Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
6. únor 2011

@hancazivocich 🙂 ...jj, matýnek nám zase pije ze štamrple mléko 😅 ...jak se ho jindy ani nechytí, takhle mu chutná 😅 ..asi geny 😀 .
na bříško nám taky nepomáhá nic...jen masáž.
klasickou stříkačkou to půjde myslím ještě hůř 😒 ..já to podávám nejraději nurofenouvou...teď jsem četla někde, že se při podávání léků má dítěti fouknout do obličeje, že polkne..prý reflex, ale nevím jestli to funguje i na starší nebo jen na mimča 😅 .
u nás pomáhá strčit něco zajímavého do ruky ..třeba právě tu obyč.stříkačku...pak je ten léček v mžiku vypitý a v klidu, jenže to funguje tak 1-2x, je potřeba vymýšlet pořád něco nového 😝 .

ty ne aby jsi to s tou svojí léčbou přehnala 😀 ..hmm, slivovička..už ani nevím jak to chutná 😝 😀 .

matýnka mi vzbudili sousedi vrtačkou 😠 ...chudáček se úplně klepal 😢 ..to jsou fakt taky .....no nic 🙄 ...teď se krmí zbytkama pizzy..teda okrajema 😀 ...jsem mu všechny nechala, on je miluje 😀 .jako ne že bych mu nedala celý kousek, ale on to jinak nejí 😅 😀 .podotýkám, že oběd měl normální! 😀

@gina333 🙂 ..však máš být na co pyšná 😉 .
pizza fajn, ale už mi to lezlo i ušima 😀 .

tak valím...pěkný den všem, papa 🙂

anta
6. únor 2011

Tak mám umytá okna 😉 Teda, nám se ty nemoci zatím vyhýbají, ťuk ťuk ťuk.
@gina333 - tak tak, moje řeč, souhlasím s tebou. Akorát, že tatínkovi bylo trochu trapně před lidmi, když mu tam dítě takto nadávalo. Na mě si Honza dovolil, že jsem "jen" máma zlobivá, ale tatínkovi teda dneska dává sodu celý den. Jakmile má jíst, tak s maminkou, ale tatínka má jen na zlobení, že by ho poslouchal? Tak to ani náhodou, tak na něj taťulda vyjel a dítě se ho nakonec bojí, no tak a mám si odpočinout kdy jako? Pořád abych je srovnávala, jsou jako dva haranti, žádného dospělého tady fakt nevidím - tedy samozřejmě kromě mě 😀 😀 😀 To je tedy odpočinkový víkend vám povím.

anta
6. únor 2011

A co se týče těch léků, s tím zkušenosti bohužel nemám, protože jak jsem psala, nemoci se nám vyhýbají, takže vůbec nevím, jak to jednou bude až onemocníme 😉 To si vás pak budu muset pročíst pořádně pro ponaučení 😎

anta
6. únor 2011

Jů, já napsala bohužel? Tak jsem chtěla napsat bohudík 😀 Tak mám vyžehleno a teď jdu vytírat, práce až nad hlavu mám 😝 😉

sherry28
6. únor 2011

ahojky 🙂

@gina333 jojo nemoci jsou opruz, strašně se těším na léto 😵

@prchalka takhle Elík vítá pokaždé tátu, když přijde z práce, nejdřív ho nechtěl, ale teď je z něj na měkko 😵 😉

@ined77 Mára je větší než obvykle jeho vrstevníci, i dr. říkala, že vypadá na tři roky a Luky je zase drobín a prcek(asi po mě), je nejmenší ze školy má jen 112cm 😉 takže vypadají skoro stejně velcí 😀 Mára má o rok víc a Luky o dva míň😀

sherry28
6. únor 2011

a ještě bych dodala, že Mára neskutečně perlí, občas pronese něco, že jdu do kolen 😀 přijde mi občas jak 10 letý 😨 třeba včera za mnou přišel a říká mi :"Co si myslíš, tady jsem měl spajdra(spiderman)a není tady, tak co si myslíš?" a nebo v pátek byl MM na oslavě 30cetin a přišel domů a Mára spal mezi náma(Elík z druhé strany u mě)a otočil se od táty ke mně a pronesl: "Cítím táty pusu(pivo), nechci cítit pusu táty, otočím se". 😀 a na Elíka věčně používá hlášku: " Co čumíš Elíku na brášku". 😉 občas z něj čůráme on všechno říká naprosto vážně a nevíme kam chodí na takový hlášky.

