Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. bře 2011

ahojky
jen v rychlosti, pozdravuje vás matova, psala mi IP 😉 Šimonek měl nějaké problémy se šuldou, něco jak má Luky a už snad dobrý 😉 jinak nemá čas sem chodit, tak jen, aby jste věděly, že jsou v pořádku 🙂

sherry28
14. bře 2011

@ined77 Elíšek není plně kojen, tak už papká, ostaně kluci taky baštili od 4.m a to byli plně kojený 😉 ale u nekojených dětí nebo částečně kojených se to přímo doporučuje začít od 4.m přikrmovat, aby měly všechny vitamíny 😉 tak Mára Elíkovi dudlu taky nasazuje, ale on ho po něm plive zpátky, tak ho sebere a řekne, už ti ho nedám a vrazí si ho do pusy 😲 nikdy dudlu neměl a teď začne 😅 😀

gina333
14. bře 2011

katzi: to je dobre ze Adeli je uz fit, oddychni si maminky. 😉 🙂

hanca: ako ined pise, bud sa v klude porozpravat s TP, prebrat si vsetko za a proti a potom sa rozhodnut. Pre dieta je najhorsie ked ma rozhodeny denny rezim, samozrejme starsi ludia to nechapu, ale neviem si predstavit, zeby malo ist spat jeden den o 20:00 a druhy po polnoci. 😲 Niekedy by mohol naozaj zobrat Kikus so zebou aby videli aj ostatni clenovia rodiny kolko sa s nou natrapis ty, nech si to trocha uzije aj on. 😉

@sherry28 : na matovu myslim casto, urcite ma toho vyse hlavy, ale drzim jej palce. 🙂 🙂

Ja som bola doo v praci, pocasie nezmenene, cely den je pod mrakom. MM dnes v noci pride domov, tak sa uz vytesujem. 😵 😵

anta
14. bře 2011

@hancazivocich - tak zkusit s TP rozumně promluvit a pokud nepochopí, tak do něj hučet, že se ti to nelíbí, já taky s mm musela řešit (o pár stránek dřív je to popsáno), taky příbuzenstvo a nakonec jsem musela i tak zakročit sama. Takže navrhuji říci TP, co jako přesahuje všechny mezky, s čím nesouhlasíš a zkusit se domluvit na kompromisu, no a pokud to nezabere, tak bych to řekla příbuzenstvu normálně, že takhle ty víkendy trávit nelze, že přes týden toho moc nestihneš a že spoustu práce doděláváš o víkendech a že je špatně, když má TVOJE dítě z toho úplně rozhozený režim, že oni jí nemají a že to pak odnášíš sama, takže domluvit se, že tam budeš např. jezdit jednou za 2 měsíce, že to jinak prostě nejde, že potřebuješ klid a že to máš prostě zajetý podle svého, že to nerada narušuješ 🙄

anta
14. bře 2011

Fuj, tak jsem koukla z okna a viděla jsem slunce, to není nic divného, ale zarazila mě ta úplně ohnivá barva, oranžová ale tak hodně, to jsem snad nikdy neviděla, zapadlo do 2 minut, zdá se mi to velmi rychle 😕 Jestli to nemá něco společnýho s tím zemětřesením v Japonsku 😕

