Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

jarus1
5. bře 2010

dobré ráno...zase 2h v noci hore, kým nezaspala pri mne a potom som ju preložila do postieľky ☹ ....inak ak sa v noci zobudí, ani za svet tam nechce byť...ked mám 4 horné a 4 dolné zúbky a 2 stoličky, neviete ktoré by mali teraz vyjsť?

gina333
5. bře 2010

Este k tym fotkam, kazdy vravi, ze je aka velke, ake ma krasne licka, nik my neveri, ze je taky hrozny jedak. 😉

prchalka
autor
5. bře 2010

gina: Jak dlouho nejdéle v kuse jsi dávala ten Viburcol? Nám to opravdu zabralo až dýl! První pokusy nebyly nic-moc!

gina333
5. bře 2010

Prvykrat som jej dala 5 dni, potom som presla na Chamomillu, davala som jej to asi tyzden aj daco, kym sa minul flakonik, teraz davam Vibrucol 4 den.

katzi
5. bře 2010

dobré ráno,

u nás noc dnes docela fajn - ALE jsme na čípku, takže to bylo así tím. Já jsem přišla ze srazu o půlnoci, slyšela jsem ji jak si tam 2x fňukla, ale spala dál, ani jsem tam nešla. Pak říkal manžel, že byl řev ve 2h (já jsem byla tuhoň, nevzbudilo mě to 😅 , tak tam šel on a zjistil, že se mu podařilo večer dát spát Aduš bez dudlu!!!! Takže v ty 2h hledal dudel, naštěstí se povedlo rychle a spala dál. Pak v 5h mlíko, vstávačka v 6h.

S tím dudlem je to naprostá rarita, naše těžce dudlově závislý dítě usnulo včera večer samo, bez řevu a bez dudlu. Doteď to nechápu 🙂

Jinak mě dnes bolí po včerejšku hlava a bude to asi dlouhej den 🙄

gina333
5. bře 2010

katzi: teda ty zijes inym spolocenskym zivotom 😉 😉 😉 zavidim, ja by som tiez niekde sla, aspon na kafco s kamoskami, ale vecer by malu nezvladla svokra. ☹
Daco je asi vo zduchu, lebo aj mne ide hlava prasknut. 😠

gina333
5. bře 2010

jarus: mali by ist dalsie stolicky. 😉

matova
5. bře 2010

ahojte ženy, u nás noc tiež dosť na nič.
Prvá polovica síce fajn-do 0:30, lenže ja trúba som zasa nevedela zaspať, ešte som bola hore o 23:30, srdce mi búšilo, neviem, chytám stresy a síce sa ukľudňujem, ale myšlienky sa valia ako na páse... 🙄. Tak o 0:30 mlieko a odvtedy nevedel zaspať do 5:40- chodil po posteli, točil sa, vzdychal, aj gel som dávala (inak nič, lebo neplakal) ale nespali sme ani jeden. o te 5:40 som dala mlieko, vypil a všetci sme vstávali. Nechce sa hrať, len sa tak tmolí všelijak, nevie čo so sebou a ja s ním tiež nie, spolupráca 0 bodov. Zub neprerezaný, tak ani pomyslieť ako dlho to potrvá. Keby neprišla svokra, dostal by skleničkový obed, polievku som stihla do 8h- karfilová mliečna so zemiakmi- mal na desiatu. Po obede bude omeleta so zeleninou a ryžou, možno kompót...Tiež nechce už nejak jesť, nechutí mu nič 😖. Dotiahli sme to s veľkými ťažkosťami do 10:30, tak sa desím ako dlho pospí a čo s ním poobede 😒

gina: ja som zvykla dávať sirup panadol baby-ale presne tak sa mi pri stoličkách budil-po 2 hodkách od jeho podania, pritom tam píšu tuším, že po 2h by mal práve vrcholiť jeho účinok-takže tiež sa mi to zdalo úplne o ničom...mám pripravené Nurofen čípky, vraj sú lepšie. A už by som mala nasadiť pravidelne viburcol, neviem na čo čakám- asi na zázrak 😀

