Růst zoubků už od 2,5 měsíců, máte zkušenost?

morrilon
26. lis 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenosti s růstem zoubků už od 2,5 měsíce. Náš mrnousek je hodný, moc nebrečí jenom si poknourává a chce pozornost. Má nateklé dásně a každým dnem se nám prořeže první zoubek (levý dolní špičák) 🙂

Problém je, ale v tom, že ještě zatím neudrží předměty v ruce, takže kousátko je možné pouze s mojí asistencí. 😀 S čím bojujeme jsou ruce. Přišel na to, že ty se dají žužlat a že mají i paleček. Už od porodnice používá dudlík, ale ted si ho vždy vyrazí a pochutnává si na palečku.

Prosím poradte, jak se zbavit začínajícího cucání palečku.

Díky

veri25
26. lis 2012

ahoj nám začaly růst první zoubky ve čtvrtém měsíci a ruce měl pořád v puse, tomu asi nezabráníš, taky si cucal palec, docela dost, vypliv dudlik a nacpal si palec do pusy, asi mu to dělalo dobře na ta dásna...no a přešlo ho to , ze dne na den, takže si myslím, není čeho se bát, že by mu to zůstalo....je nám ted devět měsíců máme pět zoubků a ruce v puse už vůbec nemá 😀

pelenka
26. lis 2012

Nu nevím, ale na zoubky máte ještě brzo, ti nejrychlejší je mají až na ten 4. měsíc a zrovna špičáky se prořezávají až jako předposlední (nejdříve by měly jít jedničky, dvojky, pak čtyřky, trojky a nakonec pětky). Samozřejmě někdy rostou na přeskáčku, náš malý měl ve 4 m nejdříve dole jedničky a pak nahoře dvojky, ale až takhle moc, abyste začali špičákama to asi nebude🙂. Ručičky v puse jsou úplně normální, je to přirozený způsob objevování a pusou tihle prcci zkoumají nejdříve, za chvíli si začne ručky pozorovat, pak se bude za ně chytat a už brzy i tu hračku uchopí. K růstu zoubků kdyžtak něco tady: http://www.wikiskripta.eu/index.php/Prořezávání....

morrilon
autor
26. lis 2012

Zoubky to budou má to hodně vystouplé a skoro bílé.Se zoubkama si hlavu nelámu spíše mě děsí ty ručičky.

veri25: Děkuju za uklidnění... 🙂

pelenka: Růst zoubků máme v rodine. Mamka se se zoubkem už narodila a já s bráchou je měla už kolem 2.měsíce vyrostlé. Nechybí něco v tom odkazu? Píše mi to chybu.

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
baileyssska
28. led 2013

ahojky 🙂) máme stejný problém 🙂 když nám byli 2,5mes. ted jsou nám 3mes. Tak jsme narazili také na zoubek ale dokonce stojičku :D a už byla uplne prožezaná, byli jsme stím i u dr a potvrdila nam to... prý je to dost neobvyklé ale může se to stát... Od té doby jsme našli další 3tečky (tvrdý hmatatelný a bílý - takže to nejsou žádné afty nebo vyrážka)...

Také si tam furt cpe ručičky, s kousátkem ještě neví coby...
Ale myslím, že to je uplne normální i kdyby ty zoubky nerostli 🙂) nebála bych se toho rozhodne 🙂

baileyssska
28. led 2013

mame pořadí

5nahoře
3nahoře
2dole
5dole

asi takhle nejak... a je to fakt poznat že je to zoubek, je to tvrdý a cinká to o lžičku :D

monikagurthova
1. čer 2016

Holky mam dotaz ja tomu porad nějak nevěřím. Asi před týdnem začala byt mala hodne protivna plactiva do toho začala slintat a manžel mi říkal ze ma jakoby nateklou dáseň uprostred dole. Vcera jsem byla u mamky v praci a její kolegyně kouka na Elišku jak ziva a říká mi je oni ji rostou zuby. Ma dole uprostred dvě bíle tvrdé špičky. Je fakt ze když ji to masiruji tak se uklidní. Porad by neco koukala ma trochu teplotu a průjem. Je to ale možné? Dva měsíce ji budou v neděli. Koupila jsem ji Calgel a to docela pomáhá ale jak říkám porad tomu nemůžu nějak uvěřit. Mate některá podobnou zkušenost? Děkuji