Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
8. dub 2010

My zas měli super noc 😝
Budíček jako obvykle, vzal si ji MM k sobě, na chvíli jsme všichni usnuli, ale od půl 12 jsem jí slyšela za půl hodiny snad 5x.
Jednou už jsem tam dokonce vlezla, 2x jsem stála za dveřma s polštářem a 2x jen tak.. Pořád to vypadalo, že usne, ale za chvíli znova békala. Tak jsem si říkala, že to spolu dát stejně nemůžou a když jsem jí slyšela, jak se metá sem a tam, tak že dáme Nurofen, asi jí vadily zuby, jinak si myslím, že by zaspala, ale MM prd pozná a já byla do té doby jinde, no riskli jsme to.
Od něj to nechtěla, strašnej řev, vzala jsem si jí trochu na světlo, ode mě taky ne, prohýbala se a vřískala, tak jsem jí vrazila flašku s vodou, tak cucala a pak jsem jí tam strčila už tu stříkačku a v pohodě, zas to zapila.. no a pointa je ta, že jsem s ní lehla zase já, ale naštěstí se pak zklidnila a zaspala v pohodě a bez motáků v 1.20, ale několikrát do rána skřehotala - to je taky děsný! Vstávala 6.20!
gina: Třeba to naopak bude v pohodě, noci hrůza a dny ujdou, to s katzi známe 😅
martinka17: Od toho tu téma je, není jen nás, co tu krandáme o všem možném. Homeo a sirup, to mě taky zajímalo. Já si myslím, že když je akutní problém, je lepší dát asi něco silnějšího, než homeo. Když máme jen neklid a motání, tak dám čípek na noc a když by pak měla teplotu v noci, klidně bych dala sirup. Určitě mezitím trochu pauzu, ne vše najednou, ale myslím, že snad není problém to zkombinovat 😉
matova: Promiň, jsem vygumovaná, však to znáš, jasně, to praní mi došlo, jen jsem včera byla líná nahlídnout do IP, ale to už fakt něco svědčí, že si nepamabuju ani Ň! Dík za to pečivo!

gina333
8. dub 2010

prchalka: ja normalne obdivujema aj tvojho muza, ze ti v noci tak pomaha. 🙂 🙂 🙂 A nie je potom v robote unaveny? Mna tie Sophine zuby do hrobu dostanu 😲 😲 chuda dieta, aj horne stolicky nam isli dlho, teraz este tie dolne a kde mame 3-ky??? No fakt to je na nervy. 😖 Vlastne ona cez den je vzdy perfektna,klop klop klop 🙂 🙂 dnes chcem aj vysavat, dufam, ze my to dovoli. 😉

prchalka
autor
8. dub 2010

Tak jsem volala mudr a sestřička říkala, že máme přijít nejdřív tam a kdyžtak dostanem doporučení na kožní.. tak nevím, třeba zítra.. A asi i ta prohlídka 1,5let - to jsem zvědavá, jestli nám i píchne tu hexu 😝

gina333
8. dub 2010

prchalka: tak presne to my na tych doktoroch vadi, ze najprv musis ku obvodnej az potom k odbornikovi. 😠 A to idete na druhu hexu? My sm po ockovani 17 den, s trochou teploty, ale hadam uz ziadna ina reakcia k nam nezavita. 😝

prchalka
autor
8. dub 2010

gina: Hexa je čtvrtá, vy jste byly na MMR!! To je něco jiného 😉 Reakci už mít nebudete, tak to jste to měly v pohodě, vidíš! 🙂
Mně neva, že musím nejdřív k obvodní, třeba nás ani nikam posílat nebude..
Letím...

prchalka
autor
8. dub 2010

Příští díl bude o atop. ekzému: www.nova-vizita.info

gina333
8. dub 2010

prchalka: ja sa v tych ockovaniach moc nevyznam, idem ked nas pozvu, to je vsetko. 😉 Tak ten atop. ekzem ma zaujima, koli mojej Nati.

katzi
8. dub 2010

ahojte,

naše noc: nebyla tak strašná jako minulá, ale ani žádná hitparáda 😒 Několikrát byly fńukánky a motánky, nevím kolikrát, ale pocitově se dnes cítím líp vyspaná než včera, tak to hodnotím jako lepší noc 🙂

gino, prchalko: jsme dobrej nespací tým 🙂 😒 Soucítím s váma.

martinka17: vítej mezi náma 🙂 Já dávám homeo čípky Viburcol - momentálně nepomáhají, minulý týden pomáhaly. Ale pořád tady s holkama uvažujem jestli to není jen placebo 🙂

Jinak my za chvíi zas vyrážíme do terénu - došly penízky, takže dokoupit zásoby všeho, pak s kamarádkou a děckama ven ,....budu zase večer.

