Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
20. únor 2010

matova: na hokej sa chysta aj moj svokor 🙂 ale kedze Nati zajtra uz o piatej odchadzaju do Ciech on mi ju pride zobrat, lebo so Sophi by som asi tazko ju odprevadzala. Citam, ze zase ste nemali nic moc spanie cez den, veru mas s nim dost starosti moja. 😒 😒

sherry: bojim sa veru strasne, teraz aj snezi, furt sa ten hnusny sneh serie, uz bolo take pekne pocko a teraz toto. Budem trpnut, stale jej kazem aby mi telefonovala, a verim, ze sa jej nic nestane.

matova
20. únor 2010

prchalka: ja tam vidím aj podobnosť aspoň takto z diaľky 😀 dve milé usmievavé tváričky 😉

sherry: krásne obedňajšie uspávanie u teba 🙂. taká pusina od malého- to ma vždycky dostane 🙂
net máme za 16 eur s pevnou linkou, bez nej by to bolo za 15 eur, tak sme vzali aj pevnú 😉

gina: to spanie fakt 🙄 , keby tam zaspal, aj by som za maou šla na pár dní, lebo mm ma už straší, že prestane dochádzať do práce - ide to do peňazí a bude chodiť na týždňovky,alebo každý druhý deň 😒
A u nás bolo doobedu nádejne-slniečko svietilo,sneh sa topil, ale teraz tu sneží a ešte aj silno fúka 😠 😢
A ešte minule som ti zabudla napísať, že máš neskutočne super figúru po dvoch deťoch a tak krátko po pôrode... 😉

matova
20. únor 2010

prchalka 😉 : dnes u našich: zeleninová polievka s cestovinou, + zemiaky varené, seitan na zelenine

sherry28
20. únor 2010

tak malej už spí,, pět jsem dostala asi 6 pusinek a bez protestů s houpáním šel spinkat 🙂

matova už je tady 🙂 tak to máte o něco levnější než u nás proč jsi neuděláte net přes modem 😕 to u vás nejde?

gina333:tak snad se počasí umoudří, koukala jsem na družici a u nás by zítra mělo i svítit sluníčko a teploty kolem 1 °C 🙂

sherry28
20. únor 2010

matova: seitan je něco jako u nás sójové maso? 😕 náhražka masa?

matova
20. únor 2010

sherry:možno aj dá? 😕 ja fakt neviem-my sme aj s mm také staré antitalenty na túto techniku 🙄 😀

prchalka
autor
21. únor 2010

Ahojky,
u nás noc docela gut. Po půlnoci si s ní šel lehnout MM, spali prý v klidu do 4h, pak mlíko a pak jsem s ní zůstala já. Celou HODINU nemohla zabrat, motala se a hlavně si neustále sedala, snad 30x a čučela do tmy 🙄 To je blbý, páč já v tom případě musím čučet taky, aby sebou neřízla zase do zdi, čímž se proberu 🙄 Kéž bych u toho mohla míít aspoň zavřené oči 😔 a ona se motala jen na svojí půlce postele! Navíc mi zase ďoubala prsty, mačkala ruce - to je na pohlavek, fakt! 🙄 😠
Jinak mě fakt začíná štvát s jídlem a to hodně! K večeři měla zase chleba obložený, ale tentokrát celý. Do půky kousala od mě, ale pak to chtěla sama, dělala do toho prstem díry a zase ožrala sýr a šunku, pak si teda ještě kousla chleba, ale vidím to tak, že asi brzy dojde k tomu, že to pak nebude chtít dojíst, i včera nechala a podávala mi to. Co s tím? Nechat jí o hladu, ať teda pochopí, že se jí všechno nebo nic? Najíst se přece musí a abych jí to obložila a ona snědla jen to, co se jí chce, to teda ne! To není ani výchovný, ani výživný 😖
gina: Zlaté, jo? 😅 😅 😀
matova: Já se na fotkách moc neusmívám, když vím, že mě někdo fotí, protože na fotkách vypadám jak magor 😅 Ale tu, co mám v pasu, to jsem si fotila sama mobilem 😎 Jo a seitan jsem si jednou koupila ten tmavý (uzený myslím) a fakt se to vůbec nedalo jíst, ale taky jsem to nijak neupravovala.. A to jinak zdravou výživu miluju, taky jsem byla pár roků vegetarián, no ale to už je dávno 😖

