Těhotenská cukrovka 33tt

lucyvh
2. kvě 2018

Ahoj, prosím, nevíte jak snížit hodnoty vyššího cukru? Měřím se 2x týdně na doporučení lékaře, ale mám období, kdy mám hodnoty vyšší. Přitom nepiju slazené nápoje ani nejím sladké. Jsem z toho zoufalá. Nebo může na to mít vliv i mléko či stres? Děkuji za rady 😊.

werumka
2. kvě 2018

Ahoj! Zkus se trochu rozepsat 🙂 Které hodnoty? Po kterém jídle?
Stres u diabetika glykémii zvyšuje, ale největší podíl na tom mají těhotenské hormony, které v tyto týdny dosahují maxima. To trvá většinou do 35.-36. týdne a pak se glykémie zase stabilizují 😉

lucyvh
autor
3. kvě 2018

No já se teď hlavně stresují, kvůli úmrtí v rodině. Psala sem Dr. a ta mi psala, že jim dobře, akorát mám více sacharidů v jídle že to mám omezit a že mám omezit větší množství mléka přes den. Většinou mám nad normu hodnoty od 0,2-1 ale jak kdy a hodinu po jídle.

rosalline
27. čer 2018

@lucyvh kolik ti řekli hodnoty? Mně , že hodinu po jídle 7,3, max . 7,8. Měřím se 3x týdně 3x. Všimla jsem si, že když po jídle se hýbu, tzn. že chodím, poklízím nikterak extrémem, tak jsou hodnoty hezké. Jakmile po jídle lehnu a např. si jen čtu, tak mi to naměří i 8,2.

rosalline
27. čer 2018

@lucyvh jinak mléko ráno mi s tím taky pěkně cvičí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru