Syna trápí zoubky. Jak bych mu pomohla od bolesti?

kebertova
29. bře 2007

Ahoj maminky.Mám skoro 6 měsíčního Martínka a rostou mu první dva zoubky nahoře za špičákama z obou stran,slyšela jsem že většinou rostou nejdřív dole.Máte nějaké zkušenosti nebo radu abych mu od té bolesti pomohla.V jiné diskusi mi kolegyně poradila MUNDISAL a je ještě něco jiného?Děkuju Lenča z Prahy 😒 😀 😵

kebertova
autor
29. bře 2007

A ještě jsem se chtěla zeptat,jak to dlouho trvá než se mu proříznou?No to víte mám teprve jedno miminko a ještě nejsem tak zběhlá ve všem,tak bych potřebovala poradit. 🙂 A pokud se mu při prořezávání zoubků zvedne teplota třeba přes 38 tam mám mu dát něco aby mu to kleslo,nebo to mám nechat být a nespat ho léky proti tepltě aby to spadlo samo? 😒 😀 Lenča

zakarin
29. bře 2007

Ahoj Lenčo,našemu malému taky rostly první zoubky v šesti měsících,ale byly to jedničky nahoře. Neměl žádné příznaky, takže to pro nás bylo takové malé překvapení. Ale u dalších zoubků už to bylo horší,dávala jsem mu čipky Panadol baby,jsou na horečku i proti bolestem.

jita2
29. bře 2007

Ahoj,
u nás lezly první dva dole současně, mysím, než vylezly úplně, bylo to něco kolem 2-3 týdnů, bohužel, nevím přesně, ale jesti nahoře nebo dole, to se nedá říct, protože je to úplně ojedinělé, ostatně jako ve všem 😉 , my jsme horečky neměli, ani nějaké zvláštní problémy, zatím (máme 6 a půl zubů 😅 ), tak jsme nic nepoužívali)
Přeji aby to bylo u vás se zoubkama co nejmíň bolestivé 😉

kebertova
autor
29. bře 2007

Ahoj Jita a zakarin.Tak jsme vykoupaný a napapaný a celý den mi nemůže zabrat jak ho to asi v té pusince svědí a tlačí,celý den je ospalý a pořád by něco kousal pořád mu něco podávám aby si to žvýkal ale aby si neublížil.Když ho uspím tak je během 15 minut vzhůru a to i v noci.Pa Lenča a děkuji že jste mi odapsaly. 🙂 😉

zakarin
2. dub 2007

Lenčo,každé dítě to snáší asi jinak. Nejvíc se bojím stoliček a špičáků,to je nejhorší ☹ . Připadá mi,že každým novým zoubkem,stoupá jeho bolest. Nikdy si nevzal do pusinky kousátko,myslím,že to mu ani nepomáhá. Jediné řešení asi je,všechno to trápení přečkat,co nám taky zbývá,že?
Zkoušela jsi mu ty dásně něčím mazat? Jsou různé přípravky,některé jsou taky dost drahé ☹ . Já jsem malému potírala dásně domácí slivovicí,pomáhá mu to. Samozřejmě to s tím nepřeháním 😒 .

jita2
2. dub 2007

zakarin,
to je dobrý, s tou slivovicí...ale nevím, když by ji malá cítila v puse, co by dělala...je to přece jen hodně silná kořalka...ale asi lepší, než ta chemie, co je ve všech těch přípravcích 😉

zakarin
4. dub 2007

jita2,to máš jedno jestli v pusince má chuť po všech těch kapkách co nabízejí v lékárně nebo po slivovici. Myslím,že to zase tak necítí,prostě potřeš jen dásně. A navíc,jsem se bavila s chemikem a ten říkal,že slivovice má stejný obsah účiných látek jako ty všelijaké drahé přípravky z lékárny. 🙂

jita2
4. dub 2007

No a možná neobsahuje tolik chemie, jak ty přípravky, ne? 😉

musko
4. dub 2007

Ja mám najlepšiu skúsenosť s babydentom, a keď bolo najhoršie, tak na radu pediatričky Paralen čípok, ale úplne najlepší je Nurofen sirup.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kebertova
autor
9. dub 2007

