Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
19. únor 2010

takže přesně naopak 😀

sherry28
19. únor 2010

matova:a jak ses cítila mezi nima 😨 náš brácha mezi náma dost trpěl 😅 musela jsme mu dělat na hraní Šimona 😀

matova
19. únor 2010

sherry.ano 😉 a zabudla som ešte napísať- 😉 očné - trojky zuby-fuuu. naše sa asi zasekli, aj sa mi zdalo že to pôjde rýchlo a teraz mám pocit že nelezie nič, ani tá zabudnutá dvojka 😒 . Ale som aj rada, lebo malý má trápenie s odstavovaním-vidím-viem že sa už už chce, len s tým máme problém-ale nechám to na neho (zatiaľ 😀 ).
tak pa
všetkým......... 😔 kľudnú noc

sherry28
19. únor 2010

matova: koukala jsem na fotečky 😉 malej je krásnej prďola (sluší vám to tam spolu) 🙂 v očích má napsanou zvědavost a zkoumání 😀, také dobrou všem

matova
19. únor 2010

Ďakujeme 🙂
A to meno Šimon si si vybrala 😀 ? mne bolo raz fajn a inokedy naopak 🙄 . každý z nich je iný a tvorili sme dve party (prvý s druhým v opozícii proti tretiemu a štvrtej)...ale mám pekné spomienky 🙂
a aký máš internet? myslím spôsob pripojenia?

sherry28
19. únor 2010

matova: ne to mě tak mamka pasovala do role Šimona, jsem Šárka, tak asi pro to 😀 vidíš, teď mi došlo, že malej je Šimonek 😀 😀 tak to je fakt dobrý 😀 😀

sherry28
19. únor 2010

internet máme přes pevnou linku

matova
19. únor 2010

ale asi je to iný systém ako máme my? tiež sme museli vziať pevnú-k orange internetu,ale toto funguje samostatne...bojím sa toho,hlavne že tu ešte vysedávam 😎

sherry28
19. únor 2010

matova:to nevím co máte za systém 😲 my jsme propojený krabičkou z pevný linky do PC, co je to orange net?(oranžový nebo snad pomerančový internet?) 😕

sherry28
19. únor 2010

http://www.orangenet.wz.cz/ to je ono?tak mi nejsem bezdrátový

sherry28
19. únor 2010

máme normální modem z pevné do PC

matova
19. únor 2010

neviem podľa toho posudit ci je to ono. my mame pevnu siet-telefon bezdrotovy a k tomu zvlast je prijimac-na internet do elekt.siete- asi sa to vola router? 😕 Od neho uz ziaden kabel k pocitacu nevedie,...to bude ine. je to mikrovlna 😢 😠 😢
tak dobrú 😉

sherry28
19. únor 2010

matova:to bude něco jiného asi 😒 my máme kabely z pevné do modemu a z modemu do PC, aby to fachčilo, tak to má tři kabely 😅 , tak dobrou 😉

cikyta
19. únor 2010

Ahojte.
No ráno sme k dr.napokon nešli,lebo-noc bola bez horučky a dokonca sme zaspali k dr.!!! 😅 Celý den bol OK.Absolutne žiadna horučka.
Len mi je to nejaké dovne...
Najprv jej vyšiel asi 2mm dolný zubok.Je len jeden.Potom hnačka,teplota a inak sa v puse nič nezmenilo.Nič nenarastlo a ani bohvieako ten jeden nepodrástol.
Trvá to cca 1 týžden.
(A ked mi niekto vraví,aj do 2 dní vybehnu zo 2 zubky ako hríbky,že "fuk ho" a my nič 😒 )

lenka1smejka
19. únor 2010

Mne raz jedna povedala,ze oni to mali 3 tyzdne im isli zubky a horuckovali a hnackovali

veronika.h
19. únor 2010

Pěkný večer,
padá mi hlava únavou, ruplo mi v bedně a právě jsem vyčistila a umyla celou ledničku 😅 😅

Teda to nevím, jak zvládneme, až Maťula vyroste, protože už teď je takový vyčůránek. Musím pořád být nadohled a mluvit na něj, jinak hned řve. Dneska od rána kňoural a řval, spat nechtěl. Jela jsem s ním odpo na sraz s holkama z MK do Slavkova, pršelo,tak zase spal jen chvilku a pak jsem jela do Brna do Olympie na nákup. DOkud kočár jel, tak v pohodě, ale jkmile jsme zastavili a šli s MM na večeři, tak to byl zase řev přes celou restauračku 😠 .
Můj sen o tom, že si vyhraje sám a já od něj budu mít klid je v nedohlednu ☹ .
Taky přes den nevydrží dýl jak 3hodiny vzhůru, dopoledne jen 2. TAkže denně mi spí 3x, no se nedivím, že mi pak
večer nechce usnout 😝.
Prchalko, já budu mít taky 3 kočáry, doma starou inglesinu (přes den v postýlce nespí), na ven novou a teď budeme kupovat bumbleride indie, úplně krutá 3kolka, já jí chci na jogging (podle manžela na shopping- to samo taky😀)
Matova, mně občas ujedou nervy taky a strašně se za to stydím, že malýho plácnu přes plínku. NEmyslím, že ho to bolí, ale pak začne tak plakat, jakože proč mu ubližuju, tak to je do breku i mně ☹

Cikyta, to je super, že už je Silvince líp.
Chtěla jsem víc reagovat, ale zapomněla jsem, co jsem komu chtěl napsat, čím míň spím, tím víc jsem dementní 😅 😅
Dobrou noc🙂

prchalka
autor
20. únor 2010

cikyta: Nám lezly 4 dvojky 4 měsíce, takže 2 dny mě taky vždycky pobaví 😝 Jo máme to na dlouho!
Jinak včera jsem vlítla do krámu jen tak pro máslo na otočku a vidím tam postavený hluboký kočárek a v něm - LEŽÍ zachumlaný mimino a už né tak malý, ve fusaku, mrknu dovnitř a ono jen hýbalo očima, naprosto v klidu, žádný řevy - to já teda neznám a ležící a klidné dítě je pro mně sci-fi 😒 😝
Noc u nás průměr, bez větších motaček, ale budíček před 6.30 😖 😝

gina333
20. únor 2010

cikyta: tak sa drzkajte, hadam uz horucky malej nevystupia.

prchalka: aj take deti su, ale bohuzial ani moja ku nim nepatri, vysedi v kociku asi 15 min. potom sa zacne vrtiet postavi sa uz di taha nohy von, takze ju musim vybrat. Uz aby bola jar, lebo je tu hrozny odmak, vsetko sa topi potom je cela zablatena. Aj teraz prsi, je vonku hmla, no skarede pocasie. 😒

Noc nebola nic moc, od druhej sa do tretej vrtela, budicek o 7:00. V kuse chcela pit vypila 260ml a potom este 40ml. Robim jej teraz plnu davku, ved ked neje aspon mlieka sa napije. 😠 😠 Predtym my za noc vypila taku 180ml a to len taku riedenu vodu,ale asi je hladna.

matova: maly je zlatucky a samozrejme ty tiez. 😵 😵

sherry28
20. únor 2010

AHOJTE, noc ušla byli jsme vzhůru tak 4x 😒 ale stačilo jenom udělat pšš a jednou pohoupat 😉

sherry28
20. únor 2010

a jak tu včera svítilo slunce, tak přes noc napadl nový sníh 😲 sice ne moc, ale fůůůj 😅 a dnes je zataženo ☹

sherry28
20. únor 2010

matova:kolik platíte měsíčně za net, jestli to nevadí, že se ptám 😨 my ten net máme od O2 za 500,- měsíčně

gina333
20. únor 2010

sherry: aj ja som skusala, len take pššš ale u nas to nefunguje. Furt si ju musim zobrat na ruky a dat jej flasu do ust. 😎 Dnes ked som si ju zobrala o tej 2-hej k sebe, tak tolko cestovala po posteli, ze je to hruza, raz my sedela na hlave, raz lezala na bruchu, normalne dnes vyskusam, ze ju polozim do postielky a nevezmem si ju k sebe. 😉
My platim cez mikrovlnny net cca 300,- mesacne.

