Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
23. únor 2010

ahojte,

hlásím, že žijem - i když Adelí moc živá není. Jak na potvoru tu u mamky onemocněla 😒 Teda dnes už je to lepší než včera, to měla teplotu a byla dost přejetá. Večer už neměla sílu ani zlobit, jen tak odevzdaně seděla s náma u televize a čekala až ji půjdem uložit. Nevím z čeho to je - jsou dvě varianty: zuby, nebo má ještě jakousi hodně červenou pipinku. Tak se bojím jestli ne nějaký zánět 😖 I když dnes je to už taky lepší, takže doktorku zatím nijak neřešíme. Takže tolik naše news 🙂

sherry28
23. únor 2010

ahoj katzi 🙂 je dobře, že už je malé líp 😉

my letíme pro Lukase, než jsem se rozkoukala, tak už jsou dvě hodiny 😲 pa 🙂

ined77
23. únor 2010

katzi 🙂 ...ahojky 🙂 .jejda,tak snad to nic nebude a adélka bude brzy jako rybička 😵.

sherry 🙂...že by jste tam lukáška po těch třech týdnech zapomněli? 😀 jj,letí to...

my už jsme také vzhůru,spinakal 2h,ale pozor v postýlce 😀
a kńučká,tak jdu,pááá 🙂

prchalka
autor
23. únor 2010

Neležela jsem s ní dneska, dala 1.30 tak fajn 😉 A já jsem pak hledala něco na netu, tak jsem nebyla přítomná.
Byly jsme venku pěšky, ale jak psala ined, ty ho..a všude, to je děs! Po příchodu jedla trochu, tak jsem ráda.
katzi: No myslela jsem na vás, jak válčíte, snad nebude Adu nemocná! My zas máme záchvaty pláče, já už se v tom nevyznám, jestli ze zubů nebo ze mě 🙄 🙄 😅 😅

sherry28
23. únor 2010

tak jsme zpět 🙂

gina333
23. únor 2010

katzi: tiez som rozmyslala kde si, dufam, ze mala je uz ok 😉

My sme spinkali vyse hodky vonku. Dnes tu bol krasny slnecny den, radost chodit po meste. 🙂 🙂Zajtra pride moja mamina, sa uz tesim.
Baby poradte my ako robite pangasa? Robite z toho aj polievku? Ak mate nejaky recept tak napiste prosim. 🙂 🙂
Dnes som stretla kamosku s 2 tyzdnovym prckom, juj ako je dobre, ze Sophi je uz taka velka, nechcela by som to mat doma, zase vsetko od zaciatku. Brrrrr 😝 😝

sherry28
23. únor 2010

tak malej spí 😝 co nevidět bude spát i starší 🙂 mě přijede mamka ve čtvrtek 😉 ale ona tady je jen jednu noc, má doma psy ☹

sherry28
23. únor 2010

gina333: já ryby buď obaluji, nebo zapékám s kořením, zeleninou a sýrem na másle 🙂

prchalka
autor
23. únor 2010

Řvem a řvem, tak nemám co psát. Jdu se sprchnout a pak na ní, snad bude dnešek lepší.
Všem pá.. 😔

lehna
23. únor 2010

ahojky holky,

tak Štěpi dneska po obědě spal 1:45! a já hodinku s ním. jsem k.o., rýmu jak trám, manžel přišel i dřív z práce, už ve 2 byl doma, abych si mohla lehnout, no jenže venku bylo tak krááááásně, že jsme 2 hodiny byli venku🙂
zítra kdyžtak taky zůstane doma, ať teda apoň půl dne ležím a trochu to vyležím.

gina- ja z pangase polívku nedělám, taky nevím jak. a když dělám na pánvičce,tak osmahnu na másle, a dám pod to trochu rajčatového protlaku, podusím a hotovo. prostě takový rajčatová omáčka s rybou 🙂. ale chutná mu to🙂

katzi- tak ať je Adelí líp a není to horší. štěpán mívá čevené kolem pindíka většinou,když mu leze nějaký zub 😉

kouknu na OVRZ a jdu spát, kéž by noc byla jako dnes 😎 . papa

sherry28
23. únor 2010

gina333:na rozpálený olej položím zmražené ryby a posypu kořením (směs na ryby), přidám i zmraženou zeleninu a peču dokud není zelenina měkká, těsně před koncem přidám na vrchní stranu ryby nivu, aby se zapekla, podávám s bramborem a tatarkou. Malýmu samozřejmě na jeho kousek ryby nedám koření ani nivu, jen lehce osolím a dám se zeleninou a bramborem (bez tatarky). Ryba pro nás se nemusí solit, niva je slaná dost 😉 🙂 ale nevím jestli si myslela toto.