sherry28
6. únor 2011

a jinak u Máry pokrok, usíná vedle mě bez houpání a občas usne i sám, když běžím k Eldovi 😉

anta
6. únor 2011

@sherry28 - konečně jsem shlédla tvé fotky, klucí jsou správňácký a je vidět, že se mají rádi a to je fajn. Elík je kus chlapáka už. Že ty ho krmíš každý den husičkami? 😀 😉 🙂

sherry28
6. únor 2011

@anta 😀no husičkami zrovna ne, ale musím říct, že nepapá, ale žere 😉

prchalka
autor
6. únor 2011

No, tak my a léky - spolkla mi všechno, i hnusnej Stoptussin bez keců, i 14 dnů v kuse, chudák, na to je dobrá! Sirupy a lepší kapky bere jako mňamku. Taky jí to dávám stříkačkou od léků.
@sherry28 Já už se taky těším na lepší počasí, možná i léto, musím říct 😅 😅 Letos už snad bude i markýza, tak to bude doma snesitelnější.
Čorí taky vypadá úplně jinak než vrstevníci - já nepotkala dítě, který by bylo tak přerostlý jak ona 😕 Fakt si taky všichni myslí, že jí jsou 3! No kluci jsou zajímavý. Jeden menší, druhý větší a třetí bude třeba v normálu 😅 😀
Hezky kecá Mareček! Tohle období je asi fakt nejkouzelnější, jejich krásný věty, myšlenkový pochody, vymýšlení volovinek 🙂 🙂 Já roním slzu každý den, jak jsem z toho měkkoň..... 😔
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak Mareček a poo spaní, kdy chodí a chce se mu ještě a jak dlouho spí?? Tady děti "zatím" spaní nebojkotují 😉

anta
6. únor 2011

@sherry28 - však jo, je to kus chlapáka 🙂

anta
6. únor 2011

Tak holčinky, musím vám napsat opět příhodu z natáčení. Honzík se krásně vyčůral do nočníku a já mu řekla, aby šel za tátou a řekl si o 5 lentilek za odměnu, jenže Honzíkovi více chutná čokoláda z kindervajíčka a tak zmeťour jeden využil situace a řekl tátovi "máma říkala, dej čokoládu, táto", jenže táta slyšel, že jsem Honzíkovi řekla o těch lentilkách a tak ta jeho vyčůranost jaksi neprošla. Ale jak si to v tý hlavě srovnal velmi rychle, co? 😀 😀 😀

prchalka
autor
6. únor 2011

Jen tak pro info - o půl 8 jsem na ní tak začla řvát, až jsem si cvrkla a v krku mě bolí ještě teď 🙄 😅 Asi 2 vteřiny předtím si nic nepamatuju, ani nevím, kde se to ve mě vzalo. Podrobnější info kdyžtak zítra.
Dobrou všem 😉 😔

sherry28
6. únor 2011

@prchalka tak Mára měl období, že nechtěl spát asi tak týden a teď zase normálně chodí a spí obvykle tak hoďku a půl někdy víc někdy míň, někdy, když někam musím, tak nejde spát vůbec, ale je pak kolem půl šesté protivný a usíná po sedmé hodně rychle 😉 jinak chodí spát na tu půl devátou

gina333
6. únor 2011

@anta : dobre mu pali, tomu tvojmu Honzulakov 😀

@sherry28 : u nas mame tiez podelene deti, Nati je vysoka po MM, a Sophi je kratka po mne. 😉

