Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
8. bře 2010

ženy,dožehleno 😀

jarus 🙂 ... ☹ ,není to jednoduché.u nás je to také střídavě oblačno,ale nedá se...vydržet musíme 😅 .fakt je,že jsem si kolikrát i pobečela 😅...ale to asi každá 😅
také mě zajímá co je to za léky? 😕 ...tak kruciš,to by spinkat měla 😒 ...

katzi 🙂 ...já to beru po 1 max 2 pračkách,pak to ještě jde 😉 .ale mám i na zítra 😎 ...

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ...tak drožďovou ani já nemusím 😔 😅 ,ale mrkvová je fajn 🙂 .tak třeba marýskovi zachutná 😵 .
já jsem zvědavá na matýnka,tipuju,že to bude plivat 😅 .
chlapi budou podstatou stejní,pak se dělí jen na ty lepší a hodnější a ty horší a zlobivější 😀

jdu dát sprchu,ještě nakuknu,ale pak hajdy.... 😔 😉
kdyby náhodou,tak všem co nej nej noc 😵 😔 🙂

katzi
8. bře 2010

ined: ty jedeš na nějakej turbo pohon, ne? 😀 To máš jako za 20 minut vyžehleno? 🙂

no nic já už fakt jdu, páá

sherry28
8. bře 2010

ined77: chlapi jsou chlapi 😀 o jejich existenci by jsme si mohli vyprávět donekonečna a ni zase o naší 🙂

také všem přeji dobrou noc 😉 především, aby bylo ticho jako v kostele, amen 😔 😔 😔 😔 😔 😔

jarus1
8. bře 2010

katzi 😀 😀 😀

ined77 to sú lieky čo jej dala homeopatka, vraj nejaké soli z tuje či čo

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...jj,turbo 😀 .tato várka byla naše,tmavé,plus tepláky a tak...takže fofr 😀 .na zítra mám matýnkovo,to bude na dýl 😀 😉 .

sherry 🙂 ...svatá pravda 😀 a krásná modlitba 😀
😔 😔 😔 😔 😔 😔

prchalka
autor
8. bře 2010

U nás se teda taky spí, ne o moc později - 20.15! No přemýšlím, jestli když se mi vzbudí kolem té 5ranní, jí fakt neuspat dřív dopol, když dneska spala tak dlouho.. nevím.. Ale usnula teď bez problémů, za chvíli tam radši ale jdu.

sherry: Např. pugét jsem od MM nikdy neviděla.. I když někdy by mi to i radost udělalo 😅
Třeba by nám všem pomohlo se pomodlit 😅
ined: Koukala jsem na ty extendory na bodyna a to jsou teda pálky, možná vyjde levnějc si 3 nový bodyna koupit. My bychom to taky teda pořebovaly prodloužit 😝 Jo a to tofu - nastrouhala jsem ho a v té zelenině se to ani nepozná. Jen bych k tomu ještě něco přidala, třeba nějaký těstoviny, samotný se mi to zdá chudý. Já myslím, že my to jíst budem, s obědy nejsou snad nikdy problémy, zato se vším ostatním si trochu vymejšlí, že..
jarus: Po nejhorších nocích jsem jen seděla a tupě zírala před sebe, energie v nedohlednu. Ono stačí se jen trochu vyspat a je to hned lepší, tak přeju, ať je to u vás co nejdřív!
matova: MM přišel s tím, že tofu není pro malý děti vhodný! No mě jsou jeho úvahy celkem jedno. Co si o tom myslíš ty? Děláš ho docela často, že.. A dnes a včera u nás byla taková zeleninová rajská, včera knedlík, dneska brambor
Všem co nej.. nej.. spinkání 😔 😔 😔 😔

matova
8. bře 2010

ahojte,
u nás sa spí asi od 19:30. Poo nakoniec spal malý 1:40, takže fajn. Nič mimoriadne sa inak nedialo. Akurát mi malý už začína ukazovať aj na miesto druhého očného-ale zatiaľ tam nič nevidím- fakt je, že na všetkých miestach kde mu chýbajú zuby je ďasno červené, lebo si tam stále niečo pchá do pusy- aspoň si pomôže sebamartýr 😀 ...

