Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
4. bře 2010

dobré ránko,

u nás dnes noc katastrofa 😝 Vzhůru mockrát. Až pak zase nad ránem od 3.30 po mlíku v klidu do 7.30. Díky bohu za to mlíko 🙂 Asi to bylo tím,že přes den včera spala jen hodinku (v kočárku jak jsme šly od kamarádky), tak byla asi přetažená.

matova: šimonek asi telepaticky cítí, že teď potřebuješ víc spánku a odpočinku, tak teď začne spávat líp ve dne i v noci 🙂 A druhá bych být nechtěla - tohle místo ráda přenechám jiným 😀 Ale není to špatný když se to stane takto náhodou, odpadnou ty dilemata kdy a jestli atd. To nám se ale nestane, leda by jsme se oba pořádně opili 😀

prchalko: jj, souhlas - my dvě v dohledné době těhu nebudem 🙂 A noc jste měli zase supr. Bobana si nevyčítej, stane se.

sherry: ten popis na děti váhy docela sedí - Adu je váha.

jarus: teda u vás 😝 Tak třeba dnes to zas bude lepší.

Musím končit, Aduš na mě šplhá 😒 Jdem dopol na prohlídku k 1,5 roku. Tak jsem zvědavá na míry a váhy.

prchalka
autor
4. bře 2010

katzi: Tak to jsem taky zvědavá na vaše kilča 😀 No a ta noc, achjo! Ještěže je to mlíčko, to jsem si taky říkala, ale třeba pak začne Adu taky mlíko zaspávat - u nás jsem ničemu takovému vůbec nevěřila a podívej.. zatím to jde! Ale ten zásobníček, co mi tam už pár dní stojí asi vysypu 😝
jarus: To znám 😝 Hroznej pocit, jak v noci tak přes den ☹ Dej si kafe a nějak to rozchoď!
matova: Tak se mi zdálo, že malá měla pindíka a čůrala pod záchod a pak ještě něco, na co si teď nemůžu vzpomenout 😀 Ale euforie u mě ještě stále trvá 😅
Jinak homeo mi ještě neodpověděla, ale co jsem tak prolítla, tak tam někde i jedné paní odpovídá, že to noční buzení může být i kvůlii zoubkům, ale né až v takové míře ☹ Moc mě to nepotěšilo.
A hodně tam propaguje Chamomillu a hlavně Sedalii - i pro děti pod 1rok, prý je to neškodné a lékárny a výrobci se tím jen jistí, že by se mělo podávat až po roce a nebo dokonce dýl?! Na Viburcol jsem tam ještě nikde v odpovědích nenarazila. Doufám, že můj dotaz nezapadne 😕

gina333
4. bře 2010

prchalka: ja mam v Anglicku kamosky, ktore detom v pohode podavaju sirupy, ktore obsahuju alkohol, tam je to povolene. Neviem co u nas robia take fory okolo toho. 😒 Sedalia sa ma podavat asi az po 2 roku, to tym detom tam ten alkohol uz nevadi????? A po 2 roku su uz zuby von, tak naco je to este dobre? 😵 😵

prchalka
autor
4. bře 2010

gina: Po 2. roku už je to spíš na podporu dobrého spánku a zklidnění.
Musím jít, od kamaráda přišly špatné zprávy, teď mě malá kousla do nohy a fakt už toho mám plný brejle a to musíme vydržet ještě do oběda ☹

gina333
4. bře 2010

prchalka: drzim palce, zle spravy nic dobre nevestia. ] 😒 😒

sherry28
4. bře 2010

ahoj ženy, u nás noc nic moc 😒 ale ani žádná katastrofa 😖 jinak malej je za to protivný teď 😅

prchalka: 18.10. proč by nebylo pěkné? 😕 kdy máš ty narozenu malou, předpokládám, že je také ve Váhách 🙂

sherry28
4. bře 2010

katzi: teď koukám, že tu máte všechny Váhy, krom giny, lehny a mě 🙂

gina333
4. bře 2010

moze mat mala zo zubov stale zvysenu teplotu? Aj teraz ma 37,3°C 😒 😒

sherry28
4. bře 2010

gina333: já bych řekla, že klidně může 😒 pokud se z toho nic jiného nevyvrbí 😕 pokud má teplotu kolem těch 37,3, tak to nejspíš bude k zubům, včera jsem měřila malého v zadečku a měl po odečtení 37,3°C ale v podpaždí měl 36,5°C, řekla bych, že v tom zadečku to není přesné 😖

