Už si nevím rady s růstem zubů

rena2
30. led 2012

Dobrý den,
mam 16m holčičku a už 5tý den mi v noci nepsi budi se po dvou hodinách a neustále jen pláče a pláče. Myslela jsem že jsou to zuby mela i teplotu a to jen jeden den ale přetrvává to i přes den to že pláče nic ji nebaví... a taky toho moc nenaspi max. 45min. a to vstává v 5h. Máme uz 10 zubu a ty poslední jsou prvni stoličky... ale nevim ted se ji udelala asi moučnivka pod prednima zubama a asi ji to boli protoze nechce ani pít s flasky.. nevim si rady a uz jsem vyrizena nic nepomáha... poradite mi prosim? děkuji

crca
30. led 2012

Tak pokud je to k zubům,tak já mazala Calgelem a nedám na něj dopustit-dokonce jsem s ním mazala i pusinku,když měla holka afty což je nářez ☹ tak zkus to.Nejlépe pak na noc mazat v postýlce před spaním. 😉

settima
31. led 2012

My ted 3 dny taky trpěli, ale malý měl horečky, myslela jsem, že to jsou taky zuby, slintal hrozně a furt měl něco v puse, ale byla z toho viroza a v pusince má ještě ted trochu povlaku a doktorka říkala, že to moučnivka není a asi ho to taky bolelo a přešlo to. Jíst chtěl jen piškoty a sušenky pro děti a mlíčko už vůbec ne. Zašla bych k doktroce nebo aspon zavolala, my jí taky nejprve volali 🙂

zuzanka26
31. led 2012

@rena2 pokud je to jen krátkodobá záležitost, a jinak spí normálně, tak bych se tím tak netrápila. Mě se malá budila od 5 měsíců několikrát za noc. vrchol nastal v 11 měsících, to měla asi týden, kdy se budila i po hodině. Je to opravdu vyčerpávající, ale člověk si tak nějak zvykne, fakt, i když ti to třeba tak nepřipadá.
Nám nepomohlo nic, jen to vydržet. Nám se spaní začalo postupně upravovat v roce a 10 měsících a teprve po 3 roce života se to dá nazvat normální, stejně se ale často budí aspoň jednou za noc.
S tou moučnivkou neporadím, to se něčím maže, ale jestli nechce pít z flašky, klidně zkus naučit brčko nebo rovnou se napít z hrnečku, jestli je to možné a nechá si říct.
Držím palce.

rena2
autor
31. led 2012

zuzanka26 crca settima moc děkuji za podporu. Ale co myslite ze je to pod tema zoubkama prdnima, je to takový bílo svetle zeleny povlak.. nevim si s tim rady asi vazne pujdu k doktorce. A navic je stále uknourana nic ji nebavi... hruza uz aby to preslo. A spani je stále stejné po dvou hodinach se budi s horoznym plácem!!! 😨

crca
31. led 2012

@rena2 a nemá fakt ty afty??Kor pod předníma zoubkama je teda logické že nechce pít z flašky,protože jak saje tak jí to bolí,jen mě tam neštimuje ta zelená barva 😀 Afty jsou bílé,ale nemá to třba už zhnisané?? 😨 Nějaký zánět....

rena2
autor
31. led 2012

crca tak jsou to agty ach jo byly jsme dneska u dokotrky a mame léky tak snad to bude uz vpohodě ☹ 🙂)

rena2
autor
31. led 2012

@crca oprava AFTY 🙂

crca
31. led 2012

@rena2 chuděra malá 😒 co jste na to dostali za léky??? 😕 my když měli aftozní stomatitidu,tak jediné co na to bylo,byl heřmánkový čaj a já ještě dělala odvar z hřebíčku a řepíku,a nechala jí ať si to potírá sama,dala jsem jí k tomu tyčinku na čištění uší 😅 Manžel pak koupil Tantum verde a to teda zabrala skvěle,takže zkus koupit to,ale my už měli ty bonbonky,ale mají snad i jako sprej 😉 Ať je to brzo za váma 😉

rena2
autor
1. únor 2012

@crca DObrý den, moc děkuji. Koupim si ten sprej a snad to zabere rychle. A mely jste taky problémy se spaním? Me vubec nespi ani pres den a logicky je pak cely den neprijemna!!! Doktorka mi dala diazepam aby v noci spala ale nic zase se budila a ja taky ze. Tak premyslm ze ji dam po obědě cely po jidle co myslite neublízi ji to? at se taky trochu vyspi...🙂 Jinak dala mi masticku ale ted nevim jak se jmenuje pak napisu i jak to zabralo a mam tu fialovou vodičku. A co jste podavala k jidlu? Me moc nic neji... ach jo at uz to je za nami je to opravdu hoodne narocne!!!

crca
1. únor 2012

@rena2 Kup i ten Calgel na zoubky,doporučili mě ho v lékárně že je to také možné na to použít.U nás to bylo horší tím,že ty afty měla po celé puse a velké,k tomu horečky,v noci brečela bolestí,až lezla po zdi a nejhorší bylo,že jsem jí nemohla nijak pomoct,protože na to nic nebylo 😢 Hroznýýýýýý!!!Pak to chytil i kluk,ale v slabší míře.I holka to měla v té menší formě a neumím si představit,že by to mělo být horší! 😒 Mě nic nejedla,jen aspoň malinko pila ten heřmánkový čaj,naštěstí to trvalo tak 3 dny.Ta aftozní stomatitida je pěkné svinstvo,pokud je to jeden aftík,tak to jde,ale nás strašili i nemocnicí kvůli dehydrataci,ale naštěstí aspoň trochu pila,ale jak vzala jídlo do pusy tak byl konec,jí to strašně bolelo a pálelo.Po těch 3 dnech už to pak šlo,to snědla aspoň trochu jogurtu a snažila jsem se jí dávat neochucené věci,aby jí to nedráždilo,super byli ty kukuřičné křupky,to se v pusince rozplynulo a nemusela to kousat 😉 S tím Diazepamem nevím,asi bych to do ní necpala,když to stejně nezabírá,my nic takového nedostali....

rena2
autor
1. únor 2012

Asi se na to vyprdnu na ten diazepan... je to svinstvo.. Ten cal gel mam taky... a nic moc nezabral.. Ale uz jsem koupila ty tamtum verde tak snad to zabere🙂 děkuji za rady

crca
1. únor 2012

@rena2 není zač,hlavně ať jste brzo fit 😉

settima
2. únor 2012

@rena2 At jste brzy v pořádku, nám se z toho vyklubala šestá nemoc, včera se osypal a dnes je už dobrý 🙂