Ulomené zoubky. Udělá s tím něco zubařka?

lipipipi
16. kvě 2010

Náš konečně začíná chodit, chodí cca týden a já za ním pořád běhám,pořád ho mám na očích aby si něco neudělal protože ještě padá. A dneska jsem mu vařila obídek a jen se na chvíly otočila a on stál u postýlky asi uklouzl nebo co a ulomil si kousíčky předních zubů, z každého zoubku teda jen kousíček té špičky.Sem z toho fakt špatná, sem asi špatná máma, že jsem ho neuhlídala. Hned zítra s ním půjdeme k zubařce, ale nevim jak se mu na to podívá, pže sem ráda když otevře pusinku mě na čištění. Myslíte, že mu s tím bude něco dělat? Třeba že zbrousí zoubky a nastaví je nebo tak něco?

melouna
16. kvě 2010

Lipipipi: No rozhodně nejsi špatná máma, to se stává, a dětské zoubky jsou obzvlášť křehké, naše malá ač jí hlídám jak se dá několikrát spadla, a to už umí chodit,běhat a lozit po prolízkách jak nic. Sice si zoubek nezlomila, ale v puse se kousla hodněkrát, to k tomu bohužél patří i kdybychom nad nima stáli v kuse.
Myslím si že tak malému prckovi zubařka zoubky nastavovat nebude, stejně za chvíli vypadnou sami s vyrostou nové 😀 , max, pokud je bude mít ostré, zabrousí, ale to si je asi taky mimčo obrousí samo jídlem. Každopádně k zubařce si zajděte ona už tu pusinku umí otevřít každému dítku bez trápení 😉
Držím palečky

momin
16. kvě 2010

lipipipi tak me napada a nezda se ti to ze sou ustiple? 😅
Ja sem taky takovy blazen ze vzdycky hned kontroluju zuby kdyz maly nejak blbe spadne..
A pokazde se mi zdaji ustiple.... 😎

nezda se mi moc pravdepodobne ze by si ulomil oba zoubky stejne... 🙂

bufina
16. kvě 2010

Ahoj, naše málá má taky uštíplej kousek zoubku nahoře. Už to má hodně dlouho. Ani nevím kdy a jak se jí to stalo, prostě jednoho dne jsme si toho všimli.

kalo
16. kvě 2010

Naše si zoubek taky uštípla při pádu...cca.v roce. Nebyl to teda růžek, ale trojúhelníček uprostřed zubu. U zubaře jí to zbrousili do skoro roviny a aby to nebylo ostré. Teď to není vůbec vidět, má oba přední stejné...

kalo
16. kvě 2010

PS: nám zubař říkal, že takto malým dětem se ulomené první zoubky nenastavují, pouze zbrousí. V případě, že by si ho dítě ulomilo tak, že je vidět růžový vnitřek zubu, tak se musí vytrhnout a dítě je bez zoubku do doby, než mu naroste druhý... 😒

samik2008
2. čer 2010

ahoj holky..náš malý včera šel do schodů,zakopl a spadl tak neštastně že si uštípl kousek přední jedničky..a tak ted nevím jestli s ním mám jít k zubařce nebo to tak nechat...poradte prosím

ygreen
2. čer 2010

samik: záleží o kolik. Ale asi bych zašla, aby se mu koukla na zoubek, jestli tam není nějaká třeba vnitřní prasklina. Popřípadě, kdyby po tom kousku zbyla ostrá hrana, aby to zabrousila.

akdar1
2. čer 2010

Samik: tak presne toto mame za sebou... Ustipla se mu vnitrni hrana jednicky nahore. Neverim tomu, ze by si to nechal zbrousit. Lekarka tvrdila, ze se detem zoubky osoupou samy. Zpocatku si pri padu rozrazil ret, ale ted uz, bohudik, dlooouho nic.