Vrtání zubu u 2,5 letých dětí. Máte zkušenost?

zanulav
26. lis 2010

Maminky chci se zeptat jakou mate zkušenost, u zubařu vrtaním zubu u dítete. Syn ma 2,5. Začli jsme s prohlídkama na začatku roku, neotevřel vubec pusu vzpíral se. Byli jsme dnes u zubaře a ma 4 kazy, na stoličkach. Tak v prosinci jdeme vrtat, da mu pry nejaky sirup oblbovak bude pry po nem ospalej, chci vedet jestli vaše dítka jak jste to zvladi a jak pusobil ten sirup. Zoubky se snažíme čistit pořadne, zubni pastou elmex, samozřejme taky rad mlsa. Syn starší mel 3 roky a zvladl to tehda ale mladší vubec pusu neotevře. a hruza trochu se toho obavam jak to bude probíhat.. Zubař není přímo detsky, je to muj zubař ale je v pohode. děkuju za nazory a zkušenosti žaneta.

drzubok
28. kvě 2011

@benjik je to pekne ze mate taku zubarku a ste s nou spokojna. a to s atb ... pardon, mikrofloru rozhodia- ale zubný kaz. este tak mozu zredukovat strept. muttans- teda vlastne bojuju proti z.kazu. co ste poculi je jedna vec, ale vo vedeckých clankoch suvislost medzi atb a zubným kazom nenájdet!!! 😕

drzubok
28. kvě 2011

@benjik a prácu zubárky ako excelentu mozete zhodnotit tak ak dieta nebude v ml. chrupe kaz a to si povedzme ked budu mat 10. rokov. dvd je pekna vec ale nie je vsetko zlato co sa blisti

drzubok
28. kvě 2011

@benjik a osobne poznam ˇdetske zubarkˇ matky su z nich nadsene deti ich maju radi ale výsledok pri výmene chrupuje pozoruhodný: a vobec detský zubár--- je to soc. prezitok

svoja
28. kvě 2011

@drzubok nezlob se, ale nevim co tim myslis. dcera si zoubky urazila chvili po tom, co ji vyrostly. nevim, jak by si je mohla do te doby zkazit. byly normalne bile, bez skvrnky. zubarka to potvrdila, ze jsou urazene.

drzubok
28. kvě 2011

@svoja to nebolo skutocne osobné

svoja
28. kvě 2011

@drzubok ja to tak neberu, ja to jen nechapu... 😉

drzubok
28. kvě 2011

@svoja ak je to tak jedna sa len o estetický problém

drzubok
28. kvě 2011

@svoja uraz podobného druhu je skutocne zriedkavý

svoja
28. kvě 2011

@drzubok no, kdyby to byl pouze esteticky problem, tak by me to u mlecnych zoubku nevadilo. je ji tam ale videt dentin a ja mam strach, ze o zoubky prijde.

drzubok
28. kvě 2011

@svoja dentín je mozné zapecatit- roznymi technikami- a ak by aj nie- on sa minaralizuje stmavne- teda ak sa nejdna o kaz, ale teoretizujme.

drzubok
28. kvě 2011

@benjik aplikovala niekedy fluoriový lak na ml. zubky?? z ver. poistenia-? preberali ste co ako kedy deti jedia???

svoja
28. kvě 2011

@drzubok kdyz ztmavne, tak je to dobre? zda se mi, ze ji to tmavne....pomuze elmex gel?

drzubok
28. kvě 2011

ak by sme mali byt korektný treba to vysetrit. ale tak cisto teoreticky u malých detí sa nema aplikovat.fl.gel preco ste vsetci nakazený elmexom?? tam su vhodné flor. laky aplikované u zubného lekára

benjik
28. kvě 2011

@drzubok já její práci nehodnotila jako skvělou kvůli tomu že tam má dvd,ale právě,že se mě ptala i na ty detaily,co malá jí,jak jí zoubky čistíme,vše mi vysvětlila a ty děti z té kliniky chodí nadšené a ne ubulené jako vydím,když jsou od mého nebo manželova zubaře, v tom je jejich přístup skvělý. Tady mi naši zubaři řekli,že mi dítě dřív jak ve dvou třech letech do péče nevezmou a to je co jako za přístup? Ten lak nevím,malá ho nepotřebovala,když jsme tam byly,měla jen 4 zoubky. Dokonce mi i sama řekla,at nedáváme flour,tablety,že by se mohla přefluorizovat a mít bílé skrvnky na zubech. No ale to už tady odbočujeme od tématu,tady to je o tom jak malá děti snáší vrtání a ne co vědci tvrdí nebo netvrdí a o péči o zoubky,to už tu snad téma nějaké je.

