Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
10. bře 2011

@anta tak to máš těžký 😅 úplně je mi jasný, že TM to nevyřeší, protože nechce naštvat ani bráchu, ale jak píše Gina, to on především si musí uvědomit, že má Vás a buď jste Vy pro něj na prvním místě nebo bratr, bratr je sice jeho rodina, ale už ne tak jako jeho vlastní, já bych to udělala, tak, že až by zase přijeli a seděli by v obýváku, tak bych tam přišla a v klidu jim řekla, že se mi nelíbí, že pokaždé co sem přijedou jdou do hospody, že máš jiný program i s TM a že by občas mohli vymyslet něco pro Honzíka třeba ho někam vzít nebo tak, tvůj TM by tě měl podpořit 😕 musíš být diplomatka, aby sis nerozházela ani jednu stranu😀

gina333
10. bře 2011

@anta : toho sa neboj, zeby sme ta nepodrzali. 🙂 Ja vas tu na MK beriem ako svoju rodinu, dokonca niektore veci preberam iba s vami. 😉 😉 A dobre ti radi aj sherry, treba na nich razne a raz a navzdy to vyriesit. 😵

My sme dnes poo boli iba u babi, vonku bolo skaredo. 😒 Zajtara pride moja mamina, ostane tu par dni, uz sa na nu tesim a dievcata este viac. 🙂 🙂 Sophi spinka, tak idem si vylozit nohy k telke. 🙂

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

anta
10. bře 2011

@sherry28 - slíbil mi, že jim to řekne, no a pokud se k tomu nebude mít, tak to holt řeknu já a bude po diplomacii jedna dvě 😀 😀 😀

anta
10. bře 2011

@gina333 - neboj, ono to půjde. Také občas na MK řeším věci, které s nikým neřeším. Jste ženy světa znalé, já jsem vdaná poprvé hahahaha, tak to víte, moc se v tom nevyznám a diplomacie mi taky nic moc neříká, holt jsem držela hubinu a když jsem neviděla žádné zlepšení, tak holt budou lítat chlupy 😀 😀 😀 Dobrou noc 😉

gina333
11. bře 2011

dobre rano 🙂

noc super, zobudila sa o 5:40. 😉 Dnes mam perne doo, caka ma varenie, chcem aj poupratovat, aby som nemusela ked tu bude mama. 🙂 😝

anta
11. bře 2011

Dobré ranko, holčinky, Honzík prokašlal celou noc, achjo, rýmu má někde vzadu, pořád to do sebe tahá, když ho chci odsát, tak řve, to je výborné 😉 Nevím, jestli ho nevzít k dr.? 😨

prchalka
autor
11. bře 2011

Ahojky,
včerejšek byl fajn. Dopol si holky vystačily, čorí mě nepotřebovala, pak spát, ale taky se jí před 13tou moc nechtělo, vzbudila se, když tu seděla švagrová na kafi (přijeli si pro neteř), neobešlo se to bez velkýho řvaní jako vždy po spaní 🙄 Odpol tchýně pohlídala, já na to kožní a perlička na závěr - MM dorazil domů, takže jsme nebyly samy 😉
Uspávání zas hrůza. Zalehly jsme 20.30 a procitla jsem u ní po četných motanicích 21.45 - to jsem odcházela! Jako já nevím, kdy má chodit spát 😝 🙄 MM tam šel někdy po 23.hodině. O půl 5 zase řev a několikrát, že chce ručičku 😠 Vstávala v 6 jako my.
@anta No nevím, co s tím, v tomhle radit neumím. Tlačila bych na manžela, že jim to prostě musí vysvětlit, že to tak nejde. I když na druhý straně "chápu" i tu druhou stranu, že jí to prostě nedochází!! Jak už jsem několikrát říkala, kdo nemá dítě, tak se do toho vůbec neumí vžít, co je to za práci a že je člověk rád, když mu manžel přijde domů a je s rodinou a jak to blbě nesem, když nám couraj na motorkách, po hospodách a akcích ☹

gina333
11. bře 2011

@anta : ja by som k dokine sla, nech ho aspon popocuva, budes kludnejsia aj ty, a hlavne ide weekend, potom by si musela na pohotovost, ja teda radsej chodim k nasej doktorke ktora Sophi pozna ako k cudzej. 😉

lehna
11. bře 2011

dobré ráno,

dneska byla divoká noc. jsem jak pytlem praštěná. Sice jsem u ŠTěpiho nebyla ani jednou,ale několikrát jsem ho slyšela jak volá ze spaní. byla jsem tam až 5.20, ještě chtěl spinkat,dostal mlíko a spal do 7.15, to bude uspávání po obědě 😖 , po dlouhé době.

