Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
17. únor 2010

Ahojte,

co sa tyka deti, tak nam sa Natali narodila po siedmych rokoch. Ja som mala nejake problemy, nedalo sa skor. 😒 Druhe dieta sme ani neplanovali, vzdy som vravela, ze ked sa nam postasti budeme radi, ked nie, no tak mame Nati. 😉 Len som to chcela stihnut do 40-ky, co sa nam nastastie podarilo. 😉 😉 Ale som rada za ten vekovy rozdiel, mozem len pochvalovat.

Noc: o desatej rev ako keby ju rezali, asi polhodku, napila sa mliecka aj zubky som jej natrela, zobralu ju k sebe a spinkala do pol tretej. Bola hore este o pol stvrtej, potom pol siestej a definitivny budicek bol pred siedmou. Takze az nato, ze davam Vibrucol uz 4 noc, stale to nie je suvisly spanok. 😝 😝
Idem chystat do skoly, pekne ranko vam zelam. 🙂 🙂

prchalka
autor
17. únor 2010

Bré ráno,
holky, nebojte, u nás opět vše ve starých kolejích 😖
Po uložení se ozvala už ve 22h, od 23h u mě, nenadále začne naříkat ze spaní, dost drsně, pokaždé mě probudila ze snu - šok, dneska asi snad 5x, než nahodím dudlík, tak je schopná se ještě praštit o zeď nebo čelo postele, takže znovu pláč.. mlíko už ve 3.15 víc se nedalo dělat a potom se mi hodinu motala po posteli, nemohla zabrat a probrala se v 6.40 skoro.. nic-moc 😝 😝 ☹

prchalka
autor
17. únor 2010

veronika: Od narození pro ní mám Implast Bolder, ale už se mi nevejde do sporťáku nebo teda nevejde se mi tam teď s fusakem, ten jsme za celou zimu vůbec nepoužili a v létě by neměla dost prostoru na odpočinek, tak jsme pořídily bazarový Peg Perégo GT3 no a včera ho byli projet 😉

gina333
17. únor 2010

prchalka: takze Vibrucol je na prd 🙂 to si len nahovarame, ze to pomaha a figu. Ja si myslim, ze kym nebudu vsetky zuby vonku to bude takto o nicom. Ale ved uz vyse roka mame za sebou, ide jar, potom leto a hadam to budeme lepsie znasat aj my. 😉 😉

lehna
17. únor 2010

dobré ránko,

prchalka- já si teďka čtu, co jsem večer napsala. já chtěla napsat nemá smysl dočítat, ne že nemá smysl to číst. ab mě někdo blbě nepochopil. je toho nakecáno hodně, tak nemám kdy to dočítat. tak jsem to myslela 😉

u nás noc stejná jako noci předešlé, pořád se budí, chce čaj, dudlík, čaj a usne. už ani nepočítám kolikrát za noc to je. ráno vstávačka v 6.10 a už nezabral 😒 . začínná být protivny, takže to bude super dopoledne.

lehna
17. únor 2010

prchalka- tak noci se vám vracejí do starých kolejí☹. takže Vibrucol pomohl na pár dní 😕

gina- no taky se těším až ty zuby budou všechny venku. někdy si říkám, jestli to zubam vůbec je, když nám tak blbě spí už od třetího měsíce 😔

gina333
17. únor 2010

lehna: aj ja si niekedy myslim, ze ona je jednoducho nespavec, ze je proste nekludna a preto nespi. Tymi zubami sa iba ukludnujem, ze je to koli tomu. 😖

katzi
17. únor 2010

ahojte,

holky u nás se dnes stal ZÁZRAK: spala v kuse od 19.30 - 6.00!!! V těch šest jsem tam honem běžela s mlíkem,dala jsem jí ho do postýlky a odešla si ještě lehnout do ložnice. Myslím,že už ale nespala, jen se tak povalovala, pak už začala brebentit,postupně pištět... 🙂 No vyzvedávala jsem si ji z postýlky v 7.00. Manžel ráno tvrdil, že když šel na WC ve 3.00 že ji slyšel tam trošku fňuknout, ale já jsem teda neslyšela nic 😉

katzi
17. únor 2010

jo a u nás je to teď pátej den co dávám Viburcol - takže to bude asi jako u Prchalky. Krátkodobě asi pomůže, ale jak se vysadí, nebo jak se bere dlouho je to zpět 😒