gina333
8. bře 2010

My uz nastastie spime, dnes to trvalo trocha dlhsie ako obvykle, kym sa vyrozpravala to trvalooooo 😝 no typicka baba.

jarus: veru aj ja som si velmi vela krat poplakala, myslela, ze to uz dalej nevladzem, potom prisla jedna dobra noc, trocha spanku a bolo to lepsie. 😉 Neviem ake lieky beriete, ale zda sa mi, nezaberaju, ja by som si ich urcite zmenila.

sherry: nech su tvoje slova vypocute. 🙂 🙂

Aj ja prajem dobru nocku. 😵 😵

matova
8. bře 2010

gina: dúfam že choroba ti ešte v zárodku ustúpi 😉
jarus1: velmi ti prajem konecne pokojnú noc 😉
aj vám všetkým 😉 😎

sherry: a nakoniec ste to ako poriešili dnes s malého spaním? 😕 spinkal v aute? asi mi to ušlo 😅

prchalka 🙂 : tofu dávam so zemiakmi al. zem. kašou. A neviem kde toto nabral mm- že to nieje vhodné- dovolím si tvrdiť že je to úplná blbosť 😅 . Myslím tofu neúdené. Môžu to aj deti, ktoré nemôžu mliečne výrobky...jediné prečo nie by mohla byť alergia na sóju, ale tá je asi tak zriedkavá ako alergie na iné veci. V receptoch je aj téma či sójové mäso batoľatám áno či nie...ja dávam, v pohode. Tiež sa tam niekoré obúvali že sója obsahuje istú dávku hormónov- ale to sú prírodné hormóny ktoré obsahuje aj množstvo inej zeleniny než sója, len o tom už nikto poriadne nevie...Zo sóje sa vyrába napr. aj hypoalergénne dojčenské mlieka...
Solčanku ja kupujem v istom obchodíku- majú to aj v zdravej výžive a neviem ti poradiť v ktorom hypermarkete to držia. Niekdy používam aj bio zeleninový bujón pre zmenu 😉 .

matova
8. bře 2010

drožďovú pomazánku ja mám veľmi rada, ale už dávnejšie som ju nerobila...
spomenula som si ako som tým smradom pri jej varení raz šokovala spolubývajúcu na intráku...a jedného dňa, keď som si ju chystala zasa na večeru - v kuchynke na chodbe, akurát moja spolubývajúca prichádzala po chodbe a už len skonštatovala: hneď som vedela že varíš ty 😀 😀 😀

gina333
9. bře 2010

Dobre rano 🙂
mali sme celkom fajnu noc, prvy budicek o 23:30, dala som mliecko, potom az 3:40 bola hore polhodku, uz som sa bala, ze to bude na dlhe zaspavanie, ale som jej dala cicku, u nas to funguje ako cumlik, nic nepotiahne len cmula, ale zabralo to. 😉 😉 Budicek o 6:15. Dnes ideme k dokine, nesiem aj moc, nech nam to vysetri, verim, ze chripku mame na ustupe.

Pekny dnik zienky 🙂 🙂

prchalka
autor
9. bře 2010

Dobré ráno,
noc šla jako vždy, jen od půl 4 do půl 5 nemohla usnout ☹ Tak nevím, jestli opět nezavést mlíko, když to bude nutné.. Vůbec nevím, jestli se k tomu vracet, aby si zas nezvykla! Pak usnula asi na 1.20, v 5.50 byla vzhůru.
Ráno by se spalo, škoda, že pak už nezaberu 😖
A mám další jobovku, z které se vzpamatovávám - kamarádka ze ZŠ se tajně vdala, poslala mi oznámko mailem a dnes ráno jsem si prohlédla i fotky! Krásná nevěsta - a nikdo o tom nevěděl, ani rodiče! Druhý den slavila 30tiny, tak jim to oznámili. No, kdysi dávno jsme to s MM chtěli udělat taky tak, ale není asi nad kamarády a příbuzné na svatbě, takže u nás z toho nakonec sešlo 😕