prchalka
autor
4. bře 2010

sherry: 18.10. jsou Lukášové přeci 🙂 A my jsme taky Váhy!
gina: No spíš se čekalo jen na správnou a celkovou diagnozu, má nádory na více místech a před sebou pár let.. snad! Je to hrozný číst o svém nejlepším příteli a skoro nejlepším chlapovi pod sluncem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ I když díky za to, že to není třeba jen půl roku!!! I z toho se musí člověk těšít!
matova: Už vím, co to je, když dítě odpadává v 10h, jak teď vstává v 6, tak je to do oběda nekonečný, ta únava na ní je vidět, oči červený... No aspoň rychle usne, byly časy, kdy ještě o půl 2 byla čilá nebo neuspatelná 😝

katzi
4. bře 2010

holky, já jsem četla v nějaké knížce o dětech, že u nich je až do 37,2 po odečtení teplota normální, nepovažuje se to za zvýšenou. A já třeba kolikrát měřím Adelí v prcce několikrát po sobě a vždycky má teplotu jinou 😕

Jinak jsme zpět z 1,5 roční prohlídky a: váha 10,5kg, délka 81cm. To mě Aduš docela překvapila, myslela jsem, že má víc - vzhledem k její figuře a kulaté papulce 🙂 A vysoká bude po nás. Taky mě překvapila, že tu prohlídku poprvé prořvala. Dřív vždycky v poho, byla jsem pyšná jak mám zlatý dítě - nebrečela ani při očkování. Teď se klepala jak ratlík a bylo vidět, že se bojí. No jo, nová doba - už z toho má rozum 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

Paní doktorka odpověděla:
Dobrý den, maminko, ano, zoubky jsou pro děti velmi svízelným obdobím. Jedná se v podstatě o zánět okolí se všemi příznaky - bolest, sekrece, začervenání, teplota, aj. Skutečně vyvolávají u dítěte stress a proto se většinou nabalí ještě další např. respirační infekt, nebo v noci /ale i ve dne/ dítě náhle pláče, není k utišení, je nešťastné od bolesti, slintá, nejí aj. Viburcol je báječné homeopaticum, které obsahuje složky na "zánět" při růstu zoubků a na náladu. Můžete ho bez přerušení podávat třeba měsíc, dva, jak je potřeba. Zoubky skutečně tak dlouho mohou vyvolávat tyto potíže. Chamomilla by měla ev. být 30ch, nebo200ch mnohdy ve spojení s Belladonou9ch. Tak Vám stačí Viburcol denně a budete v pořádku. Nebojte ho podávat. Přeji šťastný nejen spánek.

sherry28
4. bře 2010

prchalka: jo tak jsi to myslela 🙂 😀 já jsem úplně vygumovaná 😀 😀

sherry28
4. bře 2010

prchalka: normálně mi ani nic nepřišlo na tom datu divnýho 😅 myslela jsem si jestli třeba malá není narozená 18.10., ale na Lukase jsem fakt zapomněla ☹ jsem to ale matka 😀 😀 a přitom každý jeho svátek slavíme 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

katzi: I vy hubeňouři! To jsme tady opravdu těžká váha 😖 😝 😝 My jsme naposledy u píchance - vlastně asi poprvé - zase vůbec neřvaly!

sherry28
4. bře 2010

katzi: my jsme o něco těžší a o 1cm menší, ale o dva měsíce mladší 😉 🙂

gina333
4. bře 2010

To s tou teplotou ste ma ukludnili baby, dufam, ze je to od zubov, merala som jej v ritke, skusim aj pod pazuchou ked vstane. 😉 Kocikuje ju dedo, ja dovaram obed a cakam na Natalku. Sophi samozrejme oprdela tu fajnu polievku ale vypila 120ml mlieka a zaspala hned.

prchalka: dik za tu odpoved od dokiny, ja mam Chamo 15CH, ona spomina 30 aj 200, neviem aky tam moze byt rozdiel. Ale s tym Vibrucolom ma ukludnila, ze moze sa podavat aj dlhodobo. 🙂
Je my luto tvojho kamarata, je to strasne ked mlady clovek takto musi odist. 😖 Ja nie som ziadna kostolnicka, myslim tym extra veriaca, ale modlim sa zato aby moja rodina bola zdrava.

katzi: ved to su krasne miery, moja ma asi ledva 9kg. 😀 Buduci tyzden uz len koli poradni pojdem k dokine aby my ju odvazila a odmerala. 😉

gina333
4. bře 2010

pridala som fotecky mojej opicky, tak si mozte kuk 😀

katzi
4. bře 2010

prchalko: ten kamarád ☹ To by nemělo být tyhle nemoci....

