Trhání zoubků u 20 měsíčního dítěte

luciv
28. led 2010

Ahoj holky chtěla jsem Vás požádat zda má někdo zkušenost trhání zoubků u takhla malých děti. Malou to pravděpodobně čeká ma hodně špatné vrchni přední jedničky a dvojky takže asi budou muset všechny 4 zoubky pryč. Zubní nás na to upozornoval že to brzy asi příjde a objednal nás na duben na prohlídku at ví co a jak ale malé se udelal už váček nad zoubkem tak pujdem v utery. Uplně se toho bojím. Dcerka ma panickou hruzu ze všech lékařů a bojím se že tu bolest nevydrží. Už jsem to obrečela a nevím co delat. Nevím vubec jak se to děla atd Pokud někdo máte zkušenosti prosim napište. Malé se zoubky drolí a během 4 měsiců co vylezly se ji už zkazily a přitom nepije slazené napoje ani čajiky ani sladké nejí

chumac
28. led 2010

Ahoj. Nechápu, proč musí ty zuby trhat? Nešlo by to jenom vyvrtat? Určite bych se ješte obrátila i na jiného odborníka. Navíc, další zoubky ji nerostou až tak v 5,6 letech. Jinak se zuby dají trhat i v celkové anestezii, určitě bych se na to zeptala, pokud musí ven všechny 4.Bude to mít bez bolesti ale bohužel s krátkou hospitalizací v nemocnici.

lenkabu
28. led 2010

Vrtání je ještě větší trauma. Nechat přispat v nemocnic,při vědomí bych to nedala.

chumac
28. led 2010

Vrtání také jde v uspání. Jinak souhlas lenkabu 😵

luciv
autor
28. led 2010

Ja si myslím že u tak malych děti ani zoubky nevrtají protžoe ona je ma navíc rozdrolené tak by ji upadl asi i cely ma tam už jen půlku zoubku všech. Ale nechapu fakt z čeho nekde jsem se dočetla že to muže byt i se železa zda jsem brala v těhotenství ale uplně se toho desím že bude muset vše zvladnout a hlavně co nás čeka. Ja si myslím že se to trhá normálně v nemocnici že oni ani nechcou tak malym detem davat zbytečně narkozy.

chumac
28. led 2010

Podle mě bude trošku záležet i na tobě, co chceš a co si sama prosadíš ( jako se vším). Já osobňe si myslím, že krátká narkóza rozhodně není takové riziko a když si pťedstavím,tu bolest, pláč, trauma atd. tak bych si to uspání prostě vydupala. Nemluvě o tom, že si pak holčička ponese totálně negativní vztah k lékařům doživostně. Jinak např. v USA se stomatologické výkony bez analgezie nedělají ani u dopělých. To je jenom u nás tak zažité. A i spousta jiných vyšetťení se dá udělat s uspáním, nebo minimálně s uklidňujícími prostředky a u nás se to prostě nedělá. Však se to dá pťežít i bez toho...myslím i u dospélých. 😖 Je to smutné.

luciv
autor
28. led 2010

Chumac: manžel žil dlouho v usa a říkal že ho nidky žádný zakrok nebolel že i zuby které vrtají jsou umtrvené jen tady mají ve všem bordel.Mala už ma ted trauma z lekařů kvuli očkování stačí čekat v čekarne a už je řev protože si to pamatuje.Zkusim více pozjistovat do utery zda to jde na narkozu nebo nikoliv a pak se poradím i se zubní

macka01
28. led 2010

môj syn starší,ked mal necele 3r.tak mu trhala,pretože sa mu okolo stále zapaľovalo a mal bolesti.Ale najskôr mu pichla nenápadne injekciu na umrtvenie.Akože ich pozerala,a šup injekciu.potom už nebolí,ked zaberie.sedela som s ním na kresle,čičíkala ho,držala mu ruky ,sestrička hlávku pridržala,keby sa mykol.Ako väčší,ked ho bolelo,tak len navrtala trošku aby sa uvolnil hnis,ale netrhala.Nie som odborník,ale trhať zuby len preto že sú škaredé,....divné,ved pokiaľ nerobia problémy.Lepšie odhryzne potravu so škaredými zúbkami ako s dasnami len.Kvalita zubov je daná aj geneticky.Môj starší má príšerné zuby a mladší krasne perličky.A starostlivosť je predsa rovnaká u oboch