katzi: no to je úplne perfektné, dúfam že aj my sa dočkáme zasapnia bez cumľa 😅

jarus1: mali by dovychádzať stoličky a potom trojky - očné

prchalka: určite keď si zvykne na novú situáciu, začne komunikovať, chce to čas 😉. ten moj kolega najprv ani nevychádzal do mesta, úplne sa stránil ludí, hrozne schudol, mal jazvy na krku...a nakoniec sa choval fakt ako bohém, chodil na podnikové akcie...obdivujem ho

matova
5. bře 2010

my sme inak tiež vonku neboli, ráno dokonca snežilo, teraz vyzerá akoby bolo leto, ale fúka a je fakt kosa.
Včera malý vyzeral ako pred kakaním, tak som si sadla k nemu, začala sa pýtať či pôjde na nočník, či chce kakať....nedával mi žiaden signál, tak som mu povedala že keď bude chcieť, nech mi povie mama eee, a zrazu celý sčervenel, oči vypúlené a bolo to v plienke 🙄 😀. Ráno zas zaliezol pod stôl a sparavil si to mysliac že nepozorovaný tam 😀 😝. Len zas ten plač, a ako sa on vzpína keď ho beriem prebaliť 🙄.

sherry:ďakujem večer za milučké prianie 😵

matova
5. bře 2010

ženy,idem sa skúsiť natiahnuť aj ja, ale asi už nezaspím, najviac som odpadávala o 9h...

prchalka
autor
5. bře 2010

Tak my to zvládly do 11.30 úplně v pohodě, ale bylo to tím, že jsem dneska fakt nikde nepobíhala, nic nedělala, tudíž ona neřvala a nebyla ani mega unavená 😅 😅 Zato 3x bobeš za dopolko v plíně, nejdřív zase kozí bobky, pak větší boban a při obědě to samé 😝 U nás byla dnes plíčková omáčka a měla to s písmenkama! Já se cpu kuskusem 🙂
Brácha včera ještě omrkával koberce a volal mi z jedné prodejny a že tam ten náš vybraný nemají, ale maj jiný, který se mu taky líbí, tak ať mrknu na net, že tam je.. No tak jsme se chvíli po telefonu rozhodovali a nakonec ho vzal, i když jsem ho naživo neviděla, takže už ten dárek pro naše máme. Jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit, obrázek byl fakt neostrý, ale barevně k nim snad půjde! Druhý brácha ten byl úplně bez starosti, s tímhle jsme to řešili dost a stejnak vyberem nakonec něco jiného a beze mě 😀 😀

katzi: Jakou bundičku? Já chci taky něco, nemám fakt nic, až na 2 vesty - jak strašák! No a gratulka k luxusní noci! Čorí se taky nevzbudila na dudel, jak u mě spala. Koukám, že chodíš dost často mimo domov, to se máš!
matova: Chuďátka nevyspalý! Já myslela, že v těhu únavou umřu, spala jsem fakt všude! Jen běž hezky dadat a ať je poo líp! K nám možná odpol přijedou tcháni, myslela jsem si, že by mohli dopol, pokud by byl tchán doma a musel do práce, tak nic, tak aspoň odpol! Hlavně už je pátek 😉

ined77
5. bře 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás stejná nebo podobná jako předešlé 3 😒 .mm dnes ráno říkal,že matýnek je jako poltergeist...padne 5h ráno a matýnek začne neskutečně ječet,propíná se jako luk,rozhazuje ručkama a ječí jako při mega vzteku.akorát jde celkem rychle uklidnit.to samé bývá o hodinu později,prý přesně na chlup,už třetí den 😕 ...nerozumím tomu ☹ .
dopolko jsme byli v kroužku,ale nějaká spolupráce ho dnes opravdu nezajímala 😅 .
včera jsem myslela,že to s ním už fakt nevydržím...co chvilka záchvat vzteku,vším bouchal a i po mně se oháněl 😖 .tak jsem se dnes trošku radila v kroužku spaní co nás vede,protože už to fakt přestávám zvládat.a bít ho nechci.
dnes už je trošku lepší,teda ráno byl.po kroužku byla scéna,protože nechtěl do kočárku a co jsme dojeli domů,tak plakal téměř v jednom kuse 🙄 .
ještě že už spí 😅 😉 .
jdu dočíst 🙂

PS:ta předpověď počasí mě taky pěkně dostala 😠 ☹ .já už měla fakt jaro 😢 .

