Trhání zoubků u 20 měsíčního dítěte

luciv
28. led 2010

Ahoj holky chtěla jsem Vás požádat zda má někdo zkušenost trhání zoubků u takhla malých děti. Malou to pravděpodobně čeká ma hodně špatné vrchni přední jedničky a dvojky takže asi budou muset všechny 4 zoubky pryč. Zubní nás na to upozornoval že to brzy asi příjde a objednal nás na duben na prohlídku at ví co a jak ale malé se udelal už váček nad zoubkem tak pujdem v utery. Uplně se toho bojím. Dcerka ma panickou hruzu ze všech lékařů a bojím se že tu bolest nevydrží. Už jsem to obrečela a nevím co delat. Nevím vubec jak se to děla atd Pokud někdo máte zkušenosti prosim napište. Malé se zoubky drolí a během 4 měsiců co vylezly se ji už zkazily a přitom nepije slazené napoje ani čajiky ani sladké nejí

hanka274
1. únor 2010

luciv, dievcata maju pravdu s tym uspanim....drzim ti velmi velmi palce!!!!!!! fakt...a neboj. 😒

monikk
1. únor 2010

Ahoj Luciv, volala mi kamaratka / cauky mravcica/ a napisala som ti do IP ak budes mat otazky ozvi sa pa

luciv
autor
1. únor 2010

Holky holky strašně moc děkuji za podporu a zítra jdeme k zubaři s malou tak se třesu jak osika co bude. Necham si ve všem poradit a hlavně se zeptam na možné varianty, bojím se a strašně moc tak snad to zvladneme. O mě nejde ale hlavně o Nicolečku, dnes byla cely den hrozně protivná jakoby čekala že zítra se bude něco dít ☹

lucenek
1. únor 2010

luci hooj 😅 co to čtu???a jakto že musíte trhat to je má tak zkažený????

luciv
autor
1. únor 2010

Ahojky Luci ani nemluv, ano ma zoubky horní 4 hodně spatné, nevíme vubec z čeho zítra jdeme k druhému zubaři co nam řekne ten ale asi to bude msute jít ven, ono se říka že až to bolí tak potom že se ma jít ale ja si myslím že za chvíli tam zoubky ani mít nebude jak se ji rychle drolí ☹

lucenek
2. únor 2010

luci určo uspat...menší trauma než nechat rvát..ona spolupracovat v tom věku nebude a akorát příště u zubáka neotevře pusu neb si to bude dobře pamatovat, takže já bych tak malé dítě nechala v celkové anestezii

luciv
autor
2. únor 2010

Ahojky tak jsme ´po zubní kontrole a zoubky se nekyvou zanět tam není vaček zmizel sam že se sice objevoavat bude ale že až bude hůř tak se to bude lečit ale že zoubky na vytrhnutí jeste nejsou že není kam spěchat a paní dr mi řekla že je nemá zas až tak otřesné jak už další videla. Možná že to jeste rok či dva vydrží a paní zubařka taky řekla že navrhuje narkozu že to je slaboučké a že nebude mít trauma řekla že zaleží na našem rozhodnutí, navíc jsme dostali typ na listerin ustní vodu, dětskou že sice mala jeste kloktat neumí ale že ji to mam prozatím enž se to naučí sama tak potírat tamponkem s ustní vodou že je dost dobry tak budeme vše kombinovat, spadl mi hrozny kamen se srdíčka. Navic dokonce mají stomatologickou chirurgii dokonce tam takže pry by to bylo jen na chviličku a pustila by nás domu, že mala v pozdejším věku bude lepší kvuli narkozy.

chumac
2. únor 2010

Luciv, práda. Konečně alespoň trošku lepší zprávy. Jsem moc ráda, že jste našli takhle hodnou paní doktorku. Hlavně, že se ten zánět alespoň protentorkát ztratil a nemusíte zoubky trhat. A Listerine je super, je to teda síla, ale fakt pomáhá. Držím palce ať holčičce vydrží zoubky co nejdýl a trvalé ať má jak Hollywoodska hvězda 😀

bubba
2. únor 2010

kamoskin maly si nabil predne zuby a tie mu potom ocerneli a zacali odhnivat trhali mu to "zaziva" mal tusim okolo 2 rokov.napisem ti do ip jej nick

bubba
2. únor 2010

este poznam jednu maminu ktorej syncek padol na predne zuby a tiez mu jeden odhnil a museli mu to trhat.

