Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
8. bře 2011

Dobré ráno,

naše noc vcelku fajn, nějaký kňourání bylo, ale já jsem ráda hlavně za to, že nemá nějaký noční můry a hysterický pláče 😔 Jinak je to s ní pořád tak nahoru dolů. Chvilku je to fajn, pak zas blok kdy všechno odmítá, nebo má záchvat vzteku. Psala jsem včera do poradny jedné psycholožce na netu, jsem zvědavá co mi poradí.

Trochu si nevím rady s tím dudlem - má ho v podstatě pořád v puse. Snažím se jí různě motivovat aby mi ho dala, ale povede se to jen občas. Nechaly byste jí ho zatím a pak ji časem zkoušely uplácet třeba sladkým aby ho za to vyměnila? Nebo je to blbej způsob, že si navykne hrozně moc na sladkosti? 😕 Taky jsem přemýšlela, že bych třeba nastřihla špičku, jakože se dudánek už odudlal a pokazil se 😕 Ale zas na noc jí ho nechci brát, jde mi jen o ty dny. Je taky fakt, že se bez něj běhěm dne ještě nedokáže uklidnit jinak. Fakt nevím jak na to 😔

A přidávám se s přáním všeho NEJ k ženám 🙂 Ať jsou na vás dnes všichni hodní 😵

prchalka
autor
8. bře 2011

Jo vše nej.. k MDŽ, všem posílám karafiát 😀
@anta Já měla taky soukr.pokoj, ale jestli jsem platila 300-500, ale to je fakt max.! Ale za ten relativni klid.. ale 1600 je fakt masakr 😲 A zrovna už pár dní myslím na to, že se zeptám, jestli už máte zuby všechny 😅
@katzi Týjo nevim. Já bych ho asi po delší době schovala z dohledu a dělala, že ho nemůžu najít. U nás to na noc teda taky nehrozí a plína měla dneska po noci asi kilo - fakt nechápu 😖 To bude taky na dýl všechno..

prchalka
autor
8. bře 2011

@milovani No, já můžu potvrdit, že je úplně jedno, jestli je to holka nebo kluk.. jak s prdíkama, tak se zubama, užily jsme si obojí. Ať máte i další zoubky v pohodě, tohle je teprv začátek..
@wacinka Ahoj, může se stát, taky jsme měly jednou "jakous takous" rýmu jednou u zubů. Pár maminek na netu to taky zmiňuje, asi na tom něco bude.. Jinak jsme tu celkem používaly s holkama homeo 😉

wacinka
8. bře 2011

@prchalka děkuji moc za odpověď, už se těším až nám zoubky vylezou a bude klid

wacinka
8. bře 2011

@katzi ahoj já jsem dudlík shvcovala a nedala sice byl jeden den pláč a hledání, ale vydržela jsem to a už jsme dva měsíce bez dudlíčku.

sherry28
8. bře 2011

@milovani tak to teprve největší strasti se zuby vás čekají, přeju aby šlo vše hladce jako doposud😉

sherry28
8. bře 2011

jinak hlásím, že Elíkův osyp je na ústupu, takže nejspíš skutečně prodělal šestou a dýchání v normě, tak snad nás už konečně 18.3.oočkují 😉

anta
8. bře 2011

@prchalka - no já všechny zuby nemám 😀 😀 😀 Taky vše nej k MDŽ ono je MDŽ? 😀 😀 😀

milovani
8. bře 2011

@gina333 tak je pravda ze kdyz lezou dalsi zoubky a bude uz starsi tak to bude mozna horsi a mozna taky ne.... ale jsem opravdu pripravena na vsechno

milovani
8. bře 2011

@prchalka mala obcas ma sem tam horecky ale to musi byt,jinak jsem s ni opravdu nemnela nejak vazne problemy... ja si tzaky nemyslim ze nezalezi jestli je to holka nebo kluk ale ja to beru podle sve dcerky ze je to u nas musim teda zaklepat vse v poradku.....ale jsem samozdrejme pripravena i na nejhorsi.....to k rustu zoubku vse patri

milovani
8. bře 2011

@sherry28 dekuji moc...jsi hodna....zatim je to vse o.k.

gina333
8. bře 2011

@sherry28 : takze predsa sestka? 😲 hlavne, ze choroba je na ustupe, drzim moc palce. 😉