@anta -jsem to večer v rychlosti přečetla. bych to řešila asi tak jak píše Sherry. a pokud by se to nezměnilo, tak bych jim to oběma vlepila do tváře. tohle mě dokáže taky nasr... . Mě poslední dobou prudí MM,že on má koníčka modelaření,a že by chtěl mít na to někdy o víkendu celý den klid,ne jen sem tam po večerech dvě hodiny. a že bych teda mohla jako si jít s Pipem někam na den nebo odpoeldne někam do pryč. Jako jak tohle mě točí,to on taky nepochopí. skoro podobná situace. nervy někdy s chlapama fakt.

My jedem odpo na víkend ke tchýni. Jsem měla vyzvednout MM ve 3 v práci,ať tu cestu máme jednodušší,a on se nezdržuje jízdou domů z práce,ale když Pipa půjde spát kdoví kdy, tak to si domů ještě přijede 🙂

anta
11. bře 2011

@prchalka - já to chápu, že jim to nedochází a tak mi nezbývá, než jim to prostě říct. Prostě je požádám, aby ty návštěvy laskavě omezili 😉
@gina333 - když on tady lítá jak praštěnej, není vůbec k zastavení, žádné známky nemoci vůbec nevykazuje, tak já nevím, vždyť je pátek, tak to je normální, že se vždy něco děje, že? 😀 😀 😀

anta
11. bře 2011

@gina333 - přemýšlela jsem o tom, máš pravdu, taky nejsem klidná, ať mi aspoň poradí, co mu teď mám dávat, abych mu ulevila, opravdu prokašlal celou noc a co je k podivu, že nás ani jednou k sobě nezavolal 😕

anta
11. bře 2011

@lehna - ti chlapi jsou vážně občas tak nepřizpůsobiví, ten brácha prostě nechápe, že takhle to dál nejde. Je to opravdu obtěžující, oni mají hovno co na práci a otravují všechny kolem sebe, ať si najdou svojí zábavu a neotravujou, už mě to nebaví, jsem rozhodnutá jim to říct, že to není vhodné, na mm vůbec nedají 😝

anta
11. bře 2011

Tak jsme u té dr. nakonec pro jistotu byli, protože je pátek a chci to mít okoučovaný. Máme dávat Robitusin, tak uvidíme, dítě je trochu zdrchaný, ale je to zmeťour, jak se mu uleví, tak lítá jak praštěnej 🙂

lehna
11. bře 2011

@anta -znudění lidi,co otravují ostatní. oni rodinu ještě neplánují? asi,ne,když jim vyhovuje takový způsob "vyžírat" druhé. Já bych jim to taky asi řekla. a proč taky nezakročí TM a vždycky s nima do té hospody odejde? to on jim neumí říct ne? Bych jednou šla místo něj já a viděla bys jak by se tvářili, všichni 😀
To je dobře,že jsi raději k té dr. šla 😉

dítě ještě spí a já dobaluju věci. MM už v práci končí,říkal,že už to prdí při pátku 🙂, tak jak se Pipa probudí a jedem 🙂

Mějte všechny(všichni) hezký víkend, papa

denisia
11. bře 2011

ahoj holky, zasla som sem prvykrat, pretoze nam ten totalni neklid zacina .... S prvym synom to bolo jednoduche, ani som nevedela, kedy mu zuby vysli ... U tohoto je to presny opak, posledna noc bola fakt desna ... Az som mu dala panadol od bolesti, potom trochu spal ...

nepoznam vas, ale nedalo mi, aby som si neprecitala par stran dozadu ...
@anta , ja by som si spravila sama vlastny program a nechala honzika na starosti manzelovi prave ten den, kedy sa jeho braska nahlasi ... tym padom ho asi do hospody neodtiahnu, nie? Ved aj ty mas pravo si vyrazit niekam von, oddychnut si ...