sherry28
23. únor 2010

gina333:u ryb nepoužívám olej, ale chtěla jsem napsat tuk na pečení (hera ap.) 🙂

sherry28
23. únor 2010

holky asi ordinujete co? Já už na to nějak nekoukám 🙂 Mějte se půjdeme spinkat 😔

matova
23. únor 2010

Ahojte,
u nás sa tiež spí- už dávno 😀 ,len neviem odkedy lebo som s malým odkväcla na chvíľu aj ja 😅 . Asi okolo tej 18:45-19:00 myslím. Zaspával zle napriek veľkej únave, stiahol aj mlieko ale točil sa, nechty do mňa zabáral, kopal...nakoniec som sa spýtala či ho bolia zúbky, prikyvoval-aj že chce namazať gélom, a ukazoval úplne na bok na líce- akoby na posledné stoličky. No neviem-namazala som všetky miesta kde chýbajú ešte zuby 😀 ale prstom som ani náhodou necítila nič ☹. Dnes kadil 4x, aj zadok zaparený...vizerá to na zuby, len kde sú... 🙄.

prchalka 🙂 : ☹. tie zuby sú svine-nič iné k tomu ma už nenapadá.

gina 🙂 : prosím ťa nestraš že by si nechcela mať zas doma dieťa v bábätkovskom veku. Len prednedávnom sme sa tu bavili viaceré že čas nás už tlačí, nevrav že sa to nedá zvládnuť 😕 😨 😢 😒 😅
Pangasa na panvici jednoducho rýchlo opečiem na oleji z oboch strán a ešte dusím pod pokrievkou s pridaním sterilizovaného hrášku a mrkvy, alebo najprv spravím na panvici inú zeleninku a potom tam hodím podusiť ešte rybu. A polievku robím takmer ako ined 😉 ale to nechám na ňu, lebo recept popletiem 😅.

Ined 🙂 : tak to pekne pospinkal dnes matýnek v postielke 😉. Gina zháňa recept na pangasa 😵

katzi 🙂 : dúfam že Adu bude čím skôr lepšie 😕 😉

lehna: želám ti zasa takú noc ako dnes 😉

sherry: páčilo sa mi ako si napísala že malý už spí a o chvíľu bude aj veľký 😀 . je to také milé, srší z toho taká ľahkosť a optimizmus 😉

sherry28
23. únor 2010

gina333: ještě jsem ti našla polévku z pangase 😉 http://www.toprecepty.cz/recept/50-kremova-pole...

sherry28
23. únor 2010

matova: jojo ono to není až tak těžké, rozhodně teda je to trošku jiné než mít jedno, ale nic co by se nedalo zvládnout 😉 🙂

matova
23. únor 2010

sherry: ó tak ďakujem 😅 😉

sherry28
23. únor 2010

matova:není zač 😀 já furt zastávám názor, že jedno dítě je málo (je o něj větší strach a člověk se k němu příliš upíná a dítě zase ví, že má mamku pořád pro sebe kdy chce, když jsou dvě, musej se dělit) 🙂

sherry28
23. únor 2010

ale třetí už bych opravdu nechtěla, jedno je málo, tři je moc. 😀

prchalka
autor
23. únor 2010

Tak ubrekánek usnul ve 20.15, vzlykala ještě u toho. Ono to nebylo tentokrát ani zuby, spíš vztekem. Jsem potřebovala nutně odeslat mail a tatínek jí ještě rozčílil, tak zase spustila árie do bezvědomí 🙄
Naštěstí k večeři snědla 3/4 toho, co včera nechala z oběda a mlíko vypila celé. Možná jsem to včera pokonila, možná se jí zdálo moc teplé, i když to asi 5x kontroluju. Tak už budu chytřejší a chce to spíš vlažnější 😉
Tak ještě jednou všem pá. Nestíhám reagovat poslední dobou, omlouvám se.. 😔 😔

matova
23. únor 2010

sherry: ja som mala najprv v hlve že nechcem ani jedno, a keď som "dospela" tak som mala víziu troch detí, ale ...