prchalka
autor
9. bře 2010

matova: Prosím tě, MM tomu prd rozumí! Když jsem mu před časem říkala, ať nedává do každé vody koupelovou pěnu, že to někdy dětem může škodit a můžou z toho mít vyrážky, ekzémy atd.. tak se mi vysmál! Říkala jsem mu, že to není sice náš případ, že problémy nemáme, ale že pěnu tak jednou za týden, jinak chci koupat v čisté vodě! Tak jsem se dozvěděla, že moc čtu a přeháním... 🙄
A minulý týden přišel s tím, že děti se nemají koupat denně, že to smývá ochranný filtr pokožky a že to škodí. Což je známo, nevím, proč mi to říkal, ale.... jako docela si ty jeho 2 argumenty odporují, že!!!!!!!! 🙄 Ale jak něco řeknu já, tak jsem přehnaně úzkostlivá.. No nic, to by bylo na nové téma 😅 😅
S tím smradem - já nosila do práce brokolicovou pomazánku - kupovanou a když někdo přišel do místnosti, tak hned řekl, co tam tak strašně smrdí 😝 😝 Ona je výborná, ale kdo to nezná, tak ohrnuje nos 😖
gina: Tak docela fajn 😉

jarus1
9. bře 2010

dobré ráno...tie vaše detičky sa budia a zaspávajú ako novorodenci 🙂
my tradične úplne hore 00-45 aspon do tretej, už to ani nesledujem. Potom som ju nechala v postieľke a zaspala. Asi mám niekde niečo zablokované, lebo ma bolí chrbát aj šija len na ľavej strane ☹

prchalka
autor
9. bře 2010

ined: Vše nej.. k 1,5 roku! Gratuly, gratuly 🙂 Už jste velcí kluci 🙂
My snídáme mufinky, tak nám to jede, ale už není 😅

katzi
9. bře 2010

dobré ránko,

jarus: jestli tě to potěší, že v těch dlouhých nočních "mejdanech" nejsi sama, tak my dnes: probudila se v 23.00 a byla vzhůru do 2.00 😝 Byla by možná i dýl, ale v ty 2h jsem byla už na pokraji nervového kolapsu a dala jsem jí mlíko (normálně mám hranici, že nejdřív dostává mlíko ve 4h). Po mlíku to zalomila a naštěstí pak od těch 2h spala v kuse do 7.00. Takže jsem se docela i vyspala 😉

prchalko: s tím mlíkem uvidíš, ale já bych se snažila pokud možno nedat, když už si docela odvykla. Je to krok zpět..Ale zas než bývat dlouhodobě takto nad ránem vzhůru, tak to asi fakt raději dát to mlíko. Fakt uvidíš jak se to vyvine dál.

gino: docela fajn noc, to je supr

katzi
9. bře 2010

ined: taky gatulujeme a pěkně si ten dnešní den s Matýnkem užijte

jarus1
9. bře 2010

katzi, tiež uvažujem, že od nejakej hranice urobím mlieko, ale je mi ľúto toho, že doteraz sme v noci vôbec nejedávali a teraz ju to mám sama učiť? ach jaj ☹