gina333
14. bře 2011

@anta : Boze nestras, normalne sa mi stiahol zaludok. 😒

hancazivocich
14. bře 2011

@gina333 - já bych to nenazývala trápením 😲 😉 , i když ostatní říkají, že mít ji doma, tak se dobrovolně nechají zavřít na psychinu 😀 😅 😕 😝 . Spíš jí přiklepnou hyperaktivitu - o pár let dýl.. S tím jsem smířená.. AKorát by mě zajímalo - kolik viny na tom mám já.. Jak všichni tvrdí..
Ona jakýstakýs režim právě má - co mě to stojí síly. Vstát nejdýl v 8, 11.30 - 1145 jde spát, po pohádkách na Barandowě je příprava ke spaní, pak si sama řekne, že chce pinkat, sundá si ponožky, pak trůní na nočníku, čteme pohádky a říkanky, pak se napije a usne - plus mínus 21.30 - 22 😝 😝 I podle toho, jak dlouho spí a tak.. Opravdu jsem zažila, že usnula i těsně před půlnocí.... Já se s ní snažím udělat dost věcí - protože právě MP chce být o víkendu pryč a já pak dodělávám přes týden.. Když nejedeme a nevyspává pivo, tak si malou dopo bere ven - já vytírám, poklízím, vařím...
Jinak - k tomu co provádí - když přinesla sčítací formuláře, tak během těch 5-7minut rána, postavila si kýbl k umývadlu, spadla z něj, donesla si tam stoličku, vytáhla z pračky namočené punčocháče - od omáčky - a hodila mi je do pračky vypraného prádla!! Předtím mi dala prát reklamní vzorek vložek na inkontinenci - měla jsem je schované pro tetu... Potvrzuji, že obsah opravdu mění tekutina v gel 😝 😝 Ty zas... gelový kuličky byly uplně všude. A pak mi vymačkla vypouštění u pračky - já už šílela, co ta pračka blbne - a pak mi to došlo.. Opravdu jsdou dny, kdy sedím s hlavou v dlaních a říkám si, že jsem těžce z formy, pak přiletí, pohladí po hlavě a řekne - už nebolí, zapíchne mi do čela pastelku a řekne - Keslím sluníčko - paprsky 😅

@anta - oni vrazili jedno dítko do jeslí v roce, druhé v půl - protože byla strhaná z péče a potřebovala mezi lidi - ty to nepochopí. Já jsem ten druhej protipol - asi to taky není dobrý... Bych se pro toho malýho smrádka rozkrájela.. Ale jo - víceméně ji mám pod kontrolou - když jsem ve formě... Když ne, tak je to jak ... v Japonsku... čekám, kdy co kde... ☹ 😝

Nee - opravdu často myslím na matovou - jak to zvládá... Já bych byla za normální situace v poho, ale fakt se to teď nějak potento...Ještě po tom, co mi řekl známej... ☹ 😒

anta
14. bře 2011

@gina333 - nechci strašit, ale taky jsem se řádně vyděsila, tak rychle zapadat slunce jsem v životě neviděla 😉

anta
14. bře 2011

@hancazivocich - tý jo, to je dračice. My taky dneska měli den na prdel, se přiznám, během oběda scéna z únavy, pak mi neusnul, pak přišel tatínek z práce, tak divočil, do večera u plotnky, no jsem vyřízená jak žádost na byt. Taky bych se pro Honzu rozkrájela a taky tuším, že to není úplně pinklich, ale když já mám takovou náturu a on mi to pak vrátí trsem vytrhaných vlasů z hlavy 😝 😀 😀 😀 Co ti řekl známej? To vypadá na něco drastickýho a nepříjemnýho, no jo, když se to se*e, tak všechno 😔

gina333
14. bře 2011

@hancazivocich : ja som nemyslela doslova trapenie 😉 😉 😉 ale presne to co opisujes, okrem toho, ze sa staras o dieta, mas domacnost o ktoru sa musis starat, varit, prat a milion inych veci na ktore je vacsinou kazda zena sama. 😝 Ten kazdodenny kolotoc je trapnie. 🙄 Aj Sophi ma dni ked robi iba zlotu, ale ja som strasny flegmatik a nic ma nerozhadze, teda co ona rozhadze to ja poupratujem dookola a dookola. 😉 🙂

U nas sa spoinka, MM pride az po polnoci, to sa zase nenaspim nic, lebo sa budem bat az kym nevojde do dveri. 😒 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
15. bře 2011

