Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

zuzanka26
5. zář 2010

ahoj holky,
jdu pozdravit.

@katzi ještě jsem neposílala tichou gratulaci k těhu a držím palce na prohlídku, určitě už bude srdíčko 😉

@ined77 ty jo, první kopaneček taaaak brzo, to je super!
@prchalka super fotka s kávičkou, my taky hodně kafíčkujeme a je to fakt velká slečna, když to srovnám s mojí prďolkou, která má cca 83 cm a 11,7 kg a je jí rok a třičtvrtě.
Přesmyčkám jsem se nasmála hodně, u nás taky frčel dlouho kepuč, ale teď to najednou už říká správně. Taky jsme měli nápuk a aubus. ( autobus)

Jinak u nás funguje hraní si o samotě hlavně když se vrátíme z venku, to pak mám třeba hodinu pokoj. Jinak si pořád zpívá písničky jako Adámku náš nebo Sedí muška na stěně apod. Je to fakt sranda.
Spaní máme jak kdy, rekord byl buzení jen jednou za noc, to nám vydrželoo bohužel jen dvě noci. Ale třeba dnes to ušlo, nejdřív kolem 11, pak v půl 2 a pak v 6 a ještě pak spala do půl 8. To se dá.
😉

zuzanka26
5. zář 2010

@gina333 Taky přeju k jmeninám vše nej 😵

gina333
5. zář 2010

@zuzanka26 : dakujem ti. 🙂

U nas sa tiez vela spieva, celkom jej to ide, a presmycky funguju to je jasne, napr. pyzamo je pymano. 😵 😵

zuzanka26
5. zář 2010

Dětský povídání je strašně krásný, já bývám dost dojatá z dětí obecně. uf 😵

Tady je můj plaváček 😉

gina333
5. zář 2010

@zuzanka26 : princeznicka. 🙂 Aj moja Sophi je taka drobka, neboj nie ste sami. 😉 😉

prchalka
autor
5. zář 2010

@gina333 Též vše nej přejem 🙂 ... Ještěže tu máme bonzáčky 😅
@zuzanka26 Ahojky 🙂 to je Sári moc šikovná s těma písničkama, u nás se jen odříká pár slovíček z Mašinky, ale že by zpívala, to ne.. 😒 Koukám, jak taky stříháte ofinku. Mě už ta její ofča nebaví, jenže ve sponkách není žádný posun, tak furt vypadáme jak Ivánek 😖 😅 No a aspoň nějaké vlaštovky ve spaní máte 😉
Tak ženy dobrou všem 😔

gina333
5. zář 2010

@prchalka : diky moja 🙂 Ofinka sa strihava aj u nas vysledny efekt je na fotkach 😀 😀

Sophi spinka, idem prepinat hore dole talentov, tiez neviem preco to dali v jeden den. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

matova
5. zář 2010

gina: všetko najlepšie k meninkám 😵 veľa zdravíčka a radosti z celej vašej rodinky 😵

matova
5. zář 2010

U nás bolo hrozné poobedie, ja som nakoniec nezaspala ani na minútku a malý sa zobudil po 1:30 spánku. A bojovalo sa dnu, lebo vonku okrem zimy a vetru popŕchalo 😢 . A už je tu zas problém kade chodiť na vychádzky, keďže všetko je zmočené a mesto to nieje- ani len samoobsluha, človek by tam aspoň trochu času stratil...K večeru som sa normálne už rozrevala, lebo malý v jednom kuse ma ťahal ku krabici (má tam aože domček) a ja mám stále na okno klopať že kto tam býva...a on po čase vykune kuki kuki, ale po 20 min toho istého už som fakt nemohla ☹ . Krik bol tiež ale potom hneď aj plač akobábo a ocáskovanie...Večer ho mm vzal aspoň na takých 45 min k svokre, tak som to rozdýchala...A on má malý asi fakt bolesti, lebo dnes pil mlieko tak že sa vkuse pritom točil- to už ddávno nerobil 😒 , dala som mu po dlhom čase Panadol 😔 - keď ho zbadal, normálne sa potešil 😕
Cumeľ máme ďalší dohryzený, mala som ja ich počítať 😕. Ozaj, a sa mu ani nečudujem keď mu niekto hovorí že daj dudu von...a blá....ja už som sama na to alergická 😠 , cítim sa ako papagáj čo stále vysvetľuje že keď ho nič nebolí tak mu už cez deň nejak nechýba...chudák nemôže za to že mu vkuse lezú zuby a bolia....ako sa asi cíti on nepochopený? 😲

