Ve 13 měsících žádný zub, setkaly jste se s tím?

monikaleifheit
11. říj 2016

Holky setkaly jste se s tím? Je tady nějaká maminka která má dítko tak staré a nemá ještě ani zoubek? Dr. nám na roční prohlídce řekla, že za dobu své praxe se s tím ještě nesetkala. Jsme prej vyjímka 😒

lucie0206
11. říj 2016

Já osobne jsem mela první zub ve 13ti měsících, zrovna jsme to nedávno resili s mamkou 😉
Neboj oni vylezou 🙂

vafle
11. říj 2016

syn měl první zub ve 12 měsících......tak snad už vám brzy taky vyleze (a dceři leze už ve třech m 🙂 )

lajla
11. říj 2016

Nejste výjimka, spíš paní dr má krátkodobou paměť😉 čím později tím lip

lajla
11. říj 2016

Nebo praxi😂

xdany
11. říj 2016

Nasemu expertobi vyrostl prvni zub taky okolo 13m, doktorka se na rocni prohlidce taktez divila a ted, ve 30m, ma zubu 12...nikam rozhodne nespecha...

eldrag
11. říj 2016

Syn taky prvni zub kolem 13 m a posledni zuby ted po tretim roce

demetritis
11. říj 2016

Nasi male ve 3tydnech vyrasili sklovynove perli a ze to napred vypadalo ze budo do mes zuby do 11mes nemela ani jeden pak jednicky dole po necelem mes nahore ve 14mes se prorizli dole 2ale nerostou a to syn mel ve 4mes plnou pusu

liska01
11. říj 2016

Synovec také neměl v roce ani jeden zub. Vím, že se první zub ohlašoval s velkou pompou a nebylo to ani v těch 13m. 🙂

sisstin
11. říj 2016

@monikaleifheit syn mel prvni v 15m, nikdo nic nerikal. Dcera v 11m 8 zubu. Cim dyl, tim lip. Ted v 9 ma je 4 druhe zuby a 2 mlecne se kyvou.

lenkas1982
11. říj 2016

@sisstin
@lajla Proč čím později, tím líp? Že je delší období klidu nebo z jiného důvodu?

alcar
11. říj 2016

Dceri se ukazal prvni zub ve 14mesicich. Nase zubarka se tomu teda vubec nedivila. To spis ja jsem plasila. 😅 Ted ma 2,5roku a chybi ji posledni petka. Myslim, ze do tri let zvladne komplet mlecny chrup. 🙂

alcar
11. říj 2016

@lenkas1982 lepe se s tim ve starsim veku dite vyrovnava, lepe to snasi, vetsinou uz u toho nejsou horecky apod., lepe se to diteti vysvetluje.

jakubkova73
11. říj 2016

Moje dcera měla první zub až v 17 měsíci a pak ji rostly po dvou najednou.

sisstin
11. říj 2016

@lenkas1982 dele se kazi druhe zuby ;)

alcar
11. říj 2016

@sisstin to neni ale nicim podlozene, proto jsem to do sveho prispevku nepsala. 🙂

sisstin
11. říj 2016

@alcar no spis jem myslela, ze jako cim dyl vylezou, tim dele je nemuze mit potencionalne zkazene ;)

sisstin
11. říj 2016

@alcar kdyz v 9 ty druhe nema, nemuze mit v nich kaz :D jinak samo kdyz uz vylezou, zalezi na peci o ne 🙂

alcar
11. říj 2016

@sisstin ano, tak to v tom pripade asi ano. 🙂

pavlise
11. říj 2016

My jsme extrém - dcera měla první zub v 17 měsících. Nikdo nevěděl, co s tím, takže jen čekat - jednou prý vyrostou... Už má přes tři roky a stále ještě nemá pětky...

astyna
12. říj 2016

říká se, že čím později rostou první zuby, tím kvalitnější budou druhé.

Naše rodina to popírá 😀 ségra první zub taky pozdě - snad až kolem 15.měsíce, co si pamatuju, jak říkala máma. Druhé zuby katastrofa: brzká paradentoza, zuby "dvěma řadama", přes sebe, "bloudivý zub" apod.

Já - první zub ve 4.měsíci - do dneška mám ještě víc jak 50% zubů mléčných, prostě nevypadaly 😅 a ani jednu plombu. Zubaři se na moje zuby chodí i koukat do ordinace 😅

Syn měl první zub kolem 8.měsíce a to už jsme slýchali, jak tamten má už 6 zubů, ta už 4 a kde je jako má Honzík ... to mu je mám vypáčit? pak dali klid 😠

naomi6
12. říj 2016

@monikaleifheit Myslím si, že to není nic výjimečného. Naše dcerka měla také první zoubek až ve 13 měsících, já prý to samé, takže nic divného to určitě není. Naopak, myslím si, že čím déle, tím líp 🙂. Nemusí se tak brzo čistit a nezkazí se třeba při nočním kojení. A rozhodně si nemyslím, že čím déle vyrostou, tím budou kvalitnější druhé zuby.

sara84
12. říj 2016

To jste me uklidnili, syn ma v 18m "jen" 7 zubu a Mudr. Uz plasila, ze malo, honem honem Vigantol a denne a bude mit problemy s drzenim tela atd. Uplne me vystresla...osobne si.myslim ze hold ted maka na mluveni,tak dal.zuby stranou a dozene to pozdeji 🙂

lenkas1982
12. říj 2016

@naomi6 Četla jsem, že kazy zubů z kojení jsou mýtus, že při správném kojení se mléko do kontaktu se zuby nedostane, ale nevím, kde je pravda.

mr_falko
12. říj 2016

prvni dcera mela prvni taky ve 13m, nic zvlastniho 😉

astyna
12. říj 2016

@lenkas1982

nedostane? To nechápu - to mléko pije ušima? 😀

lenkas1982
12. říj 2016

@astyna 😆 Dobrá představa. Spíš asi, že má bradavku vcucnutou až za zubama a rovnou polyká, řekla bych.