmách ešusy(rozvážíme i obědy).takže kdyby nebyl líný, mohl by být doma klidně o 20 minut déle a já nemusela každé ráno lítat jako fretka 😝 .
jde mi prostě jen o ten princip.i těch 20 minut navíc je pro mě hodně.
a taky musím zmínit, že teda kromě toho, že když je doma tak jde s malým ven nebo si s ním hraje, popř. koupe, doma nedělá zhola nic.včera se xichtil, když jsem ho požádala jestli by vynesl velkou krabici s bincem, protože je těžká 😠 ...
jo ještě teda nádobí umyje..teda to teď už taky ne, neboť máme myčku 😅 .a vyjímečně povysává, ale to se mu musí chtít..kdybych to po něm chtěla, tak bych vám přála vidět ten obličej 😠 ...vypadá asi nějak tak jako 15ti letý puberťák když ho požádáte o totéž 😝 🙄 .
ovšem běda jakmile řeknu, že někde něco zasvinil, nechal válet své věci apod.!to se dozvím, že to s úklidem přeháním 😅 ...ne, prostě oni všichni tři sourozenci nebyli zvyklí doma hnout prstem a takhle to vypadá...u všech třech 😒 .
no nic, už končím 😀 .

@prchalka 🙂 ...s tím dudlem je to všude stejné 😅 .matýnek spí bez něj i celou noc, ale jakmile se ráno vzbudí, už ho hledá 😝 . a usnout bez něj nehrozí vůbec..včera jsem dudlík naschvál nezmińovala ani nenabízela a vrtěl se v posteli, kňoural...hrůza a jen co si ho vrazil do paštěčky, usnul 😀 .dudlík -droga 😀 .
ta zástěrka..no vem to tak, že už třeba poroste jen do výšky, takže jí bude zcela určitě, jen možná maličko kratší než tenkrát tobě 🙂.

anta
13. pro 2010

Tak Honzík je vykoupaný 😀 😀 😀 Dostal sprdunk od maminky, neb je od tatínka děsně zkažený a nemá taky rád, když je maminka moc hodná, je zvyklý na sekernici 😀 😀 😀

ined77
13. pro 2010

@gina333 🙂 ...no s těma botama..já jsem jako obvykle spíše ''pokornější'', ale teď už jsem ze všeho fakt tak nabroušená, že už mi to nedalo 😅 .já tam šla hlavně kvůli nim a představa, že tam letím odpoledne znovu mi způsobila chvilkové zatmění před očima 😀 .jako kdyby mi řekla, že je prostě nemá, tak řeknu, že přijdu teda třeba zítra, ale vyřešilo se to nějak samo 😉 .
s těma úřadama..noo, taky jsem zvědavá, ale co mi zbývá 😒 .já fakt nevím co malému je..jestliže ty 5..ale nějaký posun v papulce nevidím 😨 ..ale je fakt uvztekaný, umrčený..něco mu nejde a hned začne ječet..jako nervy mám taky jenom jedny 😒 .a i když se snažím s ním pěkně, tak je to stejně k ničemu 😒 .
jo zapomněla jsem ti pochválit koupené dárky 🙂 .já se chystám právě ve středu nebo ve čtvrtek odpolko vyrazit do tesca 🙂 a to už musím pořídit vše, tak hlavně nic nezapomenout 😀 .

hanca 🙂 ..ještě s tím kolem-odrážedlem..my se včera s MM nakonec dohodli, že než to shánět teď nějak na fofr, že to necháme na jaro 😉 .že to dostane jako od kačenky 😉 .on má stejně na konci února svátek, tak to bude mít k tomu 😉 .
akorát musím vymyslet nějaký hlavní dárek 😅 .

ined77
13. pro 2010

@anta 🙂 ...a jak ho ''koupeš'', pro inspiraci? 😀

jéé, včera jsem ještě říkala MM že bych měla další tip na ježíška pro mě...knihu malý tyran 😀 ...ale vážně 🙄 .

hancazivocich
13. pro 2010

@ined77 - no, my ho asi ,,honit" budeme - i vzhledem k těm penězům od tchánovců. Ale šlehne mě - neb já to nesnáším - na poslední chvíli.....
Klid - drahá ined - je to chlap -jak mi říkala kámoška - nerozčiluj se, prdne ti cévka a budeš tahat nohu 😅 😅 😖 😠 Všichni stejní..
U nás se teda nemeje nádobí, ale musím pochválit, že ... dělá jiné věci.. Když ho to chytne. A s hlavním úklidem i pomáhá.. Ale vzhledem k tomu, že se chodí domů akorát vyspat...
Aspoň pomohl v tom čučení na Krtka, že? To u nás by Kikouš lezl do koupelny a diktoval, co si mám umejt....