Sophi spinka, idem trocha k telke, dnes mi nie je najlepsie, boli ma cele telo asi je tu druha vlna chripky. 😒

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
7. únor 2011

dobre rano 🙂

noc sme mali dobru, az nato, ze o 4:10 sa zacala motat po posteli, zle sa jej dychalo, ale spinkala do 6:00. 😉 Samozrejme, ze uz ma sopliky, 😲 kycha, normalne som to cakala, ze to od Natalky chyti. 😒 To je natom najhorsie, ked jedno dieta ochorie, druhe za chvilu takisto. 😠 Dufam, ze ziadna horsia pliaga sa z toho nevykluje, uz ma ta zima vazne stve. 😠

prchalka
autor
7. únor 2011

Dobré ráno,
u nás zase nic-moc, buzení klidně 3x. Šel tam MM, pak já, mlela se jak ryba na suchu zase, div mi nesedala na hlavu 😖 Až někdy po 5té hodině se uklidnila, v 5.47 jsem se odplazila do svojí postele a v 6.05 už ječela..
Tohle mě prostě asi jednou položí, že nevím proč, proč to nemůže být v klidu! 😠

anta
7. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Honzík si taky po vzbuzení stěžoval, že má plný nos, tak snad to bude dobrý 😕

lehna
7. únor 2011

dobré ránko,

tak u nás noci parádní. z pátku na sobotu spal v kuse až do 5,50 a pak ještě ležel do půl 7 🙂.
dneska jen s jedním probuzením v 1,že je mokrý(pročůraný) spal do 5.10,vypil mlíko a pak ještě vytuhl do 6,40 🙂.

JInak víkend celkem v pohodě, na sobotu přijeli tchánovci ještě dooslavit Pipove narozky, byla tu i švagrovka. Tcháni tady spali. Štěpi dostal nový nočník a on začal čůrat ve stoje do něho.jsme hleděli co to vlastně dělá 😅 . šikulka malá 😵 .
Včera jsem s ním byla dopo venku, můj taťka řezal dřevo na pile, tak jsme to pak uklízeli do sklepa. odpo jsem jela s našima a se Štěpim k sestřence,tak měl MM skoro celý den od nás klid 🙂.
JInak doma se to srovnává a bue to dobré. díky za podporu 😉

gina333
7. únor 2011

@prchalka : preco jej nevyskusas to homeo co som ja davala Sophi? Fakt to pomohlo, ten tyzden co to brala spala fakt celu noc bez zobudenia. 😉

gina333
7. únor 2011

@lehna : to ste mali fajn weekendik, ja mam rada take akcne, ked sa clovek nenudi. 🙂 Jasne, ze sa vsetko urovna, staci si vsetko povedat, hodit si starosti za hlavu a pozerat sa na vsetko z tej lepsej strany, aspon to tak robim ja. 😉

@anta : tie sople ma uz fakt stvu. 😠 Sophi si nevie silno vyfukat nostek, tak mi kazdu chvilu krici aby som jej prisla utriet. 😲

lehna
7. únor 2011

@gina333 - jojo, to já taky ráda někam zajdu nebo něco vymslím, mě nebaví o víkendu sedět doma na zadku. a bylo celkem fajn počasí,tak to bylo dobré 🙂.
Vyříkáno je všechno kolem dokola. takže je to o.k. a můžu být zas klidnější 😉

no jdeme se oblíkat a k doktorce se Štěpim ještě na to očkování proi neštovicím atd. to bude kraváááál.

tak zatím pa

hancazivocich
7. únor 2011

Dobrý den, nestíhám, nezlobte se... Malá - no, chvílema to vypadá, že ji čapnu a poklušeme k dr... Před spaním plakala tak, až se začla dusit - a to byl hukot.. Zase z toho vylezlo to bříško.. Já už fakt prostě nevím. Jo a prothazin se válí někde na koberci - pečlivě rozdrcenej, ochucenej a zašlapanej na chlupů... Vrrrr 😠 Ten večerní - přes den teda nic.. Kapky v pitíčku...