svoja
28. kvě 2011

ano ano, teoreticky vim....jine znacky neznam, toto me doporucila zubarka. rikala, ze ji je videt dentin a ze je mozne, ze ji zoubky budou postupne ubyvat a ze je nejnutnejsi cistit poradne plus co nejvic omezit sladke. dentin tmavne, gelem jsem namazala jednou. neni to dost dobre ani proveditelne v pripade moji dcery.

drzubok
28. kvě 2011

@benjik tak len aby smesa nieco nove nedozvedeli a od témy sa neodklonili. ja somlen chcel povedat ze laik takzko zhodotí kvalitu práce zubného lekára. a mýty o zubnom kaze a prerezavaní su tak hlboko v nasich mamickach zakorenené ze pomoze asi len osobná financna zainteresovanost na osetrení
!!!!

drzubok
28. kvě 2011

@svoja problém je co vy povazujete za sladké je jedna vec a co je skutocne skodlivé druha. to je uz asi fakt ina téma

benjik
28. kvě 2011

@drzubok ale samozřejmě, s tím já počítám,že když budu chtít,aby měla zoubky ok,budu muset něco i investovat třeba za ten lak,za mezizubní kartáčky atd.... Jsme možná nepochopila jak to myslíš,že se na tom musí rodiče fin.podílet. Jsem to chápala,tak že dělat to co bylo dřív něco jim šoupnout bokem. Atd vědecké poznatky,no co si budeme povídat, u spousty věcí ted trdí a a za pár let to zas bude b, viz třeba kojení před 20 lety nedoporučované,ted až extrémně propagované.

svoja
28. kvě 2011

@drzubok jasne....diky i tak za odpovedi....jeste me prosim rekni co ten dentin, kdyz tmavne?

drzubok
28. kvě 2011

atb a kaz- je to lenmýtus- základných znalostiach z fyziologie a patofyziologie by sme komunikovali jednoduchsie, ale faktom je ze je to argumtom matiek

svoja
28. kvě 2011

ja slysela, ze na zoubky pusobi i zelezo, ktere uziva bud kojici matka nebo samotne dite.....to je taky fama?

drzubok
28. kvě 2011

@benjik a mne kojenie do troch rokov príde trosku moc. moje mamicky co takto kojili- aj v noci - mali by ste vidiet ich deti - hlavne ich chrup-- no hruza. a na koniec to najlepsie- povedia- ved som ich kojila do troch rokov- to je nevedomost

drzubok
28. kvě 2011

@svoja jasne zelezo... dalsia povídka... to můze sposobit zafarbenie ale so zubným kazom nema nic spolocné___ zubný kaz je o týchto troch veciach- baktériách co fermentují cukry, a cukroch, a o case- ktorý maju na to aby cukor skvaslili a deminralizovali sklovinu ktorá sa nestihne spatne remineraliizovat lebo pride dalsia piskotka od mami, ci dzusik a tak 12 co je dieta hore stale ma nieco v puse- ph je nízke a kaz sa tvorí

benjik
28. kvě 2011

@drzubok do třech let je moc i na mě.Mě spíš hodně zaráží třeba přístup mých známých,děcko podobně staré jako naše a oni řeknou,že u zubaře,ještě nebyly,že to není třeba, i když děcka už mají plnou pusu zubů.

drzubok
28. kvě 2011

@svoja dodentínu sa ukladaju pigmenty- no co snim aj biele plombicky sa daju robit na mliecnych ale dieta musi byt extra normalne 🙂

svoja
28. kvě 2011

@drzubok jasne.....dekuji za info....ja se budu teda strachovat dal 😖

svoja
28. kvě 2011

plombicky u nas nepripadaji v uvahu 😀

drzubok
28. kvě 2011

@benjik no a o to ide tak to potom vyzerá aj v ustach vasich známych a na sto percent aj u ich detí. ale dalsia podstatná vec je:::mat super zuby skutocne nie je priorita kazdého-- to mam z praxe, vidno to vsade aj tu na fore

svoja
28. kvě 2011

me teda zas zarazi matky, co maji 3ti lete dite, ktere ma cerny stolicky, uplne rozezrany a u zubare taky nebyly 😒

drzubok
28. kvě 2011

@svoja tie predne spkojne preziju do 6 roku kedy vypadnu 🙂