Dobré ráno,
zatím ani nedočítám. U nás trochu děs-běs! Včera zase začala kašlat sem tam přes den. V noci asi 4x, myslím, že moc klidná nebyla, ale od MM se těžko něco dozvím, já jí ale slyšela. Probudila se ve 4.45, když vstával MM. Zalehla jsem k ní. Měla dost teplý ruce a nemohla zabrat. HODINU se motala a chodila po zdi a že chce jít dolů 🙄 Po té hodině konečně vytuhla. Dneska jsme samy i přes noc, ale nejvíc mě děsí ten kašel - občasný teda, ale co to zas je? Že by šok z toho chození ven? Já už mám fakt dost 😖 ☹ 😠

anta
15. bře 2011

Dobré ranko, holčinky, tak Honzík vstával v 5,50, snažila jsem se ho přemluvit, ať ještě spinká, jo kulový, je pěkně divokej a takovej mi přijde rozeřvanej a uvztekanej. Když má vzdor, tak i špatně a málo spí, přes den včera nespal vůbec a dnes tak brzy vzhůru 😝 Jinak mě velmi překvapil, myla jsem si hlavu a dítě se mi samo vyčůralo do nočníku, sám si umí stáhnout kalhoty a slipy a vyčůrat se, to neuměl do včera, tak mi dneska udělal radost 🙂 🙂 🙂

gina333
15. bře 2011

dobre rano 🙂

@anta : vy uz naozaj mozte do skolky, co bude s nami je este v oblakoch. 😉 😵

@prchalka :drzim palce aby sa kasel nezhorsil. 😒 😉

U nas noc v pohode, MM bol doma uz o 23:50, tak som sa celkom dobre aj vyspala, predsa som ho nemusela cakat celu noc. 😉

lehna
15. bře 2011

dobré ráno holky 🙂

naše noc vcelku dobrá🙂
Po víkendu u tchýně jsem zhnusená. nevím proč tam vůbec jezdíme,když si dítěte ani nevšímá. pořád je zapíchlá v kuchyni,aby nám uvařila, s ničím nechce pomoct a o Pipa se staráme stejně jen my jako doma.a nejvíc mě dorazilo nedělní ráno,kdy Pipa vstával 6.10, samozřejmě je probudil, oni si skákli na wc a šli zase spát!! a my s Pipem po probděné noci si tam hráli atd.podotýkám,že tchýně je už doma,do práce nevstává a tchán sice chodí do práce,ale můžou si kdykoliv lehnout a ráno se vyspat. No to mě prostě dorazila a MM taky.
jsem si potřebovala ulevit 😠
asi budem jezdit častěji k druhým tchánovcům, tak si Pipa ráno vezmou,jdou s ním ven a my ještě můžem dospávat🙂

dneska zas bude krásně, jdu zapnou pračku,ať mi to venku hezky schne 🙂

anta
15. bře 2011

Holčinky, já nevím, jak je to u vás, ale mě dítě od 7 hodin každý den honí ven, pořád chci ven, chci ven, kdybych měla zahradu, tak ho vypustím klidně v 5, ale takhle to nejde, že? Achjo, to jaro dává těm dětem slušně zabrat 😉 Dnes jdeme do školky pro rozhodnutí, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, máme v záloze další 3, tak uvidíme. 😉

prchalka
autor
15. bře 2011

Mám fakt dost! Ten kašel nebyl omyl, zas hrozně řápe a samotnou jí to děsí ☹ ☹ Jak dokašle, tak se občas skoro rozbrečí! Mě už to hlava nebere!!! ☹ Už je mi z toho zle a občas mi buší srdce, jak když mi má rupnout, hlavně ráno, jak jsem na něm ležela a vůbec mám hroznej pocit 😝