gina333
5. bře 2010

U nas sa spi od pol dvanastej, kocikuje Dedo, vdaka Bohu za svokrovcov 🙂 🙂 🙂 🙂 Dnes mam novu fintu nato aby jedla, odmietla sediet v stolicke tak sme si sadli v pracovni ku Tatkovmu pocitacu a trieskala do klavesnice. 🙂 🙂 🙂 Ale aspon zjedla dost kurcata so zemiakovou kasou, potom este vypila asi 120ml mlieka a zaspala zase v kociku kym sa som sa obliekla. 😵 😵 Ja som akurat pozmyvala podlahy, idem daco zjest a pockam na Natali, dnes ma basket, potom pojdeme spolu na nakup. Co sa oblecenie tyka, minuly tyzden som si kupila cervenu kozenu bundicku, uz aby prislo teplucko. 😉 😉

prchalka: fajn, ze darcek kupili aj bez teba, urcite bude pekny. 😉

matova: veru chod si pospat kym mozes, ja som ani v tehu nikdy nespala a to sa my na Sophi vypomstilo. 😀

prchalka
autor
5. bře 2010

gina: Ty čípky bych teda dala jedno balení bez přerušení a pokud to nezabere, tak to na vás asi nebude fungovat, ale koukej, já a katzi nějaký výsledky máme, tak nevím, kde je chyba! 😖 😖
ined: Co ti poradila paní na ty vztekány? Já bych se taky potřebovala poradit, zase mi pořád žmoulá ruce, mačká prsty, zalízá za nehty, vylamuje prsty, štípe, mčká klouby.. dělá to už hodně dlouho, nejdřív u držení flašky, pořád si s tou mou rukou hrála, jenže to není příjemnný a teď, když vedle mě leží a já chci, aby věděla, že tam jsem a byla v klidu, tak jí chci držet ruku, hladit a ona mi dělá tohle. A i třeba přes den. Někdy prostě i v euforii tahá za vlasy, plácne, štípne ostatní... Nepomáhá po dobrým ani po zlým. Plácnem jí tak, že brečí a třeba i hodně, přitom říkám, že se to nedělá, nesmí a... ona pořád dokola, udělá to znova!
Rostu z odpovědí maminek na netu, že když to dítěti oplatí, tak ono už to neudělá a pamatuje si to. Naše NIC! Trpím!!! 🙄 🙄

ined77
5. bře 2010

matova 🙂 ..jejda,chuďátka,taková hrozná noc 😢 ☹ .
s tím vaším kakáním jsem se ale zasmála 😀 ...prý neviděn pod stolem 😀 .na podstatu dojde...neznám nikoho,kdo by nezačal chodit sám na záchod 😀 .
a už mu teda lezou ty očné? 😕 ...no na to se už taky těším 🙄 .
ten kolega...klobouk dolů.je to asi o smíření se se situací a pak si člověk touží užít ještě co nejvíc.ale je to vážně obdivuhodné.
tak se držte a moc se opatrujte 😵 .

katzi 🙂 ...to tě teda obdivuji,že tak zvládáš ten společenský život 😅 .mně tak někdy chybí klidné kafíčko nebo dvojka vína někde s kámoškou,ale večer jsem už k.o. 😅.
ale to je dobře,když to jde...pak je maminka alespoň společensky vydováděná,sice unavená,ale aspoń se cítí fajn 😉. já už si někdy připadám jako důchodkyně...dítě spí a já před tv sledujíc seriálek 😀 ,spokojená jako želva 😀 .
a super zaspinkání bez dudlíka,to gratuluji 😵.to by u nás asi neprošlo 😀.

prchalka 🙂 ...a pak že prý chlapi neumí nic zařídit 😉 .doufám,že bratr se trefil a potěšíte 🙂 .
užijte si odpolední návštěvu 🙂.
a vidíš,gumáčky jsi udala 🙂.čorízo neprotestovala?
včera jsem koupila matýnkovi odpoledne i jarní bundičku.je pěkná,tak jsem ráda 🙂.
sobě musím také něco pořídit,hlavně džíny bych potřebovala,ale to zase bude...buď to bude moc široké nebo úzké nebo dlouhé...nesnáším nákup džínů 😅.

jaruš 🙂 ..jj,také myslím,zbytek stoliček a 3 😉 .