@gina333 ,@gina333 , gina - tys mi zachránila život tak o půl druhý v noci - jsem prostě riskla a dala jí Chamomilu - prostě neměla záchvat kašle, jen rýmu, ale zase zoubky - pokníkávání a ten šílený zvuk - obrušování dudla o zuby... Sice jsem se klepala, jestli to můžu k tomu všemu dát, protože vzhledem k tomu, že mě lékama večer víceméně ohodila, tak jsem to riskla.. A pak konečně usnula...
Kdyby měla JEN kašel nebo JEN rýmu, tak to přežiju, ale plus zuby a hlavně to bříško.... šmankote - mý nervy, teda...

MP se vrátil včera, naštvanej, že zjistil, že mu malá hodila sondu do šuflátek (ráda se v nich hrabe) a já to nedokázala poskládat tak, aby to nezjistil... Atd.. atd... A foťák asi nebude, páč jsem pak psychicky nevydržela, třískla o zem lopatkou a sdělila mu, že jedinej, kdo má právo bejt naštvanej, jsem já.. No, tak potom bude nová lopatka, no..
Taky z něj vylezlo, že cestou domů se jim blokla kola na dálnici - ve 130, prostě rána, brzy, hodilo to s autem, atd... Takže sjeli na vedlešku, popojížděli, atd... Mně je to šumák - já (i když ty papíry nemám), jsem ho upozorňovala, že říkal, že ta ručka není ok, aby to dal do kupy před cestou..

Dotaz - když vám marodí dítko, máte stavy, kdy... kdy vám je ten muž jakoby ,,volnej"? Já jsem asi prostě přetažená, on to s péčí nepřehání, od nich se též nikdo neozval - tchýně max jednou... Tak možná na to nárok i trošičku mám, ne? 😅 😕

gina333
7. únor 2011

@hancazivocich : neboj sa dat Chamomillu, to jej neublizi. 😉 Ja take stavy nemam ako ty, totiz som na marodiace deti sama a vzdy som aj bola. Vies, mam v tom vyse 10 rocnu prax, tak to mozno neprezivam tak ako vy, co mate prve dieta. 🙂 😉 Stale hovorim, ze sopel, zuby, brusko, vracanie, no nie je ani choroba, trva to par dni, natrapime sa sice, ale co tie matky, ktore dlhe mesiace travia s detmi v nemocnici???? 😲 Radsej nato ani nepomyslim. 😖

Sophi spinka, nedavam jej dlhy spanok, lebo chudatko ledva dycha, modlim sa aby spinkala aspon hodinku. ☹

anta
7. únor 2011

Pomoc, Honzíka čape vzteklina, tak raději od něj utíkám 😀 😀 , protože háže kostkama kolem sebe a ono to bolí, když se trefí, je to těžké období teď s ním, protože ho to čape naprosto bez výstrahy 😝

gina333
7. únor 2011

@anta : to robi aj Sophi, a smeje sa natom. 🙂

Oprava, zuby idu dlhsie ale da sa to zvladnut. 😉 Pre mna osobne najtazsiem obdobim bolo ked som kojila. 😝 Tych 15 mesiacov bolo hroznych, v noci bola hore aj 10x, furt nacucnuta na mne, no mozte ma kludne ukamenovat ,ale ja som kojenie neznasala. 😲

