• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trhání zubů u 3letého dítěte, máte zkušenost?

27. března 2015 
Zdravím,máte někdo zkušenosti?
20. únor 2014 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám, dokonce u obou, staršímu byly teda 4 a mladšímu 2, staršímu trhala stoličku, měl tam zánět a mladšímu trhala teď jedničku odumřela, když se zakousl při pádu do autíčka a ještě si ji zlomil v půlce..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. únor 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka a jak to probíhalo? Všude jsem se dočetla,že maminky to nechávaly dětem dělat pod narkozou,ale to bych nechtěla.....
20. únor 2014 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka malá má moc špatné nahoře jedničky i dvojky .....nechtěli s tím nic dělat,ale teď tam má už i váčky,tak musí určitě ven...
20. únor 2014 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera se před měsícem zakousla do chodníku a jednička nahoře jí tmavne..takže nás to asi taky čeká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. únor 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misana nevím, my přišli, doktorka zkontrolovala, zjistila stav, zhodnotila, domluvili jsme se, že půjde zub ven, obstříkla sprejem, a vytrhla, jde to rychle, určitě bych to netrhala najednou, ale třeba s časovým odstupem pár dnů, týdnů, pokud je to fakt nutné. A kvůli váčku šel i ten zub mladšího ven, mno. Ale fakt za minutu bylo po všem. Myslím, že narkóza je daleko větší zátěž než chvilkový stres..., ale je to samozřejmě věc názoru.... :wink:
20. únor 2014 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka mám stejný názor na narkozu...taky bych to nejraději rozdělila do více návštěv,ale bojím se,že už ji tam pak nedostanu...a bolelo to přes injekci?
20. únor 2014 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla s dcerou na trhání zoubku už v 6nedělích......DR . si myslela , že ho vytrhne jen pomocí vatičky ale dost držel. Vzala tedy kleště a byl venku.
20. únor 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misana injekci neměl, jen obstřik (postříkala mu to nějakou vodičkou), určitě to nezabralo v plné síle, ale těžko říct, a určitě ho to bolelo, ale jakmile jsme dali pryč tu gázu z pusy, bylo po pláči, pak jsme tam šli v pondělí na kontrolu a ano, dostat jsem ho tam nemohla, řval už před barákem, ale "přepraly" jsme ho, nic jiného se nedalo dělat, přece jen jsem chtěla mít jistotu, že je ok
20. únor 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dressmar to zní šíleně :frowning2:
20. únor 2014 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka tak to jsem teda zvědavá co bude....odpoledne jdem... :confounded:
20. únor 2014 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misana držím palce, dej pak vědět, 4 zuby najednou jsou už dost, to bych nedala ani já, zkus se rozumně domluvit a uvidíš, třeba vezme 2 v horším stavu a za týden další dva
20. únor 2014 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka ani nemluv.... dám vědět.... malá se zatím těší,vůbec neví co ji čeká :cry:
20. únor 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych se té sedace- narkozy nebála,zvláště pokud jde o 4 zuby..jsem zdravotník a nemusíš se bát,že by šla pod narkózu jako na nějakou operaci, jde o tom, že se píchne malinko nějaké obluzující látky i.v. ....a dítko bude pár minutek mimo,není to ani spánek, jen taková sedace a může mu pěkně najednou udělat všechny 4 a vyhnete se traumatickému zážitku....
20. únor 2014 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
autor
@irennn akorát si myslím,že to máme akutní...sice malou nic nebolí,ale zánět je zánět...a to bude asi na objednávku a ani nevím,jestli se to tady někde provádí....
20. únor 2014 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misana http://www.zubni-klinika-alfadent-praha.cz/bezbolestne-osetreni/narkoza/

nevím odkud jste, ale zkus mrknout na zubní kliniky nebo ve větší nemocnici,kde je zubní to 100% jde
20. únor 2014 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misana taky jsem to obrečela, že tak maličká a už musí tohle podstoupit :cry: .Bohužel se narodila se 2 zoubky (dolní řezáky)....jeden byl prořezaný a druhý ještě ne....od pátého dne se ten prořezaný začal hýbat, tak musel ven. No a pak se hned prořezal ten druhý a ten šel ven ve 4letech. Dr jí to kolem pomazal nějakým gelem, dal injekci a vytrhnul.
Původně si v porodnici mysleli, že to jsou "neonatální" zuby ale byly to první, bohužel :confounded: . Teď jí je čerstvých 7 a tam co mají vyrůst 2 zoubky se vejde jen jeden. A ten tam už je......čeká nás další trhání :frowning2:
Ať Vám to dobře dopadne :wink: .
20. únor 2014 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@irennn opava a zatím jsem nikde nic nenašla....
20. únor 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dressmar ach jo,taky si teda užíváte :cry:
20. únor 2014 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tesinka tak je máme venku všechny :astonished: je to naše šikulka statečná
20. únor 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misana ty jo, najednou? Tak to je borka, snad už budete mít klid :wink:
21. únor 2014 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@tesinka snad už bude všechno ok...ostatní má jak perličky a zdravé...ty čtyři byly špatné jen co vylezly,jako by neměly sklovinu... a čistíme pečlivě...
21. únor 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, že už je to dlouho, ale chtěla jsem se zeptat misana, jak vám dopadli ty zoubky my máme stejný problém. Malá nemá na předních zoubkách jakoby v půlce zoubku sklovinu a teď si jeden uštipla. Kdy jste dávali zoubky ven a co druhé? Dcerka má tepr 2,5let. :frowning2:
27. bře 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek