Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
20. únor 2010

lehna: My když jsme jedno nechali malou trochu vyřvat (cca 15 minut) a pak u ní stejně manžel zůstal chvíli, tak pak usnula docela rychle a vzbudila se až ve 4h! Něco na tom bude! Týjo a 3jka je venku, jo? To je nějaký divný předbíhání 😅
matova: Jdu probírat fotky, třeba něco najdu. Dneska si s náma dala malá brokolicovou polévku, jen tak pár lžiček a pak měla brambor a mrkev na husto 😉

ined77
20. únor 2010

ahojky 🙂 ,
malý už spinká a my čekáme na pizzu 😎 ,ale už bezmála hodinu,tak to asi jedou kousnu a malý bude plakat 😠 😖 😅 .
noc se dala,teda asi už od 20.30 ležel u mě v posteli 😒 .zase byly plakánky,ale pak spinkal docela v pohodě.asi 4x chvilku kňoural,ale pak se přitulil a spinkal dál 🙂 .budík v 6.30 🙂 .
na obídek jse mu udělala dětskou krůtí sekanou s br.kaší a podušeným hráškem,pórkem a mrkvičkou.nevěřila jsem,že to sní a překvapil 😕 😀 .poprvé od nemoci snědl celý obídek 😵 .
áá už je to tady 🙂 .
tak budu končit,reagovat snad stihnu později odpoledne 🙂 .
pěknou sobotu všem 🙂 .

matova 🙂 ...krásné fotečky,šimonek je zlaťoučký 😵 .a má krásný svetřík 🙂 .a spolu vám to také moc sluší 😉.
matýnek bude mít svátek ve středu-na matěje...matyáš v kalendáři není 🙂.

veronika.h
20. únor 2010

Ined já jsem se ptala matrikářky v porodnici a Matyáš má skutečně svátek na Matěje a prý ho snad do kalendáře zařadí 😉

prchalka
autor
20. únor 2010

Vůbec by měli trochu přepracovat kalendáře a zařadit víc jmen 😉
matova: Už to mám připraveno 😝 😕

ined77
20. únor 2010

prchalka 🙂 ...ty jo,pěkná ikonka 😀 😀 😀 .
mně to s těmi jmény zatím až tak nevadí,spíš později až bude třeba matýnek ve škole,aby nebyl nějak opomíjený 😉 😅.

veronika 🙂 ...jj,já vím,matyáš je starší podoba jména matěj 😉 .

ined77
20. únor 2010

lehna 🙂 ...trojka venku??? 😕 vy nějak předbíháte ne? 😀
jj,dětičky jsou vyčuránci 😵 ...u nás metoda 3,5,10 v podstatě fungovala,i když se i přesto v noci malý budíval...ale jak už jsem psala,první malá rýma a všechno v čudu ☹ .a už mě to pořád dokola nebaví,nebo spíš už na to nemám nervy a sílu 😅 .

cikyta 🙂 ...tak snad už bude dobře 😉 .horečky jsou na prd ☹ .a vůbec jakákoliv nemoc a pod. 😒 .
tak zdraví zdar 🙂 .a zoubkům zvlášť 😵 .
o zoubkách za 2 dny jsem naštěstí ještě neslyšela,ihned bych se jala toto tvrzení vyvracet 😀 😠 😀 .
to myslím opravdu platí jen o houbách 😀 .

prchalka
autor
20. únor 2010

ined: Já si ale stále ještě myslím, že zub se může bez nějakýho trápení za 2 dny proříznout 😅
Jo ikonka - díky, ale to jsme měly ještě dupačky... to už je dávnooooo 😅

ined77
20. únor 2010

gina 🙂 ...tak to se celkem projedou že 😀 .aspoň budu mít fajn výlet 🙂 .
koláč se povedl 🙂.ráno jsem byla ráda,že mám snídani nachystanou bez práce 😀.

matova 🙂 ...hrála jsem trošinku na flétny,trošinku na klávesy a maličko na baskytaru 😅 .