gina 🙂 ...s tím viburcolem...můžeš zkusit dávat třeba 2x denně.v návodu psali,že při potížích se má dávat každé 2h.a ptala jsem se na to dr.,jestli to jako není až moc a ona že ne,že to nevadí 😉 .ale teda vleze to pěkně do peněz 😖 .
u nás je taky něco ve vzduchu,asi tlak nebo co 😒 .
je to kumšt pořád hledat finty aby dítko něco snědlo že 😅 ...my stále krmíme zvířátka a když se schyluje ke konci,tasím knihu s traktorama,většinou to zabere 😀 .

ined77
5. bře 2010

prchalka 🙂 ...já jsem to tvé téma o rukou četla.radila mi,že když toto začne,tak mu mám dát buď nějakého plyšáka nebo polštářek,ovšem nic oblíbeného,ne třeba polštářek se kterým spí a pod..dát ho na jedno místo a říct,NE,MAMINKA SE NEBIJE,S HRAČKAMA SE NEBOUCHÁ a pod.a říct,že jestli chce s něčím bouchat nebo někoho,ať bouchá např.do polštářku.v žádném případě nebít,to je agrese za agresi.vztek jako takový se potlačovat nemá,ale nesmí při tom nikoho bít nebo něco ničit.prý to časem pochopí.
tak snad má pravdu 😅 .
u nás oplácení také neplatí.opakování-nic.
trošu možná zabírá ignorace...včera,když už mě potřetí bouchnul,poslala jsem ho do pokjíku s tím,že ho nechci vidět...chodil za mnou jako pejsek a já dělala,že nevidím.působil tak trošku zmateně...pak došel přede mě,natáhl ručičky,tak jsem se sklonila ptala se co chce,obejmul mě a dal mi pusenku a byl klid 😵 .
jenže ignorace jde třeba doma že...
na ty ruce se ti zkusím zeptat...ale až příští pátek v kroužku 😉
matýnek mě začal při usínání tak štípat nebo co...z toho úplně rostu 😅 .zatím ale stačí uhnout.
ty ruce jso blbé,no uvidíme co na to řekne 😉

lehna
5. bře 2010

ahojky,

jdu opět jen v rychlosti, ráno úklid, pečení štrúdlu, za chvíli dorazí kámoška z beremka 🙂

no u nás supr. první probuzení v půl 1 strašný řev, nemohla jsem ho uklidnit vzal ho manžel do náruče,okamižtě bysl potichu, usnul asi za 15 minut, pak se probudil asi za hodinu,ale jen dudel, čaj, pak až v 5.15, to jako vypadal, že by chtěl vstávat, tak to néé. hodinu jsem uspávala,takže usnul znovqa v 6.15 a vstával nakonec v 7.30, no ale já polámaná,měla jsem ho vedle sebe.

takže holky ani nedočítám...

přeju všem hezký víkend.
papa

jarus1
5. bře 2010

asi som to napísala nepresne, malá má 4 horné a 4 dolné zubky a 2 dolné stoličky, horné nemám šancu vidieť...na rade sú dolné dalšie stoličky? myslíte, že už aj horné vyšli? mohli by vychádzať súčasne, nie? 😕

ined77
5. bře 2010

tak u nás spánek jen 1.30,neboť soused debil začal vyhrávat na plné pecky nějaký metal 😠 .
ale hrajeme si a je zatím hodňoučký 🙂 .
na svačinku jsem mu nastrouhala banán s jablíčkem,tak snad si dá 😉 .
přes víkend máme doma tatínka,tak aspoň tak.
🙂
hezký zbytek dne všem
🙂
lehna 🙂 ...taky ''pěkná'' noc ☹ .
užijte si návštěvu 🙂 .