katzi: vitaj späť 😉 téééda, ja by som si skôr zvykla na -10 ako neustály plač 😝 . Držím palce na kontrolku, keby som náhodou dovtedy nedožila 2v1 😀 , akurát vtedy si mám zavolať a dohodnúť termín kontroly 😉
zuzanka:dnes som akurát na teba myslela ako sa máte, že si tu dlho nebola...Malá je zlatá 😉
prchalka: teda čorí vyzerá fakt už ako škôlkárka 😕 😅
ined, sherry: mne to tak pripadá že šimon má rád sprostosti, a hlavne keď má bolesti- to je vtedy jeho jediná zábava. Inak on rád skladá ale nevie sa vtedy sústrediť, bolo pár takých dní že sa krásne sústredil a dokázal poskladať celý obrázok na kockách (dsamozrejmä som mu muselahovoriťnájdi teraz nos a chvostík a tak, ale našiel a vedel to tam aj dať 😕 , minule skladal tuhu a pružinu do prepisovačky 😀 ...ale to sú fakt také dni keď ho nesmie asi nič bolieť...dnes chytil záchvat-chcel po mne nožnice 😝.

všetkým dobrú noc 😉

matova
5. zář 2010

ined: presne ako píšeš, hlavne to bude závisieť od bábätka aké bude, koľko bude plakať, či nebudú koliky...joj, pomooooooc 😀 čo sme si navarili....... 😀 . Ja si predstavujem ako sa vkuse budí, šimonko dhšie vnoci ani cez deň nespal ako 3h, ešte keď odrátam prebaľovanie pred kŕmením...ja už to beriem ako tutovku že sa bude zas nonstop kadiť aj pol roka vodne vnoci, bodaj by to tak nebolo 😉

sherry28
5. zář 2010

já jen v rychlosti 😉 Mára spí od osmi, něco na něj leze, má zvýšenou a začíná mu rýma 🙄 mě zase začíná bolet ta ruka, to je zvláštní, že to chodí takhle v noci 😒

@gina333 taky přeju všechno nej k dnešnímu svátku 😵 ani jsem netušila, že ho dnes máš 😉 nevim kdo u vás dnes slaví, ale u nás Boris a to asi nebudeš 😀 😀 aha takže Regína 😵 to byla moje panenka Barbie, tak jsem si ji pojmenovala 😀

@katzi vítej doma 😉ty jsi mi nějak unikla, že jsi zpět, na tebe jsem myslela v týdnu jak byla ta zima 😕tak jsem si říkala co asi tak děláte 😉

všem přeji spokojenou noc 😔

sherry28
6. zář 2010

dobré ráno 🙂
dnes má být slunečno, tak uvidíme jak se to vyplní 😉

gina333
6. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : veru to pocasie da zabrat, ked sa neda ist von. Normalne som myslela na teba, co asi robite. 😉

@sherry28 : tak rychle uzdravenie, Sophi vecer tiez uz kychala ale co mozme cakat na jesen, ze. 😒

Sophi sa zobudila okolo polnoci, dala som ju k sebe, ale potom som ju zas prelozila do postielky lebo sa roztahuje 😵 😵 a bez mliecka spala az doteraz. 🙂 Idem chystat Nati, skola vola. 😵 😵

gina333
6. zář 2010

sherry, matova: aj vam velmi pekne dakujem za gratulacie. 🙂

prchalka
autor
6. zář 2010

Dobré ráno 🙄
střídačka s MM ve 2h a od té doby jsem nespala. Funění, válení, kníbání 🙄 🙄 Dneska jsem se utvrdila v tom, že další ditě je fakt sci-fi, mám dost! A záda už bolí komplet každý sval ☹ Včera navečer jsme šli vyprovodit návštěvu před dům a měla jsem co dělat jí 5 minut držet v náručí, když už je poloviční, jak já 😝

zuzanka26
6. zář 2010

Ahoj, děkuju holky za chválu.

@prchalka jo jo ofinku stříhám, ale stejně nějak nevím co s vlásky, každé ráno má vzadu úplnej chuchvalec z vlásků co nejde rozčesat, sponky i gumičky pořád ztrácíme, tak je to na prd, když si vezmu, co už jsem všechno nakoupila.
Ty záda, to mám přesně taky tak a podle toho co píšeš, máme obě to spaní od dítěte hrozně narušený

Jinak noc taky docela na prd, jednou se vzbudila v 11 když jsem lezla do postele, pak v půl 2, ale pak ještě dvakrát stála a říkala dolů a nakláněla se ke mě nad postel, málem přepadla, takže jsem ještě měla z toho šok. To jsem se teda pak podívala na hodinky, bohužel nebylo ráno jak jsem si myslela, ale 4! Pak jsme teda spali do půl 8, tak aspoň něco. Jenže já jsem prostě srab, pořád se mi nechce jí dát do vedlejšího pokoje a radši spát s MM, i když ten zase chrápe, tak mě stejně asi bude budit.

@matova za chvilku už bude Julinka viď? neboj, třeba bude úplně jiné miminko, spavé a hodné a Šimonko už začne určitě spávat déle a déle. Všechno to zvládneš! 😉

Teď se mě Sárinka zeptala, jestli si dám kafíčko 😀 😀 😀

sherry28
6. zář 2010

u nás svítí sluníčko, já peru(jak jinak) 😝 vařím polévku a připravuju si brambory na večerní br. placky 😉 Mára je zatím v poho krom toho, že ho mám tady a vím o něm, tak není ani moc protivný, akorát to jeho po 70x mamíí 🙂 a pěkně tady něco smrdí, co to asi bude 😝 fůj, tak to je rychta, včera normálně nekadil celý den, to se nám ještě nestalo od jeho narození 😅 tak dneska si to vynahradil 😀

prchalka
autor
6. zář 2010

Dopolko fakt výživné 🙄
Je hezky, šly jsme ven, ale už doma spustila řev, pak kus od baráku hysterák.. houpačky jí dneska nebraly, pak že mašinku nechcééééé, ale nikdo ji k tomu nenutil, zase řev, že domůůůůůů, pak chtěla v půlce cesty nést, zas se vzteklila. Pak se nějak srovnala a už to došla, ale teda.. měla jsem fakt dost 😖 😖

gina333
6. zář 2010

U nas doo celkom fajn, vysavala som a odkladala letne sandale, pooprasovala jesenne boty. 😉 Pojdem k svokre na obed, Sophi pojde do kocika spat, MM ju povozi a poo pojdeme na vacsi nakup, kedze MM uz v piatok odchadza ☹ ☹ ☹ treba my spravit zasoby.

katzi
6. zář 2010

ahojky,

u nás noc: 3x vzhůru (23h, 2h, pak někdy kolem 5.30h) a vstávala v 6.30. Tak spíš nic moc jak to teď po sobě čtu 😖 🙂 Dopol. promrčený: jednak má rýmu a jednak byla na té dovči s dětma teď zvyklá na jiný šrumec a program, takže jen se mnou to byla nuda. Taky často volala tátu, na té dovči si na něho hodně zvykla a začíná ho zase víc preferovat než mě.

zuzanko26: děkuju 😵 Malá je roztomilá a šikula s tím zpíváním. Adeli taky prozpěvuje, ale řeba jen dvě slova (třeba cib cib cibulenka je u ní jen cib cib) 🙂

gino: já taky ještě dodatečně přidávám přání k svátku. Snad sis ho včera fajn užila 🙂 Zase vám odjíždí TM a na jak dlouho?Musí to být vždycky smutný to loučení ☹ Ale zase se pak na něho těšíš, vy se prostě nemůžete omrzet 😉

matova: děkuju za držení palečků k doktorovi 😵 Dívám se, že už jsi 35tt, no pane jo, to uteklo 😕 To už by se kliďo Julinka narodit mohla, to už je hotový miminko. Ale samozřejmě držím palce, ať vydrží vevnitř co nejdéle 😉 Neboj, určitě nebudeš mít druhou kopii šimonka, julinka bude úplně jiný mimi. A určitě to zvládneš, šimi bude starší, bude ti pomáhat a hned bude mít program 😉

sherry: díky za přivítání 😵 už máš zase jen jednoho raubíře, co? Lukymu zase začala školka, že? Je to lepší s jedním doma, nebo když jsou oba? Přemýšlím, že bych o příštího září zkusila Aduš "udat" taky do školy, abych byla pak doma zas jen s jedním, ale kdoví jestli to bude lepší 😕 Jinak přeju, ať tě to brnění přestane zlobit a Máru to nachlazení taky