Ahoj gedren.Našemu Martínkovi rostou nahoře oba špičáky a vypadá to hranatě,a dole po hmatu taky ještě jeden cítím ale vidět tam není,protože mi tam martínek cpe jazyk a přes ten tam nevidím.Jsou dny kdy to má hodně rudé.Jestli ti mimčo hodně ale hodně slintá když si něco cpe do pusinky nebo pláče když si tam něco strčí tak si buď jistá že se klubou. 😀 😉 😎 Lenča

jamina
10. dub 2007

Gedren, to mě taky mátlo, že rostou vzadu na dásni, ta dáseň je taková širší, skoro ploška a zoubky rostou v zadní části. Honzík má teď dva raťafáčky a já čekám, jak se mu to tam srovná. Takže velká šance, že čekáte opravdu zuby 😀

hanzuli
4. led 2008

Holky, měly vaši drobečkové při růstu zoubků taky průjem? Naše Katka se poslední dobou v noci dost budí a pláče, dneska ráno měla i zvýšenou teplotu 37,7 (měřeno přes konečník), ale myslela jsem, že ji to snad ani nezměřím. Pokaždé, když jsem zasunula teploměr, vyšla zpěněná stolice, takže asi průjem, že jo? Kamarádka říkala, že její mrně při růstu zoubků taky mělo průjem, tak si myslím, že by to mohly být zuby. Ale jsou ji teprve 4,5 měsíce, což se mi zdá ještě brzo, ne? Dásničky zarudlé myslím nemá, jenom dole na místo jedniček má přesně to, co tu popisovala gedren: "dva světlejší malický hrbolky", ale na omak nedrápou, tak nevím... Bojím se, aby to nebylo něco střevního, ale doktorce jdeme až v pondělí, tak nevím, jak přečkám víkend ☹ ☹ ☹

lendy1
4. led 2008

hanzuli, mrkni ještě na tyto diskuze o zoubkách 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

brzo to není, klidně to mohou být zoubky...

kupinka
4. led 2008

Ahoj holky-tak u nás zuby lezly měsíc,druhý pak taky měsíc a oba vrchní vylezly najednou.Bylo to peklo,strašně slintal,byl nevrlý,v noci se často budil a pořád teplotka kolem 37,4. Žádný gel nepomáhal,musel si to chudák protrpět.Ale každé mimčo je jiné,u někoho se to ani nezaregistruje a zub je venku....

akcul
4. led 2008

Naší Natálce lezly první dva dolní zuby měsíc. Vylezly pak těsně po sobě. Bylo to ale hrozný, celý noci nespala, strašně u toho chudinka plakala. Špatně spí sice pořád, ale už to není tak hrozný. Takže teď čekáme, kdy se vyklubou další. Gely nám žadný nepomáhaly, takže jí člověk nemohl ani nijak ulevit.

sonije
4. led 2008

Tak nám se taky zřejmě klubou, slintá, všechno si strká do pusy a je nevrlej. Ale když už ho to moc svědí, mám bezvadnou věc. Froté zubní žínku, takovýho králíčka, co se navlékne na dva prsty. Namočím jí do vlažné vody a drbu mu dásničky🙂. Hrozně mu to uleví.. Koupila jsem ji v DM za 130 Kč..Kousátka nechce, radši žužlá plyšáky nebo tvrdá chrastítka..

malovani
4. led 2008

My už máme taky první zoubek, dolní pravou jedničku... Evulka taky slinktá, strká si všechno do pusinky, má průjem, neklidně spinká... koupili jsme gel babydent asi za stovku v lékárně, dá se jedna nebo dvě kapky na prst nebo na vatovou tyčinku a tím se potře zoubek, dásnička... nám to moc pomáhá 🙂

aponchie
4. led 2008

nam kdyz rostli zuby moc pomohlo homeopatikum myslim ze to bylo nejak chamomile bile kulicky davala sem denne jich moc a mala se sklidnila celkem pak jeste mela citrogrep na pomazani ale to vubec nepomohlo hlavne to hned slizla a pak kdyz byla starsi rada lizala citron a asi ji to lehce umrtvilo tu dasen

terezkaaa
5. led 2008

holky, já slyšela, že aby to ty děti nebolelo, tak se proti tomu prodávaj nějaký masti,kterými se potírají ty dásničky.máte s tím někdo zkušenost?Prodávají se volně?Nám sice zoubky ještě nelezou, ale ráda bych to měla doma. 😅

aponchie
5. led 2008

citrogrep a nejaka vodicka z lekarny tam ti poradi

danca81
5. led 2008

My používáme volně prodejný Calgel a nebo vím, že ještě prodávají Kamistad.

petris
5. led 2008

My používáme taky Calgel a ten moc nám nepomáhá, pořád se v noci budí, a když ho namažu tak ho stejně hned slíže jazykem 😝 jak ho tam pořád strká, tak má možná znecitlivěný jazyk místo dásniček 😀