monikk
3. únor 2010

luciv, som moc rada, ze ste nasli taku doktorku. Cim dlhsie zubky vydrzia tym lepsie. Moj maly opuchol a nevedeli z ktoreho zubka tak to riesili tak ako som ti uz pisala. pa

kiki250
6. únor 2011

@luciv Ahoj čo tu riešite? Choď k zubárovi nech jej dá injekciu (anesteziu) alebo taku vystrelovaciu pištoľ. Potom nič necítii. Mňa to raz bolelo, ale nemala som to dobre umrtvené. A ak nie, ak sa bude báť, tak pokiaľ ju to nebude bolieť k zubárovi s ňou nechoď. A ak ju to začne bolieť, tak nebude mať inú možnosť, pretože zo zubov sú všelijaké choroby. A z NARKÓZY SA TI UZ NEMUSI PREBRAT LEBO JE VELMI MLADA, A TO JE NORMALNA OPERACIA. Tak si tú narkozu dobre rozmysli.

radka.m.
6. únor 2011

to je jako provokace,nebo co??? 😕 😠 😠 to si snad děláš pr...,že tady strašíš,že je velmi mladá a že se nemusí z narkozy probrat!!!!!! 😠 😠 to žiješ sto let za opicemi,nebo cov dnešní době je medicína dost vymakanáa přesně,jak píše lucenek,menší trauma krátká narkoza,vždyt tohle není operace,ale běžný standartní zákrok,žádná operace,takže než sem něco napíšeš,tak važ slova a ne takhle strašit maminy!!!

zuzanocka
6. únor 2011

@radka.m. riziko tam vzdy je, aj ked dnes uz chvalabohu minimalne..., nemusis sa na @kiki250 utrhavat... a pravdou je, ze narkoza je vzdy velka zataz pre organizmus...
podla mna je vsak blbost riesit trhanie zubu narkozou..
napriklad aj nosna mandla sa dnes trha pod narkozou, co tak isto neuznavam... da sa dat premedikacia a dieta si na nic nepamata... po zakroku moze spolupracovat, co v narkoze asi tazko...

anelehka
6. únor 2011

ahoj malemu vytrhli najprv horne jednotky a potom za mesiac aj horne dvojky,ale jeho boleli,aj mu usta napuchli,ma este vela kazov,tak sa bojim,ze pojdeme zas,narodil sa v marci,cize mal 2 roky aj 4mesiace,ked mu trhali tie jednotky,tie zvladol lepsie,tie dvojky boleli viac,mal uz len korene,plakal,krvicka mu tiekla,ale doma uz bol ok,len neviem,ako ho mam dostat teraz na preventivku,ani pocut,tak sa bojim,ze ho zacnu boliet dalsie,on sice neprizna,ze ho bolia.ale ja to na nom vidim ☹

anelehka
6. únor 2011

a este som zabudla,nam povedala dr.ze injekcia az od 3 rokov,ale mu to trosku umrtvila z vatovou tycinkou namocenou do nejakeho toztoku

kacamar
10. lis 2011

Ahoj, chtela bych se zeptat tech, co si tim prosli...
Dceri je 3,5 roku a ceka ji trhani hornich jednicek a dvojek. Ma je zkazeny a od leta se ji delaji nad jednickama vacky, takze musi ven. Jsme rozhodnuti pro narkozu, ale zajima me, jak to vase deti zvladali potom s mluvenim, jidlem, pitim a jestli nektere ma zubni nahradu a jestli ano, jak se postupuje atak...
A jak pak probihal rust trvalych zubu?

Děkuji za odpovedi a zkusenosti - mam z toho hruzu :(

eva1215
19. říj 2012

@luciv Ahoj, právě jsem četla tvůj příspěvek, vím, že již není aktuální, ale máme ten samý problém, syn (2 roky) má horní jedničky a dvojky také špatné, nad jednou dvojkou má zánět a pravděpodobně nás čeká trhání. Mám z toho hrozný strach. Napiš, prosím, jak to tenkrát dopadlo u vás.Díky. Eva.