verumackova
15. bře 2011

@prchalka Ahoj. Koukám, že si s holčičkou taky užíváš peklo. My to s první měli taky. Nespali jsme do 3 let. Já byla dokonce 9 měsíců na antidepresivech, abych to vůbec přežila. Spala jsem tak 2-3hodiny denně a ještě ne v kuse. Nemohla jsem vůbec zabrat, bušilo mi srdce, nemohla jsem dýchat, nic mě nebavilo, nejsradši bych se otrávila. Od 3 let se budí tak 1x někdy spí už i celou noc. Druhá je úplně jiná. Ale když mi doktor řekl, že jsem těho, málem to se mnou seklo. Od narození se budí jen na jídlo. Teď je jí půl roku a začalo se to trochu zhoršovat. Naštěstí tu máme homeopatku, ta nám moc pomáhá. Dala nám Chamomilla a zatím to zabírá. Stejně tak řešíme kašle a rýmy. Má to od narození, protože ta starší to nosí ze školky. Do 3 měsíců měla 3xantibiotika, spoustu sirupů na kašel a nic nepomáhalo. Pomohly nám až ty homeopatika. Ale chce to vážně homeopata, dávají se totiž ne jen podle příznaků nemoci ale i podle povahy dítěte, jinak moc nezabírají. Pokud nějakého v okolí máš, neváhej. Stojí to sice více peněz než léčba od doktora, ale výsledky stojí zato! Jinak na nervíky jsou taky nějaký hom., ale nemám je vyzkoušený. Jela jsem rovnou v antidepresivech a zabraly. Dneska jsem v pohodě, jen trochu náchylnější ke stresům. Ale to prožitý peklíčko tě prostě poznamená na celý život.

ined77
15. bře 2011

ahojky 🙂 ,
tak jsem v rychlosti něco přelétla..zase mám asi tak 20 min. času 😅 .
dopol jsme dnes byli venku, vyjímečně teda, chodíváme zatím jen odpoledne...a fakt se to nedá a na tu hodinu to nemá smysl 😅 ...ale..matýnkovi jsme už dali konečně to kolo, má i přilbu, tak testuje 😉 .ale jde mu to, on je šikovný 😵 .
naše noc..no spala jsem 2x 2,5h 😝 ...a ráno v 5.30 jsem si šťastně uvědomila, že mám asi tak hodinku ještě na dospání...hmmmm a za chvilku u mě stál matýnek a prý že mám vstávat 🙄 ...letní provoz, už to začalo 😝 ... 😅 .
kačka měla bolení, večer ne a ne zabrat, aspoń že po nočním kóju vytuhla hned u prsu 😉 .

tady pokračují v zateplování, tak je tu zase bugr, ale už pomalu finišují...chvála bohu 😉 .
jinak teda matýnek mě řádně vyčerpává 😝 ...on neposlechne kdyby co bylo 😠 ...každé ráno si říkám, že na něj nebudu ječet, ale to se fakt nedá...mlátí to s ním hlava nehlava 😒 .dělá vyloženě naschvály a čeká co bude 😔 ....
včera chtěl dělat blbosti 😅 ...tak lítal a lítal a tak zakopl o práh a praštil se do čela o koberec, že mi fakt ztuhla krev v žilách 😨 ...má tam jen bouli, ale teda pořádnou.on je prostě jak splašený 😔 .
no nic..to jsem si jen potřebovala trochu postěžovat 😅 😉 .

@anta 🙂 ...držíme palečky, ale určitě vám to aspoň v jedné klapne 😉 .

@sherry28 🙂 ...aha, tak to jo 🙂 .
s matovou si taky občas písneme, tak vím....má toho chuďátko pořád dost a dost, hlavně s malým ☹ .

@lehna 🙂 ...no,tak to bych taky raději jezdila raději k těm druhým 😒 ...asi už mají pocit, že mají své uděláno či co 😖 .

@prchalka 🙂 ...jejda, s vámi se to hrozně vleče ☹ .to je mi líto 😢 .

