Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Trhání mléčných zubů - zubař nebo doma?

anetka1701
21. lis 2016

Zdravím :o)

Dneska jsem nechala vytrhnout u zubaře dceři první dva mléčné zuby. Měla je vyklinkané, za nimi rostli nové dva, prostě to muselo ven. Okolí na mne kouká jak na blázna, že s tím lezu k zubaři, že se to má trhat doma. My jsme to doma zkusili, příliš to nešlo, tak jsem zavolala na kliniku kam chodíme, vzali nás hned ten den a má je venku. Jak to máte vy? Trháte doma, nebo u zubaře? Mně naši trhali zuby doma, ale mám z toho dost traumatické vzpomínky... Přišlo mi rozumné s tím jít k zubaři, dcera v pohodě, zubařka šikovná, bylo to raz dva a je spokojená že jsou venku. Ale když se chlubí že je má venku, lidi kolem dost kroutí hlavou, že jsem magor s tím lítat po zubařích... Tak bych ráda slyšela názor i někoho jiného...

jasekd
21. lis 2016

@anetka1701 udelali jste dobre. Nekdy to proste doma nejde, proc nervovat sebe i dite. Zkusenost mam jak s ditetem vlastnim tak pracovni 😉 Me spis udivuje, ze to vubec nekdo ve vasem okoli resi. Meli by holku pochvalit za statecnost a jinak byt zticha 🙂

anetka1701
autor
21. lis 2016

@jasekd no já byla překvapená taky, pak mi spíš přišlo, jestli to není zbytčný zatěžování zubaře...

lichtakova
21. lis 2016

@anetka1701 nejsi magor 🙂,ja jsem zubar a ptam se,jestli to chteji resit nebo si budou "kyvat" doma...kdyz to nejde,tak se tomu pomuze 😉

sarihy
21. lis 2016

I mojí dceři se to stalo - obě spodní jedničky se kývaly hodně, a než vypadly, začaly za nimi růst ty stálé...jeden se podařilo vykývat a manžel vyškubnul, ten druhý nešel, takže ho vyškubla zubařka...Lauře tam ty zuby strašně vadily, byla ráda, že jsou venku, těšila se na to.

lajla
21. lis 2016

Když to jde tak Doma,kdyz ne a jde vidět nový zub, tak zubař... nejsem s i vědoma, že by na tom bylo něco divného😠

lv
21. lis 2016

Co bys byla magor? Divné mi to taky nepřijde. A měla 3 vypadle/vytrhle doma, 1 u zubaře

anetka1701
autor
21. lis 2016

tak všem děkuju :o) je mi z toho tak nějak líp :o)

etinka
21. lis 2016

Záleží na dítěti.Starší dcerka chtěla skoro s každým zubem jet raději k zubařce a tak jsme taky jezdili 😉 ,bylo to v klidu.Syn si to zase raději nechá vytáhnout ode mne,jsou každý jiný.Osobně v tom nevidím nic divného,dojít s mléčnými zuby k zubařce.Měla vždy takové šikovné kleštičky,zoubky dala do takového malého pouzdra,dcerka je má dodnes schované a to jí bude už 15 😵

babanci
22. lis 2016

My trhali doma, většinou si je dítka tak vyviklala, že pak vypadla už opravdu skoro sama, takové to, ukaž, já se jen podívám a drc, jé, on vypadl a já na něj přitom skoro nesáhla. 😀 Anebo do něčeho kously a bylo to. Nikdy jsme u zubaře s prvním zubem nebyli. Ze zubaře máme hrůzu i my dospělí, ta jsme je tam prostě nebrali, pokud to nebylo opravdu nutné, ale každý to může mít jinak a co je komu do toho, že? 🙂

konidana
22. lis 2016

Synkovi šel 1.mléčný asi doma (s dopomocí tatínka) a 2. nejspíš počká na zubaře. Roste za ním už druhý, kýve se jen trošku a jsme zrovna objednaní. Kdybychom nebyli, tak bych to asi taky řešila zubařem, protože to vypadá, že by tam kluk měl dost dlouho zuby ve dvou řadách:D A navíc je ten mlíčnák už pár let trochu zkažený, takže prostě už konečně půjde ven (zase jsme ho nechtěli trhat příliš brzy, kvůli logopedii)

zoditka
23. lis 2016

K zubařce trhat mléčňáky nechodíme, nevidím důvod, a teda ani doma je netrháme, mléčné zuby přece vypadnou sam! Aspoň doposud to tak u nás bylo 😉. Pokud se neobjeví nějaký problém, fakt nevidím důvod, proč to nějak řešit, proč tomu nenechat volný průběh 😉.

sarihy
23. lis 2016

@zoditka Za normální situace ano, vypadnou samy, ovšem u někoho se stane, že začnou za mléčnými růst stále a ty mléčné se ani nekývají, nebo jen málo...a samy by nevypadly...takže je potřeba tomu pomoct....Pokud by se tomu nechal v takovém případě volný průběh, mohl by to být do budoucna velmý problém...A i kdyby to tak nebylo, tak nechápu, v čem vadí, když zub někdo vytrhne - nevím, jak tvým dětem, ale mým dcerám strašně vadí, když se pak zub hodně kýve, ale pořád drží - mladší mě přemlouvala, že už teda pojedeme k tetě zubařce, aby se jí ulevilo...

zoditka
23. lis 2016

@sarihy Však jsem psala "pokud se neobjeví nějaký problém" 😉
Jinak nejstarší syn má hrůzu z doktorů, přijde mi zbytečné ho stresovat bezdůvodným trháním kývajícího se mléčného zubu, stačí že ho dokážu jakž takž v klidu dostat 2x ročně k zubařce na preventivku 😎 . Ale samozřejmě se stále bavím o bezproblémovém stavu 😉.
Kývající se zuby klukům nikdy nijak moc nevadily, naopak je každému pyšně ukazovali 😀 . Vždycky trpělivě počkali, až zub vypadne sám, případně tomu pomáhali tak, že si s tím viklali. Spíš z toho měli vždycky srandu 😀.
A nenapsala jsem, že trhání mléčňáků v něčem vadí, jen jsem napsala, jak to cítím já, že pokud se neobjeví problém, nechápu, proč to vůbec nějak řešit 😉 .
Prostě každá máma cítí jinak, každé dítě je jiné, tak ať si to každý dělá, jak uzná za vhodné, no ne 😉 ?

ladais
23. lis 2016

Trhame doma,tet naposledy si zub vytrhl dam u zrcadla

babanci
23. lis 2016

Tak jsem tu psala,že mlíčňáky trháme doma a psala mi vnučka,že jí táta,můj zeť,odvezl vytrhnout zub k zubařce,že jí to umrtvili a že brečela a šíleně se bála. To kdyby věděla moje dcera.... určitě by nespuhlasila.

barulina
7. bře 2019

My doma. Zatim vse bez problemu, nikdo z toho traumaa nema akorad je draha zoubkova vila ;D

Sem začni psát odpověď...

Odešli