illy2009
21. říj 2012

@eva1215 Ahoj, přečetla jsem si právě tvůj dotaz. My jsme byli se čtyřletým synem tento pátek na ošetření zubů v celkové narkóze. Měl skoro všechny stoličky zkažené, lámaly se mu a aby toho nebylo málo, tak si před půl rokem urazil horní jedničky, měl pod zoubkama zánětlivá ložiska, zbytky jedniček mu zčernaly a kývaly se a hodně ho zoubky bolely. Nejdřív se zubní lékařka snažila, dokud byly kazy malé, je ošetřit, ale syn nespolupracoval, měl panickou hrůzu, jen jsem řekla zubař, tak se rozbrečel a měl hysterický záchvat. Kazy se samozřejmě rozšířily i přesto, že jsme dostali gel na potírání. Rozhodli jsme se to řešit ošetřením v narkóze, byli jsme na specializovaném pracovišti, kde mají zkušenost s malými dětmi. Vytrhli mu šest stoliček a obě přední jedničky, a asi tři zuby jen vyvrtali. Ptala jsem se pana doktora, jestli je zřejmý důvod tak vysoké kazivosti a on mi potvrdil, to co jsem si sama myslela. Že je to nedostatečnou výživou, syn je chronický nejedlík už od miminka, jí pouze omezený okruh potravin, potřebné vitamíny a minerály dostává poslední dobou prostřednictvím potravních doplňků a zdá se mi, že získal trošku i chuť k jídlu a chuť zkoušet nová jídla a snad se blýská na lepší časy. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, kdyby tě zajímalo něco konkrétního, tak se klidně ptej.

domeli
22. říj 2012

ahojte mamičky,
tiež máme problém so zúbkami - 2,5 ročná dcérka bola so mnou u zubára, tak som chcela, aby mrkol na zúbky aj jej, keďže sme si s manželom všimli, že napriek umývaniu od pol roka má stoličky hnedé až deravé. Skonštatoval to, čo sme tušili - kazy, menšie i väčšie, treba riešiť čím skôr. Chcem sa spýtať, či niekto vie odporučiť dobrú zubárku v BA pre deti a tiež, či si myslíte, že sa dá vŕtať iba v narkóze. Viem, že to záleží od dieťaťa, ale predsa - má niekto skúsenosť s týmto? Dík.

petikx
21. únor 2013

Ahojky, zdravím ve spolek, volali mi ze školky, že syna bolí zub, tak jsem ho vyzvedla jeli jsme k zubaři i manžel tam dojel ze zaměstnání a vrchol byl když malému dal injekci, že to umrtví, aby vrtání nebolelo.. konec, pak neotevřel pusu záchvat paniky, řval, klepal se, málem se poblinkal, hisetrie dvě hodiny přemlouvání, hubu má nateklou a teď doma usnul, zítra to budeme muset absolvovat asi znovu, ne-li večer na pohotovosti...ach jo...🙂 Prostě jen tady chci napsat, že kdyby to normálním způsobem šlo ošetřit, tak by to tady nikdo neřešil, ty děti prostě nepřemluvíte, ony nespolupracují jako dospělí, mají panické ataky a řev a konec... Jinak já mám zkušenost s trháním osmiček u MUDr. Halvové z Ostravy na sále, dělá i děti, když tak si na ní vyhledej odkaz. Jinak taky to budu muset řešit syna asi nechám uspat, oni je omámí rajským plynem a šup a je to hotovo.

mirkaadamek
10. kvě 2014

@luciv Dobrý den, prosím jak jste tenkrát dopadly s těmi zoubky? Nás také čeká trhání a oravy :-'( V necelých dvou letech. ☹ Děkuji

mirkaadamek
10. kvě 2014

@ eva1215 prosím jak jste tenkrát dopadly s těmi zoubky? Nás také čeká trhání a oravy :-'( V necelých dvou letech. emoticon Děkuji

mirkaadamek
10. kvě 2014

@eva1215 prosím jak jste tenkrát dopadly s těmi zoubky? Nás také čeká trhání a oravy :-'( V necelých dvou letech. emoticon Děkuji

luciv
autor
13. srp 2014

@mirkaadamek pekny den dcera uz ma nyni 6 let a polezou nove a nakonec zůstaly jen pahylky a netrhalo se ,záněty a váčky jsem vyléčila chamomilla homeopatiky a vse zmizelo,znama mela syna ve stejném stavu a toho poslali trhat jich asi deset pod opiatem a zvládl to ale mi Zubni doporučila ne trhat pokud se to uklidnilo aby se nestalo to ze se ji bude zle učit mluvit a zvládla i č a ř protoze věděla ze tam aspon neco ma

missigime
1. lis 2017

@luciv Ahoj Luci. Prave jsem narazila na tento prispevek. Kam jsi tehdy s malou sla, prosim? (klidne mi pisni zpravu) Dnes jsem byla s malym (20m) na jedne prazske klinice (jeli jsme pres celou republiku) a zaver je, ze ma kazy a drolici se horni zoubky z nocniho kojeni a doporucil prestat a nechat je vytrhnout 😔 Jsem zoufala! Presne jak zde psaly holciny prede mnou. Bojim se, jak by to pak bylo s mluvenim a jidlem.