prchalka 🙂 ....pěkně si umí vymýšlet ta vaše holčinka 😀 .u nás je to podobné,čím víc se snažím vyhovět,tím je to zdá se mi horší 😅 .je lepší počkat a nechat prcka ať si to v klidu rozmyslí co vlastně chce že 😀 😅

lehna
20. únor 2010

koukám,kdo nám tu přišel nový a ona nová Prchalka 🙂. Hezkééééé 😵 , kočky jste 🙂

prchalko- no asi na tom uspávání něco bude. my to zkoušeli už jak měl 7 měsíců, vydrželo mu krásné spaní s buzením asi 2x za noc zhruba 14 dní, pak opět vše znova,ale to už mu pak začly lézt asi ty zuby, tak nevíém či se to pomrvilo tím,nebo něčím jiným. uvidíme jak dlouho mu to vydrží teďka 🙄

ined- kamarádka má taky Matyáše(narodil se 6.6.06, dobrý,co? 🙂 )a taky slaví na Matěje 🙂

taky si říkám, že by mohli spoustu klučičích jmen vypustit a dát nějaké nové, není z čeho vybírat. jsme měli v porodce děsný problém jak se vlastně Sašenka bude jako kluk jmenovat 😀, když to tam chtěli uvést🙂

ined-jak se dělá dětská sekaná?? 😕
štěpi měl dneska zatím zeleninou polívku, vařila mamka, tak si pochutnal a šel spát. už je to skoro hodina. taky usnul bez huštání. ale to on odpoledne většinou už tak usíná, bývá už unaven,tak mu to jde rychleji. ještě se to musí akorát naučit večer 🙄

ined77
20. únor 2010

prchalka 🙂 ..jj,jde vidět,že je tam ještě maličká 🙂 .
fakt?je to vůbec technicky možné,zub za dva dny???možná jo,já fakt nevím 😕 .po našich zkušenostech se mi tomu fakt moc věřit nechce 😅

lehna
20. únor 2010

jj, trojka už je skoro venku. se předbíháme,ale čekáme na ty čtyřky,no 😎 . to bude asi maso, vzhledem k tomu,jak to snáší vaše dětičky 😅 .

matova- taky jsem zkoukla Šimonka, mooooc veliký šikulka. má fakt hezký světříček🙂.

zub dva dny?? to komu tak roste? to by se mi taky líbilo 🙂

ined77
20. únor 2010

lehna 🙂 ....a není to trošku ďáblík???tři šestky 😀 ...mně v porodnici říkali,ať ještě rok počkám,aby to bylo 9.9.09 😀 ...to určitě,nejsem slon že 😀 .
sekaná?no podobně jako pro dospělé,ale bez česneku a bez koření 🙂 .jen malinko osolit a trošinku majoránky 🙂 .

prchalka
autor
20. únor 2010

ined: Já též hrála na flétnu a ještě něco vyloudím!
Jo, já bych čekala, až se uráčí, ale bylo už 18h a ona stále vyváděla, tak na to pak není moc času, čekat, až se vyvzteká, když po 20h dostává mlíko - aby jako zas nebyla moc nacpaná, ale véču dávám lehkou a málo, tak snad ne 😅 Včera dostala odpol sladkou houstičku, rozlomenou, tak půlku snědla v pohodě a druhou jen "natrhala" na kousky, pak to začne házet po zemi nebo do sedačky!! Už nemůžu prostě říkat, že sní všechno, možná si začíná i trochu vymýšlet.. 😝 😝 😅 😅 🙄

lehna
20. únor 2010

ined-jj, taky říkali,že to bude ďáblík, zatím se teda moc neprojevuje 😀
pak mě to napadlo s tou sekanou,že to nebude tolik koření v tom 😉 , ale díík🙂

prchalka
autor
20. únor 2010

Komu vyroste zub za 2 dny? Tomu, kdo o nich ani neví 😀 Znám takový případy, nevěděli prý o žádným zubu! Paráda!!
Já bych jména nevypouštěla, ale napsala min. 2 na jeden den, u některých dnů to tak je! By mě zajímalo, kdo dá teď třeba jméno Božena nebo Alois?!?

