Tipy na zábavné čištění zoubků. Co pomáhá u vás?

kopretina82
24. zář 2014

Zdravím vespolek 😉
Zajímalo by mně, jestli nemáte nějakou vychytávku jak hravě "donutit" děti čistit si zoubky...🙂
Naše děti si zoubky čistí, ale musím nad nima stát jak dráb a popostrkovat, jinak strčí kartáček do pusiny, dělají milion jiných věcí a za chvilku přijdou, vycení zuby a ptají se "už"? Zkoušela jsem vysvětlovat, že když pořádně nevyčistíme, zoubky se zkazí (přes bolení až po ošklivé zuby), zkoušeli jsme motivaci, pojmenovávání zoubků a dočišťování "Pepíka a Maxíka atd.", blikací kartáčky, el. kartáčky, různé pasty a pokud to zabralo, tak jen na pár dní a pak zas strkání do koupelny a donekonečna popostrkování.
Tak pokud je tu někdo, kdo má 100%funkční fintu jak na to, podělte se 😉

irous
24. zář 2014

My máme říkanku : Čistím zoubky řízy, řízy, ať jsou bílé jako břízy. Vpravo, vlevo, vpředu, vzadu, spodní řadu, horní řadu. Ať jsou bílé jako sníh, ať má každý radost z nich !.
Říkáme pomalu, a podle toho co říkáme, to taky děláme. Vpravo - vyčistí zoubky vpravo atd...
Ale občas, to taky sabotuje...

frantiska85
24. zář 2014

Syn má 19 měsíců a musíme ho přeprat dva dospělí. Snad dostane rozum. Sám šmrdlá, ale musíme dočistit my.

terinda
24. zář 2014

Říkánky, viz výše nebo:
Kdo chce krásné zuby mít, musí si je vyčistit. První zoubek, druhý, třetí, čistí si je všechny děti. A pak se ..... (jméno) chlubí, jak má krásné bílé zuby 😅

Pak ještě vede ústní voda s krtkem (hodně naředěná s vodou), plivání děti baví 😨

ev.ka
24. zář 2014

@irous zpíváme tu stejnou 😉

suzina08
6. led 2016

Já mám zatím menšího synka, takže mu čistím zuby sama, ale když jsem hledala něco ohledně čištění zubů takhle malých dětí, tak jsem narazila na tenhle článek 🙂 http://www.vasedeti.cz/zdravi/zuby/detske-zuby-...
A nejvíc se mi teda líbí ty barvící ústní vody 🙂