luciv
autor
28. led 2010

macka01: díky za příspěvek ona je podle mě nemá jen škarede ale opravdu zkažené už jich ma jen pulku z každého protože se drolí a ted už má i ten váček takže kdyby ji chtěli zoubek jen vyvrtat aby odtehl hnis tak se asi rozpadne cely kvuli drolení ☹

chumac
28. led 2010

Luciv, určitě se snaž pozjišťovat kolem toho co nejvíce, jak jednou ty zoubky vytrhnou, tak už to nepůjde vrátit zpět ☹ Držím palce, aby všechno dobře dopadlo.
Zuby se určite dají trhat v narkoze, i u dospšlých. Moje kamarádka si takhle nechala vytrhnou 4 osmičky a totální pohoda. U dětí vím 100% že tady v Brně to dělají, třeba u takhle malých detí, nebo nespolupracujících.

martinka79
28. led 2010

nemás sice zkušenost se zoubky, ale s anestezií ano. sny byl roce a něco na operaci obou ručiček... narkoza není nic moc... proboizení dětí je náročné a maminka má co dělat, ale zvláne to.... dcera byla na stejné operaci asi ve třech letecj a bylo to i horší... 😉
držím pěsti. rozhodně bych navštívila i jiného stomatologa... aspoň o radu.

luciv
autor
28. led 2010

Tak to i kdybych měla jet do brna tak asi raději pojedu z ostravy ☹ Ale zase si říkam narkoza jestli to není nebezpečné pro tak malé děti. Má to velké pro ale i proti. Ja četla že se da dětem už i dát inplantát at nemusí byt takhle dlouho bez zoubku než vyrostou i kdbych do toho mela vložit peníze tak raději vložím 🙂 Ja si myslím že se ji to rozpadne stejne uplně vís. Za 2 měsíce se ji o dost zmenšily ☹

womenne
28. led 2010

luciv a zubar nepovedal zčoho to ma?teda to som ešte nepočula aby taka mala,mala take problemy so zubkami,nechybali jej vitaminky?Určite by som žiadala anestezu kedže ma mala strach z lekarov netrapila by som ju ešte viac...ak to nema tvoj lekar skus inde...

luciv
autor
28. led 2010

bylo mi řečeno že je vše ze sladkoustí ale k tomu zubaři už nejdu protože sama vím kolik mala sní sladkého a kolik ne, mam rozum abych davala tak malému dítěti sladké když vím jak se jim kazí zoubky a není to pro ně zdravé. Možná je to s toho železa co jsem brala v těhu anebo genové ja už jsem fakt uplně neštastá. Asi ta narkoza by byla opravdu lepší, ja si myslím že když mi zubní napíše zadanku do nemocnice at ji dají narkozu tak tam mi to udelají ale zaleží fakt co řekne ona jeste jako další odborník

martinka79
28. led 2010

womenne já se s tím setkala u jedné z njámé nevím od kolika let se jí takto drolili a černali zoubky... konečné vyšetření řeklo.. cukrovka.. a to jim trvaloa si 3roky než někdo udělla testy na cukrovku.... může to být z čehokoliv.
Ovšem zda je to stejný případ nevím.

luciv
autor
28. led 2010

Martinka79. tak to doufám že nema jeste cukrovku ☹

martinka79
28. led 2010

luci nechci tě vůbec ztrašit jen píši, že jsem to viděla... bylo té malé líto nevypadalo to hezky nic jí s tím nedělali až samy zoubky vypadly.. a až byla tak 5ti letá tak přišli na cukrovku.. neboj to nebude... ale další odborníky vyhledej a pátrej proč to má.... jsi dobrá matka tak se nenech jen tak odpálkovat.

martinka79
28. led 2010

promiň strašit....

vcelka77
28. led 2010

ahojky, vlastní zkušenosti tedy nemám, ale z vyprávění
když byl brácha malej tak se mu také kazily zuby, některé vytrhli a pak už taky mamka takhle přemýšlela. že mu nic nezbude atd.
no ale pak se mu do těla kvůli tomu zkaženýmu zubu dostala infekce a ochrnul. Sice jen na dobu než mu infekci z těla vyhnali ale i tak.

nechci vůbec strašit 😖

luciv
autor
28. led 2010

vcelka77.to se prave bojim ze se ne nadarmo říka že zuby jsou nejvetsi svinstvo muze pak mit zanet okostnice atd ☹ a po malem padu muze mit diky zanetu v pusince celist vejpul ☹

martinka79
28. led 2010

no stomatologická klinika kde rovnou operují... já jela s dětmi na operaci 150km daleko... a byla jsem spokojená.