hancazivocich
13. pro 2010

@ined77 - s těma botama - to je jak ten můj zážitek z tý pošty - z člověka se občas stane zvíře 😅

Nebo jak tady ta sebranka házela petardy (já se jich bojím od jisté doby) a my s kámoškou a dětma neměly kam utéct. Dvě batolata, mímák v kočárku - černo kolem nás... Prostě ten strach o děti - tos měla slyšet ten bengál - obě jsme pak chraptily... A padaly celkem nepublikovatelný výrazy! Nicméně okolí nám zatleskalo 😅 😅

anta
13. pro 2010

@ined77 - no on si mi nechce sednout ve vaně, tak ho omývám, jak malý cikáně, no 😝 😀 😀 😀 Ale aspoň drží 😉 Dyžtak z té knihy udělejte putovní, občas bych do ní potřebovala nahlédnout 😀 😀 😀

ined77
13. pro 2010

@hancazivocich 🙂 .... 😀 ...prý cévka 😀
ono je to těžké...já už to teď fakt moc nedávám..to stěhování, navíc s pupíkem, problémy...už od toho jara co tatínek zemřel mám pocit, že jsem se nějak nezastavila.už mě zmáhá fakt vše a jsem prostě přetažená jak guma u trenek 😖 .
s tím kolem ještě...jako mít kdy se tam jít podívat, tak bych taky byla pro, jenže tohle je opět na mně (jako vše ostatní)...a s matýnek tam jaksi vlézt nemůžu že..to bychom už nevylezli..nebo ne v pořádku 😀 .
MM má do vánoc 4 odpoledne volné...odpoledne je myšleno čistého času doba kdy můžu někam jít tak 3h..takže tak 😒 .a z toho jedno chceme jet na vánoční trhy do zlína.
příští rok začnu nakupovat na vánoce asi už v září a výhradně po netu, protože se dvěma prckama se už nedostanu lautr nikam 😝 😅 .
jj, čučení by mu šlo 🙄 , v tom je expert 😎

ined77
13. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..jj, člověk má v sobě netušené rezervy 😅 .když jdem o mě...spolknu dost, ale jakmile jde o dítě, tak se ze mě stává fůrie 😲 😀 ...ne, opravdu na tohle si sáhnout nedám 😠 ...věřím, že bych byla schopná se i poprat 😀 😎 😀 .

@anta 🙂 ..ty ho koupeš v poledne???? 😕
já myslela, že vykoupala byl příměr 😀

ined77
13. pro 2010

@anta 🙂 ..jo kniha..budu poskytovat odborné rady 😉 😀 .dožiju-li se 😀 .
ovšem ty na to své zlato nic takového nepotřebuješ 😅 .

anta
13. pro 2010

@ined77 - no, koupu 😀 😀 😀 Byl jak prasátko Pepina 😀 😀 😀

hancazivocich
13. pro 2010

@ined77 - já vím, je mi tě líto... U nás možnost Vánočního nákupu - ehm .. No - radši nic... Ty aspoň víš, že některý odpo volný má - u nás se neví nic... Ani den předem, ani ráno, kdy má relativně volno - stačí telefon a jedee.. Ale já si tak nějak zvykla... Neříkám, že mi to nevadí - občas.. závistivě nemrknu po kámošce, se kterou jde s prckama tatínek, ale co...
Jo - od září - to už jsem si říkala i vloni...
Včera jsem si na tebe vzpomněla - když jsem se brodila se sáněma sněhem - jako že mít pupáska v tomhle... U prvního to bylo něco jinýho, ale teď... Ale už se ti to krátí - neboj 😉

sherry28
13. pro 2010

ahojky 🙂
@ined77 já už druhý rok nakupuji po netu vánoční dáry a vůbec všechno 😉 plahočit se s dětma po obchodech fakt ne 😅 a když kupuji dárky, tak u toho nesmějí být a jak to udělat? 😨 Takže díky tomu kdo vymyslel net 😉 a nakupuji taky už od září 😉 už mám všechny dárky zabalené, jen mi zbývají ještě čtyři na které čekám, jsou to drobnosti 🙂 jdu dát spát Máru jestli teda dneska vůbec půjde, už skoro spal v jednu, ale vzbudil se Elík 😅

hancazivocich
13. pro 2010

No a je nějaký obchod, ze kterého je nakupování dárků opravdu v poho? Myslím net.. Jen nevím - jestli sem smíme dát odkaz na ten obchod?
Mně se třeba někde něco líbí, ale nikdo ze známých odtud nenakupoval, tak nevím...

