Syn ma zubní kazy, nevím proč. Mají je i vaše děti?

evulinkab
13. kvě 2012

Ahojte holky, tuhle diskuzi základám proto, že me zajimá, jak to maji vase deti..Muj syn má totiž dost kazů-má 3 a pul roku.Jsem normálni máma, nepřekrmuju ho sladkostma, ale ani mu je neodepiram..Proste mu je dávám tak nejak normálne.Zoubky si cisti malej pravidelne, já mu s tim pomáham(vim ale, že presto je nemá vyčištené dokonale, nedostanu se mu všude..)Má nejaké malé kazy na stoličkách, co je ale horší, má kazy na prednich zubech-řezákách.Chápala bych, kdyby se krmil denne sladkostma a nečistil si zuby, ale takhle..?Říkám si jestli to treba nemuže být i dedičné..já když jsem byla malá, tak jsem mela taky dost zkažené zuby-i ty predni.Tak se vás chci zeptat co vase deti...maji kazy nebo jen my jsme takove vyjimky??..Ted malého ceká vrtáni, čisteni zoubku ,no chudák..

laurital
11. říj 2013

@leni78 Zkusili jste Elmex gel?Ten je super a uzamkne i začínající kazy.
RTG je důležitý, odhalí i kaz, který Dr. okem nevidí.Máti nás na něj žene každý rok.

leni78
11. říj 2013

@laurital 🙂 elmex kupujeme a i jiný pasty v Německu. Tam mají lepší. Vlastně veškerou drogerii a kosmetiku. Je to rozdíl úplně.

laurital
11. říj 2013

@leni78 Já teď nemyslím pastu, ale Elmex gel z lékárny, který se natírá na zuby po vyčištění.Ten je fakt super.
S tou kazivostí moc neuděláš, já sama mám jeden kaz a muž, který je pečlivka na zuby a jeho tchýně 🙂 -moje máti , ho hlídá, to řeší fakt zásadně.A výsledky nic moc.

leni78
11. říj 2013

@laurital Aha a co ze dělá ten gel ? 🙂

laurital
11. říj 2013

Ten výrazně omezuje kazivost zubů a dokonce je schopný i zarazit malé kazy.
Stojí cca 100,-, k dostání pouze v lékárně.Fakt doporučuji!

heliik
26. pro 2013

Ahojky. Tak my se zoubkama taky bojujeme. Týnce jsou 4 roky, a už nemá jeden zub zlomil se. A teď další 2 jí cernaji jeden je už ustiply. Samozřejmě cistime Rano a večer těsně před spaním. Dejaji se jí i vačky. Zubař nám doporučil zub.pastu elmex. Teď tu mam odHerbadentu tak vyzkousim tu, ale ať děláme co děláme stejne to nepomáhá..

yellowbanna
22. únor 2015

Zdravim, rada bych ozivila diskuzi, protoze tema je momentalne pro me dost aktualni. Nejstarsi syn (4,5 roku) si predevcirem stezoval na bolest zoubku. Vzala jsem ho hned k zubari, ukazalo se, ze ma kaz a s nim hned pomerne dost dalsich, mensich. Muj dotaz se tyka doporuceneho postupu, tak jak nam ho navrhnul pan doktor tady v Irsku. Rada bych vedela, jak se v tomto pripade obvykle postupuje v CR. Tri nejvetsi kazy synovi hned na miste ocistil a vyplnil "provizorni" plombou/pastou - on ji nazyval provizorni. S temi ostatnimi mensimi (nektere jsou i na prednich zoubkach) nic nedelal a doporucil jednorazovy zakrok v celkove anestezii, pri kterem by se opravily vsechny zuby. Navic nam vysvetloval, ze zatimco ty "predni" kazy se opravi bilou vyplni, na zadni stolicky se dava neco jako "korunka"? Nejde o klasickou plombu, ale opravdu to vypada (ukazoval nam fotku) jako kdyz je cely vrch zubu pokryt nerezovou korunkou. To mi ale v pripade mlecnych zubu prijde trochu prehnane nebo se pletu? Stejne tak celkova anestezie. Podotykam, ze syn vzorne spolupracoval, obecne s doktory nema problem, i kdyz je mozna nervozni, ale neni hystericky, nevyhyba se zakroku. No a do tretice - cekaci doba na ten zakrok, pokud bychom s nim souhlasili, jsou 4 mesice az pul roku. Do te doby se s temi - zatim opravdu malymi - kazy stane co? 😕 Zvazuju, ze bych mu zoubky nechala spravit v CR, ale i to by bylo az v lete. Budu vdecna za kazdou radu nebo osvetleni. Videla jsem, ze tu byly dokonce primo dve pani zubarky - @leiladelly, @jasekd - poradite, prosim? Diky!

