Teploty při růstu zoubů. Jak vysoké jsou běžné?

maggia
5. říj 2009

Ahoj, potřebuju poradit, prosím vás, jak vysoké teploty jsou běžné při růstu zoubků a jak dlouho běžně trvají? Měly vaše zlatíčka i jiné neduhy při růstu zoubků, myslím třeba zvracení, průjem a tak. Jakými léky jste to řešily? Díky moc za rady.

kulimka
5. říj 2009

Ahoj tak my měli u prvního zubu teplotu 38,5 asi 2 dnyy. ale byla to angína a po klesnutí teplot vylezl zub. Tak nevím jestli to můžu dávat do souvislosti...Na teploty jsme měli buď sirup panadol nebo čípky paralen. Jinak u dalších zubů už teploty nebyly, jen ho to děsně bolelo a byl hodně protivný.

zuzik03
5. říj 2009

maggi, jak u koho, nekdo ma klidne 40 a klidne tyden (dokonce tu nekdo psal, ze i 14 dni), u nas bylo vetsinou tak 38,5 a tak 4 dny, k tomu brutalni prujem a zvraceni nekdy taky. na teplotu jsem davala cipky, na prujem nic, na zvraceni vynechat mliko, pokud uz nekojis a davat kulisek, je to nejaky rehydratacni roztok. my si takto hezky prozili doslova kazdy zub, k tomu vetsinou i ryma a kasel a klidne hodinovy rev z bolesti, totalni ztrata nalady a nekolikadenni zpruzenost. vsechno z toho je myslim normalni, hlavne vydrzet 😉

maggia
autor
5. říj 2009

díky holky

pralinkan
5. říj 2009

Ahoj, tak my jsme měli přes 38 asi týden, pak vylezl zoubek.Také jsem dávala na teplotu čípky nebo sirup , ale přesně jako zuzik03 každý zoubek jsme si protrpěly. Malá bývala hrozně protivná, ale hodně jí pomáhala na prořezání suchá kůrka z chleba 🙂

loretka1
5. říj 2009

tak my mame teplotu take uz asi treti den.napr.rano 37,4 vecer nic.nebo naopak.k tomu casta stolicka,ridsi.ale mala je po angine a syn ted je zas na antibiotikach(nedolecil se)tak ted nevim jak to pojmout.mozna to jsou zoubky,mozna se angina vraci.ja nedokazu nikdy presne rict z ceho teploty ma.a zuziku kdyz ti i u teplot zvracela tak nevim jestli zoubky,jestli to spis nebyla nejaka virozka

sajmon113
5. říj 2009

Magia - my si taky protrpěli každý zoubek, u prvních dvou dostal teploty, rýmu, kašel, když to přešlo vylezl zoubek do týdne druhý. Pak trvalo 5 měsíců než vylezly další dva nahoře a to jsme si teda užili, za celou tu dobu měl tak co dva týdny dva až tři dny kdy měl teploty přes 39, v noci vůbec nespal, byl protivný a těsně před tím než se prořezaly dostal nejdříve 6. nemoc, pak moučnivku, pak zase vysoké teploty a konečně jsme objevili první nahoře a všechno přestalo. Při teplotách jsem dávala nurofen a hlavně hodně pití. No a při dalších zoubkách jsem nasadila homeopatikum Chamomila vulgaris 9CH, a zuby vyrostly ani nevím jak, dvojky nahoře, dvě stoličky a dvojky dole. Bez teplot a bez dalších nemocí. Takže u nich už zůstanu 🙂

loretka1
5. říj 2009

co to je holky ta sesta nemoc?

loretka1
5. říj 2009

diky

kutcher
5. říj 2009

U zoubku muze byt teplotka ruzna, ale po 2 - 3 dnech kdyz neklesa, radeji se porad s lekarem... snad kazde 2. dite ma zaroven s prorezavanim zubu i virozu ci jinou infekci a rodice to casto milne spojuji s rustem zubu. k prorezavani muze byt i ridka stolice, ale nesmi to byt prujem tj. nesmi byt vickrat jak 5x,6x za den a zvraceni by take nebylo ok, plactivost, zmena nalady, podrazdenost, nechutenstvi nebo zmena chuti k jidlu k tomu patri take. Nejvic se doporucuje podavat nurofen, ma narozdil od panadolu jeste protizanetlive ucinky!

loretka1
5. říj 2009

kutcher diky za megavysvetleni 😀 super.nurofen je vazne nejlepsi.

kutcher
5. říj 2009

Neni zac 😎

timbouctou
7. říj 2009

Ahoj, nám se nurofen taky osvědčil. A výborné je mazat dásničky Calgelem, ale musí ho do většiny lékáren předepsat Dr

sajmon113
7. říj 2009

timbouctou - mě se bohužel malý po calgelu osypal a navíc byl problém mu to vůbec namazat, jelikož když ho to bolelo tak neotevřel pusu

pavlinaoo
27. zář 2012

Ahoj, obnovuji téma, snad někdo poradí. Moje malá má už 6. den "teplotu" 37.2, max 37.3°C, někdy ale nic...no divný prostě. Rýmu ani kašel nemá. Přijde mi, že nahoře na dásničkách má bouličky, i si do pusy vše strká, slintá a je podrážděná. Může tato teplota souviset se zuby? Myslela jsem, že je vždy vyšší...ale už mě nic jinehé nenapadá ☹ Díky

timbouctou
27. zář 2012

@pavlinaoo jak je stará? Z mého zjištění čím mladšímu dítěti začnou zuby, tím lehčí to má průběh. Hlavně takováhle jen nízká teplota asi nic jiného nebude, když nemá rýmu a nic. A nebo ji třeba zkus trochu lehčeji oblékat? Nám teda dr vždycky radí na teplotu dřív než léky zkusit chlad. Ne aby děcko nastydlo, ale prostě trochu chladnější odchov 🙂

timbouctou
27. zář 2012

jo a koukám, co jsem tu nadšeně psala před třemi lety 😀 ten calgel pomohl jen u staršího, mladší ho z těch zubů vysál takže nefungoval. Jen pak vřeštěl, protože necítil jazyk 😀

cerkaca
27. zář 2012

Pokud tušíte, že to jsou zoubky,tak zkuste homeopatika chamomilla vulgaris 9CH. Kamarádka už aplikovala s největší spokojeností, já právě zkouším. Včera byla malá protivná, měla chvilku zvýšenou teplotu, chvilku zase ne, hůř spala i jedla. Dnes jsem dala dvě kuličky a mimčo přestalo být protivné a ani nejsou výkyvy teplot. Budu informovat jak to probíhá dál.

pavlinaoo
27. zář 2012

@timbouctou Je jí 7,5měsíce. Dva zuby dole už má. To byla taky pár dní total protivná atd...ale tu teplotu nevim, asi jsem to nějak nezkoumala. Zkusím mín oblekat...právě mám pocit, že se tělo s něcím musí vypořádávat, a tak mám tendenci oblékat víc.
@cerkaca Ten název je i s tím 9CH? to je nějaké to ředění, ne? Tohle cos napsala je celý název, který vyklopím v lékárně?
@timbouctou @cerkaca a holky je možný, pokud je to spojené se zuby, že to tedy trvá už týden a bude to tak třeba další týden? první zub se prořezal za 3 dny (byla protivna, slintala) ...díky, jsem z toho jelen 😕 K mudrovi jsem nešla ani nevolala, nechci být hypochondr 😕

timbouctou
28. zář 2012

@pavlinaoo to já s dětma teda klidně hypochondr jsem, když se mi něco nezdá 😀 Je fakt, že když malé udělá dr CRP tak to je jen malinké bodnutí a hned víš, jestli se nepere s nějakou virozkou. Že přece jen týden je celkem dlouhá doba... No zavolej tam a pak dej vědět 🙂

mafeska
27. pro 2012

Já jsem taky zvědavá co se z toho vyklube, nejdřív přišla rýma která pořád trvá i když už je o dost slabší, pak kašel ten jsem vyléčila mucosolvanem, včera 37.6, dneska 38.3, je podrážděná, přes den nespí, v noci taky ne, každou chvilku brečí (než se ozvala ta rýma prospala půl dne a celou noc), mám podezření že se jí klubou první zoubky, dneska jsem vypozorovala že si cumlá spodní ret, dudáka vyhazuje, dřív bez něj ani ránu, do pusinky koukám dásně se mi zdají normální. Doktorka neordinuje jinak už bych tam dávno byla. Jsem z toho docela nervní hlavně z tý rýmy, odsávám, dávám physiomer a pořád "bublá", odsávačka vytáhne naprostý minimum. A hlavně ty noci to je šílený. Jsem zvědavá co se z toho vyklube.