sherry28
5. bře 2010

ahoj ženy 🙂 dnes měl MM nečekané volno, místo neděle (v neděli bude zase makat), tak jsme ráno odvezli Lukyho do školky a jeli na výlet nakoupit do kauflandu 😀 nechali jsme tam tři tisíce 🙂 n a malej šel dnes spát ve dvě 😒 tak uvidíme jaký bude večer 😖

katzi: já tiše závidím tvůj společenský život, klidně bych tu únavu přemohla, kdybych měla hlídání 🙂 naposledy jsem si byla sednout na sestry rozlučce se svobodou v roce 2007, pak už jsem nikdy nebyla ☹ už jsou to tři roky 😅 musím s tím něco udělat

matova: 🙂

prchalka
autor
5. bře 2010

ined: Čorízo docela protestovala, jak s gumáčkama, tak s hračkama, zase mu všechno brala chudákovi a jemu zbyla jen maminka. A když jsem řekla malý, že si to teď Míla půjčí, tak předváděla scenérie a záchvaty. Musíme zkusit návštěvu u nich, doufám, že jí to Míla vrátí 😀
U nás se spalo 2h, ale opět s uspáním mezi, neva..

ined77
5. bře 2010

prchalka 🙂 ...no jo,dětičky 😀 .matýnek také nemá rád,když mu někdo něco bere,ale půjčovat se musí,to ho učím 😉.
máme doma tatínka,tak končím 🙂 .

sherry 🙂 ...tak to už je teda rekord ☹ .honem někam vyraž 😉 .já byla před rokem 😅 ...tak to ještě není taková doba 😅

gina333
5. bře 2010

konecne doma 🙂 tu je otrasne pocasie, aj ked slnko svieti fuka riadne vetrisko. Sophi si pospinkala skoro 2 hodky ale teraz ma vkuse otravuje, furt by stala pri chladnicke a prekladala magnetky. Nic ine ju nezaujima. 😠 😠

katzi
5. bře 2010

hlásím se až teď - v polední pauze jsme si šla lehnout s Adu. Nějak mě ten včerejší společenský život zmohl 😅 No já a společenský život - mě se vždycky nikam nechce, ale nejde kolikrát odmítnout a nakonec je to vždycky dobrý. Ale ty rána 😝 🙂 Naštěstí mám na hlídání MM - je to teda jedinej člověk, kterýho na hlídání mám. Ale zvládá to v pohodě. A do půlnoci než se začíná Adu budit a potřebuje větší pacifikaci bývám doma. MM mívá taky společenský život a sport, takže je to spravedlivý 😉

prchalko: bundičku jsem si objednala červenou od NEXTU do pasu,s kapucí, takovou sportovnější. V červené se cítím dobře, nejsem v ní jak vyblitý lečo 🙂 Jo a s tím půjčováním hraček dětem - tohle Adu taky nedává. Můžu vysvětlovat jak chci, ale prostě když něco chce a nechce to půjčit, tak je scéna vždycky i kdybych se na hlavu postavila 🙂

ined: oni jsou všichni stejný vzteklinky 😠 Kolikrát je to o nervy. Někdy si říkám ať už je tohle telecí období za nama a dá se s nima nějak domluvit 🙂 U nás je to tak ve vlnách - jsou období, kdy to s ní mlátí hodně, pak zas chvíli relativní pauza a zas znovu 🙂

sherry28
5. bře 2010

ženy venku nastala snad druhá zima 😅 u nás chumelí, vítr fučí a mrzne ☹ jdu chystat véču a dnes kluky nekoupu 😝

gina333
5. bře 2010

aj u nas sherry ☹ a poriadne mrazy este hlasia, ja uz som vyprala hrubek vetrovky, ciapky, malej kombinezu, teraz musim vsetko povytahovat. 😠
Kupila som tu Koalku, mala nejak kycha, ale idu jej len take vodove sopliky, presne take, ako ked jej isla horan stolicka. Teraz to ma zdurene na druhej strane, chudatko moje. 😖 😖

sherry28
5. bře 2010

gina333: tak přeji, ať koalka zabere jako u nás, bez ní bychom se nevyspali 😉 🙂

gina333
5. bře 2010

sherry: myslis, ze uz jej to mam dat? Aj ked nema huste sopliky???

sherry28
5. bře 2010

gina333: pokud ti dýchá dobře, tak nemusíš 😉 to mi měli vyloženě vodovodní kohoutek 😀

gina333
5. bře 2010

dik sherry, stale si myslim a verim, ze je to len koli zubom a nezvrhne sa to na nejaky zapal. 😒

katzi: ty robievas malej krupicu, to varis v normalnom mlieku alebo v umelom? Lebo my nasi tvrdia, ze mala nespi od hladu 😀 😀, ze vraj jej mam spravit hustu krupicu do flase.