snehulik
22. únor 2015

@yellowbanna syn byl v podobne situaci pred rokem to mu bylo 2,5 roku. Kazy na prednich vrchnich ctyrech zoubkach a ctverka nahore uplne zkazena. Takze predni zoubky odvrtali kazy a domodelovali nove zoubky protoze ty jeho byly uz tenke a male a tu ctyrku upne vytrhli a misto ni ma stribrnej zoubek ale neni to videt. Byl to zakrok na 1,5 hodiny takze anestezie ale jen takova ze mu neco pichli on usnul a pak ho hned probudili a jeli jsme domu. Meli jsme z toho strasnej strach, ale zvladl to skvele, ani neblinkal ani neplakal, doma se vyspinkal, pak jsme mu dali studenej meloun a pohoda. Delali mu to v USA. Vubec jsme necekali, vzali nas hned. To cekani bych neoddalovala tyhle katastrofalni kazy se mu udelali za pul roku pred tim nic nemel. No a dalsi stranka veci i pres pojisteni jsme pekne sahli hluboko do kapsy. Ale zase tak bezvadne odvedena prace se jen tak nevido a detska doktorka v cechach ty domodelovany zuby vubec nepoznala ze nejsou jeho a rikala ze teda mysli ze tady se to jeste nedela. Zjistila bych si co a jak a za kolik vam kde nabidnou a podle toho to resila. Ale anestezii bych dala i to nejklidnejsi dite nevydrzi mit pusu tak dlouho otevrenou a radsi to udelat zaraz a mit klid. Drzim palce

leiladelly
22. únor 2015

@yellowbanna V krátkosti: pokud se syn nechá připravit a ošetřit v lokální anestézii, myslím, že celková anestézie není nutná, dává se u neošetřitelných pacientů.
Kazy v mléčných zubech se ošetřují plombou. Korunky se u mléčných zubů nezhotovují.
Čekací doba čtyři měsíce je poměrně dlouhá, mléčný zub má menší hmotu skloviny a kaz většinou postupuje rychleji.
ČIli, nechala bych ošetřit plombami v lokální anestézii. V kratším časovém intervalu než jsou čtyři měsíce.

snehulik
22. únor 2015

Oprava, tu ctverku nema uplne vytrzenou, jen zbrousenou na pahyl a na to nasazenej ten stribrnej zoubek

barulina
22. únor 2015

Tak ja nevim ja mam zuby po otci (zdedene) jak tvarove tak i zdrav.hlediskn-je mi 30 a bez kazu. Takze ja verim ze to je i podedend.nicmene ja jsem na zuby ras. Mala 2,5a zatim ok

marca22
22. únor 2015

Co vím je to i otázka imunity,nejen genetika nebo to jestli si člověk pořádně čistí zuby nebo ne. Můj brácha si jako malej nechtěj čistit zuby,no ve 25 je má krásný,bílý,žádný kazy,když tedy dostal rozum tak si je začal v pubertě čistit 😀 A sladký jsme taky jedli dost. Máme oba vyšší imunitu,já také kazy nemám,ve 26 všechny zuby svoje,ani jedna plomba,je pravda že na zuby také dbám,moje děti nemají ani jeden jedinej kaz,manžel ale kazy měl v dětství a má je i v dospělosti.