Mějte všechny bezva den 😵

gina333
8. dub 2010

katzi: veru sme 🙂

Ja uz mam povysavane, varit nemusim, mam zo vcerajska kurca, len uvarim k nim zemiaky. Natalke si objednala dukatove buchticky, ale to spravim az ked bude doma. U nas je nic moc pocasie, len dufam, ze poo nebude prsat, lebo my treba na nakup. 😒

sherry28
8. dub 2010

krásné ráno 🙂
u nás od rána svítí sluníčko, dnes má být prý nejteplejší den tohoto týdne 😉 peru povlečení, noc u nás jako vždy, motá se chvíli, ale jak doleze ke mně, tak usne 😖 dneska se motal asi 2x, vstává se mnou v šest a o jedenácté už je pořádně vyřízený 😅 takže rychle oběd a spinkat 😉 jdu vařit, ta se mějte hezky, po O pa 🙂

kadlecova.misa
8. dub 2010

ahoj 🙂 , naše dnešní noc byla o kapánek lepší než včera, ale co 2 hodiny procitla, změnila polohu a naštěstí zas usnula.V 6 jsme vstávaly. 😔 asi to budou ty zuby, prsty má pořád v puse a taky hůř jí,tak uvidíme. Pěkný den všem. Míša

prchalka
autor
8. dub 2010

gina: V té vizitě bude malá holčička, ta to má po celém těle a jen to škrábala a brečela ☹ Ale prý nakonec přijdou na to, z čeho to má 😉 Já bych na tyhle pořady ráda koukala, bohužel je to večer a to si radši lehnu, než se vzbudí ☹ A koukat na to na netu, to jsem zase strašně nedočkavá mám pocit, že mi utíká čas někde jinde, ale tohle by zajímalo i mě, akorát MM včera pronesl, že mi zakazuje na to koukat, že si pak budu myslet, že to je i náš případ a blablabla..
katzi: Závidím ti akční den. My zatím perem a dopol doma, pak spaní.. no jako vždy!

gina333
8. dub 2010

prchalka: daj sem potom ten link prosim ta. 😉

studanka84
8. dub 2010

ahoj holky, tak se taky pridavam ke skupine rostoucich zoubku. mám syna (10mesicu) a spani taky nic moc posledni dobou. jednu noc spi dobre, druhou je treba i 3krát vzhuru ☹ také neustále prsty v puse takze kdyz uz je to knouraní vecer dlouhe, tak dostava panadol baby sirup a docela zabira

luci_enka
8. dub 2010

ahoj holky, ahoj Miso a studanko 🙂

u nas noc taky hrozna, uz to tu nebudu rozepisovat, v postate je to kazdou noc furt dokola, byla jsem vzhuru asi 10x..
davame uz tyden tu Sedalii, zatim vubec zadny efekt, ani naznak toho, ze by to pomohlo, uz jsem si myslela, ze by se to mohlo aspon trosicku vylepsit... takze zkusime ten Viburcol...
akorat ja si myslim, ze u nas to zubama neni, zadny se aktualne podle me neklube ☹ mam podezreni, ze mame proste nespave decko, co je furt vzhuru a trpi na neklidny spanek. doufam, ze nez pujde do skoly, tak se to spravi 😝 a to ja uz asi budu davno v Bohnicich. u nas to vzdycky bylo tak, ze par noci bylo lepsich, par horsich, ted uz jsou jen strasne 😠 rano me vsechno boli, pali me oci a mam pocit, ze je ani neotevru 😖

sice jsem vas docetla, ale nestiham na vsechno reagovat.. snad jen na prchalcino video 😀 😀 😀 mala ti umi kraaaaasne mluvit 😀 a jsem zvedava, jak to vase dr.vyresi s tim ekzemkem, jestli vas posle nekam...

