Taky bojujete s dětmi při čištění zoubků?

luca1987
2. říj 2016

Ahoj maminky,
mam chci se zeptat zda taky bojujete s detmi pri cisteni zoubku??? Dcerce je 17m a zoubky cistime uz od roku, kdy ji vylezl prvni zoubek. S kartackem si hraje rada i pasta ji chutna 😀. Jen kdyz ji chci zoubky sama docistit, tak to je vzteku a breku. Uz nevim jak na ni. Mate nektera radu, jak se obejit bez scen? A cistite zuby s pastou ci bez ni???

misulinka44
2. říj 2016

Čistím taky od prvního zoubku, od roku s pastou. Teď už je krásně naučený,musi se čistit pravidelně ve stejný čas,at má rituál. U nás po mlicku před spaním. Když nechtěl držet pustili jsme pohádku,kterou má rád. Ta ho zaujala a mohli jsme v klidu vyčistit😃

petrasipkova1
2. říj 2016

zatím čistíme bez pasty, nejdřív si s ním hraje a pak si čistíme navzájem, ale žádná sláva to není, vydrží jen chvilku 🙂

laisobel
2. říj 2016

U nas pasta a mala nejdřív sama a pak docistim hrou. Delame lochty lochty na plosky, mala na zuby zezadu a pak vyceni zuby jako tygr a docistim predek.
A kdyz nechce vecer si povime pohadku o tom jak si traktor vecer nechtel cistit kolecka a rano ho bolela a nemohl s ostatníma traktorama do lesa... A druhou mame o kocourkovi ktery si necistil zoubky a ty bolely a on mohl jen mlicko a nic jineho a to na ni zatim zabira...

leneee
2. říj 2016

My rikame basnicku o zoubkach,zoubky se musi cistit nez se basnicka rekne cela.A kdyz potrebuju cistit dele,hrajeme si na pana zubare-dite si drzi zrcatko,kouka co dela kartacek a jak pak jsou zoubky vycistene.A taky pomohl dil s prasatkem Pepou u zubare-dcera chce mit krasne bile zoubky jako Peppa a take chce byt od pana zubare pochvalena,takze drzi a necha si cistit 🙂

luca1987
autor
2. říj 2016

Tak koukam, ze vy mate vsechny hodne deti, ktere se u neceho chytnou a zoubky si nechaji vycistit. Ta moje dracice bud do toho kartacku kousne nebo mi tam strka jazyk. A to ani basnicky, pohadky ci cokoliv jineho nepomaha

lichtakova
2. říj 2016

@luca1987 vydrz 🙂,nektere deti majo obdobi ( na stridacku),kdy moc nechteji a pak je to zas prejde a nechaji si....kdyz uz to trva dlouho,doporucuju el.kartacek,to vetsinou u deti taky zabira 🙂

lajla
2. říj 2016

@luca1987 zkuste u toho nějakou zajímavou básničku, formou hry u nás vždy zabralo

adji
2. říj 2016

Mám syna starého jako je tvůj. Dřív si nechal zuby vyčistit v pohodě, teď to ale doprovází scény. Myslím, že mu rostou poslední stoličky, tak je citlivější (ale je to moje domněnka, že slintá 🙂) Zuby čistíme po večeři, než jde spát. Říkám mu u toho básničku (Čistím zoubky řízy, řízy), ale ne vždy to projde. Někdy chytne takovýho nerva, že uděláme jenom rychlovku a holt ho nechám, ať si je aspoň ještě trochu vyčistí sám... Čištění zubů je teď nejneoblíbenější činnost... Používáme pastu, jinak už bych fakt neměla šanci 😉

izz76
2. říj 2016

@luca1987 U nás je čištění zůbů věčný boj,který trvá snad třičtvrtě roku. Dceři jsou dva roky a neplatí na ní nic,žádné básničky,pohádky,domlouvání,přemluvání... Každý večer,muž drží,já za tygřího řevu čistím,aby aspoň jednou deně měla zuby pořádně vyčištěné. Ráno to nechávám na ní,ale to jen tak trochu pošmrdlá,spíš kouše do kartáčku.

naomi6
3. říj 2016

@luca1987 My jsme si také prošli vztekáním u čištění zoubků. Chápu, že je to únavné a náročné, ale nedá se nic dělat. Zuby se prostě čistit musí. Jedna paní zubařka říkala - vztekání nevztekání, prostě 2x denně se to musí zvládnout. Zuby by měl vždy dočistit rodič. Pastu dávat až tehdy, kdy jí nebude polykat. No a jinak při vztekání prostě dítě zalehnout a bohužel násilím vyčistit. Ono to časem přejde. Pořád lepší to čistit násilím, než vůbec. Znám jednu maminku, jejíž synek měl už ve dvou letech 4 kazy, protože nečistili ☹. Přeji hodně sil 😉

adji
3. říj 2016

No já kdybych šla na syna násilím, tak se akorát zasekne, zakousne do kartáčku a chytne hysterák... Měla bych strach, abych mu k čištění zubů nevyvolala odpor... Prostě teď se snažím dělat "opičky", i když ve finále ty zuby čistíme třeba 5 minut... Až bude trošku starší a bude víc rozumět, budu mu povídat motivační pohádku, kterou si vymyslela moje mamka a na mě i ségru vždy platila...

luca1987
autor
3. říj 2016

Vsem moc dekuji za vase rady a zkusenosti. Hold to chce trpelivost, trpělivost a zase trpelivost nez dojde na to, to neni tak hrozne. Stejne jako nocnik 😀

pavlinkavym
3. říj 2016

nám to nepomáhá to je divní vsem to funguje a mne ne a mame je furt skazeni 🤐 🤐 🤐 tim mislim neseho malího sina ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