sonica
22. únor 2015

no ctyri mesice bych urcite necekala, my ted meli kazik na stolicce a cekali jsme mesic, protoze dr. byl mimo republiku a za tu dobu z toho byla pekna dirka, dokonce ji to zacalo i bolet...
ale hned zoubek vyvrtal dal vlozku na umrtveni a pristi tyden jdem na preplombovani...
minuly zubar kazy neresil, co se mi nelibilo, tak jsem ji vzala k memu a tady je to o jinem, i kdyz ty ceny jsou silene... 😒

yellowbanna
22. únor 2015

@snehulik dekuju za zkusenost. Ano, cena je taky velmi "zajimava", i kdyz vetsinu by asi zaplatila pojistovna, i tak je to docela pecka. A to zrejme i kvuli tem korunkam, ktere delat urcite nenechame. Tohle by taky bylo uspani na hodinu a pul, ale preci jen mi to prijde trochu zbytecne.

@leiladelly dekuju. No, vratime se k panu zubari a budeme chtit normalni plomby. On do papiru napsal, ze vzhledem k rozsahu kazu a predpokladane nespolupraci ditete, navrhuje tu anestezii. Ale zjistila jsem, ze tady je to normalni postup, pro ty doktory je to samozrejme jednodussi.

Diky vsem za nazory!

formule
16. bře 2015

@lusyy Ahoj, řešila jsem s dvojčaty stejný problém. Nejdřív jsem jim čistila jen mokrým kartáčkem. Pak jsem se dočetla o pastách, které nevadí polknout a ty používáme. Jsou od firmy Weleda např. tato: http://www.weleda.cz/pece-o-dite/46-detsky-zubn....
Doporučuju!

briliantka
16. bře 2015

Ahoj,

taky jsem byla překvapená, když jsem šla se synem k zubaři a jeden zub mu trhala a jeden vrtala, přitom si myslím, že zubní hygieně věnujeme dostatek času a i na pastách a kartačkách nešetřím. 😒

lusyy
16. bře 2015

@formule presne tuto pouzivame 🙂

palmolivka
13. dub 2015

ahojky holky chci se zeptat mám 2,5 letou dceru a pokaždý když něco jí tak jí bolí zoubek (stolička) je to možný??? a od čeho by to mohla mít, zouby máme už všechny venku... a jak to probíhá u zubaře, když je to zoubek vzadu a těžko se tam doktorka dostane. díky .. 🙂

zaneta264
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barulina
15. dub 2015

@palmolivka já chodím s malou k zubaté od 1. Zoubka a pusinu krásné otvírá. Je potřeba ji to naučit

luckafe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
filipatereza
15. dub 2015

Je potřeba dětem až cca do 6 let zoubky dočišťovat - samy si je při nejlepší vůli nedokáží vyčistit dostatečně...

jemi
15. dub 2015

@palmolivka dcerka se taky jednu dobu stezovala u jidal na bolest zoubku (3roky) byli jsme u zubaře a říkal, že je to tím, že má u stoliček velké mezery mezi zuby a zustává ji tam jidlo, které ji nepříjemně tlačí, takže ted když se stežuje, řekneme, že po jidle zoubky vyčistíme. Máme čistit i pilkou (zubní nit), ale tou to flákáme

palmolivka
18. dub 2015

@jemi Moc děkuju za radu, tak uvidíme co nám řeknou u zubaře... ale pokud je to tak, tak snad to bude dobrý..

silvapokorna
29. dub 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@evulinkab Ahoj, moje starší holka má zoubky bez kazu a mladší 4 letá má už několik kazů. A sladkosti a čištění zubů mají na stejno. Jediný rozdíl, že starší pije hlavně mléko a vodu a mladší sladké pití, vodu se šťávou. Prý to může být i tím. Ale taky predispozice.