vcera jsme byly jeste s mamkou na prochazce tady v lese u rybnika, byly tam kacenky, jak nas videly, tak prisly somrovat o chleba a rohliky, mala byla uplne u vytrzeni, takze pocitam, ze kazdy den budem chodit "na kacenky" 😀

holky, mejte se vsechny hezky, uzivejte krasneho dne, u nas je azuro a slunce a ja se zase ozvu! papa 🙂

gina333
8. dub 2010

studanko vitam aj teba. 🙂 Akosi je nas tu stale viac 😉 😉 len akurat pribuda bab z CR, kym SR skalne reprezentujeme my s matovou. 😀 😀 😀
U nas sa spi od 11:20, obed nekomentujem, ☹ ☹ , ale vonku svieti slnko, takze si nenecham pokazit naladu. 😀

lucienka:nestras, ze sa to nepolepsi kym pojdu do skoly, ved sa toho ani nedozijem ked to takto pojde u nas dalej. 😝 😝 Takze malej sa kacky zapacili? 🙂 🙂 🙂 Joj, skoda, ze u nas tu nic take nie je, len obchody a namestie, keby som ju chcela zobrat do prirody tak len na aute. 😒

Idem si trocha oddychnut, dufam, ze ma nikto a nic nevyrusi. 😉 😉

prchalka
autor
8. dub 2010

Spíme. Když už tady neramplujou chlapi pod barákem, tak se sousedi přes 2 zahrady rozhodli, že porazí strom asi a před obědem začali motorovkou, před chvílí taky, doufám, že si taky dají oběd. Teď zatím dobrý.
K tomu poo spaní dětí. Myslím, že ined ani matova nemusí mít strach, že by jim za chvíli kluci nespali. Maty je spáč (3h apod...) a Šimonek je unavený hubeňourek, takže ten bude spánek taky ještě snad potřebovat. I když slýchám, že děti některé už taky nespí a to jim nejsou ani 2 roky. Já myslela, že čím budem starší, tím to bude se spaním horší, ale zaplaťpámbu jí ukládám dřív, než když jí byl např. rok, to strašila ještě ve 13h a jednou jsme ji uspali až po 13.30 uřvanou jak blázen v kočáru 😖 A teď do 11.30 většinou usnem 😉 I když ten náš spánek někdy taky nic-moc...a musím uspávat znova..

sherry28
8. dub 2010

u nás taky spánek od 11:20 😉

matova: já jsem posílala spavou noc od Marka jako virus, doufám, že ne tak, abych se ho sama zbavila 😀 to bych nerada 😉

vítám všechny nové příchozí trpitelky 😉 😅

prchalka
autor
8. dub 2010

A zvonění mobilu na spaní vypínám, dřív jsem vypínala i zvonek a měla jsem na dveřích - "Ťukejte na okno" 😅 Protože po tom, co jsem jí pracně uspala jsem fakt nestála o to, aby mi ji někdo hned vzbudil. I teď mám bezdrátový zvonek zabalený v utěrce, aby to tlumila kdyžtak 😖

sherry28
8. dub 2010

no ženy nechci vás strašit, ale Lukášek mi od dvou let přes den už nespal 😉 za to chodil na půl osmou a spal až do půl devátý ráno 🙂

kadlecova.misa
8. dub 2010

ahoj holky, musím se smát vaším vychytávkám..utěrky a pod. já taky nemám ráda,když malá usne,když někdo zvoní, seká trávu a podobně. Malá se hned vzbudí a už se jí hůř usíná. Kolikrát vám spí děti? čtu že jednou, ale moje roční Nela ještě 2x,ale už se stalo že i 1x.Dobrou chut k obědu. 😀

prchalka
autor
8. dub 2010

sherry: Mně by to nevadilo, kdyby nespala. Spánek je třeba pro mě svazující proto, abych mohla někam vyrazit, tak, aby mi nebyla unavená. Když bych chtěla někam dopol za kámoškou, nestihnu se vrátit na spaní domů tak, aby nebylo všechno v rychlosti, abychom nemusely spěchat atp...Tak mi spí doma, ale potom někam vyrazit, než se odsud vykopem, tak to už je 14h....Jo, řešení je ten kočár a nebo to auto, že... Moje blbost...Takže já se vlastně těším, až nebude muset spát... 😉

sherry28
8. dub 2010

kadlecova misa: my spíme od roka jednou denně, při uspávání byly děsný scény a nemoh zabrat, tak spí jen jednou je to lepší, alespoň pro nás, zlepšil se mu i noční spánek, nebudí se tak často (teda krom zubů a jiných potvor) 😉 on spal před rokem 2x denně po hodině, teď spí jednou dvě hoďky (lepší i pro mě, udělám mnohem víc věcí a nebo mám více klidu najednou)

prchalka
autor
8. dub 2010

misa: Já jsem jí přeučovala na jeden spánek tak kolem roku. Když mi spala 2x denně, tak byl problém uspat dopol i odpol a pak se mi budila třeba až po 17h 😖 A koupali jsme až ve 21... To bylo dost únavný! Akorát, když spala 2x denně, tak třeba dopol 1,5h a odpol taky, nebo i 2h. Jednou denně spí tak 1,5h a víc jen, pokud se mi jí ještě podaří uspat znova. Budí se mi i poo, nejen v noci, i když teď už to není tak hrozný, někdy se mi s velkým brekem probrala i po půl hodině od uložení ☹ To byla trochu beznaděj!