venuss
10. led 2013

ahoj holky, syn má od soboty horečky, byla jsem v pondělí u doktorky a ta konstatovala, že jde o anginu a napsala antibiotika. v úterý jsem synovi našla prořezanou stoličku pětku. Doktorka v pondělí říkala, že do dvou dnů teploty odezní, ale dnes je 4ty den a syn má stále jednou za den kolem 38,5-38,8 po podání panadolu teplota klesne. Antibiotika řádně užíváme. Všimla jsem si, že na pravé straně má hodně nateklé dásno a prořezává se mu hodně pomalu druhá pětka. Myslíte, že mám jít zítra se synem raději znovu k doktorce, nebo že ty teploty nyní má od zubu. Na bolest v krku si vůbec nestěžuje, ale vubec mi nechce nic jest, že ho bolí zuby...Opravdu do něj nic nedostanu. Jenom pije.☹

karbi
20. dub 2013

My měli při růstu zoubků teplotu jen večer. Většinou jsem na noc dávala nurofenový čípek a byl klid🙂Ten pomáhá jak teplotu, tak proti bolení🙂

maryyyp
21. kvě 2013

Moje dcerka při růstu zoubků trpěla hlavně na teploty, tak jsem dávala sirup od Nurofenu a na noc čípek, s tím mám dobré zkušenosti i při virózách a podobně a pravděpodobně zabíral výborně i na bolest, protože na tu si skoro nestěžovala 🙂

pavlala30
2. dub 2014

Přes den to docela jde, ale v noci je bolest asi intenzivnější a teplota se pohybuje nad 37, až 38.
Snažím se mazat calgelem, přes den kousátka, studená přesnídávka.. apod. V noci dávám při velkém sténání Nurofen sirup - a ten teda zabral zatím vždy - a zbytek noci klid.

panda2
9. dub 2015

mam zajit k doktorce dyž mu rostou zoubky a ma teplotu

hrozinka8
20. únor 2017

Zdravím, my podobně, malá 7 měsíců, slintá už dlouho, posledních 14 dní pláče v noci od bolesti, máme nurofen+homeopatika.......ted zašla i rýma, zvýšená teplota.
Spíš by mě zajímal váš názor, jít ven či ne? malá nejlíp spí venku, ale zase v sychravém počasí.....tak jsem si říkala, aspoň se vyspí....jinak předpokládám že rýmu i zvýšenou teplotu má od zoubků (zatím se žádný nevyklubal...). díky!

matildaxp
20. únor 2017

Dcerka měla parkát také teploty, ale vždy kolem 38. Jednou měla vysoké, dokonce i 40,1 a tak jsem volala doktorce a ta říkala, že takto vysoké teploty určitě nejsou od zubů. Jeli jsme na pohotovost a tam řekli že má nějakou virozu.

peetulkka
13. pro 2017

Ahoj,obnovuji tema...prosim potrebuji vedet jestli to mel nekdo stejne.Prvni tyden ant.zanet v ousku.Po antb.Bez teplot.Po vysazení ant dalsi tyden teploty do 38.Rostou nam 4stolicky najednou😞tento tyden opet teploty.Dopoledne vetsinou zvysena,do 37,6...vecer 38.K tomu prujem.Dnes sme nesli moc a pry v pohode.Denně malou laduji nurofenovym cipkem.A jeste k tomu prujem.Je to normalni?Ze uz defacto 3tydny teploty?A to nas jeste doktorka tlaci do ockovani v patek posledniho prevenaru.Ze pry by uz pak bylo pozde.Uz opravdu nevim....Ani ji nekoupu jen otiram kvuli tem teplotam.Prosim napise nekdo,kdo mel zkusenost?