Souvisí růst zubů s hladinou vápníku v krvi?

ewuli
11. srp 2008

Nevíte jestli může mít vliv na hladinu vápníku v krvi růst zubů? Před 4 dny nám dr. z krve zjistila ,že má Míša nízkou hladinu vápníku a dnes jsem mu našla v pusince jakoby se nu začal prořezávat zoubek. Má bílou tečku,vypadá to na dvojku dole. je mu 4,5 měsíce

adriana1
11. srp 2008

To nevím. Nám rostou od 2 měsíců. dvě trojky naho a dvě 3 dole ještě se neproklubali a tet nám začali růst jedničky na hoře. Máme je krásně vidět ale myslím si že nás budou trápit do pátého měsíce ukončeného kdy začínají se prozeřávat zoubky

anezena
11. srp 2008

adriana, musim ta vyviest z omylu. zubky sa neprerezavaju do uknc. 5 mesiaca - je to individualne. nas maly ma dole dva zubky uz od 4. mes. a vidiet mu je asi 6 zubov, ale pochybujem, ze tak skoro vyjdu von.

romankav
12. srp 2008

ewuli, já bych řekla že ne, je to asi z velké části dáno geneticky. Hladina vápníku v krvi je regulovaná hormonálně. Jsou děti, které se téměř se zubem narodí a naopak některé mají první zub třeba v 10 měsících a s vápníkem v krvi to nemá nic společného.

kacka.va
12. srp 2008

adriano: sice je to hodně výjimečně, ale některé děti se už se zubem i narodí, takže je to fakt individuální. Některé děti už mají třeba ve třech měsících některé zuby venku.

kalo
12. srp 2008

Ve 13 měsících nemáme žádný 😉 /Jsme zdravé, dr.se nad tím naprosto nepozastavuje...to by nás už asi někam poslala, kdyby to s tím souviselo 😵 /

marorlinko
12. srp 2008

adrana1, keby sa mali zubky prerezavat do ukonc.5mesiaca,tak my nemame ani jeden a sme bezzuby, prvy zubok mu vysiel,ked mal moj maly 8 a pol mes. dnes mame 14zubkov a ma rok a pol, este stale ich nema vsetky, takze neviem,kde si prisla k tej teorii.

janab78
12. srp 2008

ewuli- prožezávání zubu určitě nesouvisí s hladinou vápníku, jelikož vápník pro růst zubů nutný je, ale ne na prořerzávání. Zuby má malý už hotové, jen se prořezávají. Nedostatek vápníku může souviset s nedostatkem vápníku ve stravě,možná s růstem dítěte, ale i z jiných důvodů, na které ti nejlépe odpoví lékař. Proč jsi se nezeptala co s tím a proč to je?

kalo
12. srp 2008

Od homeopata vím, že hladina vápníků u dětí prý klesá po 1 roce. Ale to prý má za následek nožičky do X a kazivost zubů....Jsou na to i konkrétní homeopatika, jako výživa...

ewuli
autor
12. srp 2008

Náš malý má poruchu funkce ledvin a s tímto podle dr. souvisí. Na to, že mu roste zub jsem přišla až po výsledcích krve a proto jsem se na to nezeptala. Dřív měl ale hodnoty v pořádku a občas měl vápníku až moc(před 4 týdny). Proto jsem si říkala,jestli to nemůže souviset s růstem zubů. Tak mě to trápí až se snažim přijít asi na nemožný

janab78
12. srp 2008

tak to je bude asi tak, jak říká mudra. Vše se upraví. 😉

adriana1
12. srp 2008

aneza jsou i vyjímky ale větčinou od pátého měsíce