ined77
13. pro 2010

@anta 🙂 ...aha 😀

@hancazivocich 🙂 ...ale líto... 😅 ...to bych nerada vzbuzovala lítost 😅 .
s tou závistí to znám...taky pokukuju při všech akcích a víkendech na ty spokojené rodinky...zvyknout se dá na vše, ale vadit to nepřestane.u nás je to teda dané kdy je a není volno, ale stačí jedna nemoc zaměstnance nebo nedejbože švagra a vše musí táhnout MM.ovšem teda pořád lepší než nevědět vůbec 😒 ...já jsem hrozný plánovač a potřebuju aspoń trochu vědět co bude, tohle by mě asi zničilo 😅 .
ale chápu..co naděláme 😒 .
jjj, krátí...9 týdnů 😕 , ovšem klíďo za 6 už můžu jít na vyvolávačku 😨 .to tak strašně rychle uteklo 😨 .

@sherry28 🙂 ...ty jsi prostě nadžena 😵 .
už teď se stydím za to, jak tady skuhrám 😀 .
ale jo, máš pravdu, jinak to prostě nepůjde 😉 .sláva netu....3x sláva 😀 .

ááá matýnek už dupká 😀

ined77
13. pro 2010

matýnek už vozí v autíčku tyčinky 😀 .
tak já se loučím a držte mi dnes prosím palce ať to na těch úřadech zvládneme 😅 .
všem krásné odpolko 🙂 , páááááááá

prchalka
autor
13. pro 2010

Tak u nás se zase spalo 2h jako za starých časů 😅 Nevím, nevím, jestli nebudem muset posunout o něco to večerní ukládání, když mi vstává skoro v 15h, tak ve 20 je ještě v plné síle, no ona by byla i ve 22 určitě 😅

katkabg
13. pro 2010

@gina333 ajoj trosku oneskorene :D ano katuska uz letela 4 krat a 2 krat ked som snou bola tehulka...uplne super to zvlada..a teraz bude kopu srandy kedze uz chodi...len tie vybavovacky oklo toho kym sa dostanes do lietadla a tak...ja budem sama na nu :D

gina333
13. pro 2010

@hancazivocich : dirigovanie v kupelni je aj mne zname. 😀 Sophi stoji pri vani a hovori co si mam umyt,kde mam posuchat takze kazdovecerna sranda. 😉

@sherry28 : vdaka Bohu za net, ja mam taktiez skoro vsetky darceky odtial. 🙂

@katkabg : tak to Katuska je uz stara cestovatelka 🙂 🙂 🙂 mne tiez najviac vadi to trcanie na terminali, je to des. 😲

U nas sa spalo 1:30, sli sme k svokre, vonku desne fuka, do toho sneh no ani psa nevyhnat. 😝 Tak sme malu nechali u babky a nakup sme si spravili bez nej. MM uz coskoro odchadza 😖 chyba mu este par eci dokupit, takze nahaname co sa da, vsade je kopa ludi, no predvianocna atmoska ako vysita. 😵 😵 😵

katkabg
13. pro 2010

viete si predstavit ze katka dnes spala na obed len 30 minut a teraz uz zmoli oci..ale do osmej ju uz nedam spat az po osme urcie padne ako kabela...ideme pozerat dobu ladovu 3 😀

katzi
13. pro 2010

přes oběd jsem se sem nedostala, dítě mi jaksi neráčilo usnout 😠 Z velké postele teda nevylezla, jen na mě volala, ať jdu za ní, tak jsem šla a ležela tam s ní 1,5 hodiny. Myslím, že já jsem si snad na chvíli i schrupla 😅 Ale Aduš ne, poctivě se snažila mít zavřený oči, ale občas na mě jukla, nebo se mě dotkla, prostě nemohla usnout i když se snažila😖 Je ale v pohodě až doteď, tak jí to asi stačilo i jako odpočinek 😕

@ined77 : já myslím, jestli to vzteklejší období nemá Matýnek třeba k zubům 😕 Adeli u zubů bývá taky pěkná vzteklina. Úplně tě chápu,že toho máš plný brejle, když jsi na chod domácnosti i dítě v podstatě sama 😖 člověk fakt někdy nechápe, proč se říká mateřská dovolená, když jsou to občas pěkný galeje 😀 Drž se a hodně sil. Jo a ten odkaz na to odrážedlo hodila už hancazivocich, to je to co kupujem i my.

Jinak závidím, všem, které už máte vánoční dárky a nemusíte do té vřavy do města 😀 😝 Já jsem plánovala a plánovala a přesto mi ještě pár věcí chybí, to už by přes net asi nedošlo, takže se budu muset do města vypravit a ty kšefty si protrpět 😝