Vrtají se zoubky tříletým - čtyřletým dětem?

bufina
19. črc 2011

Dcerka si už pár dní stěžuje že ju bolí zoubek. Má jet na 14 dní ke tchýni na prázdniny, tak jsem ji honem obědnala k zubařovi, ať jí na to koukne. Jdeme tam zítra. Když jí kouknu do pusinky, tak na zoubkách nic nevidím, ale nejsu zubař že 🙂 Nemáte někdo zkušenost s takto starým dítkem u zubaře jak by to probíhalo, kdyby měla přece jen nějakej kaz? Nedovedu si představit že by si v klidu nechala zoubek vrtat.

meliska1210
5. říj 2014

Ááááách jo.... ☹ zítra jdu o5 s mojí malou 3 letou princeznou na vrtáni :( jedno už máme za sebou byl to maly kaz ale ted ten druhy kaz je docela vetsi dirka na stolicce :( tak doufam ze to vydrziii ztoho stresu jsem zhubla...nespim porad premyslim nad tim at už to ma zasebou...

melca
5. říj 2014

@meliska1210 Taky s nasi malou zitra jdeme a jeste se zeptam zda vas nick souhlasi se jmenem vasi dcery?To by byla dobra nahoda s nami... 🙂

meliska1210
7. říj 2014

Jo souhlasí 🙂 už to máme zasebou sice plakala ale požadala jsem pani dokdorku aby ji to udela bez vrtani protoze od prvniho vrtani ma strach...tak p. zubarka ji to poze vycistila vyfoukala a dala ji bilou plombu 🙂 ale strach jsem mela vetsi jak má dcera :D

melca
7. říj 2014

@meliska1210 My byly až dnes a bylo vrtátí,injekci i vrtání jen fňukala,u plomby už řev... I mě slza ukápla,jak kvůli tomu,že jsem vůbec kdy ustoupila a nechala to čištěním nečištěním takhle to zajít,že ji to bolí 😔 Bohužel,neměla jsem to srdce,když při čištění řvávala,ji násilím držet a teď to máme,u druhé pokud bude časem třeba protestovat,prostě budu neoblomná!! Teď si sice starší i mladší zoubky čistí už dlouho poctivě,ale začátek byl promeškán 😠 Ještě se zeptám,jaký měsíc je Vaše malá narozená,tipuju letní měsíc? 😉

meliska1210
9. říj 2014

Má dcera je narozená 12.10.2010 🙂

melca
9. říj 2014

@meliska1210 Tak k blížícím se 4.narozeninkám vše nej nej 🙂

meliska1210
11. říj 2014

Děkujem 🙂 a ta vase ma kolik?

meliska1210
15. říj 2014

Jééjda male vypdlo kousek plomby takže jsem o5 ve stresu.... ☹ zitra jdeme k zubařce,tak doufam že to zvlladne mala... áááách jo..

ridarida
23. říj 2014

My čistíme celkem pravidelně, obě dítka, jen v době akutní nemoci to neřeším, na kontroly k zubařce od mala co byli ochotni otevřít pusu, ze začátku vše ok, a letos v létě jako by se něco zllomilo, dcera 5 syn 4 oba kaz, syn -neošetřitelný, dcerka kaz na 5 -lékařka, starší, dělá zuby mě, a musím říct že má se mnou celkem dost práce, za ty roky mám pocit že má takový ten "rozumný postoj", řekla že 5 se musí za každou cenu spravit do té pětky by ty zuby až tak moc neřešila, že pokud budou bolet tak půjdou pod injekci ven, u spolupracujících dětí -které neřvou a tím pádem tak nesliní dělá fotokompozitní barevné, trvá to celkem dlouho ale zásah je do zubu prý menší než u klasických amalgamových. Dcera, úžasná, její jediná starost jaká bude barva.... 5 opravena, než jsme se dostali na řadu od objevení kazu k vrtání, už se začalo něco klubat na 4, taky opraveno s jinou barvou opět ze strany dcery bez problému, cca 2 měcíce po posledním vztání se mi nelíbila barevná změna na zubu -vyfotila jsem mobilem, zašla za zubařkou.... další kaz, po ošetření mi zubařka sama navrhla ať chodím s dcerou každý měsíc na kontroly a dala mi i termín že zkusíme opravit i zub tomu mladšímu, takže uvidíme

elisisko
17. dub 2015

@andrissek maminky o jaké hvězdičce mluvíte? amalgámová plomba?

loskotovamichaela
12. srp 2016

Dobrý den.
Také se s Vámi podílím o kazivosti mléčných zubů.Se synem chodím od roka pravidelně k zubařce.Ve třech letech mu objevily kazy.Zubařka chtěla vrtat,ale nedovolila jsem to,protože se syn bojí.Sestřička mi doporučila ozonoterapii.Je to bezbolestný ošetření zubů,které není hrazeno pojištovnou.

ezoterra
7. led 2017

Prosim Vas, resim taky otazku kazu u syna - 2,5 roku, zniceho nic se mu objevily male kaziky v prohlubnich na stolickach, prislo mi, ze tam jsou ze dne na den. Cistime o 106, sladky neji ani nepije a ted tohle. Sli jsme ihned za zubarkou - moji kamaradkou, syn ji uz znal, byl tam predtim 3x na perevenci. Proc ale pisu - moc by me zajimal nazor nekoho, kdo je z oboru stomatologie, na vypln mlecnych zubu. Nechtela jsem, aby mel vypln z amalgamu. Kamoska me ale presvedcila o tom, ze lepsi vypln pro mlecne zuby neni a ze jakakoli jina vypln by nemusela dobre drzet, nebot by se neudrzelo sucho pri aplikaci. Ted bohuzel zjistuju, ze skloinomerni cement je pro vyplne mlecnych zubu vrele doporucovan a ze jeho aplikace muze byt zvladnuta do 3 minut, pricemz neni nutnost zachovavat sucho jako v pripade pryskyrice, ktera vim, ze se aplikuje dlouho a chapu, ze pro dite v tomto veku neni pouzitelna. Dost me tohle mrzi, protoze jsem kamaradce verila a ted mam pocit, ze na 2. plombu, na kterou mame jit ke konci mesice, snad pojedem nekam jinam, kde nam nebudou podsouvat amalgam (obavam se samozrejme rtutovych vyparu). Moc by mi pomohlo, kdyz by se tu nasel nekdo, kdo tomuto rozumi a kdo by se k tematu vyplni u mlecnych zubu byl ochoten vyjadrit...