mamutka
28. led 2010

neboj, bez narkozy jej to iste robit nebudu, nemozu proste, ved tak malemu dietatu nevysvetlis, nevydrzi dlho bez pohybu, zlakne sa, pohne a uz je zle.
a hlavne z velkeho stresu a zlaknutia moze mat dietatko tiky a pod...
drzim palce, ja mam teda tiez od liekov problemy so zubami, ale v detstve to bolo ok, tak fakt pobehaj aj inych odbornikov a hlavne nech zistia z coho to ma a nie take nejake dohady, ze mamicka vela sladite, alebo ste brali zelezo....ved zelezo berie v tehu kde kto, no nie?
nech urobia nejake testy, napr. aj na cukrovku, co sa za tym skryva.....za tie prachy co ste s manzelom odviedli do poistovni na to hadam mate narok.....

luciv
autor
28. led 2010

mamutka: určitě po tom pátrat budeme nechci něco zanedbat a už ted si vyčím spoustu věcí at dám aspon nekomu za vinu ☹ Ja si právě myslím že to nemužou jen tak vytrhnout že se říka že děti mužou po velkém šoku mít problémy jiné zdravotní ☹

martinka79
28. led 2010

luci když řekneš ne tak nikdo nic dělat nebude... jsi matka.

luciv
autor
28. led 2010

martinka79: jenže ja zase nemužu říkat ne nejsem lékař a neznam všechny nasledky co s toho může byt je naprd že človek není odborník a neví jak se ma rozhodnout co je vlastně nejlepší. ja si myslím že ten zánět se proste lečit musí at nema horší problémy ☹ a zoubky stejně za par měsícu ani nebudou protože se rozdrolí

martinka79
28. led 2010

to jo, ale dokud nevíš vše tak to snad počká.. zánět bych řešila,ale trhání bych nejprve prodiskutovala...

chumac
28. led 2010

Luciv, to není pravda. Lékař je POVNNÝ ti všechno srozumitelně vysvětlit a nabídnout možnosti. Nenech se odbít jenom tím, že ti řeknou - zoubky musí ven. Ať ti vysvětlí jestli neexistují i jiné možnosti, jaké by to mělo následky atd. Pokud nebudou ochotní, jdi jinam. Ten problém, co se zoubky máte se jistě řešit musí, aby se zánět nešířil, ale trhání je vždy až poslední možnost. Souhlas s mamutkou.

lenkabu
28. led 2010

Nemusí mít plnou narkozu,je dá se poravdu jen lehce přispat aby jí to bylo jedno a navíc si pak nic nepamatují. Zánět se léčit musí,to by ji bolelo mnohem víc a nechci domyslet že by se dostal do okostice.............já záněty měla,horší bolest neznám když se to opouzdřilo,zlatej porod. Takže řešit ano ale citlivě.

bambusko
28. led 2010

luciv, celkova narkoza je myslim zbytocna a aj zatzuje organizmus. zubar, ku ktoremu chodime cela rodina dava detom anestezu, najprv potrie dasno znecitlivujucim roztokom a potom da injekciu, dieta o tom ani nevie a nic neciti. ak je nutne zuby ozaj trhat, je to otazka par sekund, v pripade mliecnych urcite. moji brati ako deti mali pokazene horne 1 a 2 z liekov, ktore brali na pecen po hepatitide, ale nik im s nimi nic nerobil. "cukrove" zuby mavaju aj deti, ktore su casto v noci na orsniku, nie je to vas pripad?

mamutka
28. led 2010

konzultuj viac dr. a uvidis, ak je zapal a tak, musi to ist von, tak nesmut ze bude bez zubkov. moj brat uz ako dospely dosiel so zapalom k zubarke v takom stadiu, ze povedala, ze este dva dni a je ponom....ale to uz mal z toho aj zapal stredneho uch a tak...
vy to riesite pekne postupne, ak sa to droli a mizne aj tak, asi radsej co najskor vytrhnut, aby nahodou neprehltla, ked sa jej daco odlomi v noci

luciv
autor
28. led 2010

bambusko: nechapu větu ktore su casto v noci na orsniku, nie je to vas pripad? ☹
Určitě se poptam na možné varianty myslím si že ta jiná zubní bude mít k malé lepší přístup než zubař u kterého jsme již byly.
A k těm medovým zoubkum právě se divím že se netrhaly kdysi ja osobně si pamatuju kamaradky ve školce jak zoubky meli škaredé černé a jakoby už skoro žádné a kdysi se to neřešilo a ted je první věc trhání