anta
11. bře 2011

@lehna - možná to mm tak trochu vyhovuje, že jde někam pryč, chápeš ne? Je mu i blbý říci ne, aby to nevypadalo asi blbě či co, já nevím, ale nezájem, zakročím i tak, ať si manžel trucuje, občas se chová hůř než Honzík 😅 😅 No Honzík teda kašle místo spaní chudák ☹
@denisia - ahoj, vítám tě, no to víš, já jsem taky blbá a nechám si dlouho štípat dříví na hlavě, snažila jsem se mm domluvit, ale on si nedá říct, pohádá se do krve, asi si nechce připadat jako bych něco zakazovala, já mu nic nezakazuju ani nebráním v setkání s příbuzenstvem, ale čeho je moc, toho je na mě příliš 😎

anta
11. bře 2011

@denisia - to je dobrý nápad s tím programem, vidíš, já jsem poctivá natolik, že vůbec nemyslím na takový "naschválky", ale začnu začnu, díky 😀 😀 😀

prchalka
autor
11. bře 2011

Dneska jak Růženka.... 2.20 😝 😝 😝 😝 😝 😝

prchalka
autor
11. bře 2011

Ale máme aspoň 2 vlaštovky - suchá plínka jak po noci, tak odpol 🙂

anta
11. bře 2011

@prchalka - tak to je moc bezva. U nás by taky plínka přes noc byla suchá, kdyby tatínek neustále Honzíka večer nenalíval jak konev 😝

denisia
11. bře 2011

@anta hej, to predsa nie je naschvalka 😉 To je na zachovanie tvojho zdraveho rozumu 😀 😀 😀 a zaroven rodinnych vztahov ...ze to vyjde akurat na vikend, ked su u vas, tak to je fakt len nahoda, ale da sa to pochopit, ked u vas sedia kazdy druhy vikend ... drzim palce, aby sa to vyriesilo ... u nas taketo veci nie su, nase rodiny ziju od nas uplne daleko 😉

anta
11. bře 2011

Tak jsem dala fotečky do albíčka pro nudící se mamičky, aby se také zasmály 😎 🙂

gina333
11. bře 2011

ahojte 🙂

U nas sa tiez spalo 2:10, bala som sa, ze nezaspi, kedze tu ma babi, ale spinkala krasne. 🙂 Poo sme sli na prechajdu, ku babi, mamina doniesla zakusky, kolace, tak som uz taka najedena, furt nieco zobem. 😵 Nati isla na noc ku kamaratke, maju babsku party takze Sophi mala babku len pre seba, ani sa od nej nepohne. 😵 😵 Uz nastastie spi, idem k telke.

@denisia : ahoj a vitaj, drzim palce aby vas zubky moc netrapili. 😵

@anta : krasavec maly, skoda , ze ste od nas tak daleko, Honzik by bol pre Sophi idealna partia. 😀

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

denisia
11. bře 2011

Domco spi od 19.20 - cakam, ze sa prvykrat zobudi okolo 23 ... Ale stale dufam, ze sa konecne vyspim 😅

janica81
11. bře 2011

Ahojte...citala som uvodny prispevok...a aj nasa Nela sa najnovsie v possstielke hadze, myka, mrvi...posuva...mrnci...proste radost..teplota ale nikde, obe ruky v puse....naozaj moze byt taka nervozita zo zubkov??, budeme mat polroka a po zubkoch ani stopa...ale tato nervozita a nejako v noci zacina stupnovat, podotykam spala vyborne, toto je posledny tyzden...?