ined77
6. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes spánek až od 12.15, čekala jsem až dosekají trávu a teď se tu vyvalil borec s tím jejich chobotem foukacím 😠 ...snad to matýnka neprobere, když spinká teprv chviličku 😨 .
noc celkem ušla...určitě byla daleko lepší než ta minulá 😉 🙂 .
ale ráno jsem byla totál neschopná vstát, vykulila jsem se až 6.40..to už mě matýnek tahal za ruku a křičel távat 😀 .
ráno úklid, praní, pak nákup, banka, procházka a hřiště 🙂 .
docela pohoda, ani nějaké vztekance nebyly 🙂 .
odpoledne zvažuju cestu do zlína, potřebuji prodloužit mateřskou kartičku na mhd, ale že by se mi chtělo, to teda moc ne, zvlášť když tam jedeme zítra ráno znovu....na ko na to neuro 😉 .jenže musím kvůli tomu na sociálku a v úterý jaksi neúředničí že 😒 .ale matýnek by byl zase rád..on jíízdu busem nebo trolejbusem přímo zbožňuje 😀 ...teda to až v posledním cca roce, dřív tam akorát ječel 😅.no uvidím v kolik se vzbudí 😉.
včera jsme byli odpo venku 3h, bylo krásně, super jsme se prošli, v cukrárně doplnili energii...prostě fajn neděle 🙂.
no a to je od nás asi vše 🙂.dočteno mám, tak můžu písnout i vám 🙂.

@katzi 🙂 ...srdíčko bude už vidět určitě 😉 .já byla na utz v 7+2tt a tlouklo krásně 😵 .
školka...já bych také nejraději dala matýnka od 3 let do školky, ale u nás to nehrozí...je tu moc dětí a nevezmou mi ho ☹ .asi to budu řešit třeba 2x týdně miniškolkou v dm sluníčko, aby si pomaličku zvykal 😉 .tady je tak málo míst že dokonce kolikrát nevezmou dítko ani když mamka má práci ☹ .nevím proč ty místa nezvýší 😖 .

@gina333 🙂 ...jejda, to bude smutné loučení ☹ .to si ani nedovedu představit ☹ .snad se vám tatínek zase brzy vrátí 🙂 .

@prchalka 🙂 ...super fotka 🙂 .
vidím, že u vás dnes krušně ☹ ...snad bude odpo líp 😉 🙂 .

@zuzanka26 🙂 ...krásná fotečka 🙂 .
nj, už mě mimísek kopká 😵 . i matýnek začal v 16tt 😉 ...zrovna ale při cestě do nemocnice s krvácením, ale bylo to tehdy uklidňující, asi mi dával najevo že je v pořádku 😵 .
a brzy...jsem těhotná potřetí, tak asi proto 😉 .
jinak maličká je teda šikulka s tím zpíváním 🙂 ...matýnek si něco také notuje, ale já to teda neznám 😀 .za to piluje tanec...to jsou kreace 😀 .

@sherry28 🙂 ...penízky jsou odeslány 😵 .jen doufám, že jsem nezmršila podpisový vzor 😝 , ale při obchůdku s katzi jsem měla strach také a penízky došly v pořádku 😉 😀 .dala jsem to pod variabil.s 777 😉 .
jejda, tak snad to marýsek rozchodí a nic z toho nebude 🙂 .matýnek také už pár dnů kýchá, ale není se čemu divit v tomhle počasí 😒 .i když dnes je opravdu krásně 🙂 .
já už se bojím podzimu...určitě ho zase chytnou ty průdušky ☹ .jen aby jsme neskončili v nemocnici jako loni 😨 ☹ .

matova 🙂 ...jejda ☹ .to taky znám..matýnek se takhle zavírá do skříně a je to nekonečné...čekám na jeho baf a jafšít(zavřít) 😅 .po desáté už také odcházím, to je totiž na palici 😝 😀 .
aspoň že jsi měla k večeru asi malinko času vydechnout 🙂 .i když vím, že takový čas trvá asi jako 10 minut 😅 .
jo a zkoušela jsem ti psát zprávu (sms), jak jsi byla na té ko, ale nešlo to odeslat 😕 .že by byla potřeba opravdu předvolba? 😨 ...neznáš ji?
chtěla jsem dnes skočit i na poštu, ale je na druhém konci než kam jsme měli cestu...tak snad zítra vše zjistím 😉 .

sherry28
6. zář 2010

tak Mára spí, ale každu chvíli bude už asi vzhůru, dělala jsem s Lukym úkoly 😉 nebo spíš si prohlíželi učebnice 🙂

@katzi děkujeme, ale Lukymu začala už škola 😉 je to prvňáček, takže starostí mnohem víc než při školce 😕

@ined77 děkuji, hned jak dorazí peníze, tak je paní přepošlu, aby v tom neměla maglajs od koho co je 😉 takhle bude vědět 🙂 a říkala, že hned kočárek odešle jak bude mít peníze, tak ti ještě podám info až bude na cestě 🙂

ined77
6. zář 2010

@sherry28 🙂 ...jasně 🙂 .snad proběhne vše bez větších komplikací 🙂 (nemyslím tebe 😉 😀 ).
už se moooc těším 😀 .nejnákladnější věc pro mimíska bude vyřízená 🙂 .no možná ještě dražší bude skříň 😅 .