ined77
7. únor 2011

ahojky 🙂 ,
tak jak tu čapím nikde skoro ani noha, a najednou je tu nakecáno jako za tři dny 😀 .
u nás noc fajn...večer jsem si měřila zase kontra, nakonec mi to ale překazil matýnek..začal hrozně plkat, tak jsem zalezlu k němu a spali jsme až do rána 😀 .aspoń mi ušetřil čas 😅 .
ráno celkem pohoda...malý chvilku plakal jak odcházel MM do práce...on si vždy za víkend zvykne, že si tatínka stáhne do pokojíku a hrajou si..dnes jaksi protestoval, ale asi jen 3 minutky...do kokina a slibu, že dám pračku a půjdeme si spolu hrát 😉 .nakonec chtěl pohádku...a u toho mi toleruje žehlení 😀 ....protože jsem v pokoji s ním.
pak jsem kdesi cosi porobila..pověsit prádlo atd. a šlo se ven...dnes tu máme nááádherně...fakt.venku jsme byli skoro 2h a mně je tak dobře, jak už dlouho ne..těhu netěhu 🙂 .matýnek svištěl na motorce, byli jsme nakoupit a pak i na hřišti, akorát někde šlápnul do hov.... 😠 (to není zas tak těžké asi nikde že 😖 ) a aby toho nebylo málo, tak pak šel na klouzačku a měl to pak i na zadečku 😔 ...tak hned mezi dveřma jsem ho vyslékla a jala se do ničení krtka...jak říká anta 😀 .
obídku moc nedal...včera jsem se mu s tím vařila a mladý pán to pomalu ani neochutná 😒 , snědl asi půl talíře polévky, ale teda plného talíře a pak chtěl jogurt 😅 ...dnes jsem mírumilovná, dostal ho 😀 .
spinká od 11.50..vstával v 6h 😠 ...prý najel na letní provoz 😝 😀 .
a dnes mi zpíval oscillo oscillo 😀 ...
jo včerejší oslava fajn 🙂 , měla jsem dokonce i svařák červený, ale jak vidno, stále 2v1 😀 ..

@hancazivocich 🙂 ..někdy nejen při nemoci dítěte..resp. vždy když už toho začínám mít ale opravdu dost 😀 .
ale myslím, že je to normální..pokud to není nějak dlouhodobé teda 😉 .

@lehna 🙂 ...pěkný víkend 🙂 .
super že se vše obrací k lepšímu 😵 .
a štěpánek ať očko zvládne na 1* 😵 ...to čurkání ve stoje ..s tím začal sám? 😕

@gina333 🙂 ...jejda,..no to už je asi úděl dvou dětí ☹ ...tak hlavně ať už je to za vámi 😵

@prchalka 🙂 ...nemá to od těch 5? ☹ ..možná by ty homeo fakt za zkoušku stály 😉 .
a co teda včera? 😕

@anta 🙂 ...u nás je to kolikrát také jakoby jen o jednom dospělém v bytě 😀 .fakt je doma větší klid když jsme s malým sami..ale zase...když máme doma tatínka, stihnu strašnou spoustu práce a hlavně jsem klidná, že to není na úkor matýnka 😅 .

@sherry28 🙂 ...tak se mi to jen nezdálo 🙂 ..třeba se v určitém věku kluci srovnají 😉 .nakonec o nic nejde 😉
krásně povídá marýsek 😀 ...matýnek zase hlásí babičce že mamince prdne voda a pofrčíme 😀 .taky už začal pěkně vykládat, sice mu není moc rozumět..teda já mu rozumím, ale ostatní moc ne.zato tu papulku fakt nezavře 😝 😀 .
téda, s tím uspáváním dopředu závidím 😀 ...mám z toho čím dál větší lufty 😅 .

anta
7. únor 2011

Fuj, má štěstí, teď se dost vyčůral do nočníku, tak si to trošku u mě vyžehlil, ale jen trošku 😀 😀 😀

ined77
7. únor 2011

@anta 🙂 ...no jsi mi připomněla..za to matýnek se včera zase počůral u babi 😠 ...já to fakt nechápu...on se nikde jinde nepočůrá jen tam 😕 ...
náhlé stavy zlosti..to je u nás x krát za den 😒 ...nemám slov 😒

gina333
7. únor 2011

@ined77 : Ja tiez v pohode zehlim pri Sophi, podava mi veci, len obcas s takou rychlostou, ze nestiham. 🙂 Aj u nas je krasne, konecne svieti slnko, cele doo bola hnusna hmla, tak pojdeme trocha von. 😉 Skoda, ze vcera prsalo, vsetko je mokre, takze ihrisko zatial nehrozi, ale aspon pochodime po meste. 😵