Sophi uz spi, poo pojdem na nakup a k babi. Kedze je dnes ten nas sviatok tak si ho troska oslavime. 😵

katzi
8. bře 2011

@prchalka : já už asi vím jak na ten dudel budu muset jít. Bez pláče to bohužel nebude 😔 Teď dopol. jsem to zkoušela systémem: dudánek není, on teď spinká aby si odpočinul a byl zase odpočatý až ho budeš chtít dudlat ty při spinkání. Tak se brečelo, vztekalo, ale pak přišla ke mě a uklidnila se mi v náručí. Tak se třeba naučí uklidňovat tak 😕

@wacinka : u nás je trochu netypická situace s dudlem. Malá doteď byla už ve dne taky dlouho bez dudlu, ale byla teď 4 dny sama beze mě v nemocnici (nepustili mě tam s ní) , měla tam sebou dudel a teď jak má za sebou to trauma, tak ho vyžaduje i přes den na uklidnění 😔

@sherry28 : super zprávy, že to byla asi jen šestá u Elíčka 😵

sherry28
8. bře 2011

no jestli to takhle půjde dál, tak bude mít Eliášek všechny choroby do roka za sebou 😕 neštovice, šestá, chřipka, astma to všechno prodělal 😅 doufám, že nás nenavštíví do 18.3. pátá 😝 😀

prchalka
autor
8. bře 2011

Tak my máme za sebou hezké odpolko. Po příjezdu MM jsme se vypravili ven, jen tak na mašinku, tam jsme ale nasedli, jeli na nádraží, na nákupek do Alberta a zpátky domů busíkem. Taktak jsem stihla pošťačku s formulářema u dveří, když jsme se vraceli. Ju spucla polívku s rohlíkem a ještě si přidala. Fajn nám to uteklo, dítě v pohodě 😉 Koupili jsme taky konečně pořádný digi budík do pokojíku a už je doma i ultra tichý vysavač 😉
Jo a MM se rozčílil nad formuláři, prej to vyplňovat nebude, že radši zaplatí tu pokutu 🙄 😖 Achjo!
Dobrou všem 😔

gina333
8. bře 2011

@prchalka : paradicka, take pohodove dni milujem aj ja, clovek sa ani nenazda a je vecer. Len keby kazdy den bol taky. 😉 🙂

@sherry28 : nech uz mate vsetky choroby ta.... v cudu. 😵

U nas tiez fajn poo. Sli sme na nakup, nakupili sme kopu Velkonocnych blbosti v KIK-u, Natalka si nevedela vybrat, hlavne, ze mame vajicka z umelej hmoty pre Sophi. 😀 Potom sme pokracovali k babi, otvorili sme bonbonieru a flasku ked uz je dnes MDZ a pekne sme to oslavili. 🙂 🙂 Sophi uz spinka, idem si nieco pozriet v TV.

Pokojny vecer prajem. 😔 😔

wacinka
9. bře 2011

@katzi chudinka, tak to je těžké :( já nechápu kde to jsme, že s takhle malým dítkem nepustí maminku do nemocnice 😖

gina333
9. bře 2011

dobre rano 🙂

noc prespinkana, zobudila sa az pred 6:00, kiezby uz kazda bola taka dobra. 🙂 Tento mesiac asi nepojdem do roboty, predavacky maju minusove hodiny a sefom sa to nepaci, ze brigadnicky robia. 😲 Skoda, uz som si nato zvykla a tie dva dni bola taka dobra zmena pre mna. 😒 Len dufam, ze sa to utrasie a budem moct dalej robit. 😉

prchalka
autor
9. bře 2011

Dobré ráno,
usínání u nás děs 🙄 Když už konečně ve 21h usnula a já od ní odešla, ve 21.50 z ničehonic ostrej řev. Už jsem usínala nebo možná spala... šok! Vylítla jsem jak blázen, sotva jsem se trefila do dveří 😝 Až u ní mi začlo srdce z toho šoku bušit, že jsem měla strach se normálně nadechnout a cejtila jsem ho všude. Jakože usnula a ve 22.10 zase ten samý řev ☹ To už tam šel MM, potkali jsme jí ve dveřích, a byl s ní do rána. Jsem z toho zase nemohla usnout, jak jsem byla vyplašená. Nemám ráda tohle její křičení do naprostého ticha ☹ Zbytek noci jsem jí neslyšela, až v 5h. Když MM vstával, tak zase něco mlela ze spaní, ale spí ještě v 7.20 😕 🙄 Tak nevím, jak to s náma brzo dopadne. Už aspiruje na neuspání poo 🙄
A co teprv, až bude změna času o hodinu dopředu. To bych nechtěla vidět, jak by mi chodila spát poo a pak někdy v 11 večer.. 😝

gina333
9. bře 2011

@prchalka : asi sa jej nieco zle muselo snivat, chudatko. 😒 Tu zmenu casu ani ja neznasam, 😲 nastastie to mame celkom dobre vyriesene, kedze ja vstavam o 6:10, vstane aj ona. Inaksie by som ju urcite o tej 7:00 zobudila.