lehna
17. únor 2010

gina- presne. tskhle mě uklidňuje každé ráno manžel 😅

katzi- 😵 😵 . dneska ti budem všechny záááááááávidět

katzi
17. únor 2010

lehna: já bych si taky záviděla 😀

gina333
17. únor 2010

katzi: super noc, len dufam, ze coskoro sa k tomu dopracujeme aj my.
Teraz mi pisala kamoska, ze jej maly po tomto ockovani, co my ideme dnes mal 8 dni 40-ky teploty. Normalne sa trasiem od strachu, co ked sa aj nam to stane? 😒 😒 😒 😒

prchalka
autor
17. únor 2010

lehna: Já tu hlášku pochopila, jen mě to pobavilo 😀
Mám z těch nocí zase po náladě, ani nevím, co napsat, jen že katzi gratuluju! Nejhorší je, že se v podstatě pořád vztekáme, já jen uklízím, než něco uklidím, ona lítá a rozhazuje, fakt jsem pak nepříčetná!! Nic jí nebaví a jen by se po mně válela bezhlavě jak hadrová panenka, ale když má 14kg, tak to dá docela zabrat!
gina: Já už radši na téma Viburcol nebudu polemizovat. Nám to první platíčko taky tolik nepomohlo, až teď u toho druhého to bylo lepší. Já chci hlavně už jaro, sluníčko a energiííííí 😝
Tak jdu.. 🙄

katzi
17. únor 2010

holky já si nedělám iluze, že by nám to vydrželo. To byla prostě taková rarita, která se stává maximálně jednou za 10let 😀

lehna
17. únor 2010

gina- a vy taky dáváte vibrucol?

Prchalko- to je dobře,žes to pochopila, jsem prostě mimo 😒 . je to jak u nás, snažím se uklízet a z druhé strany mi to malý zas začne rozhazovat a dělat bugr. jsem taky po těch nocích bez nálady, dneska ráno jsem si pobrečela, že už to prostě nedávám, nemám sílu 🙄

katzi- to je fakt, my takovou noc měli taky někdy v 5tém měsíci,jen jednu jedinou a od té doby prd 😀

prchalka
autor
17. únor 2010

katzi: Jednou za 10 let 😀 😀 😀 😝 Taky dobrý, ale neke, měly jste teď pár dobrých nocí nedávno 😅
lehna: To mně je nějak do řvaní od včera. Blbý spaní a přes den... pořád jí jen odněkud tahám, ona si lehá, svíjí, vzteká. To pak člověku dojde docela rychle trpělivost.
No nic, už zase jdu, jen jsem nakoukla a chtěla ještě doplnit info, že v ty 3h byla pročuraná skoro až na prsa - tak nevím, jestli se tam vedle mě stavěla na hlavu nebo co... 🙄

sherry28
17. únor 2010

krásné dopoledne ženy: noc=katastrofa, od desíti nespal až do půl sedmý do rána 😅 jen sem tam občas usnul na 10 min. 😖 v půl sedmý zabral a spal by kdo ví do kdy, jenže v 8:45 se vzbudil náš Lukas a budil Máru: "Marečku vstávej, pojď půjdeme si hrát a necháme mamku spát" 😀 Mareček úsměv od ucha k ucha a vyskočil z postele, já samo za ním(přebalit, převléknout), kdyby nás Luky nevzbudil, možná by jsme spali do teď 😲 a tím by bylo vše narušené, takže jsem za budíček "ráda" 😅

sherry28
17. únor 2010

ale bylo vidět, že ho v noci bolí bříško, kroutil se a prděl o sto šest 😀

sherry28
17. únor 2010

veronika.h: u prvního jsem musela taky odnaučovat kojit, nějak jsem se rozhodla, že max do roka dýl ne. A v 10. měs. jsem začla s tím , že jsem mu prostě už nedala (kojila jsem už jenom večer před spaním), řval, ale strkala jsem mu flašku, tři noci to trvalo než to pochopil a byl klid 😉 čtvrtou noc už spal s flaškou (to jsem ještě netušila, že i od ní pěkně zkazí zuby), takže u Marečka jsem flašku razantně odmítla 😠 a usíná tak, že ho houpu na polštáři, brouká si a za 15 min je tuhej 😉