gina333
21. únor 2010

matova: ja mam mamu dost daleko od LM, tak som rada, ze pride, aspon trocha my pomoze s detmi, aj Nati ma prazdniny. Bude ti trocha tazsie kedmuz odide, ale uvidis vytvoris si system ktory vyhovuje tebe a malemu a chvilkami ti bude aj lepsie bez chlapa, to viem z vlastnych skusenosti. 😉 😉 Co sa tej postavy tyka takxvdaka, mam to zrejme v genoch aj sestra je taka chuda, sice sa vela hybem, malo spim. Ale strasne ma stve, ze mi neostali prsia, uz obzeram vsakovake kremy, no neviem ci by zabrali. 😵
Co je ten seitan?

sherry: tu dost nasnezilo, ale teraz uz svieti slniecko, hadam budu mat bezpecnu cestu.

Noc bola celkom v pohode, budila sa na mlieko o 20:00 a po 3-tej, ale bola hore aj o 5-ej a budicek o 6:00. Teraz tu vyzyvuje, ale dam ju spat az na obed. Dnes obedujeme u svokry, vlastne ako kazdu nedelu 😀 😀 takze si trocha oddychnem od varenia.
Krasny dnik. 🙂 🙂 🙂

gina333
21. únor 2010

Chcela som napisat o 24:00 nie o 20:00, ved spat sla pred deviatou. 😉 Trocha som ako mechom udreta, lebo k Nati som vstavala o 4:00 do piatej som ani nespala, potom buntosil krpec, tak dnes mi zapaluje pomalsie. 😀 😀

katzi
21. únor 2010

ahojte děvčata 🙂

zdravím od Olomouce 🙂 Už jsme zabydlené u mamky v hotelu "Máma" - je tu navařeno, napečeno,dítě zabaveno,... 😀

Dočítala jsem jen hodně letem světem, čtu,že noci vcelku OK - to je hlavní 😉

Prchalko: taky jsem myslela,že máme novou členku a ona to "stará" členka jen s novým fotem. Pěkné 🙂

Jinak naše první noc - naštěstí přesun zatím nenaboural usínání - krásně sama. Noc napřed vypadala krizově, začala tam fňukat už kolem 22h, pak v 22.30 chytla velikej záchvat - něco jak tu psala kdysi Ined - prostě zavřený očí a jakoby ze spaní řev a řev. Chovala jsem a furt řvala. Pak pomohlo, že jsem rozsvítila -léčba šokem🙂 Najednou se vzpamatovala, přestala řvát a v klidu spala dál. Pak už spala v kuse až do 6.30, to bylo mlíko a vstávačka v 7.20.

Přeju všem fajn neděli.

gina333
21. únor 2010

katzi: parada, tak ty mas 5 hviezdickovy servis 😀 😀
Baby dajte my tip ako uspat dieta, ja ju uz nevladzem na rukach, ona ma kope skube, stale sa vrti. Ked ju dam lezat to iste. Mam si knej lahnut a lezat aj hodinu kym nezaspi, alebo ju dat do postielky, stat pri nej, stale ju dat lezat az kym sa neunavi? Ja uz som fakt bezradna, mam asi najhorsie dieta z vas vsetkych 😒 😒 😒 😒

ined77
21. únor 2010

ahojky 🙂 ,
já dnes trošku stávkuju 😀 ..nee,ale už mám navařeno a kluci jsou venku 😉.
tak jsem si udělala kafčo,nemusím pořád lítat že...navíc máme od včera tichou domácnost,ale ventilovat to dnes nebudu...je neděle,venku krásně tak co 😉.
noc u nás musím říct pohoda...šla jsem si lehnout už ve 21h,matýnek se vzbudil ve 23h,akorát malý mráček...byl pročuraný,takže jsem za křiku rychle přebalila a převlékla,pak se chvilinku převaloval a nakonec se přitulil a usnuli jsme 😵.v noci ještě občas kvíkl,ale stačilo si ho k sobě přitisknout a zase dudal dál 😵 .
budík v 6.35,ale šel za tatínkem a já se povalovala do 7.10 😅 ...