No hubeňouři - hubená je jen Adu, já jsem nejtlustější za poslední dobu 😝 Už se snažím trochu držet dietu - večer po 18h nejím.

A to je fajn s tím Viburcolem. Akorát jestli to budem brát dlouhodobě tak asi doma zbankrotujem 😀

sherry: Mareček je kus chlapa 🙂

gino: jj, jsou to fajn míry.

katzi
4. bře 2010

nic holky, jdu si barvit vlasy dokud Áda tvrdě spí. Večer máme sraz s kolegyněma z práce. Tak když jsem tlustá, ať mám alespoň vlasy hezký 🙂 Taky jsem si dnes na MMB objednala červenou Nextovou jarní bundičku, tak mám radost.

sherry28
4. bře 2010

katzi: kdy dáš současné fotky Adélky? 🙂 Jsem zvědavá, co? 😀

prchalka
autor
4. bře 2010

Já teď poslední čípky kupovala za 136, no jo, ale je to na vsi.. stejně teď zkusím nedávat zbytečně, taky potřebuju vědět, co to s ní udělá a jak spí bez nich 😉

sherry28
4. bře 2010

malá čorízo je úplně úžasná v těch sponečkách 😀 😀

ženy ani nevíte o tom, že máte doma tak trošku umělce, Váhy se vyznačují vysokým estetickým cítěním a sklonům k umění 😉 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

sherry: Jo, sponečky jí tak sluší a ona to pořád sundává, potvora!
A doma mám také malého vztekance 😀 Ale čmaryky čmaryky už dělá i sama 😀

lehna
4. bře 2010

ahoj holky,

tak dnešní noc byla o.k., uf. poprvé se vzbudil kolem půl 10 na čaj a dudel, pak nějak myslím kolem půlnoci a pak kolem 3 mlíko, a v 6.15 budíček a vstávačka. on chodí spát o půl hodiny později v 19.30 a vstává skoro o hodinu dřív 😅 😒 . když chodil spát kolem 19,tak vydržel i do 7 spát, tak nevím jetli ho zas nebudu dávat spát v 19 😝 .

Včera jsme to nakonec nějak zmákli, po o jsme šli ven, tak se prospal ještě hodinku v kočárku, aspoň že tak,jinak by do večera nevdržel ani náhodou od těch 11h. jak jsme přišli z venku, tak jsem šla nahoru k našim, tak se s ním aspoň mamka zabavila, byl neuvěřitelně hodnýýý!!, jak jinak. no a pak jsme šli dolů, jak přijel manžel.

Dneska je celkem dobrý, jen má taky trošku teplotku, tak nevím či zuby,či co. před chvílí usnul, tak mchvilka klidu na uklízení 😀 .

Jak čtu jen tuto starnu, tak my já jsem ve znamení Raka a Štěpán je první Vodnář a manža Lev.

Katzi- Adelka je teda modelka, to my měli takové míry v 10ti měsících 😀.

ined77
4. bře 2010

ahojky 🙂 ,
jednu stranu jem dočetla,ale po včerejšku raději dřív napíšu 😅 .
noc... 🙄
po uspání(45 min. 😠 )plakal už za půl hodinky,pak zase za 10 min...
ve 21h jsem si šla lehnout,večer jsem vyžehlila,chvilku kukla na tv,dala sprchu a odpochodovala do hajan.matýnek se postavil v postýlce přesně ve 21.30 a odmítal zalehnout 😔 ...
první budík ve 2h,totálně pročůraný 😖 ,pak chvilku motanice norování,v 5h řev jakoby ho na nože brali a ještě se praštil o zeď ☹ ...po 20 min.zase řev,pak chvilka spánku a v 6.15 už mi přelézal po hlavě tam a zpátky,ohromná prča 😔 ...takže jsem opět jako rybička 🙄 .
dopoledne jsem připálila oběd,tak jsem vařila znovu 😖 ...měla jsem doma mražené stehenní řízky...teda aspoň na obale to psali,podle mého to byla sto let stará krůta,která ani po hodině dušení nebyla k jídlu 😠...
nakonec padla sklenička 😒 ...škoda hodiny vaření.do toho vřískající dítě 😨
dopolko jsme pak vyrazili kámoškou na tu burzu...bundičku nemám,ale koupila jsem pěknou teplu vestičku,letní sport.kalhoty a čepičku,vše za 130 kč 😉.
matýnek byl chvilku v herničce beze mě,myslela jsem že bude v pohodě,ale prý plakal 😕 ...
domů jsme dorazili až v 11.15.malý spinká od 12.20,tak uvidíme.jdu dočíst
😉 .