@gina333 🙂 ...užívejte pěkně tatínka! 🙂

@hancazivocich 🙂 ...no máš doma opravdu šídlo 😅 ...i když matýnek je taky pěkné číslo, ti dva si můžou ruku podat. dát je dohromady, tak je to hotový konec světa 😀 .
vinu na jejím energickém chování bych nehledala v sobě 😉 ...prostě je taková..někdo je ťuňťa a někdo je živel.
já taky pro matýnka dělám všechno možné i nemožné a jsem přesvědčená, že jednou se to jak se říká v dobrém vrátí 😉 ...doufám teda 😅 😀 .
nehledej vinu v sobě a na ty kdo něco takového říká, hoď bobek 😉 😵 .

budí se mi hladové kačátko 😀 ..tak zase valím....pápi 😵

anta
15. bře 2011

@ined77 - rády tě tady vidíme, koukám, že máš doma taky divočinu 🙂 Matýnek je zlobivák, Matýsku tytyty, přijde teta Janča a srovná tě, to se neboj 😀 😀 😀 Jinak souhlasím s tvým názorem ohledně Hanči, přesně, náš Honza patří mezi ťunti 😀 😀 😀 Jo a to rozhodnutí je až 22.3., tak nevím, proč nám říkali, že se máme stavit 15.3., jsou pitomí 😀 😀 😀 Jinak jsme byli s Honzulákem 2 hodiny venku a teď jsme vyluxovali a vytřeli, Honzík je vcelku unavený, ani se mu nedivím. Ale venku je počasí super. 🙂

prchalka
autor
15. bře 2011

Tak jsem u ní poo ležela celou dobu. Jako usnula ve 12.20, první hodinu prokašlala, spala na půl oka, tu druhou už bez kašle, ale motala se. ☹ Chvílema se mi zdá teplá a byla teda neklidná - řekla bych, že asi k zubu, fakt leze, ale co ten kašel zasr...j? 😠 ☹

anta
15. bře 2011

@prchalka - my se taky pořád z něčeho hrabeme, jeden klid, druhý den zvýšená teplota a nudle, no nechápu, co to jako má být? A brali malé krev? To není možný, aby se pořád takhle trápila a ty s ní. 😔

gina333
15. bře 2011

dobry vecer 🙂

@prchalka : dufam, ze uz kasel je prec, velmi vam to prajem. 😝

@ined77 : ako to citam mas toho skutocne vela, neboj sa , bude urcite lepsie, vsetky tie nevyspate noci budu prec, pridu ine starosti, ale hlavne, ze tych nasich drobcov mame, co by sme bez nich robili, ze? 🙂 🙂

U nas dnes bolo este lepsie pocasie ako jarne, skoro az letne. 😵 Boli sme v meste na dlhej prechadzke, dokonca chvilku aj v kociku vydrzala. 😉 🙂 Potom sme sli ku svokre na kafe, Sophi sa vysantila s bratrancekom, takze sa dostatocne unavila. 😉 Uz spinka, idem k MM a k Natali. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
16. bře 2011

dobre rano 🙂

Noc opat na nezaplatenie 😉 az nato, ze sa prebrala o 22:00, bola cela precurkana, aj matrac samozrejme aj pyzamo. Nikdy sa nam to este nestalo, asi mala plienku nakrivo, tak som ju musela celu prezliect, otocila som matrac v postielke a spinkala krasne do 5:50. 😵

anta
16. bře 2011

Dobré ranko, holčiny. Dítě vstávalo opět před šestou, řádí jak černá ruka, lítá, že se potkává 😀 😀 😀

gina333
16. bře 2011

@anta : Sophi najradsej leta v mojich topankach na opatku, alebo si obuva Natalkine obr botasky. 🙂 Je uzasna ako vie chodit tych mojich steklach, len susedke pod nami sa to nepaci lebo po 5 minutach uz klope na radiator....no krava. 😉 😵

anta
16. bře 2011

Byli jsme venku, fuj, tam je zima teda hrozná, já šla jen v jarní bundě, to jsem myslela, že umrznu 😅

lehna
16. bře 2011

ahoj holky,

noc prospaná do 4.50, pak řval ať tam s ním ležím,tak jsem vytuhla do 5.35. samozřejmě se probral taky, tak zase maminka hají,tak jsem mu jasně řekla,že jdu zpátky do ložnice,ať ještě spí. a usnul, vstával 6.40 🙂

my venku nebyli, čekala jsem do 10ti na PPL a pak Pipa nechtěl ven, sem tam poprchává,tak jsem do obchodu vyslala bráchu 😀

