Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
19. kvě 2010

katzi: já nestraším 😉 jen říkám jak je to u nás, u vás to může být úplně jinak, byla jenom přetažená 😕 kdybych tak mohla říct, že Mareček byl taky jenom přetažený 😀 no u nás to únavou nebude

matova
19. kvě 2010

tradá tramtaramtatam 😕 🙄 😅 😔 😝 😔
malý spal 45 minút, vybehol z postele a už tu visí, nazad sa nechce vrátiť.
jedno pozitívum v tom vidím: dúfam že večer pôjde o 19 a bez hodinového uspávania. Dnes sme vnoci doma sami dvaja.
tak letím za ním, páááá

katzi
19. kvě 2010

sherry: jj, já vím že nestrašíš 😉 Já se spíš jen bojím sama, aby se to fakt už neopakovalo 😖 Včera jsem skoro chápala, když někdo dává dítě pod sprchu (ne ledovou) aby se probralo a přišlo k sobě 😒

katzi
19. kvě 2010

matova: to je teda nezmar ten šimonek. Ale určitě tě odmění brzkým a rychlým usnutím večer 😉

Jinak tady pro změnu začalo pršet 😠 Ráno tu chvíli i svítilo sluníčko, vypadalo to tak nadějně a prd 😒 Ale víkend má být už prý teplejší a nedeštivý, tak SNAD.....

ined77
19. kvě 2010

matova 🙂 ..ajéje,takové úřadování taky miluju 😖 ...nám zase došlo ''nádherné''vyúčtování vody a zvýšení nájmu 😒 .tak nevím jesti tím balonem pak raději neodfrčíme někam jinam...třeba na mars 😝 ...tam bude voda myslím levnější 😀 .
a kdypak ty nám hodíš foto bříška s mimískem 😵 ?jen se pochlub 😵

lehna 🙂 ...u nás se zatím morava drží,ale prý to pořád pomalu stoupá 😒 .dřevnice tak o metr opadla.tady je to v podstatě dobré ještě ,ale kroměříž,spytihněv a hradiště jsou na tom hůř ☹ .o vsetíně nemluvě.
dnes ještě zatím nepršelo...tak snad ani nezačne 😉

tak vidím,že ty noci dnes stály všude za dvě věci 😖 .

gina 🙂 ...mně právě přijde,že matýnkovi už je postýlka malá 😒 .na léto už se budeme muset poohlížet po nějaké větší posteli 😅 .
ale takto se teda netočil už dlouho..tak fakt nevím,jestli teda zoubky,nebo že by ho bolely nožičky z růstu 😨 ...pořád něco ☹ .
jejda sníh??? 😕 ...ten nechci do 11.11 vidět 😀
co setýče čtení,tak to také miluju...proto se vždy těším na opolední matýnkovu siestu u mě 😀..jindy bych se ke čtení nedostala 😅.nejraděi mám asi beletrii,ale přečtu téměř vše co mě chytne 😉 .vše od šabacha,viewegha a pak také stephena kinga 🙂...to je moje 😀.

sherry 🙂 ...krásné bříšenko 😵 .ty ho máš spíš jako by jsi se dobře napápla 😀 .
na foto šatiček v reálu se těším 🙂
vysavč je i u nás oblíbená hračka,taky kýbl a mop 😀...jen aby jim to vydrželo že 😉 😀

prchalka 🙂 ...s ležením na jedné straně...to je přesně jako u nás.jen co se otočím už kňourá a otáčí mě 😒 .já už jsem jako paragraf 😝 ...za chvilku budu závislá na ibalginu po ránu 😀
tak si hezky odočiň 🙂

katzi 🙂 ...ojjejej...když daří tak se daří ☹ .tak doufám,že se adélka z toho dobře vyspinkala a bude zase v pohodě 😉 .my když se s mm hádáme,tak je to převážně ohledně matýnka 😅 .hlavně že nemáte tichou domácnost týden 😉 .
tak dnes můžete to usmíření aspoň oslavit 😀

gina333
19. kvě 2010

matova, prchalka: juj, nic moc spanok u tych vasich drobcov, ale presne ako matova pise, skor zaspia vecer. 😉

katzi: tu studenu sprchu chapem. Ja som mala take stavy pri Natalke, sice sprcha nemusela byt, ale tvar som jej umyvala ladovou vodou teda dost casto. 😒 A vidim, ze cochvila to zazijem znova, lebo Sophi uz je teraz dost tvrdohlava, takze tesim sa na buducnost. 😉

Uz sme hore, spala tak dlho ako obvykle. 🙂

ined77
19. kvě 2010

matova 🙂 ...tak to je fakt liga 😕 ...no snad večer usne opravdu brzy 😨 ,ale hlavně!!!ať je do večera hodný a spokojený 😵 .
jj,to kdyby člověk věděl co jim chybí že 😒

katzi 🙂 ...i u nás musím na přetažení dávat pozor...dokonce se to projevuje i dopoledne,když náhodou malinko přetáhneme a jde spinkat třeba až ve 12.30,tak obídek je děs a hrůza 😒 ...vlastněnejen obídek,ale děs to bývá už od příchodu domů 😅 .
já držím teda palečky aby to byla opravdu jedorázkovka 😉 😅 ...

