Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
15. únor 2010

My pojedem mrknout na koberce (pro naše) a pak ke švagrový, zas vzala útokem krám a nemohla tam nechat nějaký oblečky pro čorízo 😀 Tak za hoďku vyrážíme.
Jo a našla jsem polštář a peřinu, co jsem objednávala, malá ještě nebyla ani na světě a polštář je placatej, tak už je vypranej a povlíknu a uvidíme, jestli se jí na tom bude chtít spinkat 😉
ined: 1.50 je dobrý, já mu věřila 😉
matova: Vaše výhoda je, že bude večer dřív unavený, než to naše torpédo, jsem zvědavá, kdy půjdete spinkat!
sherry: Malá nezavře pusu celej den, pořád žvaní.. a že bych tála se říct nedá 😀 😀 Ale nééé, občas jo, je super, jak prostě všechno opakuje, z toho jsem úplně vodvařená, ale když se nespí dlouhodobě, tak ani něco takovýho nepomáhá 😝 A kdybychom měly 40tky k zubům, tak to už by bylo i po mně, teploty nesnáším, asi proto, že na ně netrpím a když mám 37,2 tak jsem na umření 😝

sherry28
15. únor 2010

ined77: neboj, ale každá teplota nad 38°C se musí snižovat, a když je tak vysoká přes 39°C, tak snižovat večer třeba i zábalem, hlavně nenechat v horečce, ale zase teploty do 37,7°C (pokud je to přes den) se nemusí vůbec snižovat, samo tělo se s ní musí vypořádat 😒 , aspoň nám to tak říká doktorka 😖, důležitý je, aby při vysokej teplotách nad 39°C ho viděla doktorka a aby se vyloučili různý jiný varianty. Jinak jak vidíte najde se i taková doktorka, která pošle dítě se 40°C domů, s tím, že jsou to zuby a neudělá žádné vyšetření (viz. moje sestra) 😠 Jinak ségra už jde s malou dnes domů 🙂 Do Motola přijeli za 5 dvanáct s otravou krve, stačilo jeden den a kája tady nemusela být 😢 Zánět ledvin není sranda, a prej se jí to tam dostalo ze stolice, u holky stačí, když je o trošku dýl v plínce 😕 tak ségra ode dneška bude malý po vykadění sprchovat zadek, pro jistotu 😝

sherry28
15. únor 2010

prchalka:náš malej taky furt brebentí, ale mámo mi vyloženě ještě neřek :-,N ale mě to zase pomáhá, já ihned zapomenu na probdělé noci, stačí když se na mě usměje 😉musíš povzbuzovat nebo se chudinka sesype😀

matova
15. únor 2010

ahojky, zatiaľ ešte spíme, ale po 45 min.už som bola zas uspávať, umrnčaný liezol z postele, potom mi poobhrýzal bradavky a ešte zaspal. niekedy už mám také nervy na to obhrýzanie...ale spať evidentne ešte chcel 😒 len by som s tým už najradšej sekla...
inak ekzémy má zasa horšie ☹

katzi: som rada že si mala konečne zas raz prijateľnú noc,tak želám ďalšie! siestu som si vôbec neužila ☹ ☹ ☹celý čas som dočítavala. keby som nebola zvedavá,mohlla som si aj oddýchnuť 😀
scherry: 8 stoličiek?? 😒 no u nás už toto nehrozí, iba ak 4 stoličky a 4 očné+posledná dvojka 😖
prchalka:aj som si myslela že malá mala asi niečo iné ako vy ale predsalen. švagrinina malá keď bola od môjho staršia o 3 mes.,tak už tlačila kyslú kapustu 😅
gina: obdivujem tvoju energiu,pri blbých nociach a dvoch deťoch už aj na veľkú noc myslíš...Moj malý špenát nechce. ale ja homám veľmi rada 😉
ined: super že matýnek sa zlepšuje, nech tak ďalej! 🙂 a teda dolné dvojky lezú 😅,tak nech čím skôr!

ahojte nové spolutrpiteľky 😉 u nás bol prvý zub v 9.mes.
cikyta, veronikah: u nás tiež ťažké začiatky a vlastne mám pocit že relatívny kľud ešte ani neprišiel ☹ .hoci teraz po prvých 4 stoličkách (vyliezali mu tri mesiace) oveľa lepšie spí v noci a cez deň je paradoxne zasa nejak ťažko uspateľný. ale v aute by asi vytuhol hneď 😠 . ja som tiež musela kočíkovať až do roka, potom sa mi začalo dariť uspávať ho na posteli,pri kojení, len v poslednej dobe už začína skôr obhryzávať 😠 😒ale musím mu dať,lebo jednoducho inak nezaspí 😠
viem,je to úplne hrozné, domácnosť takto v podstate stojí a nemôžete si doma nič porobiť kým krpček spí vonku. Teraz však keď môj spí doma tiež nič neporobím,lebo zvykne sa mrviť a padať z postele, tak zas len číham,lebo som na neho cez deň sama. a tak tu klábosíme s ďalšími babami 😉.
veronika h- ja by som ti odporučila cumlík s protisklzovou úpravou od MaM. U nás to funguje, keď ho vnoci nepotrebuje,tak ho jednoducho vyhodí z pusy, ale inak mu vôbec nevypadáva ako u iných cumľov doteraz 😉