matova 🙂 ...šimonek vás teda dokáže potrápit ☹ .taky nechápu co mu brání usnout,že by mu něco uteklo? 😅 .je to hrozné,ale aspoň v tom autě pak zabral 😉 .
a jak noc 🙂 ?
jsem si říkala 2 centy??? 😕 ...nějak jsem zapomněla že máte euro 😅 .tak to bych také brala pampers,tesco jsou pořád 😉 .

katzi 🙂 ...zdravíme holomóc 😀
docela ti závidím 😀 ...ale jen spočni 🙂 .je super,když máte kam jet 😉 .
my jsme včera hlídání a následný oběd odvolali z důvodu fakt strašného počasí a pak jsem toho aspoň já litovala 😖 .no už nic že 😅 .
to jsem ''ráda'',ne teda že bych vám to přála,to ani omylem,ale že to noční šílené řvaní se objevuje i jinde ☹ .
asi se prostě dětem něco zdá,nebo mají mnoho zážitků...od té doby se to už neukázalo,ale hlavou mi to pořád vrtalo ☹ .
jinak noc pěkná 🙂 .

prchalka 🙂 ...já myslím že čorízo to prostě na vás zkouší...co může a co ne 😒 .ale že by byla o hladu si nemyslím.i matýnek občas večeři téměř nedá nic,pak má to své mléko a hlady se určitě nebudí 😉 .
možná ti to spíš tak přijde,protože jsi zvyklá,že je dobrý jedlík.to je určitě jen období,které zase přejde 🙂 .
hlavně jí nic nenuť,myslím,že by dělala naschvály.nebo ještě vyzkoušet jiný typ večeře-kaši pokud sní,nebo polévku.. 😉 .
ty mi z toho pasu připomínáš naši sousedku 😀...mladou samozřejmě,hezkou 😉

gina 🙂 ...ano,musím přiznat,že někdy je to doma s mm těžší než bez něj 😅 .svatá pravda.
nejhorší je,že se oba na to jeho volno tak těšíme a když přijde,tak se většinou chytneme kvůli nějké blbině a je po pohodě 😒 .
ale včera mě vážně vytočil 😠a udobřovat se pořád já první teda nehodlám 🙄 .
býk jeden tvrdohlavý 😠 ... 😀 .
a na krémy se vykašli,to jsou jen vyhozené peníze 😉.já ti klidně kousek těch svých pošlu 😀.mně totiž bohužel něco zůstalo 😀,ale radost z toho zrovna nemám 🙄 😀.

sherry 🙂 ...tak to je mareček opravdu miláček 😵.a takové krásné usnutí 😵.
matýnek umí být také miláček nad miláčky,ale z toho je to ďáblík 😀.

prchalka
autor
21. únor 2010

U nás taky krásně svítí, jarně, odpol se jde ven 🙂
gina: Uspávání neporadím, snad jen zkoušet, co se dá, já v tom taky plavu. Kdyby se mi neudyndala večer napůl u mlíka, tak jsem taky v kelu a absolutně nebudu vědět, jak uspávat, když v postýlce by se vztekla a pořád by si stoupala a na posteli teda nevím, ale asi taky. Jednou jsem to zkoušela poo a byly to strašný řevy, až nakonec musela jít do kočáru a odpadla jak slivka, akorát pak 1,5h fňukala ze spaní, jak z toho byla vyřízená 😖
Katzi, se máš. Já to taky někdy asi prubnu u našich.. ale v teplém období..

