Růst zoubků. Jak ho poznám?

janneberuska
7. pro 2009

Mám dotaz holky... Jak poznám, že se malému začínají klubat nebo brzy budou zoubky???? Poslední dobou je strašně protivný a já se bojím, že by to mohly být zoubky. Bude mu 5měsíců...poraďte...prosííím.

dagina
7. pro 2009

U nás se cca měsíc před vyklubáním hodně zhoršilo noční spaní 😒 . Jinak na dásních vůbec nic, až týden před samotném vyklubáním zoubku se objevila na daném místě jakoby prasklinka a do 5ti dnů byl zoubek. Protivná bývá malá průběžně 😎

rimmel
7. pro 2009

preco sa bojis ze to budu zubky? sak to je prirodzene...

janneberuska
autor
7. pro 2009

jj je to přirozené...ale bojím se toho proto že on je citlivý na bolest a to myslím tak že fakt hodně citlivý...řekla mi to i doktorka...

rimmel
7. pro 2009

no tak mu das prinajhorskom liek od bolesti 😉

momin
7. pro 2009

janneberuska tak muze mit opuchle dasne,vetsi potrebu kousat hracky(kousatka),muze hur papat,hur spinkat,i zvysenou teplotu nebo horecku muze mit,prujem....... Nevim co jeste. 😎
My uz sme meli snad vsechno a zub porad nikde zadny.. 😀 A to uz nam i doktrorka rikala ze urcite lezou kdyz mel prujem teplotu a opuchle dasne..Je to asi mesic a porad nic. Ale deti pry ty zoubky boli dlooooouho pred tim nez vylezou..

usounek25
7. pro 2009

ahoj, malej byl taky dost protivnej, hodně vše kousal a slintal, ale že by nějak řval to ne. Jo a taky se začal zase jednou budit na mléko. Pak jsem mu našla zub, týden na to další atd. Zatím máme 6 zubáků. Pokud ti nějak extrémně neřve, nemá horečky ani průjem, tak buď ráda, některé děti to prožívají dost, u jiných o tom, že mají zub ani pomalu nevíš. Doporučuju zkusit kousátka, dásničky máznout gelem na zuby, snad se mu trošku uleví.

crca
7. pro 2009

Momin-ty jsi mě to všechno vzala z pusy 😀 😀 ,koušeme už od 2 měsíců,jsme protivní,průjem taky byl,v noci se mi taky začala budit(jen holka,kluk zatím v poho)a zuby nikde 😀 😀 Dneska jsem říkala sousedce,že budeme chodit,ale pořád budeme jíst kašičky 😀 😀

aponchie
7. pro 2009

uz me ta nase stve hryze jak veverka slinta zurive vsecko smrdla v puse a to asi dva mesice a stale ani tuk

momin
8. pro 2009

crca promin.... 😀 Holky oni uz zvladnou kousat,i bez zubu.... 🙂

crca
8. pro 2009

Momin,tak bacha ať se to příště neopakuje 😀 😀 😀 Oni zvládají i bez a pěkně to bolí, 😅

momin
8. pro 2009

co boli? 😕

momin
8. pro 2009

To jak kousou kdyz papaji? 😎 No nemyslim si.. maly nevypada ze by ho neco bolelo kdyz papa... 😅

momin
8. pro 2009

Ha a mema zub!!!! 😵

sonik05
8. pro 2009

U nás to probíhalo vždy tak, že se asi měsíc před vyklubáním zoubku jeden týden budila často v noci a pak asi týden předem měla na dásni bouličku a budila se každou hodinu v noci a i přes den byla protivná a víc slintala. Také měla téměř permanentně průjem. Jo a taky se mi zdá, že když se zub klube, tak daleko míň jí.

momin
8. pro 2009

Sem rada ze tu nepisu jenom ja. 😀 😎
Jeste sem chtela napsat ze danik mel tyhle priznaky taky,ale ted spinkal asi tyden uplne krasne..pres den byl hodny,zadny prujem..a dneska mame zub. 😀

suussy
9. pro 2009

Ahoj holky!Nám se první zoubek vyklubal pár dní před sedmým měsícem.Malý nejdřív dostal asi dva týdny před vyklubáním jednodenní horečku.Potom byl protivný a hodně slintal.a pak se mu udělal na dásínkách bílej flíček a další den byl zoubek venku.🙂

natalkaiv
11. pro 2015

Máme stejný problem, asy do 4 měsíců byla nejhodnejsi miminko na světě ,pak začala hůř spát v noci , ale poslední dobou je to hrůza hrůz ,za par dni ji bude 6 měsíců a poslední týden se budí v noci skoro každou hodinu , slinta víc než nás pes😉 , všechno co vidí strka do pusy, teplotu nemá ,ale dnes v noci dostala rýmu , hodně maminek právě říká, že při prorezavani zoubků může byt i rýma. Už ted dokáže pěkně kousnut a to ještě nemá zuby, bojím se toho co dokáže az je bude mít 😉

pravdova1306
30. bře 2019

Holky mam dotaz,mam 4,5 mesicni holcicku a ma na dasnickach z boku boule jsou bile a tvrde,tam kde by mel byt zub spicak,nechce si moc hrat jen nosit na ruce knoura a bez duvodne zacne silene plakat...vse si strka do pusinky a slinta muze to byt zoubek???

fiiif
30. bře 2019

Ahoj, mám dvouletého syna.. Má v puse momentálně zoubky až po šestky. Zajímá mě kdy vyrostou i sedmičky? Hledala jsem ale nemůžu nic najít.. Zubarka tu teď není, tak hledám info všude možně =)

koblizekmilca
14. lis 2020

@pravdova1306 dobrý den máme teď stejně boulicky na stejném místě jak jste tehdy dopadla byli to vážně zoubky?