ined77
9. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
předem moc děkujeme za přáníčka 😵 .jinak ještě msím dočíst 😉 .
noc...no celkem se dala,ale budíček před 6h 😖 ,což mi dnes s tou poradnou totálně nesedí,tak jsem vymyslela přímo ďábelský plán 😅 ...zkusit matýnka uspat na chvilku dopoledne a po poradně s ním jezdit až usne 😀 .
tak uvidíme 😅 .
jinak je teda to moje jedenapůlleté dítko dnes pěknááá protifka už od božího rána 😠 😀 ...od snídaně byl dokonce odnesen do pokojíčku na uklidnění 😎 ..ne fakt,kdyby jste viděli co vyváděl 🙄 ...
naštěstí se za chvilku fakt zklidnil,přišel a už se tulil 😵 ...
a teď jsem ho přebalovala a...na nožce 3 modřiny ☹ a včera nevím kde k tomu přišel,ale má na vnitřní straně stehýnek na každé nožce modráka 😕 ...no to teda nevím co si dr.pomyslí 😕 😅 ...to má určitě z toho,jak se snaží sedat obkročmo na náklaďák nebo nočník,truhlík jeden 😀
ještě k tomu má na hrudníčku jakousi sice mini vyrážku,ale to vím asi z čeho na 99%:..došel mi jeho prací prášek a jednu várku jsem vyprala v našem,ale to zmizne 😉 .
tak,jdeme chvilku kukat na školku a já se budu snažit po očku nenápadně dočíst 😅 😉
všem pěkné ráno 🙂

prchalka
autor
9. bře 2010

katzi: Nj, krok zpět..ale jak je známe, někdy právě ni po mlíku nemůžou hodinu zabrat, co? To je právě to dilema 😖 Taky jsem měla hranici, ne dřív, jak ve 3h!
jarus: Na druhou stranu, já jsem si taky myslela, že se mlíka jen tak nezbavíme a ona se najednou na něj přestala budit, nebo spíš zuby přestaly na chvíli trápit, tak když se vzbudila v 5, tak už jsem jí mlíko pak fakt nedávala.. Chápu, že se toho bojíš, když jste doteď byly bez něj, navíc člověk ani neví, jestli to na malou zabere. Muselo by se to zkusit, ale kdyby jo, tak to je lepší varianta, že by se vyspala ona i ty. Já zas přemýšlím, jestli jí někdy nedat něčeho cucnout (voda, čaj), jestli třeba nemá žížu, ale taky jí nechci zvykat, když doteď v noci nic nepila.. 😖
ined: Dnes hlásím boba už dopol a dobrá konzistence 😀 A modřina sem, modřína tam - čorí měla příšerný kolena, když 3 měsíce v kuse jen lezla 😝 A samtam nějakej modrák taky je! Kdyžtak řekni doktorce hned ve dveřích, že ho biješ, aby neměla zbytečné otázky 😀
Čorí čučí taky na školku 😉 a v klidu!

ined77
9. bře 2010

katzi 🙂 ...téda,to jste měly opravdu blbou noc 😢 .ach jo ☹ .aspoň že nad ránem si dala adelí říct 😅 .
a moc děkujeme 😵 .no ale nevím,dnešní den bude spíš náročný skrz ten spánek.

prchalka 🙂 ...s tím mlékem uvidíš.zase kdyby to pomohlo,tak asi ten krok zpět udělám... 😨 😉
chytré řečičky...no jo...škoda mluvit,taky to nesnáším 🙄 .
brokolicová pomázanka?to neznám,ale docela bych to zkusila 😉 .musím se po ní mrknout v obchodě 🙂 .

jarus 🙂 ...taky trpím na záda,zvlášť když musím spát s malým pořád na jednom boku 😅 .zkus horkou sprchu,občas to zabere a uvolní 🙂 .

gina 🙂 ...noc fajn 😵 .ať dobře dopadnete u dr. 😉

musím jít,kňučká mi tu ukňouránek 😅

prchalka
autor
9. bře 2010

ined: Tu brokošku mají v Globusu ve zdravém koutku nebo ve zdravé výživě. Ale bacha, je to balení jako paštika v těch kelímkách. Pak je ještě jedna ve velkém kelímku s česnekem a tu teda ne!! To je jak když jíš majonézu a ještě to pálí .
Ta dobrá vypadá takto: www.biomatej.cz/brokolicova-pomazanka_z356/
Tak už se jdu asi věnovat.. pá a sraz poo 😉