sherry28
8. dub 2010

prchalka: tak to jo, ono je fakt, že když už nespí, tak se s nima dá podnikat víc věcí 😉 a na Lukáškovi nebyla vidět únava vůbec, on když jsme v létě dorazili v půl osmý večer domů (ne pravidelně, samo) tak než jsem stihla napustit vanu, byl už tuhej u telky usnul 😀 a spal až do rána, teda s tím , že se vzbudil a přesvědčil se, že jsem vedle něj 😉

kadlecova.misa
8. dub 2010

Díky 😀 . ta malá spí dopoledne max 1 až 1,5 hod..podle toho jaká byla noc a odpoledne max. hodinu...když spala jednou tak taky hodinu a to jí nestačí,je celej den ubrečená a unavená..tak jsem zatím ráda že spí 2x 😝 ...všimla jsem si, že u nás nemá počet spánku vliv na spaní večer. 😀

sherry28
8. dub 2010

misa: vždyť to záleží na dítěti a také jak to vyhovuje vám 😉 já jsem ani ty dva spánky nestíhala, vozím ráno staršího do školky a odpo zase pro něj, takže takhle jej to pro nás lepší, on se po O hezky vyspí a až když je vyspalej, tak jedeme do školky, vychází to na tu druhou 😉pak dostanou sváču, převléknou se a teď když už je hezky jsme do večera venku 🙂

ined77
8. dub 2010

ahojky 🙂 ,
takže noc...děs 😲 ,motanice,vrtěnice,kňouranice ☹ .budík v 5.45 😔 .a při uspávání jsem zatvrdla s ním 😀.ve 20.37 pro mě přišl mm 😅.dvě pivečka 😅 😔.
ale celé dpoledne byl miloučký a v pohodě,po O už ale vypadal že usne snad ve stoje 😅.
spinká od 11.45 🙂.
včera jsem byla pro urnu 😢...
a pak honem ven za klukama,byli zatím na hřišti v parku.pak se šlo na zahrádku na pivečko,tam byla snad celá školka 😀.všechno v pohodě,matýnek se tam plantal mezi ostatníma dětma a najednou nějak spadl...vzal jsem ho k našemu stolku,oprášila jsem ho,postavila na zem,udělal krok a šel k zemi 😕 a takto ještě asi 3x 😢 .já jsem se tak strašně lekla,že mu něco je..neplakal,v botce nic neměl,když jsem mu nožičky prohmatávala-nic 😨 za chvilku už zase ťapkal normálně,tak nevím.jestli třeba nějak špatně našlápl 😨 ?zatím se to neopakovalo,to už bych s ním raději zašla k dr. ☹ .
co si o tom myslíte holky? 😨
jinak dnes opět téměř 2h venku,šli jsme jen na poštu a pak zase do parku.všude moře dětí,dnes je vážně nádherně 🙂 .
obídek dal doma celý,sice byla asi v půlce scéna,chtěl rýžového medvídka,tak jsem mu s klidem vysvětlila(několikrát),že pokud nespapá aspoň ještě pár lžiček,medvídek nebude,když spapá,bude 😉.pak dostal velkou vidličku(nápad) a dojedl až na dvě lžičky vše 🙂 .potom dostal dva medvídky 😅 .
obídek:brokolicový krém,masíčko z kachního stehna na pórku,brambor 🙂 .
jdu vás dočíst 🙂

prchalka
autor
8. dub 2010

ined: Chodíte s kočárem nebo pěšky?

sherry28
8. dub 2010

ined: taky mi Marek tahle spadl sám od sebe a narovnala jsem ho a zase se sesunul k zemi 😕 nevěděla jsem co(boty neměl, byli jsme doma)usoudila jsem, že prostě jenom nechtěl chodit stát, nechtěl ke mně jenom se sesunul a zůstal na zemi a koukal ani se nesmál, ale po 10 minutách zase utíkal 😅 😉 takže asi jenom nějaký zkrat v chůzi 😉 od té doby to neudělal (je to už dva měsíce) jenom ho pozoruj a uvidíš, oni mají občas všelijaké nápady a nálady 😒