Trhání zubů u 3letého dítěte, máte zkušenost?

misana
20. únor 2014

Zdravím,máte někdo zkušenosti?

tesinka
20. únor 2014

Já mám, dokonce u obou, staršímu byly teda 4 a mladšímu 2, staršímu trhala stoličku, měl tam zánět a mladšímu trhala teď jedničku odumřela, když se zakousl při pádu do autíčka a ještě si ji zlomil v půlce..... 😝

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka a jak to probíhalo? Všude jsem se dočetla,že maminky to nechávaly dětem dělat pod narkozou,ale to bych nechtěla.....

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka malá má moc špatné nahoře jedničky i dvojky .....nechtěli s tím nic dělat,ale teď tam má už i váčky,tak musí určitě ven...

luucia
20. únor 2014

Dcera se před měsícem zakousla do chodníku a jednička nahoře jí tmavne..takže nás to asi taky čeká 😝

tesinka
20. únor 2014

@misana nevím, my přišli, doktorka zkontrolovala, zjistila stav, zhodnotila, domluvili jsme se, že půjde zub ven, obstříkla sprejem, a vytrhla, jde to rychle, určitě bych to netrhala najednou, ale třeba s časovým odstupem pár dnů, týdnů, pokud je to fakt nutné. A kvůli váčku šel i ten zub mladšího ven, mno. Ale fakt za minutu bylo po všem. Myslím, že narkóza je daleko větší zátěž než chvilkový stres..., ale je to samozřejmě věc názoru.... 😉

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka mám stejný názor na narkozu...taky bych to nejraději rozdělila do více návštěv,ale bojím se,že už ji tam pak nedostanu...a bolelo to přes injekci?

dressmar
20. únor 2014

Já byla s dcerou na trhání zoubku už v 6nedělích......DR . si myslela , že ho vytrhne jen pomocí vatičky ale dost držel. Vzala tedy kleště a byl venku.

tesinka
20. únor 2014

@misana injekci neměl, jen obstřik (postříkala mu to nějakou vodičkou), určitě to nezabralo v plné síle, ale těžko říct, a určitě ho to bolelo, ale jakmile jsme dali pryč tu gázu z pusy, bylo po pláči, pak jsme tam šli v pondělí na kontrolu a ano, dostat jsem ho tam nemohla, řval už před barákem, ale "přepraly" jsme ho, nic jiného se nedalo dělat, přece jen jsem chtěla mít jistotu, že je ok

misana
autor
20. únor 2014

@dressmar to zní šíleně ☹

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka tak to jsem teda zvědavá co bude....odpoledne jdem... 😖

tesinka
20. únor 2014

@misana držím palce, dej pak vědět, 4 zuby najednou jsou už dost, to bych nedala ani já, zkus se rozumně domluvit a uvidíš, třeba vezme 2 v horším stavu a za týden další dva

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka ani nemluv.... dám vědět.... malá se zatím těší,vůbec neví co ji čeká 😢

irennn
20. únor 2014

Já bych se té sedace- narkozy nebála,zvláště pokud jde o 4 zuby..jsem zdravotník a nemusíš se bát,že by šla pod narkózu jako na nějakou operaci, jde o tom, že se píchne malinko nějaké obluzující látky i.v. ....a dítko bude pár minutek mimo,není to ani spánek, jen taková sedace a může mu pěkně najednou udělat všechny 4 a vyhnete se traumatickému zážitku....

misana
autor
20. únor 2014

@irennn akorát si myslím,že to máme akutní...sice malou nic nebolí,ale zánět je zánět...a to bude asi na objednávku a ani nevím,jestli se to tady někde provádí....

irennn
20. únor 2014

@misana http://www.zubni-klinika-alfadent-praha.cz/bezb...

nevím odkud jste, ale zkus mrknout na zubní kliniky nebo ve větší nemocnici,kde je zubní to 100% jde

dressmar
20. únor 2014

@misana taky jsem to obrečela, že tak maličká a už musí tohle podstoupit 😢 .Bohužel se narodila se 2 zoubky (dolní řezáky)....jeden byl prořezaný a druhý ještě ne....od pátého dne se ten prořezaný začal hýbat, tak musel ven. No a pak se hned prořezal ten druhý a ten šel ven ve 4letech. Dr jí to kolem pomazal nějakým gelem, dal injekci a vytrhnul.
Původně si v porodnici mysleli, že to jsou "neonatální" zuby ale byly to první, bohužel 😖 . Teď jí je čerstvých 7 a tam co mají vyrůst 2 zoubky se vejde jen jeden. A ten tam už je......čeká nás další trhání ☹
Ať Vám to dobře dopadne 😉 .

misana
autor
20. únor 2014

@irennn opava a zatím jsem nikde nic nenašla....

misana
autor
20. únor 2014

@dressmar ach jo,taky si teda užíváte 😢

misana
autor
20. únor 2014

@tesinka tak je máme venku všechny 😲 je to naše šikulka statečná

tesinka
21. únor 2014

@misana ty jo, najednou? Tak to je borka, snad už budete mít klid 😉

misana
autor
21. únor 2014

@tesinka snad už bude všechno ok...ostatní má jak perličky a zdravé...ty čtyři byly špatné jen co vylezly,jako by neměly sklovinu... a čistíme pečlivě...

martnela
27. bře 2015

já vím, že už je to dlouho, ale chtěla jsem se zeptat misana, jak vám dopadli ty zoubky my máme stejný problém. Malá nemá na předních zoubkách jakoby v půlce zoubku sklovinu a teď si jeden uštipla. Kdy jste dávali zoubky ven a co druhé? Dcerka má tepr 2,5let. ☹

lucie771
28. říj 2023

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, kdo jste měli stejný problém. Syn 2,5roku, zkažené jedničky a dvojky nahoře. Má uz jen zbytky zubů, couhaji snad jen milimetry přes dasen a začaly cernat. Nad jednou jedničkou se objevil vacek, takže nás čeká trhání. Mě by jen zajímalo, jak to trhání probíhá, když vlastně ani není za co ten zub chytit? Díky za zkušenosti