ivcula7
22. říj 2015

Syn má 2roky a 2mesice zoubky čistíme jak blázni ale večer jsmeckojili do 18mesice a nahoře 2roubky už kazy spodní 3ma také a řekla bych že se kazí další jestli má 2zdrave zoubky k zubarce chodíme ale zatím říkala že to nechá mě jít až v únoru ale to já chci aby mu s tím už něco dělala jsem z toho dost špatná měla jste to některá podobné

radka8888
22. říj 2015

Musíte najít zubaře, který syna ošetří hned. Přestat pít sladké stavy, pořádně čistit a používat elmex gele, jak vám řekne zubař. Pokud budete čekat do února, tak to může být katastrofa.

andy80
22. říj 2015

Moje děti (syn 10 let, dcera 7 let) mají zuby jako perličky, žádné kazy. Čištění zubů jim dodnes hlídám a zobky jsme čistili opravdu od prvního zubu. Vyplatí se to. Ale je fakt, že oba měli za celý život zatím jen jedny ATB, děti, které je mívají častěji mívají také větší kazivost.

shine2015
22. říj 2015

Nepit stavy, džusy apod a pozor na sladké čaje. Zubní pasta elmex pro deti,kartacek tez, casto menit ....a čistit víckrát denně, po jidle a hlavne po sladkostech....dobre vyplachovat....Kartáček k TV, po obědě, i během dne...a dobrý zubař. On může dat fluoridovou vodicku na zuby už v ordinaci popřípadě poradi co dal...

lu777
9. lis 2015

@leni78 2 hodiny před čištěním zubů nejíst a nepít? to nevím jak by člověk reálně zajistil, když dojde ze školky a školy v půl 6, teď se má vařit, koupat, pak se jí a třeba půl nebo tři čtvrtě hodiny po jídle jdou děti spát....

já teda nevím, mám zkušenost, že nejhorší je mít překyselený organismus, protože samozřejmě, že se to kyselé vrací i do pusy.... takže se ty zuby víc kazí... takže nejhorší to co je kyselinotvorné - cukr, pečivo, maso atd...

nejlepší zuby jsem měla když jsem jedla vitariánsky, takže syrové ovoce a zelenina na všechny způsoby (zpracované max. na 42 C, aby se zachovaly enzymy), šťávy z něj, ořechy atd... tím, že jsem nejedla pečivo, cukr, maso atd., tak mi ani nějaká šťáva neublížila a 2 roky jsem měla super zuby i dásně 🙂

jinak obecně je ovšem důležité v jakém stavu jsou ledviny... pokud jsou slabé, tak jsou slabé i zuby, kosti, nehty....

na remineralizaci zubů je výborná Tooth Mousse, je hrozně drahá (asi 400 Kč za malou tubu), ale prý mnohem silnější než např. Elmex gel nebo než nějaký Lysterine apod.... momentálně řešíme velmi slabé dospělácké zuby, takže podporujeme ledviny, bere aktivní vápník a čistí si jedině Tooth Mousse (pak už se nesmí ani pít voda)....

jinak teda je to i genetické, protože my nemáme zuby v rodině nic moc a syn? do 3 let úplně bez cukru... pak mnohem méně než vrstevníci, nikdy tvrdé bonbony, limonádičky nebo lízátka, cukrové vaty apod... a má 3 kazy najednou... a to nepije sladké! a do školy nikdy nemá sladkou svačinu (požadavek učitelky).... samozřejmě čistíme, dočišťujeme, používá Elmex pastu....
takže evidentně je to i genetické, i když on teda miluje pečivo, sladké kupuju nebo peču minimálně, ale má rád chleba, rohlíky (tmavé)... no a to se samozřejmě taky lepí dost na zuby a prý už jen to stačí když má to dítě geneticky ty zuby slabší 😖