sherry 🙂 ... není to nějaká růstová etapa? 😨 že by vzdor?
teda s matýnkem to taky pěkně mlátí,ale pořád si myslím,že ještě bude hůř 😅 ...

zdenkaxyz
19. kvě 2010

chcem sa opýtať, neviem síce, či tu bola o tom reč, ale kým by som to všetko prečítala, tak by sa mi malý zobudil 😉 aký máte názor na gely na zúbky. Doktorka mi akurát nedávno povedala, že to nie je moc dobré, pretože, tým že to ďasno stŕpne, tiež aj ako keby stvrdlo a zúbok sa prerezáva dlhšie. Je niečom na to pravdy? Ja som tie gély pre istotu prestala dávať.

sherry28
19. kvě 2010

ined: no jsem ráda, že se bříško zvětšuje pomalu u Máry touhle dobou jsem byla jako sud, dokonce jsem měla větší břicho než sestra, která rodila o čtyři měsíce dřív jak já 😕 no určitě náš Mareček vzdoruje, to je vzdor jeden za druhým, narazil na to, že musí poslouchat 🙂

ined77
19. kvě 2010

gina 🙂 ...jj,i u nás už jednou došlo k omývání 😀 ...ale nejsem si jistá,jesti ho to ještě víc nerozčílilo 😀 ...
rada naší babi na vztekající se dítko venku....utrhnout proutek a vyšlehat po nožkách 😲 😲 😀 ...na to jsem jí řekla,že toto kdyby někdo viděl,tak tu mám odpoledne sociálku 😀
na doma radí ledovu sprchu 😉 😀 ...chápu zkušenosti,ale přece jen... 😔 😅 😉 😀 ,ačkoliv ta sprcha,kdo ví že 😀
ty už budeš vyškolená od natali...pak už budeš vědět co jak 😉 😀

sherry28
19. kvě 2010

zdenkaxyz: tak já za sebe musím říct, že nám ty první zuby lezly rychle i po gelu 😉 dokonce máme víc zubů než některý dvouletý děti 😉 teď u trojek už gelem nemažu, dávám čípky a lezu nám špičáky už od února 😕 😅

sherry28
19. kvě 2010

tak já nejsem vůbec pro tu sprchu 😕 byla jsem jednu svědkem toho(u sestry Davídka) jak se dítě z tý sprchy dostalo ještě do většího amoku a nemohlo se vůbec probrat 😅 probral se, až když jsem si ho vzala na ruku. A k mámě pak vůbec nechtěl ☹ . to já radši plácnu nebo ho odnesu do pokojíka a nechám ho tam se vztekat a pak na něj zavolám, ať přijde za mnou a pochovám ho 😕

ined77
19. kvě 2010

sherry 🙂 ...a to se říká,že po více dětech bývá bříško větší 😅 ...
jj,vzdor je krásná věc 😎 ... 🙄 😀 ...dnes mi jedna paní říkala..jééé,ten váš malý tak krásně poslouchá 😲 😀 ...(aby jel na motorce mým směrem,lákala jsem ho na kačenky,tak to hned otočil 😀 )...tak jsem paní hned řekla,že to je jen vyjímka potvrzující pravidlo 😉 😀

ined77
19. kvě 2010

sherry 🙂 ..já bych matýnka taky nevrazila do ledové vody,to vůbec 😨 řeším to taky buď plácnutím,ale nejvíc se odvědčila samota 😉 .teda..vydrží tam asi 5 vteřin a už je u mě a umiřujeme se 😅 ...ale zabírá to.na velký amok fakt nevím...asi bych jednala stejně.
tenkrát jsem matýnka spíš omývala že byl tak ubrečený,ale naschvál jsem zkusila studenou vodu,jestli by ho to nezklidnilo a právě naopak 😅 😝

zdenkaxyz 🙂 ...tak toto jsem ještě neslyšela 😨 .mažu gelem večer po koupání.

a pláčemééé

katzi
19. kvě 2010

my jsme včera omývali obličej vodou - nezabralo 😒 Zabral až ten Krtek a dudel. Sprchu ledovou bych nedala, to musí být hrozný šok . Ale musím říst, že o nějaké vlažně sprše jsem včera uvažovala jak už jsem vůbec nevěděla co s ní. Chovali jsme, MM dělal srandičky, k oknu jsem ji nesla, že se podívá na pejska, mluvila jsem na ní, nabízela jí mlíko,.....nic nepomohlo 😖 To totiž fakt nebyl typickej řev po vzteku,ten už znám velmi dobře. To ji taky třeba plácnu, nebo odnesu do pokojíčku vyvztekat, tohle ale bylo něco jinýho - šla až do takové jako křeče, z toho ji bylo potřeba nějak probrat. Jak říkám ještě nikdy jsem tohle u ní nezažila 😕

Jdu nás chytat - jedeme na návštěvu ke kamarádce - dnes to bude poklidné, má velmi hodného a klidného tříletého klučinu.