ined77
21. únor 2010

gina 🙂 ...já jsem už také uspávala všelijak 😒 .teď to dělám tak,že v poledne mi usne na rameni za chůze,ale to během max 5 minut,většinou dříve.a večer si s ním lehnu a čekám až zabere ☹ ,někdy i 35-40 minut.nedá se 😖 .pak přendám do postýlky.
můžeš zkusit i to uspání v postýlce,ale čas bude myslím stejný jako když si s malou lehneš.ale těžko říct... 😅
fakt je ten,že vše je snad lepší než takového prcka tahat věčnost na rukách,to je pěkný nápor na záda... ☹ a pravda,už se pronese 😒

jdu zašít mm pracovní kalhoty,už mám výčitky že zahálím,jsem trdlo 🙄
pěknou neděli všem 🙂

ined77
21. únor 2010

u nás se spinká,usnul hned jako špalík 🙂 .
nálada se zlepšila,tak je to fajn.
sluníčko krásně svítí a teď jsem četla,že se má příští týden ještě oteplit 😀 .tak že by se to opravdu jařilo 😀 ???
asi tu dnes trčím sama 😅 .tak se nejspíš půjdu na chvilku natáhnout k tv 🙂 .

ined77
21. únor 2010

matova 🙂 ...jsem se teď dívala znovu na vaše fotečky 🙂 ..jak to dokážeš,aby něco poskládané ze stavebnice či kostek vydrželo??? 😕 😀
to u nás nehrozí,kolkrát mi to s rošťáckým smíchem boří přímo pod rukama 😠 😀 .
a ještě jsem zapomněla poznamenat,že teda nevím jak vypadá váš tatínek,ale přijde mi,že malý šimonek je celá maminka 😵 .

prchalka
autor
21. únor 2010

U nás první pokus s uspáním před 12h nevyšel, tak až napodruhé ve 12.15. Oběd pár lžiček, tak nevím, jestli jí to nejelo 😝 Tak po vstaní jí něco švihnem a půjdem se vyvětrat 😉
ined: Koukám, že se fotkama vracíme do dupaček.. 😅

ined77
21. únor 2010

jj,hledala jsem nějako jinou fotku,ale protože u nás fotím převážně já,mám fotek spolu s malým pomálu 😅 .ostatně,tato je focená také mnou 😅 .

pořád špekuluji nad matýnkovým ostříháním,ale nějak se mi nechce 😅
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
😀

ined77
21. únor 2010

prchalka 🙂 ...taky povalíme ven,už se docela těším,doufám že to sluníčko vydrží 🙂 .
a copak jste měli dobrého,že jí to nejelo?

prchalka
autor
21. únor 2010

ined: Pěkný páčo 😅 😅 Měla jáhly, v tom 2 kousky zeleniny a kousek masa, no 😝 😖 tak nevím!

sherry28
21. únor 2010

ahoj ženy 🙂 . u nás už se hodinu spí

gina333:a houpání na polštáři na klíně taky nezabírá?

sherry28
21. únor 2010

ined77: nádherná fotka

matova
21. únor 2010

ahojte mamičky 😎

takže- na to že malý olovrantoval o14:30 a večer vypil len 150ml- zobudil sa až- fakt neviem o ktorej lebo v chvate som nepozrela na hodinky- ale na betón to bolo neskôr ako 00:30!!!!-to šiel mm spať. Dala som cicu,vrčal,krútil sa ...chcel fľašu...mala som vodu achystanú v termoske ako ste radili 😉. Nevypil veľa ale zaspal 😅.Horšia bola druhá polka noci,stále sa vrtel...a vždy dal trochu mlieka...ráno vstal 6:15. Po obede od 12:15- mm mi pomohol, vzal ho pred obedom vonku🙂 a robili snehuliaka, takže možno neskôr vyberiem aj nejaké foto 😉. Môžem konštatovať, že síce nás momentálne netrápia zuby,ale odstavovanie je horúce už asi na 80/90%- a musíme sa trápiť s novým systémom uspávania 😒.

gina: u nás postieľka-záchvat plaču,takže nič, ani v noci tam nespí, na rukách sa mi tiež mece-to sa nedá takže ja uspávam v ľahu. Ale keď sa ti chce vyšmyknúť z náruče, bude ti podľa mňa utekať z postele. Mne toto malý robí hlavne cez deň- môže byť úplne unavený ale teraz keď nechce cicu a nevie zaspať, je to veľmi ťažké...držím ho , on plače, hojdám, spievam,chvíľu je kľudný potom zase plač,najhoršie je keď nič nezaberá a rozhodne sa že spať nebude a lezie dole z postele 😢.vtedy chytám tie záchvaty. ale dnes som vydržala- plakala som s ním a hovorila mu že je zlatúšik a tak....bol to boj-nakoniec však zaspal...je to fakt hrozné. večer sa tiež motá 0:30 aj 0:50...ale neuteká mi dole,lebo je už tma a vie že ide noc...ale skopaná som väčšinou vždy 😢.