ined77
20. únor 2010

prchalka 🙂 ...mně malý ''hodil'' na hlavu jeho oblíbený špenát.vždy mu šmakoval a teď nic.asi si buď fakt začínají vymýšlet nebo se jim mění chutě 😅 .
já teď dávám k večeři kaši,cca 150 ml a pak ještě to naše mléko,ale to už celé nedá...kdo to má ale pořád vymýšlet že 😒
vidíš,flétičky bych mohla vytáhnout ze sklepa 😅 ...třeba by se to matymu líbilo 🙂 .
my si zatím hrajeme na jeho klávesky dětské,ale on s tím spíš mlátí 😅

lehna
20. únor 2010

prchalka- tak já takové případy neznám co o zubech neví. my to třeba na ty zuby taky házíme a třeba to tak není 😀.
o těch jménech fakt, některé takové ty staré co už se fakt nedávájí bych dala tak jak říkáš, dva na jeden den. a bylo by.

no idu, bo se malý začne za chvíli budit.
pak jdem ke kamarádce. papa

a zítra nebudu, budu chystat, odpo přijdou naši. tak v pondělí nebo večer. ahoooj a hezký zbytek víkendu všem.
kdyžtak zítra písnu jak probíhala dnešní noc 😉

prchalka
autor
20. únor 2010

Tak my už spíme 1.40 bez nějakýho mrvení 😀 😀
Matova dnes nechce mikrovlnit?

prchalka
autor
20. únor 2010

A hotovo - já blbá! Tak pá

ined77
20. únor 2010

tak třeba lojzík ještě není tak špatné 😅 ...teda já bch to nedala,ale když už někdo může dát jméno chlapečkovi andělín,tak to beru raději lojzu 😀 .
fakt je,že to není až tak jednoduché...kalendář se prý jednou za x let mění...bylo to nedávno,požadovali zařadit tobiase tuším na dušičky...no nevím,dušičky jsou prostě dušičky...to bych svátek slavit nechtěla 😒 .
nevím no...my jsme věděli že matyáš v kalendáři není,rodina ví kdy se slaví jeho jmeniny,tak zatím není co řešit 😉 .

ined77
20. únor 2010

prchalka 🙂 ... 😀
matova je dnes u maminky 🙂 .psala mi na ICQ 😉 .
pááá,já už oříška také čekám co chvilka 😅

lehna 🙂 ...taky neznám,ale ještě že tak,to by mě jen štvalo 😀 .
pěknou besedu 😀 .
a hezký zbytek víkendu 🙂

lehna
20. únor 2010

my jsme vzhůru. dal 1:15 🙄

tak pa

sherry28
20. únor 2010

tak my už spíme 🙂 dnešní uspávání super 😉 měli jsme vepř.na dušené mrkvi a brambor 🙂 malý lehl sám na polštářek a čekal až ho vezmu, pak si broukal a nadzvedl se a špulil pusu, že mi chce dát 🙂 tak jsem se sklonila a dostala jsem velkou sladkou pusu 😀 a hned si zase lehl otočil se a spal 😕

prchalka:krásná fotečka

Zub za dva dny? 😲 to se mi zdá divné 😨 Spíš ze zkušenosti u prvního, tam jsme ani nevěděli ze začátku, že nám lezou zuby, takže pohoda (bez teplot a breku) 😉 až ty poslední stoličky au, au... 😢 .

lehna: taky se na to chystám, že ho naučíme spát samotného 😉 zatím spí se mnou, ale já jsem absolutně nevyspalá, když nedostanu do obličeje nohou od malýho, tak dostanu rukou od staršího 😅 , jsme namáčklý na obřím letišti a já uprostřed úplně obklíčená a bojím se pohnout, abych je nevzbudila 😅

sherry28
20. únor 2010

prchalka: matova je dnes na velkém nákupu doplňují zásoby, psala to tu včera 😉

sherry28
20. únor 2010

Taky jsem chodila do hudebky do tylova divadla 5 let hra na akordeon(tahací harmonika), jsem tam ho vytáhnu a zahraju i klukům třeba, oni paří na to 😀

