Růst zoubků. Kde a jak má být nateklá dáseň?

teress1215
28. črc 2022

Ahoj maminky, mám první miminko a chtěla sem se zeptat, zepředu na dásničce dole, je vidět něco jako obrys zubu ale malému jsou teprve 3 měsíce a 12 dni, je strašně mrzutý, plačtivý, má dost často hlad a v noci se mi budí víc než jsem zvykla, také dost slinta a rve si ruce do pusy (ale vím, že to miminka dělají) vím, ze můžou rust zoubky i takto brzy a nebo mě napadl ještě růstový spurt, ale stejně bych se chtěla zeptat, abych vedela do budoucna, kde a jak má byt nateklé dásno? Moc vám všem děkuji za odpovědi, pokud by ste měl někdo i foto tak budu moc ráda 😊 (to víte, matkou poprvé 😀)

aselluska
28. črc 2022

Vůbec nemusí mít dáseň oteklou, ani červenou a můžeš najít zoubek.

teress1215
autor
28. črc 2022

@aselluska fakt? No už to takhle je 3tí den, tak buď to přejde a byl to spurt a nebo uvidíme jak ty zoubky

cilkat
28. črc 2022

Mám pocit, že zuby poporůstají ve "skocích"... Ty první fáze byly u syna úplně bez (viditelných) otoků (ale prostě "protivné miminko"), otok přicházel obvykle až v té fázi, kdy už zub opravdu prorážel kůži.... Před tím bylo třeba i několik měsíců vidět tvarově obrys v dásni, ale byl klid a zub se nehýbal.

aselluska
28. črc 2022

@teress1215 to je ještě nic. Neboj jednou to přijde a uvidíš poslední kus zubu 🤭

teress1215
autor
28. črc 2022

@cilkat také mám protivne miminko 😬 v těch dětech aby se čert vyznal sakra 😀

teress1215
autor
28. črc 2022

@aselluska když vidím co s nim dělají prdiky, tak se fakt hrozim 🙈😀

krisstina93
28. črc 2022

Malé vyrostly zuby teď v týdnu, nateklé dásně neměla vůbec. Byla protivná, v noci se budila a brečela (což normálně vůbec nedělá), min jedla, ale to je tak celé, pak už byl vidět jen obrys zubů a druhý den už zuby prořezané.

aselluska
28. črc 2022

@teress1215 i to přejde a mnohem dřív, než zuby. Taky jsem z toho byla na chocholouška 😁

pampeliska1313
28. črc 2022

Syn měl od třetího měsíce kousek zoubku (taková čárka) vidět pod dásní. Pockala sem si do desatyho měsíce..:D a teda nepoznala sem to na něm. Jen jsem si jeden den všimla takový dírky v dásni a myslela si, že se rejpnul (ale přitom to vypadalo jak kdyby se tam píchnul špendlíkem) a další den tam měl krvavou ranku a pak až zoubek venku po par dnech, hezky vylezlej.) a dasne myslím ani otekly neměl a silene slintal, u ostatních stejnej průběh. Naštěstí vyjma slintani žádný negativní jevy nebyly.)

teress1215
autor
7. srp 2022

@pampeliska1313 takže ta bílá tečka zub nejspíš nebude že? 😬😀

pampeliska1313
7. srp 2022

@teress1215 mne teda přijde, ze to zoubek je.) ale bude asi lepší, když se ozve ještě někdo, protože já viděla růst zoubku jen u syna a ten to má tak, jak jsem popsala.:D

teress1215
autor
7. srp 2022

@pampeliska1313 tak uvidím jestli se ještě někdo ozve, malý je mrzuty a pořad pláče, ještě mě napadl jestli to není aft 😬 11 Jdem k dr tak se ho také optam radši pokud to nezmizí