matova
15. únor 2010

stanka9: my sme mali zatiaľ najvyššiu teplotu pri zúbkoch 38,5-39,0, to som dávala potom Panadol baby sirup. ale na nespavosť pri prerezávaní podľa mňa neexistuje liek 😢 .aj baby tu písali, že sirup (alebo čípok) síce zaberie prooti teplote ale nezaberie na lepšie spanie 😒

prchalko: a ako to myslíš že bude maý skôr večer unavený? ja dúfam že vydrží dlhšie ako do 18:30, hoci máš pravdu že po takých úletoch ako neskoré obedné spanie vie ísť spať večer v pohode po 4 hodkách...tak uvidíme 😉. Vyzerá divne,ako pri zúbkoch, ale nezdá sa mi že by bol nejaký práve akútny... 😖
A vyberte pekný koberček😉. Dnes sme mali zeleninu dusenú zmixovanú a zahustenú do omáčky mliekom+múkou (hladká, sójová) a k tomu knedlík 😉
scherry: super že sestra s malou už ide domov. musel to byť des...hrozné čo všetko sa môže stať...
lehna: ešteže máte so sestrou dobré reflexy-fu,to ti srdce muselo byť až v krku...

gina333
15. únor 2010

Ahoj baby,

konecne som doma, boli sme vonku, mala spala v kociku skoro 2 hodky, coby nie, ked nespi v noci a pred siestou uz buntosi. 😉 Cakam na Nani, este je v tanecnej, spenatik my samozrejme oprdla, stastie, ze vymysleli UM, aspon ma nieco do zaludka. 😉 Mame peeeeekny lysaj na cele, vobec neviem odkial ho ma lebo ani neplakala. 😵 😵 Boze, ked citam co vsetko vyvarate, mysllim teba matova, ja by som dala hocico zato, aby mi mala zacala jest. 😒 😒 V stredu ideme na ockovanie, ako to znasali vasi drobci, nemali teploty, uz teraz sa toho desim. 😠 😠

Aj nasa opica cely den kvaka, dokonca celkom zrozumitelne, susedky my vravia, ze na rocne dieta je to krasne. No aspon nieco, ked neje, nespi, nekaka do nocnika 😀 😀

sherry28
15. únor 2010

gina333:jaké očkování? 😨 Myslíš tu čtvrtou dávku hexavacíny?

sherry28
15. únor 2010

gina333. nebo už zarděnky, spalničky a příušnice?

gina333
15. únor 2010

Ja ani sama neviem, proste to ktore sa ockuje v 15. mesiaci, to su tie zarděnky a spol......asi 😉

sherry28
15. únor 2010

jo, to jo 🙂 tak to nás teprve čeká 😒

gina333
15. únor 2010

Ved to, aj nas ale zda sa my, ze baby co to maju za sebou s tym nemaju moc dobre skusenosti. Hadam ined alebo prchalka sa ozvu a poradia nam. 😉 😉

sherry drzim palce sestre aby sa im to nezopakovalo. Este k tej horucke, kamoskina dcerka mala vyde 39 a dala jej zabal, co jej vyvolalo febrilne krce, musela prist zachranka a brali ich do nemocky. Tak teraz neviem dat ci nedat zabal pri takej vysokej teplote. 😖 😖

sherry28
15. únor 2010

gina 333:no mě bylo v nemocnici zase řečeno, že pokud zábal nedám tak dojde k febrilním křečím

sherry28
15. únor 2010

v nemocnici malému dělali zábaly i sestry

sherry28
15. únor 2010

gina333: a určitě došlo k febrilním křečím ze zábalu? 😲

sherry28
15. únor 2010

nás tam vezla taky rychlá, protože jsem volala 😅 a právě záchranář mi řekl, že je vysoká horečka nebezpečná, že se musej dělat zábaly na sražení, nebo by došlo k febrilním křečím, tak teda teď už nevím 😲 ale v nemocnici nám ten zábal dělali několikrát a dobrý 😖

sherry28
15. únor 2010

a ještě teď v Motole ségře taky řekli, že měla dát zábal(ona taky nedala, bála se 😒)

sherry28
15. únor 2010

gina333: něco jsme o tom zjistila http://strankyprozeny.cz/clanek-213

sherry28
15. únor 2010

a tady ještě něco k teplotám http://www.maminkam.cz/nemoci/horecka-u-deti/

gina333
15. únor 2010

sherry: tak ja neviem, ze by sa koncatiny nemali davat do studenej vody. Ten link je super, i ked neviem co by som robila keby sa nam to stalo, urcite by som si nespomenula nanic, co je tam napisane, a chytila by ma obr panika. Len sa modlit, aby sa nam to nestalo.