prchalka: tak nech ti aj lepšie pospinká ako včera v noci 😉

sherry28
23. únor 2010

prchalka: přeji klidnou noc

matova: mít tři, tak už bych si asi vůbec nespočla 😅 nevim, ale mě ty dvě úplně stačej, mám co dělat, abych ten čas rozdělila mezi ně 🙂 ale je spousta maminek co má tři děti, ale asi taky mají babičku, já mám teda taky mamku, ale ještě pracuje, takže čas nemá žádný ☹ tudíž nemám je kam vozit a jsem na to téměř sama, MM je od šesti do šesti v práci ☹

sherry28
23. únor 2010

pro mě tyto krásný, zdravý synové jsou konečný děti 😉 leda, že by byla zase nehoda, ale plánovaný určitě ne 😀

prchalka
autor
24. únor 2010

Dobré ráno,
dnes je to docela vtipné. Asi jí necháme šílet večer víckrát 😀 Od doby, co usnula se probudila AŽ 0.10, pak šla ke mně, uspávání chvíli trvalo, funěla a trochu kňourala, ale potom!!! Usnula a spala až do asi 5.40, kdy jsem zkusila dudlík a hladit ruku a ona vytuhla zas až do 5.50! Jsem nevěřila tomu, že by se něco takovýho mohlo vůbec povést 😉 Takže dnes bez mlíka, spala v klidu, ale měla Viburcol.. 😕

gina333
24. únor 2010

ahojcek 🙂

matova: co sa tych deti tyka, ja som dost skepticka, a viem, ze by som nechcela deve malinke deticky naraz. 😉 Nemala by som na to nervy, a velmi vas obdivujem, ze uvazujete o druhom dietati aj napriek tomu, ze to prve nie je najidealnejsie. Samozrejme, ze odstupm casu sa nato clovek pozera inak, zabudne na prebdete noci a ostatne neplechy a zatuzi po babatku. Ja kazdej prajem este jedno, no sherry asi nie 😀 😀 😀
kedze uz tiez ma dve.

Dakujem vam za receptiky, nieco z toho dnes vyskusam. 😉

No dneskajsia noc nic moc, dost sa vrtela ale uz to zvladam lepsie, alebo mozno, ze sa tesim z toho, ze pride moja mamina. 🙂 🙂 Krasny dnik vam prajem.

katzi
24. únor 2010

Dobré ránko,

dneska budu surfovat o 106 - brácha (kterej je tu u mamky se mnou) je na školení v Praze, tak mám počítač jen pro sebe 😉

sherry: i já děkuju za uklidnění, že ty dvě děti se zvládnout dají 🙂 Taky budu asi takový blázen a spláchnu tu mateřskou zaráz🙂 Uvidíme 🙂

prchalko:vzteklinku máme taky 😒 Teď teda byla hájená, když měla ty teploty. Ale včera se po mě v afektu ohnala rukou, tak to už jsem jí důrazně vysvětlila, že takto teda NE. Takže se řvalo 😒 Holky budou zřejmě osobnosti 🙂 Jo a super noc. I když jak píšeš - měly jste Viburcol, ten dělá hodně - teda u nás jo.

No u nás noc taky super, zase se potvrdilo, že Adu musí spát sama v místnosti, aby to bylo OK. Předchozí noci jsem spala s ní (jednak kvůli teplotě, jednak,že se mi v obýváku nechtěla rozdělávat sedačka) a budila se dost. Dnes jsem spala v obýváku, se zapnutou chůvičkou a spala v kuse až do 6h do mlíka. Pak ještě do 7.30.

gina333
24. únor 2010

katzi: super noc, cista zavist 😀 😀 Mozno, ze aj ja sa dockam o par mesiacov, utesujem sa, ze sme tu najmladsi, tak este mame narok na vyvadzanie. 🙂 🙂

katzi
24. únor 2010

gino: jj, přesně tak. Sofi taky dostane časem rozum 🙂

sherry28
24. únor 2010

ahoj ženy, dnes uklízecí den 😝 malej je protivka 😅 nenechá mě to ani dopsat 😠

gina333: taky jste narozený v prosinci? A kolikátého?

gina333
24. únor 2010

sherry: 27. Ja tiez lietam, mala sa mota pri Natalke, idem varit, vlasy si umyt, nech sa ma mama nezlakne 😀