Růst zubů a vše k tomu (neklid, odmítaní jídla, průjem)

iiivvveeettt
5. únor 2014

Maminky, možná, že bych to někde v diskuzích dohledala, ale nepodařilo se mi to.
Z pátka na sobotu se malá 9 měs. v noci probudila a dusila se soplíkama - dny předtím úplně v pořádku. Přes den jsem pak nahmatala prořezávající se zoubek(první). Dnes by nám měli dorazit konečně homeopatika, tak snad zaberou. Malá nejdříve hrozně zasoplená, pořád nudel u nosu - trvá do teď, ale už to není tak hrozné (první den se ani nemohla najíst), byla neklidá, špatně spala. V sobotu a neděli měla zvýšenou teplotu. Do toho od pondělí občas zakašlala, dnes ráno kašlala už dost. Kašle spíš jen po ránu a večer. Od pondělí má průjem max. dvakrát za den. Za celou dobu mi asi dvakrát vyzvracela hleny + je vykakala. Zoubek mi přijde už prořízlý, ale má nateklé dásničky i jinde. Na noc dostává vybrucol. A přes den co nejvíce fenyklového čaje (četla jsem, že rozpuští hleny). Ze začátku jsem odsávala cca 5x za den, od pondělí už jen 3x - nic extra stejnak nevysaju (odsávačku mám na vysavač).Snažím se ji co nejvíce kojit. Dnes je to vše už lepší, teploty nejsou 3. den, lépe dýchá. Po probuzení se zdálo, že vše jak rychle přišlo, tak odeznělo. Přemýšlím, že pokud se kašel nezlepší pojedeme raději na poslech k mudře.
Měla jste to některá taky takhle? Že u zoubků jste měli vše k tomu - bylo to tak pak u každého zubyska? Budu ráda, za každou zkušenost a radu jak té mé princezně ulevit ještě nyní i do budoucna.

lv
5. únor 2014

u nás se ze zubama téměř nejí, kolem týdne, 10dní je vždy na mlíku. sopel má vždy trochu, průjem taky trochu. Počkala bych třeba do pátku a pokud by se kašel nelepšil, zašla bych na poslech. nejhorší byl říjen, kdy jí rostly po řadě špičáky, to nejedla a řvala celý měsíc.

picasso
5. únor 2014

@iiivvveeettt u nás to bylo taky tak. Malému se začaly klubat dvě spodní jedničky ve 3 měsících (a to se s nimi narodil). A pak už to jelo. V 9. měsících máme 8 zubů a teď se nám klubou stoličky. Když to byly horní zuby, vždycky byla lehčí rýma. U nás hodně pomohl "Nosní olej" od Eoné, do dvou dnů hleny pryč. Stejně jako zabral u nás i při rýmě. A jinak na ty zoubky nám taky hodně pomohl olejíček od Eoné http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i... 2x denně (ráno po mlíku a večer před spaním) jsem mu pěkně promasírovala a potřela dáseň a stolička už je skoro venku. Bylo znát, že se i uklidnil a líp spí. Kašel může mít i z toho, jak polyká ty hleny. nebo i nachlazení. U zoubků se můžou proklubat i nemoci. Tak to je naše zkušenost. Ať vás to moc netrápí 🙂

iiivvveeettt
autor
7. únor 2014

Tak jsme to na konec zvládly takto: homeopatika chamomilla vulgaris já 3xdenně 3kuličky (kojím - jde to do mléka), malé jsem rozpustila 5kuliček v deci vodě a dávala při bolesti. Na kašel zabrala klasika (cibule+cukr). Dnes už je malé hej. Sice ji teče ještě z nosu vodnatá, ale nic jiného. 🙂
Třeba to pomůže i jiné mamince ;) Přeji nám všem ať o prořezávání zoubků ani nevíme a dětičky nám to snáší co nejlépě ;)

miselinek
29. dub 2014

Ahoj mam dotaz.Male rostou predni zoubky a nechce me mliko,jen si cucla.Takze vecer sla spat hladem.Nic nechtela a byla tak rozbrnkana,ze ryhle usnula.V noci ze spani nekolikrat place nebo se kolem 3 vzbudi.Kdyz uz ma spodni 1 a tet uz ma skoro venku horni 1 co ji pak ceka za zoubky?snad ne stolicky,ty pry byvaji hoodne bolestive.Prosim o radu s rim mlikem.Davam ji v 18h trochu kase a na noc mliko a ro mi tet nechce,silene place jen to ochutna a kruci ji v brisku.A zacala dost pit.Dekuji Misa

lujdicka
9. zář 2014

Ahoj maminky. Chci se zeptat, dcerce je cerstvych 7 mesicu a uz z dasnicky vykukuji dva zoubky naraz. A dnes rano jsem si vsimla, ze ma na spicce jazyka bily pupinek a kolem zarudnuty. Muze to byt temi zoubky, jak si je porad tim jazyckem olizuje? Jsou dost ostre. Napadl me aftik, ale kdyz to ma v miste, kde si otira ty zoubky, tak to bude asi tim, ze? Mate s tim nekdo zkusenost?
Dekujji 🙂