sherry28
15. únor 2010

no to jo ☹ to musí bejt nepříjemný, naštěstí se to vyskytuje jen u 3-4% dětí, ale nikdy člověk nemůže vědět, jestli tam nespadá i jeho dítě, každopádně teplotu přes 38°C snižovat a na nic nečekat 😒

sherry28
15. únor 2010

gina333: ještě k těm zábalům, já vždycky dělala jenom takový to namočení plínky do octové vody a přikládala na zátylek, čelo a omývala dlaně a chodidla, a popřípadě namočila ponožky do octové vody, vyždímala a navlékla. Ale když měl Lukášek 39,5°C, tak jsem mu udělala zábal, ale vlažný, nikoliv studený.

sherry28
15. únor 2010

tak máme zlato doma 🙂 Sáblíková nám vybojovala olympijskou zlatou medaili 😀

gina333
15. únor 2010

dik za radu sherry co sa tyka tych zabalov, ja len dufam, ze to nikdy nevyuzijem. 😉

Gratulujem k zlatu 😀

gina333
15. únor 2010

Babky, kde ste vsetky? My sme uz okupane, mliecko do polovice vypite. Sophi sa naucila behat, je smiesna ako sa na tych kratkych nozickach futasi po byte 😀 😀 Keby som uz nestihala, tak sladku, nicim nerusenu nocku prajem 🙂 🙂 🙂

sherry28
15. únor 2010

tak malej snědl celej talíř kaše a ještě knedlík svíčkový od taťky 😀 a už chrní 😝 🙂

martinka17
15. únor 2010

ahojte
ja sa chcem poradiť, bábätká mi zataiľ nevedeli poradiť, možno tu budem mať šťastie 🙂 .
Malý má zatiaľ 6 zúbkov, teraz sa tlačia asi dolné 2, nedovolí mi veľmi mrknúť do pusy, tak len čo zachytím, keď sa smeje 😵 . A na ľavej štvorke má teraz taký malý biely fliači, aj ho cítim pod prstom, aj je ho jasne vidno, ale je trošku nižšie ako bude stolička. Nič ho asi nebolí, je kľudný, v noci spí teraz celkom dobre, keď sa mu prerezávajú zuby, tak po nociach dosť plače, ale teraz je to úúúúplna pohoda. Neviete čo to môže byť?

sherry28
15. únor 2010

martinka17:jako on má na zubu flíček?nebo tam ještě nemá zub 😨

matova
15. únor 2010

ahojte,
tak konečne sa spí 🙄, od 20:15. Niežeby spať nechcel ale motal sa hodinu po posteli horedolu,skopal ma,doškriabal, nakoniec som dala ešte mlieko, a to som si myslela že keď dám polievku tak mu bude stačiť odo mňa...keď bude zajtra chcieť vstávať s mm do práce tak ma roztrhne asi 😎.

prchalka 🙂 : tak sme to celkom ešte potiahli, čo ty nato? až na to nemožné zaspávanie 😒ako ste pořídili? 😉

gina 😉 : neboj, môj "pakáč" sa rozpapkal asi len posledné 2 mesiace. A to mi nechcel nielen jesť ale ani nič piť,ani vodu ani čaj ani mlieko ani polievky. plienky mal dosť suché...ale ani na gastre mi s tým nepomohli. jednoducho muselo to asi nejako prejsť. teraz pije Sunar ešte asi len týždeň?alebo dva,ani neviem...a odo mňa sa chce postupne asi odpojiť,len zrejmä nevie ako na to 🙄.

matova
15. únor 2010

martinka17: Neporadím- a nie je to nejaký vačok-?hnis alebo teda ja fakt neviem 😕 . Nemôže to byť predsalen zub? niekedy sa mi tiež zdalo že tie zuby začínajú rásť nejak vzhľadom na výšku ďasna prinízko,ale keď vyšiel zub celý tak to bol zrazu normal.

sherry28
15. únor 2010

martinka17:pokud tam nemá zub, tak to bude na 99%zub 😀 to že ti spí, neznamená, že mu nemůže růst zub 🙂 Nám nebylo nic krom občasnýho breku, když nám lezlo 12 zubů, až teď při špičákách nás to bolí zřejmě víc 😒 Jinak je nejvíc bolí to prořezávání, ani ne to, že už jsou vidět a lezou 😉