bajti1234
11. bře 2011

ahojte, ak by som mohla aj ja k tomu nieco napisat, mam skoro 7 mesacneho synceka, kt. taktiez mi spinkal vyborne, max. 1-2 som ho cez noc krmila, ale v momente zaspinkal a spal az do rana, ale uz par tyzdnov aj my spime nepokojne, papame aj 4 krat za noc...neviem ci je az taky hladny, ci mam slabe mliecko, uz aj dokrmujem, niekedy je to uspesne inokedy nie, na noc som uz aj zacala davat flasku nutrilon alebo hami s domienkou, ze ho to viac zasyti a....nic... stale spime nepokojne. zubky este nemame, moze to byt taka reakcia/spravanie na tlačúce sa zubky, alebo si uz zvykol na caste nocne krmenie? prosim vas mamicky neviete mi poradit, ako by som mala napr. odnaucit malickeho papat tak casto v noci, ovsem ked to nie je hlad ale len uz zvyk? vopred velka vdaka

prchalka
autor
12. bře 2011

Ahojky,
dneska nemám moc času, dopol vyrážíme k rodičům, tak jen na skok. Kupodivu i u nás se usnulo pár minut po 21h, tak to šlo. V noci zase výkřiky a vstávačka sama od sebe v 6 ráno, to jsem si zase myslela, že pospí dýl. Neva, dnes uspíme v autě 😉
@janica81 Já si stále myslím, že taková nervozita být k zubům může, přestože nejsou ještě vidět - to je moje vysvětlení našeho trápení. Nám to začalo při růstu dvojek a pokračovalo s malýma přestávkama u všech dalších zubů. Byla jsem nešťastná, permanentně nevyspalá.. Rostly nám pomalu, bude nám 2,5 roku a ještě čekáme na poslední, zatímco jiné děti už mají všechny, ještě jim nejsou ani 2 roky např.. ☹ A bylo vidět, že když problém nebyla zoubek netlačil, spala celkem fajn. My jsme první zub měly myslím v 7 měsících, ale to ještě šlo 😉
@bajti1234 Když se nám v těch 11m začala budit, křičet jak blázen, napínala se, prohýbala.. taky jsem to nejdřív řešila nočním mlíkem, vypila a uklidnila se, usnula, taky jsem myslela, že je to třeba hlad, ale to těžko, jen to pomohlo na chvíli. A podotýkám, že my nekojily vůbec, takže kvůli tomu se nebudila. Kdyby šlo malému o jídlo, tak by se snad jen budil, ale nemrvil, nebyl neklidný, něco mu prostě nedá spát - třeba právě zuby, už se mu klidně můžou tlačit. Pokud se pořádně nají UM, tak by se 4x v noci na krmení budit neměl. Ale když jim lezou zoubky, tak to bývá jejich uklidnění. Musí se to vyzkoušet ☹
Ještě jedna rada - dětičky jsou na to ještě malé, ale naše měla jít do větší postele už asi v roce. Postýlka jí byla malá, jakmile se hnula nebo chtěla otočit, narazila a byla vzhůru s řevem, takže u nás taky hodně udělalo pořídit jí velkou postel, na které teda spí až od 2 let, dřív jsme to nestihli 😖 Musím jít, budu zase navečer.

gina333
12. bře 2011

dobre rano 🙂

@prchalka :tak si uzite oddych u babi 🙂

@janica81 : tiez si myslim, ze to budu zubky, moja Sophi cely den bola v pohode, noci boli ale priserne ked jej zacali rast zubky, metanie, plac, vykriky. Prve zubky nam vysli v 8 mesiaci, este nam chybaju 4 stolicky, takze si urcite uzijeme. 😉

@bajti1234 : ja ked som odnaucala malu od nocneho pitie davala som jej rozriedene mlieko. Vlastne len taku ochutenu vodu, tak mi radila doktorka, v ziadnom pripade neprejdi na caj, potom odnaucit dieta je este tazsie. Kojila som 15 mesiacov, odnaucat som zacala az potom. 🙂 😉

U nas noc v pohode, spinkala do 6:30, slniecko krasne svieti, poo pojdemem na ihrisko, dufam, ze budeme mat pekny den. Prajem aj vam. 😵 😵

bajti1234
12. bře 2011

@gina333 vdaka za radu

janica81
12. bře 2011

@prchalka
@gina333 dakujem Vám, aspoň viem ze ten nocny nepokoj moze byt zo zubkov...lebo naozaj ona doteraz spavala ukazkovo a teraz?? a najviac ma prekvapilo to hadzanie sa, a vystieranie, metanie sa zo strany na stranu, potom kopanie nozkami..... lebo to sme nepoznali..a kedze sa este len kojime, a ja som nejzjedla nic neobvykle..tak brusko mi neslo dokopy....