prchalka
autor
20. únor 2010

sherry: Aha, to mě vypadlo, že shopinguje 😀 😀
Tak když zuby nelezou za 2 dny, tak tím líp, aspoň mě to nemusí štvát, že 😅
Malá sice asi minutu zadkem nahoru, ale už je to ok, ještě jsem s ní lehla, ale jen proto, aby se probrala. Za hodinu čekáme návštěvu, možná i na chvilku vypadnem předtím ven, tak se loučím.. Hezký zbytek soboty!
Já ještě nějaký fotky přidám, až bude matova na přijmu, pak je zase za chvíli smažu.. A dík za pochvaly, ale ono to zkresluje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
20. únor 2010

Dnešní odpolední pokus s jogurtem (jahodová Grácie), opět nevyšel.. Prej blééé 😝

gina333
20. únor 2010

prchalka: krasne foto, ake ste zlate obidve. 😀

U nas je dnes otrasne pocasie, ani vonku sme neboli, spinkala vo vnutri, snezi, fuka no des. 😠 Dufam ,ze sa dozajtra umudri, trocha sa bojim, lebo Nati idu do tych Ciech. 😒 😒
sherry: fajn zaspavanie, u nas poo za se zaspala iba na cicke. 😉

Dnes idem zase cvicit, pride ich svokra postrazit na tu hodku, no zlata zena, dufam, ze to bude bez pripomienok. 😉 😉

sherry28
20. únor 2010

gina333: zrovna jsme se chtěla zeptat jak ta cesta Natálky sem k nám 😒 jestli nemáš strach 😨 Mě vždycky stačí, když Luky jede se školkou třeba do Prahy a trnu, aby dobře dojeli 😅

matova
20. únor 2010

Ahojte ženy 😎
som tu už dlhšie ale dočítavala som...
U nás bola noc priemer,v noci šimonko trochu cuckal a ja zatínala zuby lebo aj on ich zatínal 🙄 😀 🙄 ...Nad ránom mal nekonečnú motanicu,bola ešte hlboká tma...neviem ako dlho to trvalo,všetko sme mali pozhasínané, ale mm spal a nakoniec som aj ja odkväcla, ale malý sa motal ďalej až dopadol na zem pri naších nohách 😒 . To sme sa všetci zobudili, nasledoval obrovský plač...utišovanie a potom konečne zaspal- to sa už aj brieždilo 😢 . Našťastie presne spadol na zem tam,kde som dala večer vankúš 😖 ...
Ráno ale nepospal, vstával o 6:20. Shoppingy boli v DM hneď na úvod a potom sme šli k rodičom....všetko by bolo super,keby sa mi ho podarilo uspať, takže sme nakoniec museli utiecť preč o 15h, keď už pomaly ani nevnímal, padal,plakal (no nepochopím čo mu bráni zaspať 😠 😒 ). V aute bol okamžite hotovka 😀 ,vyskočila som rýchlo do Tesca po tie zelené plienky-ale akurát bola akcia na pampersky a kus vyšiel dokonca o 2centy lacnejšie,tak tie tesco zas neotestujeme. Potom sme si spravili s mm trošku dlhšiu cestu domov-vyhladkovú jazdu na 2miesta kde sme chceli už dávnejšie zakuknúť-nech si malý dlhšie pospí, ale často otváral oči, padala mu hlava,takže luxusné spanie to nebolo, čo sa ukázalo doma-
chcel spať 😕-len plakal a plakal.nechcel nič jesť...nakoniec v posteli vypil z fľaše 150ml,a asi by aj viac,ale ma nenapadlo viac ani urobiť a zasa ho prebrať...takže spí už od 18h a očakávam že vnoci bude hladný,lebo poslednýkrát jedol o 14:30 😢. MM zahlásil, že keď nás zobudí, budeme kukať hokej (hráme o 02:00), no neprosím 🙄

Ined, prchalka, sherry: čumím že ste hudobníčky ako sa patrí 😕 .
prchalka: ako si prosím ťa to foto zväčším? 😒