anta
9. bře 2011

Ahoj holčiny, no to je dobrý, co čtu, achjo, chudáčci ☹ Jinak dítě má rýmu jak vrata 😉

gina333
9. bře 2011

@anta : chudak maly, 😒 a to ho drzi este od minula, alebo ma zase? 😝

anta
9. bře 2011

@gina333 - byli jsme pryč, chodili jsme dvě a čtvrt hodiny venku 😝 😀 Má zase to nachlazení nově. Tak snad se z toho vylíže. 😉

prchalka
autor
9. bře 2011

Čas usnutí 13.30 - a to po 2h venku a vyblbnutí se s kámošem.. 😝

lehna
9. bře 2011

ahoj holky,

Pipa dneska spal po o bez plíny!! 😵 a nepočůral se 🙂 . jen sotva vstanul,tak na nočník nechtěl,ale chtěl plínu do které se vyčůral 😀,ale hlavně,že se nepočurkal do postele 🙂

sherry28
9. bře 2011

ahojky
@lehna pipa je šikulka 😉 😵

@gina 🙂 děkujeme 🙂

prchalka
autor
9. bře 2011

Tady to moc nežije 😅 a bude to horší 😅 Bylo fakt hezky 😉
Dneska jsme byly venku dopol i odpol. Sousedka mi říkala před barákem, co tak dát spát Ju v poledne a pak ve 20h 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😖 😖 No...asi by to neprošlo. Soused 4,5r stále spát chodí - prý je jinak večer protivný a další její příbuzné děti přes 5 let taky spát chodí. Tak to budem asi zkoušet dál 😅 🙄
@lehna Borec! My taky suchý, ale neriskla bych si jí dát bez... 😝

anta
9. bře 2011

@lehna - jů, to je super 🙂 Já mám taky vtip, Honza to dneska nějak dvakrát neudržel, přičítám to té rýmě a celkovému nastydnutí, z nosáku mu celý den teče jak z vodovodu, takže vysavač je v pohotovosti, ale jinak vypadá zdravě, držkuje jako vždycky, tak si myslím, že to s ním zas tak zlý nebude 😀 😀 😀

lucka8791
9. bře 2011

Tak mojej dcerke vysli spodne 2 zubky ked mala styry a pol mesiaca a teraz mame 9 mesiacov a uz nas dva mesiace trapia vrchne zubky uz som bola aj u lekarky lebo som nevedela uz co s nou a ta nam povedala ze nam idu 4 vrchne zubky naraz ale ked sa jej pozrem do pusiny tak mam pocit ze jej idu vsetky uz su pod jasnamy vydiet a nie a nie sa prerezat to je strasne cely den je nervozna placliva nic ju nebavy geliky moc nepomahaju a ked ide spinkat tak davame paralenovu cipku detsku a spinka celu noc nastastie ale tiez ju stale nechcem kazdy vecer dopovat paralenom ale co mam spravyt ked vydite vlastne dietatko ze to uz nemoze vydrzat a uplne si sklbe vlasky a uska ma uplne vyskriabane do chriast prosim vas nemate niekto skusenost ako dlho v kuse sa moze podavat paralenovy cipok davam ho asi 2 tyzdne iba na noc lebo uz ma to boli za nu

gina333
9. bře 2011

@lucka8791 : no ja s cipkami nemam skusenost, teda s paralenovymi, ale vyskusaj neco ine na zubky, trebars Vibrucol cipky aleb homeo lieky. Prajem pevne nervy aby ste to cim skor mali za sebou. 😉

@anta : ked ma iba sopliky tak bude cob dup v pohode 😵

@prchalka : veru, citit vo vzduchu jar, tak sme asi rozlietane na cerstvom vzduchu. 😵

My sme poo boli na dlhej prechadzke, u nas je teplucko iba na slnku, v chladku je este docela zima. 😲 Ale to nevadi, hlavne, ze je vo vzduchu jar. 😵 Sophi uz spinka, idem skontrolovat Natalku. 😉

Pekny vecer vsetkmy. 😔 😔