ined77
9. bře 2010

prchalka 🙂 ... 😀 ,já jí řeknu,že jsem se mu snažila utrhnout nožičky jako mouše 😉 😀 .
matýnek si hraje na kolínkách pořád,jezdí s autem,nočníkem,pokličkou,hrncem...prostě s kde čím...tak bodejť by neměl modřiny 😅 .
globus u nás není 😅 ...takže asi nic ☹

za chvilku zkusím dát toho prcka spinkat,no ale nevím nevím...i když je teda pěkná protifka,tak by chvilka klidu bodla 😅

sherry28
9. bře 2010

ahoj ženy, noc byla bezva, 2x byl vzhůru, ale ani jsem nehoupala, spal až do 6:45 🙂

matova: včera spal 45minut od 12.15 do 13.00, musela jsem budit, ale nebylo to tak drastické, když jsem otevřela dveře, hned vyskočil, ale bylo na něm vidět, že by ještě spal ☹v autě neusnul jsme ve městě za 6 minut

prchalka: já bych se k mléku nevracela 😉 u nás když už najedeme na nějakou změnu, tak se jí snažím udržet i za cenu zhruba třech špatných nocích 😅

ined77:vše nejky Matýnkovi 😉 🙂

ined77
9. bře 2010

ženy,tak vážně usnul,ovšem uvidíme,kolik dá 😉 ...
ještě s tím nočním mlékem...musím po rozvaze dát za pravdu sherry...ono je to jen o zvyku,to mléko už potřeba není.já mám v pokojíku v noci čaj pro malého,ale cucne jen málokdy.spíš nabízím při rýmě nebo nemoci 😉 .

sherry 🙂 ...děkujeme 😵 .měli jste krásnou noc 🙂 .
a tím zkráceným spánkem...ono asi pro jednou to ty děti snesou celkem v pohodě 😉 .no však dnes uvidím,ale jsem ráda,že malý usnul.když to člověk potřebuje nejmíň tak vstává fakt se slepicema 😅 .

sherry28
9. bře 2010

ined77: já myslím, že lépe to dopadnout nemohlo 😉 že aspoň,když vstával dříve šel spát dříve a bude vyspalý, i kdyby spal jen půl hoďky 🙂 teda aspoň u nás to tak funguje 😒 my chodíme do poradny ve 13.00 a vždycky vstává o půl sedmé 😕 vezeme Lukyho do školky a pak jde kolem jedenácté spát a do poradny jedeme vyspinkaní 🙂 kdyby mi spal do osmi, tak by mi v těch jedenáct neusnul a chtěl by spát o půl jedné, což by nešlo a jeli by jsme protivný 😅

ined77
9. bře 2010

sherry 🙂 ...jj,já jsem vymýšlela nejdřív,že dám brzy obídek a pojedeme kočárkovat.ovšem nevěděla jsem jestli usne.v kočárku nespinkal přes celou zimu,tedy od mrazů.pak jsem si říkala,že to risknu a půjde spinkat holt až po.ale tam zase bylo riziko,že vytuhne po cestě a pak by byl chudáček z toho špatný,kdybych ho budila třeba po 10 minutách ☹ .ale když vstával tak brzy,tak mě napadlo,dát ho spinkat teď.pak dáme obídek,půjdeme ven a pak rovnou k dr.no a pak uvidíme,myslím,že ještě chvilku usne,ačkoliv záleží na délce spánku teď že 😉 .
tatínka máme v práci zase až do noci,ale tak nějak to spolu do večera vybojujeme 😀 .
je to ale hrozný nezvyk 😅 ...jindy býváme venku nebo se tu řádí o 106 😀

sherry28
9. bře 2010

ined77: to věřím 🙂Marýsek už je ospalý 😔 dáme oběd a půjde 😉 🙂

ined77
9. bře 2010

sherry 🙂 ...tak si aspoň dospinká včerejší deficit 😵 .matýnek pořád ještě chrupká,bobínek 😵 .
jsem ráda,bude to pak v pohodě 😉 .