sherry28
6. zář 2010

@ined77 no doufám, že bude vše v pořádku 😕 vždycky trnu když jde o takový peníze, aby to nebyl nějaký podvodník a tak, ale paní je na meilu často a dá se s ní mluvit, tak snad ne 😉

sherry28
6. zář 2010

@ined, @katzi jo a jestli můžete, tak je do školky dejte, pokud vám je vezmou, je to lepší, když je doma pak jedno mimčo, oni i ty dva se navzájem na sebe těší pak víc a doma je větší klid, oni si to odpoledne vynahradí dostatečně 🙂 hlavně ty starší se pak doma s tím mímem nudí než vyroste, byla jsem fakt ráda, že Lukášek chodí do školky, měl svůj program a nemusela jsem ho nutně něčím zaměstnávat a neměla jsem pocit, že ho nějak ošizuju, byl ve školce spokojený 😉 doma by se nudil, ono neustálé přebalování, kojení atd. je nebere, jsem zvědavá na Máru, protože toho mi do školky nevezmou, jemu budou tři až v prosinci a tady mají plné stavy, berou děti až tak ve čtyřech od mamin co jsou ještě s dalším na MD ☹ tak budeme muset válčit spolu 😅 kdyby ho vzali hned by šel 😀

prchalka
autor
6. zář 2010

U nás se spalo 2h s meziuspáním, ale jen jsem se skoro ve 13.30 od ní zvedla, že si skočím dolů, už měla hlavu zvednutou 😠 😠 Co to dneska je? Milánek je prý taky na zabití a že vřískal jak poděs 🙄

ined77
6. zář 2010

u nás spánek 1.50, ale vstal zadkem nahoru, totálně....hrůza 🙄 .
zkusím ho obléct a snad do zl. dojedeme 😒 , chjo.
tak všem pěkný zbytek dne a páááá 🙂

@sherry28 🙂 ...já matýnka samozřejmě přihlásit do školky zkusím, ale nevěřím tomu, že mi ho vezmou když budu na MD s dalším mimčem 😒 , tady jdou školky fakt narvané ☹ .ale zkusit se to musí 😉 .

sherry28
6. zář 2010

@ined77 jo za zkoušku nic nedáš a aspoň o něm budou vědět a příští rok s ním třeba i počítat 😉 problém je, že jim budou teprve tři a když vidí mamku doma s mimčem, tak moc brát nechtějí, to je všude stejné 😅

u nás spánek 1.30 hod, což je teď normální, takže jdeme ven 😉 je tu celkem pěkně 😵

gina333
6. zář 2010

@katzi : diky 🙂 aj Sophi je uplne na MM zaviazana, ani sa od neho nehne, vola ho Tatíčko 🙂 🙂 neviem si predstavit ako sa zatvari ked pojde prec. 😒 Bude prec cca 2 mesiace, esteze mame skype, aspon sa vidime kazdy den aj si mozme pokecat. 😉

U nas sa spali skoro 2 hodky co je totalny nezvyk, som zvedava ako keda pojde spat. Dnes ma MM trocha zjazdil, ze kupujem pre Sophi drahe plienky,- kupujem DM - ze by mala mat latkove aby jej zacalo vadit, ze je pocikana, ze vyhadzujeme zbytocne peniaze a blablabla. 😲 Ja viem, ma aj pravdu, ale ona ma jednoducho paniku si sadnut na holo na nocnik aj na zachod. Ja proste neviem ako ju naucit aby sa pytala a sadla si cikat. 😅

katzi
6. zář 2010

tak my jsme odpol. byly ve cvičení - poprvé po prázdninách. No moc se tam Adeli teda nepředvedla 😖 Snad se časem zas zajede. Máme ještě jedno cvičo na středu dopol. Aspon nám ta zima bude rychleji utíkat.

sherry: teda Luky už je prvňáček, to mi uniklo 😅 Tak přeju ať se mu ve škole líbí a učení ho baví 😉 Já bych Aduš do té školky moc ráda dala, ale nevím jestli to má vůbec smysl, když má 3 roky až 23. září. Každopádně to určitě zkusím, za to nic nedám. Tady ve čtvrti jsou 3 mateřský školky, občas na písku se tu bavívám s maminama, který jsou na mateřské a starší dítko do školky udaly, tak naděje umírá poslední 🙂

gino: 2 měsíce, to je teda hodně dlouho ☹ Držím palce, ať to loučení není moc smutný a hlavně vám to pak rychle utíká.