matova
17. únor 2010

ahojte,
u nás noc priemer,ale vstal o 6:10,tak som spokojná. Horšie že dnes je celý deň nejaký unavený a nevládze, ani sme neboli vonku ani sa tam nejak nedomáhal...jedlu tiež moc nedal, o 10h sa mi už zdal hladný ale obed som dať nechcela,najskôr až o 10-30-11h...vzal skleničku kde má malé pamlsky, natrepal si to do úst,keď som mu to brala preč tak plakal...tak som mu to nakoniec nechala, nech si dá, aspoň vydrží do obeda. Prišla svokra,a musela bežať,malý dával najavo že je ko. Tak spí už od 10:45 😖. čo budeme robiť do večera?? keby dal aspoň 2hodky, ale to u nás nehrozí ani náhodou.
gina:gratulujem,len si na to nezvykaj 😀 . ale dopriala by som každému nech to tak zostane 😉
prchalka: nejak nestíham tú fotku...keď chcem dočítať...no uvidím...
gina: žiadne odstavvenie, vnoci pil viackrát a teraz tiež 😅
lehna:úplne ťa chápem, ja si už niekedy nadávam že dočítavam 😀 lebo to žerie všetok čas 😉
scherry: do kelu,tak takú noc nechcem zažiť 😒 . čo sa kazenia zubov týka, pozorujem na hornej jednotke takú bodku,napadlo ma najprv či sa mu nevyštiepila skolovina keď padol rovno na pusu, ale už sa mi skôr zdá, že to bude asi kaz 😢 a tak skoro??? 😢
veronikah: a máte aj taký cumlík čo vnoci svieti? to si môj nájde sám-pravdaže ak ho tiež nehodí ďalej 😀
ined: ako sa máte? 😉

matova
17. únor 2010

jedna fozka pridaná 😀 😔 . mám fotky v druhom poči a nové nemám žiadne...
kde ste??? o chvíľu vstávame 😒

prchalka
autor
17. únor 2010

Já uspala 11.40 a jsem tu..

prchalka
autor
17. únor 2010

matova: Zapracuj na svojí fotce 😉 😉

matova
17. únor 2010

prchalka. na mojej???? a ty dáš tiež?? 😉

prchalka
autor
17. únor 2010

matova: IP

lehna
17. únor 2010

tak my jsem po o a jdem spát. Já jdu s ním, tak tu nebudu. pak jdem ven.
mějte se hezky, zatím pááá

matova
17. únor 2010

ahojky,
dnes spinkal len 1:15 😢 ...môžem čakať že o 16h bude hotovka,....ja sa vtedy rozhodujem že ešte to snáď do 18h natiahneme ale je to hrozne ťažké...šla by som s ním sakra do mesta,ale nemám šoféraak a mm je v prácii...
tak všetkým krásny deň!
a ined 😉 : dúfam že je všetko ok, od včera večera si tu nebola 😕 .
prchalka 😉 : detto IP

katzi
17. únor 2010

u nás se taky spí, ale já honem surfuju po netu a sháním po bazarech pro Adélku do pokojíčku skří

prchalko: jj, pár dobrých nocí nedávno bylo, ale až takto dobrých ne - to se stává opravdu jednou maximálně dvakrát za 10 let 😀

sherry: to je masakr ta vaše dnešní noc ☹ A co večeřel Mareček, že ho pak bolelo bříško?

lehna: přeju co nejdelší poobědové spaní, ať si trochu odpočineš

matova: tak mě napadá a co kdybys s ním šla na procházku,ale jen tak aby seděl v kočárku a nechodil sám? že by se ti jako tolik neunavil, naopak by si v kočárku ještě odpočinul? Já to mám u Adelí vyzkoušený, že když spí málo, tak si pak doodpočine v tom kočárku.

ined: žijete? nebo ještě spíte? 😀

ined77
17. únor 2010

ahojky ☹ ,
sotva jsem zasedla k pc,vypadl internet a spustil se až teď ☹ 😠 ...tak to už se matýnek brzy vzbudí 😅 .
dnes už jsem zase veselá maminka 😀 .splín je tentam 😉 .
noc dobrá,asi 3x plakal,ale nic velkého a spinkalo se dál 🙂 .
zoubky!!!vylezla druhá špička pravé 4 😀 a špička na levé straně 😀 .
dolní 2 už se bělají 😀 .
nachlazení ustupuje 🙂 .
objednaná předsíňová stěna už je připravena na odvoz,tak už snad o víkendu bude sestavená 🙂 .
matýnek mě dnes pusenkuje 😀 .
a včera mě nechal shlédnout celou ordinaci 😀 .
jdu dočíst 🙂

sherry28
17. únor 2010

po urputném boji, konečně spí 😅
matova: Lukasovi se objevil kaz před druhýma narozeninama 😒 nejdřív to byla taková světle hnědá tečka a pak se mu úplně vyžral zub ve třech letech ☹