katzi 🙂 ...já další??? 😕 proč myslíš??? 😀

gina333
4. bře 2010

prchalka: cori je krasna s tymi sponkami. U nas to ani tych 5 sekund nevydrzi na hlava, hned si ich dava dole, tak isto to robi aj s celenkou. 😉

ined, lehna: noc podobna nasmu, nie najhorsia ale mohla by byt o moc lepsia. 😵 😵

matova
4. bře 2010

ahojte,
my sme mali zasa najlepšiu noc, ako som to tu preletela. Normálne spal Šimonko až do 5h ráno vkuse (bol v noci aj cumlík, ale žiadne veľké prebudenie nenastalo. musím asi začať chodiť skôr spať, len mi to stále nejak nevychádza skôr než 22:30....No ozaj potom o piatej vypil mlieko a chcel vstávať, krútil sa oči dokorán...stále som ho narovnávala...ale asi videl že mm ešte nevstáva....nakoniec sa mm podarilo nekontrolovateľne vytratiť zo spálne a malý zaspal ešte od 6:15 na 44 min-to poteší 😉 . Pred večerným spaním som mu dala po mlieku ešte gel Mundisal a vyzeralo to, že bol s tým spokojný 😲
Čakala som po takto prespanej noci že bude ako tornádo- radostný, hravý- ale vôbec nie 😕 normálne som nemohla ani umyť riad, šiel mi po nohe....hranie nesústredené....vzala som ho von-aj tam bol hotofka, chodiť nechce, zametá to s ním...hryzie čo môže... Pozrela som narýchlo do úst (tiež ma tam už nechce pustiť 😀 ) a povedala by som, že očný zub sa začína pod ďasnom trochu belieť. 😒

jarus, ined: ☹ hrozná noc... 😔súcitím spoň
ined: tak aspoň nejaká radosť- z tých vecičiek čo si kúpila 😉.
katzi: bodaj by mu to spanie vydržalo 😉 . A vzhľadom k veku-asi tu bude Adu druhá najľahšia váha po nás 😉 . Obdivujem ťa s nejedením po 18h. ja som si teraz povedala, že by som mala aspoň jesť delenú stravu, keď už začínam teho s nadváhou-ALE figu, kôli malému varím presne také kombinácie z kt. sa priberá, takže tak, a vkuse sa napchávam tyčinkami slanými, orieškami-jaj ach...
gina: čo povieš na to tofu?

sherry: takže predsa zlomený malíček 😒 . tak nech sa ti to rýchlo zahojí 😉
Adíky za info. Ty si asi chytila môj signál 😀 ja som večer rozmýšľala že sa ťa popýtam na takú zhruba charakteristiku váh, keďže aj ty si. celkom to sedí, kúpe sa veľmi rád vážne odkedy vie sedieť 🙂 , spoločenský,...ale hroooozne netrpezivý...a stým brzdením osobnosti- áno, my tu okolo neho odmalička skáčeme ako opice, len aby bol spokojný, ale sa už aj začínam báť, aby si moc nezvykal na také móresy 😀 . A umelecké cítenie- učite- to sa mi zdalo už dávno-on čumí na všetko čo sa zdá byť pekné...dokonca keď zbadá peknú ženu-v obchode alebo hlásateľku či rosničku, normálne sa zapozerá- a to my s mm čumíme jak puci- chlapčisko jedno 😝 😀

prchalka: čorízo to so sponkami vážne sekne- a čo si jej to musela dať zatiaľ do ruky? mobil, TV ovládač? 😀

matova
4. bře 2010

lehna: presne aj u nás to tak je, že teraz chodí malý spať o 19-19:30, a vstáva väčšinou o 5:30-6:00 (dnes bola výnimka), a pritom v zime chodil už do 18h, a vstával v priemere o 6-6:30, niekedy o 7h 😕 .
Ale keď si predstavím, že vlete chodil o 21h a vstával o 5-5:30, tak sa začínam báť- no dúfam že to sa nebude opakovať, vtedy chodil spať ešte dvakrát cez deň...

matova
4. bře 2010

ženy, zabudla som vám napísať, že dnes som tu stretla maminu ktorej syn bude mať v apríli dva roky, vstáva o 6h, spať poo chodí okolo 13:30-14h a spí 3, niekedy aj štyri hodiny 😕 .len som sa zabudla spýtať kedy ide spať večer ale asi nie príliš neskoro, lbo vôbec sa nesťažovala 😅