Všem fajn zbytek dne.

sherry28
19. kvě 2010

ined: ale jo trošinku vytáhlé mi zůstalo 😉 hlavně po Márovi, po Lukáškovi se to vrátilo do původního stavu 🙂 ale není to žádná tragédie, já myslím, že u tohoto hodně záleží kdo jak má geniticky danou elasticitu kůže 😕 (nevím jestli je to dobře napsaný)) 😀

gina333
19. kvě 2010

Tak konecne neprsi, idem sa nachystat a von. 😉

ined77
19. kvě 2010

tak hotovo,dospinkáno..sumasumárum 1.20 😖 ...nic moc teda.
čtení se nekoná 😠 😅 😀

sherry28
19. kvě 2010

u ns ro změnu prší ☹ Mára je vzhůru, tak pojedeme pro Lukyho, ať jsme brzy doma, ať si kluci můžu spolu hrát 🙂

ined77
19. kvě 2010

sherry 🙂 ..určitě to bude dané i geneticky 😉 .

katzi 🙂 ..přejeme pěkné a klidné odpoledne 🙂

žárlifka už na mě šplhá,tak se loučím 😉 ...všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

prchalka
autor
19. kvě 2010

ined: Krásné spaní v noci i poo u obou, že.. 😖 😝

rimmel
19. kvě 2010

baby

maly sa mi vzdy v noci budil, odjakziva, je kojeny..

no aby sa 14m dieta stale budilo? 😒 minulu noc asi 10krat..nastastie zaspi za chvilku , za par sekund, minutku, dve..ale uz zacinam mat dost..neviete niekto preco? zubky mu nejdu to by som spoznala dik.
ak sa zobudi 4-5krat tak v pohode ale toto.....

ps.odstavit nechcem. 😉

rimmel
19. kvě 2010

proste som si myslela ze vekom sa to bude zlepsovat ale nezlepsuje ☹

folly
19. kvě 2010

baby kedy zacinaju vychadzat prve zubky? a ako dlho trva kym sa jeden prereze a vyjde?

rimmel
19. kvě 2010

moze to trvat aj 2-3mesiace.

ined77
19. kvě 2010

prchalka 🙂 ...hmmmmm,už by mohlo být zase klidněji že 😒 😅....no pročpak bychom se rozmazlovaly 🙄 😝 😅

rimmel 🙂 ...znám případy,že i pětileté dítko se budí několikrát v noci 😨 .těžko říct proč ☹ ..příčin může být hodně...hodně je to i o vyzrálosti či nevyzrálosti nerv.soustavy.mně osobně toto nedokázala zodpovědět ani neuroložka 😅 .
my tady také doufáme,že se to bude zlepšovat a ono nic 😅.

folly 🙂 ...kdykoliv a jakkoliv dlouho 😅 .tohle je opravdu hodně individuální 😅 .například 1 zoubky se prořezaly hodně rychle cca do týdne,4 nám lezly 4 měsíce 😖 .máme 20 měsíců a 12 zoubků 😅 ...nic moc 😀 .

kluci šli ven,já jsem si rozvařila obídek pro matýnka na zítřek a jdu žehlit...relax u dvd 😀 ...jdu ať něco stihnu 😉

monika237
19. kvě 2010

..caute baby, mojej malej vzdy zabera, ked jej idu zuby taky gel pre deti Calgel..len jej to natrem a do 10 min. uz spi alebo je normalne kludna 🙂 tak asi ako komu...

rimmel
19. kvě 2010

ined a ako casto sa vy budite?

ined77
19. kvě 2010

monika237 🙂 ...mažeme,mažeme,ale stejně se budíme 😅

rimmel 🙂 ...nejméně 2x až i 10x 😢 ...ale tak 3x za noc je průměr,to pak už považuju za slušnější noc 😀 .spokojím se s málem.
pravda je,že je to ''lepší'' od doby co spí malý se mnou,ovšem žádná výhra ani pokrok to není,to chápu.jen se lépe ''vyspím'' 😀.

sherry28
19. kvě 2010

rimmel: přesně jak píše ined 😉 těžko říct proč se tvůj malý budí, může jít o to, že třeba hold mu stačí míň spánku, nebo lezou zuby, které zatím nejsou vidět, variant je hafo, třeba až přestaneš kojit se to zlepší 😉 zatím nechceš odstavovat, tak hold nezbývá než vydržet 😉 přeju hodně silných nervů 🙂

folly: jak píše ined je to individuální 😉 první měl ve čtyřech měsících čtyři venku, druhý v pěti čtyři venku 😉 klidně i u vás už může být začátek růstu zubů 😉 zuby rostou zpravidla dlouho, ale ty první bývají venku rychle prořezané 😉