prchalka: a keď jej to porežeš na kúsky tak tiež nepapá? obed: pečené kura, zemiaky čerešňový kompot- tak ten mu chutil dnes najviac. Jasom bola vege kým som neotehotnela. ale keď varím maso malému a mm, tak ho nejem, max. ochutnám 😀. jem ryby.

ined: aha, bude mať sviatok v stredu- ja som sa pozerala do kalendára cz a nešlo mi to do hlavy 😀 A inak-
Matýnek už je fit?
katzi: super že ti malá spí i vhoteli máma (teraz mi to pripomenulo pieseň hotel savoy 😀, tam sa však fajčili sparty... )

ined77
21. únor 2010

prchalka 🙂 ...aha,tak to nevím,mysím že jsem jáhly nikdy nejedla 😅 .
právě,páčo...chtěl bych to strojkem,ať mu vlásky zesílí,ale nevím nevím,aby nevypadal blbě 😅.

sherry 🙂 ...děkujeme 🙂 .u nás taky hodinku,už čekám kdy se ozve nasídlí do náruče 😀 .

ined77
21. únor 2010

matova 🙂 ...jj,matýnek už je dá se říct fit,ale stále malinko zahleněný,jakoby si nemohl odkašlat.možná zítra zavolám dr.o radu,jestli nějaké kapičky nebo nechat odeznít samo 😉 .
u vás je ve středu také matěj že? 🙂
..prý sparty 😀 😀 😀 ...ty máš fantazii 😀
noc čtu pěkná motanice ☹ ...a zoubky teda nejdou?tak čím to? ☹ ..kdyby si tak ti prckové už uměli říct že 😅

matova
21. únor 2010

ined: malý pankáčik 😀 😎 🙂
ozaj, aj ty máš vynovenú ikonku. to ma dostáva-bábätká malé 😉
stavebnica - ani neviem, staviame aj 5x denne. najprv tiež stále rozoberal 😀. teraz väčšinou staviam ja a on beží po zvieratká...keď poviem že staviame dom pre zvieratká tak to je pre ňho asi niečio ako kostol- posvätný chrám 😀 😀 😀 ale aj demoluje... 😀
prchalka: ten seitan bol doma vyrábaný, údený som ešte ani nejedla 😕 . Ale pri malom seitan nevyrába, nie je na to čas 😒

ined77
21. únor 2010

matova 🙂 ...no procházela jsem fotky a prohodila,pro změnu 🙂 .z novějších nic slušného spolu s matýnkem nemám,teda tím mslím sebe,matýnek je krásný všude že 😀 .máme celkem pěkné fotky spolu -vánoční-ale je to od fotografa,z mc kam chodíme do kroužku,a nemám k tomu cd nic,jen fotky 😒 .
jo,my tké stavíme často,ale matýnkovi je šumák pro koho to zrovna je,demoluje tak jak tak 😀

matova
21. únor 2010

ined. neviem prečo-on vždy buntiší hlavne nad ránom-ja si to vysvetlujem pôrodom-vypudzovacia doba od 02:00 do 04:05 ☹
keď idú zuby,tak sa motá furt po polhodinke,hodinke....

ined77
21. únor 2010

matova 🙂... aha ☹ .no možné to je ☹ .
ale jinak... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...

sherry28
21. únor 2010

malej když nechce spát, tak taky držím na polštáři a nepustím 😠 snaží se vstát, vzteká se, ale jak zjistí, že máma nepustí tak brečí 😢 ale většinou z toho breku přejde do broukání a usne 🙂

matova: těším se na nové fotky 😉

venku je krásně 🙂 až se vzbudí jdeme zase ven 😉 cítím jaro na dosah 😀