sherry28
20. únor 2010

gina333: u malýho to pššš funguje jen někdy, někdy musím houpat 😒 myslím si, že jak jsme si děti naučily, tak jsou teď zvyklý 😖 náš na houpání a tvoje na nošení 🙂 tak držím palce při změně 🙂 ale myslím, že ti to nedá a nakonec ji stejně vezmeš 😉 takže vy máte taky mikrovlny jo? 😨 to bych se taky bála 😒

gina333
20. únor 2010

sherry: nestras, to ju dokedy budem na rukach vlacit, ved uz teraz ju nevladzem. 😀 😀 No u nas fachcia aj 3 pocitace v kuse, ked je manzel doma. On je hrozny maniak na to, stahuje filmy, Nati tam hra hry, ja Konikujem, Facebook a tak. Ja sa toho ziarenia vobec nebojim, ved kolko svinstva je vo vzduchu co dychame. 😉 😉

sherry28
20. únor 2010

gina333:u nás se taky stahujou filmy, Lukas hraje na PC, já taky každý volný čas na netu 😀 tak jasný ve vzduchu je toho dost, ale ty mikrovlny přece jenom, nevim, nevim... 😨 já bych na to odvahu asi neměla(možná jsem srab, ale bojím se takových věcí) ☹ jinak ti přeju, ať ti to vyjde s malou 😉

gina333
20. únor 2010

sherry: chystam sa na to buduci tyzden, u nas budu jarne prazdniny, pride aj moja mamina 😵 😵 😵 tak to vyskusam. Sice ona ani za svet si nelahne, darmo jej sucham chrbatik, spievam jej, ona sa proste puci, lozi aj sa my stalo, zliezla z postele a proste uspavanie mala v pazi. A ked som jej dala cicku, za par minut vytuhla. 😀 😀 No nechapem. Tak uz musim ist, uvidim ako dnes dopadnem s obedom, velke nadeje si nerobim. 😒 😒 😒 Cauky zatial. 🙂 🙂

cikyta
20. únor 2010

Prchalka-som rada,že som ťa pobavila,ale určite ste nemali 4 mesiace pri tých 4 dvojkách 39°C horučky.

Zelám pekný den všekým. 😉

cikyta
20. únor 2010

Gina+Veronika,dakujeme.Dufam,že už bude dobre.Teda aj Matyaškovi,aj Sophinke 😵

lehna
20. únor 2010

ahoj holky,

tak naše noc byla suuuuper. ale večer byl na infarkt. Rozhodli jsme se, že ho naučíme aby usínal sám. takže v 19,30 šel do postýlky, položila jsem ho, zhasla lampičku a čekal,že si lehnu k němu a začnu ho huštat. jenže ono nééé.já sice v ložnici byla, ale jen jsem tam seděla a čekala co se bude dít. prvních 15minut brečel jen jako že brečel, že neví jestli má brečet, sem tam jsem ho pohladila, dala dudlík. dalších 15minut vřískal jak tur, od 20.00 si pořád dokola sedal a řval, tak jsem ho vždycky položila, dala dudlík, pohladila, zase si sednul a furt tak dokola asi 10 minut. pak zůstal ležet, vyplivl dudlík a usnul. první probuzení bylo v 1.15,tak jsem mu dala dudlík, asi 15 minut se jen tak převaloval a usnul a probudil se v 5,30. to už dostal čaj, dudlík, převaloval se asi půl hodiny,ale zase bez fňukání a všeho usnul,ale nakonec vstával v 6,37h. a u toho usínání jsem dělala na něho jen šššššš a sem tam pohladila,aby věděl,že tam jsem.
Jsem zvědavá jak mu to půjde dneska. snad to nebyla jen náhoda. došli jsem k závěru,že ho ty zuby asi nějak moc netrápí a prostě to na nás zkouší.

a trojka dole už je skoro venku. a po čtyřkách ani náznak. 😉

prchalka
autor
20. únor 2010

CIKYTA: Ale já to myslela jinak, né na vás!!!! Že mě vždycky "pobaví" že někomu vyleze zub za 2 dny a my všichni se tu s tím trápíme měsíce! Vaše horečka je samozřejmě něco jiného! Taky mi stačilo 2x 2 dny přes 38, nejdřív k zubům, pak z očkování ☹