Teďka je Štěpi v pokoji v postýlce, nechce plínu, před chvílí se přišel vyčůrat ,vzal si jakousik hračku a leží,tak čekám kdy vytuhne 🙂

katzi
16. bře 2011

ahojte,

ach jo - po dvou krásných slunečných dnech je tady dnes hnus, zataženo, kosa, vítr 😝 Adelí dopol. dost protiva, za odměnu ale krásně rychle vytuhla v 11.30, co víc si přát 🙂 Odpol. dáme trochu agroturistiky - půjdem do místního ZD zkouknout krávy a telátka 🙂 Pokud ovšem nezačne pršet 😒 Jinak u mamky vše fajn, ale Adélce tady dost chybí děcka jako společnost 😒 Včera viděla na hřišti se honit starší kluky, tak celá ožila a že si chce jít za nima hrát. No už aby měla tu sestřičku 🙂

holky co jarní nákupy? Nakupujete už oblečení a boty pro děcka na jaro? Já koukala trochu po jarní bundě na MMB, ale nic tam ještě jaksi ženský nenabízejí 😕

ined77
16. bře 2011

ahojky 🙂 ,
já dnes ani moc psát nebudu, spíš se snažím vydýchat 😝 ...malá dnes celé dopolko od rána nespala, když už usnula, tak 4x plakala bolením bříška..matýnek no comment..no nudí se a já ....škoda mluvit 😔 .
budík (matýnkův) 5.50...já nespala prakticky od posledního kojení ve 3.30...a to počasí k tomu...no prostě den blbec 😒 .

@gina333 🙂 ...já vím, je to tak 😉 , ale včera večer, když tu řvaly obě děti jsem se ptala MM kdo nám proboha poradil mít děti 😎 😀 ....ale to je samozřejmě jen legrace.no je toho dost...nejhorší je, že nemám ani zbla času k mini odpočinku...nervy tečou...no a zbytek už si všechny dokážete představit sami 😀 😅 ...no tak zase bude lepší den, nemůže být každý den posvícení že 😉 😅 .

@anta 🙂 ..no matýnkovi by převýchova fakt prospěla 😔 ..už jsem se i doma dozvěděla, že za to vlastně můžu já...že je rozmazlený, že mu vše dovolím atd....má rada zněla, že na výchovu máme být dva že 😝 ....být doma takhle ''často'' raději bych asi držela ústa 😉 ....no nic...jasně že se vše promítá do všeho... 😒 .chápu, že má drahá polovička je také unavená, ale opravdu ani netuší co to obnáší být doma s takovým rošťákem a mimískem sám 😒 .chytrý umí být každý 😝 .

tak se nezlobte že jsem si přišla postěžovat 😔 ...dnes fakt nemám den 😅 .
polední dny začínám den tím, že sama sobě slibuju, že nebudu po matýnkovi ječet, ale pokaždé to max do hodiny poruším 😒 ...na vše řekne ne, nechci...nemám hlad, nechci se oblékat, umývat..prostě nic+ ječí...jak mu něco nejde, nebo když nedostane něco HNED začne ječet a já teču..teču jako děravý kýbl 🙄 ....no a starší už se vzbudil, tak valím...pá 😵

katzi
16. bře 2011

@ined77 : cítím s tebou 😔 Musí to být masakr 😖 Přeju hodně sil a hodně energie od sluníčka, snad už fakt přijde aspoň to jaro.